מעריב: בעקבות הפרסום, מבקר המדינה יבדוק את פרשת המינויים. 2.3.2007

מאת  | 2 במרץ 2007
 

חילופי האשמות בין איש רשות הדואר לשעבר אבי מוסקוביץ ללשכת אולמרט 

מאת: שני מזרחי ואורי יבלונקה 

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס יבדוק את פרשת אולמ־ רט בעקבות המסמך שנחשף המתעד את הסיוע שנתן, לכאורה, לחברי מרכז ליכוד ובני משפחותיהם – כך הודיע אתמול מב־ קר המדינה מיכה לינדנשטראוס ליו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה ח"כ זבולון אורלב.

מאז הפרסום שלשום, העלו מקורבים לאולמרט טענות כנגד לינדנשטראוס על כך שהוא זה שעומד לכאורה מאחורי פרסום המ־ סמך – זאת, כחלק מהרדיפה שלו, להגדרתם, את ראש הממשלה.

בעקבות הטענות פנה ח"כ אורלב מיידית למבקר ושאל אותו האם אכן הוא בודק את הדברים והאם יש אמת בטענות מקורביו לגבי פר־ סום המסמך. לינדנשטראוס השיב כי הפרסום אמש בערוץ 10 הפתיע גם אותו וכי לא ידע דבר על קיום מסמך שבו מפורטים יותר ממאה מקרים של סיוע לחברי מרכז, בעת שכיהן אולמרט כשר התמ"ת. לינדנשטראוס הוסיף כי כבר כעת יתחיל לבדוק את הפרשה. גם משרד המשפטים מתכוון לבקש את החומר הפרשה. לאחר שיתקבל החומר ייבחנו הדברים על ידי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

בתוך כך טען אתמול איש רשות הדואר לשעבר, אבי מוסקוביץ, כי מקורבי ראש הממשלה כפו עליו לבצע מינויים לא כשרים של חברי ליכוד ברשות. בראיון לתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, אמר מוסקוביץ, אשר שימש כעוזרו של מנכ"ל הרשות דאז, יוסי שלי, כי אנשי אולמרט – ובמיוחד איש אמונו עובד יחזקאל – לחצו על הנהלת רשות הדואר למנות אנשים לא מתאימים לתפקידים ברשות, רק מפני שהם חברי ליכוד. לדבריו, הוא סירב לעשות כן ובעקבות זאת פוטר מתפקידו.

בתגובה, תקפו אתמול גורמים בלשכת ראש הממשלה במילים קשות את מוסקוביץ' ואמרו: "דבריו של האיש בשקר יסודם. מר מוסקוביץ‭,'‬ ששימש כעוזרו של המנכ"ל דאז של רשות הדואר, יוסי שלי, שוחרר מתפקידו יחד עם המנכ"ל בעקבות שורה של התנהלויות מושחתות, הכוללות מנהל לא תקין וחשדות בפלילים, שאף הגיעו לידיעתם ולטיפולם של פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל. הוא האחרון שיכול למסור איזושהי עדות הנוגעת להתנהלות תקינה‭."‬ מקורבי אולמרט הוסיפו: "צר לנו שעל אדם כזה מנסים לבסס תחקיר‭." ‬

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.