מופז וארי שביט נגד לבני

| 21 בינואר 2010

אתמול ניסיתי לחקור ב"מקור" את האשמותיו של שאול מופז כלפי ציפי לבני. לא דנתי במופרכות שבהן. מופז טען שלבני גנבה ממנו את הניצחון. בין השאר, הוא טען שערוצי הטלוויזיה פרסמו "סקרים" לכאורה, למרות שהם כלל לא ביצעו סקר כזה. היה סקר אחד, טען מופז, שהובא להם מצד גורם מעוניין והם שידרו אותו. זו האשמה חמורה ובמקרה אותה אני לא צריך לבדוק. הייתי שם. אלו שטויות במיץ עגבניות.

הסקרים של ערוצי הטלוויזיה בליל הפריימריז בקדימה אכן נכשלו בגדול. כתבתי על זה מייד לאחר הפיאסקו. הוספתי אז שזו הייתה טעות קשה שלנו ושל שאר ערוצי הטלוויזיה לשדר את הסקרים רבע שעה לפני שנסגרו הקלפיות.

עם זאת, לטענת מופז אין קשר לאמת. היו שלושה סקרים עצמאיים. למעשה, הסוקר, שעבד עבור ערוץ 10, פרופסור קמיל פוקס, עשה יותר טלפונים מבכל פעם קודמת. הוא הירבה בטלפונים דווקא בגלל הבעייתיות שבסקרים בקרב קהל מתפקדים מצומצם. זה לא עזר לו.

לא מזמן, בפגישה סגורה, מופז חזר בפניי על הטענות האלה. הבנתי שהוא באמת חושב ככה. סיפרתי לו מה באמת היה שם. אפילו גיליתי לו שלמיטב ידיעתי, הסוקרים של הערוצים השונים גיששו אחד עם השני לפני הפרסום את הממצאים של חבריהם ושאני מבין, שלפי מה שהם שמעו, חלקם שינו קצת את הממצאים, אחוז למעלה, אחוז למטה, כדי להרגיש יותר בטוחים. קיוויתי שגילוי הלב שלי ישכנע אותו, שאף אחד לא פיברק סקר. כנראה שלא הצלחתי. אני מבין שבימים האחרונים הוא חוזר על אותה גרסה. זה יותר עמוק מזה. גרסתו הכוללת לאירועי אותו לילה רוויה בשמועות, חצאי אמיתות ומעל לכל – עובדות שמנותקות מהמציאות. כך זה גם, למשל, לגבי המהלכים שהובילו להארכה של החצי שעה. שמעתי את ארי שביט צועק בזעם ב"מועצת החכמים", שאם מה שקרה באותו לילה, היה קורה ללבני ולא למופז, התקשורת הייתה יוצאת מגדרה.

 ה"שגיאות" של מופז לגבי אירועי אותו לילה, נסבלות. קשה לעכל שהפסדת את תפקיד ראש הממשלה בגלל 431 קולות. אבל מה הטראומה שמונעת ממר שביט לבדוק את העובדות? לפני הבחירות כתב שביט מאמר קשה נגד לבני. זה היה מאמר יוצא דופן בחריפותו. הוא הביא בו ציטוטים אנונימיים נגדה. תקראו את המאמר. יכול להיות שתמצאו דמיון בין הציטוטים ההם לדברים שאמר מופז לארי שביט, בראיון שהעניק לו לפני כמה שבועות. האם יכול להיות שזמן קצר לפני הבחירות, הלך מופז אצל שביט ואמר לו דברים מאוד קשים נגד לבני? לא מאמין. לא מאמין שמופז פעל למען כישלונה של מפלגתו בבחירות. זה לא הגיוני, נכון?

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.