מדברים על ירושלים, אלי ישי מחכה לפגישה עם נתניהו

| 6 בספטמבר 2010

בזמן ממשלת אולמרט הציב יו"ר ש"ס אולטימטום – אם במהלך המו"מ עם הפלשתינים, יהיה דיון על ירושלים, אפרוש. הקו אדום הוצב ברף גבוה במיוחד. לא ויתור בירושלים. די בדיון כדי לפרוש וזה לא היה קו אדום אלא שחור. עיקרון יסוד. ישי הציב את התנאי הזה גם במו"מ עם לבני באוקטובר 2008. לבני נכשלה ונתניהו, אז יו"ר האופוזיציה, הודיע מעל דוכן הכנסת שהוא לא ינהל דיון על ירושלים, במה שנתפס כיישום שלו למו"מ החשאי שניהל עם ישי, כדי שלא יחבור ללבני. נתניהו הודיע שלא ינהל. אז אמר.

 עכשיו מתחדש המו"מ. כל שותפיו, נתניהו, עבאס וקלינטון, כולם ביחד וכל אחד לחוד הודיעו בפומבי, שכל נושאי הליבה יידונו, לרבות ירושלים. נתניהו לא מנמק את שינוי עמדתו. מן הסתם, הנסיבות השתנו. מה השתנה? עכשיו נתניהו ראש ממשלה. חתכ'ת שינוי.

גם ישי שותק. שאלתי בלשכתו. אמרו לי שישי עדיין איתן בעמדתו, אבל הוא עוד לא שמע מראש הממשלה אישית בנושא הזה ועד שישמע, הוא לא רוצה להגיב. ישי, מסתבר, הוא אדם זהיר זהיר. הוא  לא מוכן להתייחס לעובדות, כל עוד הן לא בדוקות במיליון אחוז ועד אשר יחווה אותן בעצמו. מה שאמרה מזכירת המדינה בערוץ 2, לא מספיק לו. אולי הדברים בושלו? אולי מישהו ערך אותם?

 מה שמדהים בכל הסיפור הזה, שזה לא סיפור. לא סיפור תקשורתי, לפחות. אין תגובה ציבורית, אין ביקורת תקשורתית. האם מנגנון האיתרוג השמאלני נכנס לפעולה, או שפשוט אף אחד לא זוכר, אף אחד לא מתעניין ותעזוב אותנו באמש'ך?

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.