2 הערות והתנצלות: לינדנשטראוס ובר רפאלי

| 14 בינואר 2010

1. מה שקרה עם הבקשה של בר רפאלי להכרה כ"תושבת חוץ" לצורכי מס הוא בלתי ייאמן וכותב את זה מישהו, שחשב שצה"ל היה צריך להעמיד לדין פלילי את בר רפאלי על נישואי הכזב שלה לידיד המשפחה, כזב שחילץ אותה משירות צבאי. היום צה"ל מנסה להילחם בהפיכתה של רפאלי לפרזנטורית מובילה. על גבה מנסים להעביר מסר הרתעתי נגד משתמטים. המסר היה עובר פי אלף יותר טוב, אם פשוט היו מגישים נגדה כתב אישום בזמן הנכון. לא היה קושי, בלשון המעטה, להוכיח שאלו נישואין כוזבים, שכל תכליתם היא להשתמט משירות צבאי.

אחרי שאמרתי את זה, מישהו ברשות המיסים צריך לעוף הביתה. אני האחרון שיטיף נגד הדלפות, אבל המחשבה שאדם מגיש בקשה פרטית לרשות המסים ומוצא את עצמו לאחר מכן על דפי העיתונים היא בלתי נתפסת. נכון, לא תמיד החשוד הטבעי בהדלפה הוא אכן המדליף ואין לי אפילו מושג מי הראשון שפרסם את בקשתה של רפאלי (שנשמעת לי על פניה סבירה לחלוטין), אבל קשה לי לחשוב על מדליף אחר זולת רשות המסים וזה קו שאסור להם ברשות לחצות. אין שום אינטרס ציבורי משמעותי בידיעה שרפאלי הגישה את הבקשה הזו ואין שום סיבה עניינית להדליף אותה.

2. שיחק אותה מבקר המדינה. אם יש דבר קשה למבקר, זה לצאת נגד אחד משותפיו הבכירים ביותר למאבק. הביקורת שמתח לינדנשטראוס בדו"ח האחרון על זליכה, משדרת יושר וניקיון, דווקא מכיוון שהיא מכוונת נגד מי שהיה ידו הימנית במאבק באולמרט.

הנה סיפור קטן: בפרשת קצב, הייתי בצד של המתלוננות והאמנתי לעדויותיהן. בשלב מסוים, איתרתי את טלפוניהן של שתי העדות, שהפילו את א' מבית הנשיא. מדובר בשתי חברות שלה. א' סיפרה במשטרה כי היא סיפרה להן בזמן אמת על הטרדות הנשיא. המשטרה הלכה אליהן וגבתה את עדויותיהן. הן אמרו במשטרה – מה פתאום הטרדה. היא סיפרה לנו על רומן והפילו את התיק. שוחחתי  איתן בטלפון והקלטתי את השיחות. שתיהן עמדו על גרסאותיהן גם בפניי. הייתה לי התלבטות.  זה כבר היה הרבה אחרי שיא הפרשה. העובדה שהעידו כך, כבר פורסמה. יכולתי בקלות לגנוז את ההקלטות. אף אחד לא היה יודע שבאו לעולם. החלטתי לפרסם. למה? לא, לא כי חשבתי שיום אחד אוכל להתגאות בכך בפוסט הזה ולהיראות צדיק. לפחות אני מקווה שלא בגלל זה.  אולי זה היה דווקא משחק פנימי שלי עם עצמי. להוכיח לעצמי שאני מסוגל גם לפרסם חומר עובדתי בעד הנשיא. מה הפרסום גרם? כלום. לא שמעתי מעולם שום תגובה עליו, גם לא מאנשי הנשיא. כמו עץ שנפל ביער ואף אחד לא יודע (עד הפוסט הזה, כמובן).

3. ולסיום התנצלות, מי שלא ראה את תוכניתנו אתמול, שיראה בלי הכתוביות. זו הייתה בושה ואין לזה הסבר סביר. התביישנו באולפן.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.