כשלון ה׳תהליך׳ – הצביעות המקוממת של לפיד ולבני

| 4 באפריל 2014

יאיר לפיד הוציא הודעה. אבו מאזן אשם. איזה דרישות בלתי מתקבלות על הדעת הוא דורש. אנחנו מחוייבים לתהליך המדיני, בטח מחוייבים, אבל עם כזה אבו מאזן אי אפשר לעשות שלום. ב״סביבתה״ של לבני גם מדברים על זה שנתניהו הלך רחוק, שהיא כועסת, ממש רותחת על אבו מאזן איך הוא פוצץ הכול.

ללא ספק שני מייצגי מחנה השלום בממשלת נתניהו הצליחו לרשום שיא חדש בצביעות וגועל. כמעט בא לך להקיא מהשטויות שלהם, מהרמאות העצמית, שכל כולה באה על חשבוננו ונועדה לשרת רק אינטרס אחד – להכשיר את המשך ישיבתם בממשלה. אהוד ברק יכול ללמוד שיעור משני הפוליטיקאים החדשים האלה.

קצת עובדות, לא שזה מעניין את לפיד – לבני. ישראל הפרה ברגל גסה ובאופן בוטה את ההבנות עם הפלשתינאים. בכניסה למו״מ הזה, כזכור, הפלשתינאים ויתרו על שניים משלושת התנאים שלהם (קווי 67 והקפאת הבנייה). נתניהו חגג. הוא התחייב ׳רק׳ לשחרור אסירים. את המנה הרביעית הוא פשוט לא שחרר. למה? ככה. סתם. הוא החליט שיש לו תנאי. שאבו מאזן יתחייב להמשך המו״מ. האם שמעתם את אבירי התהליך המדיני, לפיד ולבני, אומרים משהו על ההפרה הבוטה הזאת של ההסכם? חלילה. זה עוד עלול היה לסבך אותם עם נתניהו. אלוהים ישמור. ואז אבו מאזן ״פוצץ״ הכול. הוא הגיש בקשה ל 15 ארגונים שמסונפים לאו״ם. יוהו, איזו הפרה כואבת. פעם הפלשתינאים היו מואשמים בדלת מסתובבת, בשחרור טרוריסטים, בעצימת עיניים אל מול מידע על פיגועים, עכשיו ההפרה הנוראית זה שהם רוצים להתקבל למוסדות בינלאומיים, איזה אסון. מזל שיש לנו 200 פצצות אטום להתמודד עם הסכנה הקיומית.

לבני לא כועסת על זה שנתניהו עשה צחוק מהמו״מ ושחרר יותר קרקעות לבנייה בהתנחלויות מאי פעם בעבר, לפיד לא רותח על זה שישראל החמירה לפתע את הדרישות שלה בתחום הבטחוני כדי לוודא שלעולם אבו מאזן לא יוכל לעמוד בהן, ללבני אין שום דבר להגיד לציבור הישראלי על כך ששמונה חודשים נתניהו לא נותן לה להציג מפה במו״מ ולא מתקדם סנטימטר, העיקר שזו תוכל לשמר את כסאה במשרד המשפטים ולספר לנו בפנים מלאות כאב שהיא נכנסה לפוליטיקה וחזרה לפוליטיקה רק בגלל התהליך המדיני. כל כך מבאס.

תגובות

תגובות

35 thoughts on “כשלון ה׳תהליך׳ – הצביעות המקוממת של לפיד ולבני

 1. awinsteen@gmail.com'אשר וינשטיין

  רביב היקר,

  ורק למען "האיזון" המתבקש ברמת הצדק ההיסטורי, אשמח לקבל הפעם גם את התייחסותך ועמדתך הביקורתית,
  המוסרית והפוליטית , הכוללת , בין השאר ובכלל זה ביקורת ראויה כלפי מנהיגי הצד הישראלי, גם ביקורת שקולה
  וכמובן לא מתלהמת כלפי הצד השני, קרי: במה תרמו צדיקי הדור , מנהיגי הפלסטינאים,
  להמשך חוסר האמון שנוצר, או אולי "כרגיל" כל האשמה (100%) מתקיימת רק בצד הישראלי ?! .

  התייחסותך חשובה ביותר, על רקע הצלחותיך (בלי "מרכאות"), לחקור ולהציג עוולות ופעילויות לא מוסריות,
  בקרב מנהיגי ועסקני ישראל .

  שבת שלום,
  אשר וינשטיין, משורר לילדים, (ללא שייכות מפלגתית פוליטית כלשהי)

 2. arie17@netvision.net.il'אריה

  הפלסטינים – גם הם לא טלית שכולה תכלת.
  מי אשם יותר בכישלון? אנחנו או הם? מה זה משנה מי יותר אשם?
  בפועל – מתקדמים עוד צעד לקראת מדינה דו-לאומית.
  האם מדינה דו-לאומית זה סוף החלום הציוני? אולי.

 3. נחמה העצובה

  אני לא מצליחה להבין מי מרמה כי יישהו כאן חיב להיות שקרן אחושרמוטה – או רביב דרוקר או בן דרור ימיני
  אני מאד מקווה רביב שתקרע את המסכה מעל בן דרור ותבהיר לנו איםה הוא משקר כי אני לאמינה שאתה משקר.
  עשה לי טובה עצומה וותגיב בבקשה

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/571/502.html?hp=1&cat=479&loc=3

 4. gohar.resst@gmail.com'ישראל נורליאן

  תגיד רביב ואם נתניהוא היה עושה הכל טוב ויפה כמו שאתה כותב, אז הצד השני היה בא לשלום? אני לא מאמין לצד השני בלי קשר לזה , שאתה טוען שהצד הישראלי לא בסדר .
  באמת היה מעניין, או אולי תכתוב איפה פישל הצד השני? אם היית כותב או אולי תכתוב

 5. עמישהי

  נראה לי שהצביעות היא מהכיוון שלך. לי נראה שהיית מוסר את ארץ ישראל לפלשתינאים. מה היה כאן לפני 1967! כלום. חמישה וחצי אנשים החליטו שקוראים להם פלשתינאים!
  הערכתי אותך קצת יותר. כבר לא.

 6. urikkr@walla.co.il'אוריק

  רביב, נקטת בסגנון חריף מאד, אבל אתה צודק בדברים עצמם. מנהיגי שתי המפלגות צבועים, אבל גם מנהיגי יתר המפלגות אינם טליתות שכולן תכלת. המשך להצביע על הצביעות במערכת הפוליטית.
  האם אנחנו צודקים או הפלשתינאים – זאת שאלה גדולה. לדעתי, חשוב לנו לדעת את האמת. התקשורת שלנו מתלהבמת והאמת היא, שאנחנו לא כל כך צודקים.

 7. benben@gmail.com'בני

  מאמר זה הוא בדיחה ? הפלסטינים עשו הכל כדי להכשיל את המו״מ, הוא לא התכוונו לשניה לדבר ברצינות, הם סרבו בכל תוקף כל התקדמות בעוד שישראל רק ויתרה ונתנה ואתה עוד מאשים את ישראל ? איך אפשר לסמוך עליך בתחקירים שלך בקק״ל כשאתה כל כך עיוור למציאות ?

 8. hadas1@gmail.com'הדס

  טוב ש״תהליך השלום״ קרס.
  ״תהליך השלום״ הוא ביטוי מכובס שמסתיר ומערפל את אי רצונם של שני המנהיגים,נתניהו ואבו מאזן,לבצע סדרה של מהלכים דרמטיים (שעלולים לסכן את מעמדם הפוליטי) שבסיומם יבוא הקץ לסכסוך בין שני העמים.
  נתניהו ואבו מאזן משקפים בהתנהלותם הקטנונית את הוויית שני העמים,הישראלי והפלסטיני.
  אילו רצו הישראלים והפלסטינים בהסדר שלום הם היו יוצאים לרחובות.
  האדישות בישראל ובגדה המערבית מבטאת את העדר הנכונות של שני העמים לשלם את המחיר שנדרש על מנת לסיים את הסכסוך.
  אולי טוב ש״תהליך השלום״ קרס משום שהוא היה כוזב ושקרי ומנותק מרצונם העכשווי של שני העמים.
  נשף המסכות המתמשך שהעסיק במשך שני עשורים פוליטיקאים ויועצים בשני הצדדים בא אל קצו.
  יום אחד ייחתם הסכם בין ישראל לפלסטין וזה יקרה רק כאשר רוב הישראלים ורוב הפלסטינים יבקשו זאת ויכריחו את הפוליטיקאים לשנות את התנהלותם.
  עד אז הפניית הזעם הקדוש אל לפיד ולבני מיותרת בהחלט.

 9. Dannyg75@gmail.com'דני גבע

  כל הכבוד רביב על אומץ ליבך. אתה צודק לחלוטין . אלקין ישב שעות בלשכה ושכנע את ביבי שהממשלה תיפול אם תהיה פעימה רביעית. ביבי לא רוצה לוותר אלא רק להרוויח זמן. לפיד בן אדם לא רציני מה גם שהכריז על מפלגתו באריאל. לגבי לבני לא ברור כיצד תמשיך בממשלה אם לא יקרה משהו חיובי.

 10. ג׳מוסי

  סחתיין מר אשר וינשטיין ידידי המשורר – סוף כל סוף תגובה עניינית.
  מעניין ששמת לב שידידנו דרוקר נוטה רק טיפ טיפונת שמאלה….
  תבדוק היטב את הקרן החדשה ומי מסתתר מאחוריה ותבין בעצמך את מה שאני כבר הבנתי

  ג׳מוסי, סתם סופר

 11. t.b9751@gmail.com'ישראל

  רביב אתה צודק.
  כל מילה בסלע ,גם אם הסגנון מעט חריף מדי.

 12. awinsteen@gmail.com'אשר וינשטיין

  תודה "ג'מוסי" יקירי, (כמשורר לילדים מסקרן אותי המקור לכינוייך המיוחד :-)…),

  ראשית, אני מודה ולא בציניות על "הציון" שקבלתי ממך ואשיבך באותו "מטבע":
  "סחטיין שאתה שם לב ומבחין היטב.." מאחר וכפי שהגדרתי, איני איש פוליטי וכמובן לא נכלל באף מפלגה
  בימין/ במרכז/בשמאל (בכל אחד מהם מהמתון ועד ל"סהרורי")
  ועל כן, התייחסותי האישית (וכן "הסובייקטיבית) נובעת משני מניעים מרכזיים:
  (א) מהדאגה לתרבות "האי לגליז'ם", אשר עברה לאחרונה גבולות מותרים, והגיע המועד לטפל באלו ששכחו
  מרום ישיבתם על "כס מלכות" את תפקידם האמתי: לשרת את בני עמנו, מלשון: מאיפה הם באו ולאן הם הולכים .
  (ב) מהשאיפה להתייחס רק לתוכן כל סוגיה המוצגת באתר זה ובאתרים אחרים, ופחות ל"שליח",
  כאשר גם כאן, איני מסכים לדעה הרווחת, שמותר לכאורה לבצע פשעים ע"י צד א', כי גם צד ב' ביצע/מבצע אותם .

  ובאם תרצה "להעמיק" בהתייחסותי הכנה מעומק לבי, להלן הפנייה ל"בלוג" שירי סאטירה אקטואלית מפרי עטי ב NEW1,
  המוצגים לאור השיר "המוביל": "באלה האח"מ ננוחם ?!" (זאת מבלי העדפת שום צד פוליטי), להלן שירים מייצגים:
  http://www.news1.co.il/Archive/0022-D-89679-00.html

  http://www.news1.co.il/Archive/0022-D-90584-00.html

  http://www.news1.co.il/Archive/0022-D-90779-00.html

  שבת שלום ומבורך, לך אישית ולכל המשתתפים באתר,
  אשר וינשטיין

 13. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  כחלק מהמלחמה בשחיתות הפושה במחוזותינו שמתוארת במדיוק על ידי הנביא ישעיהו :"שריך סוררים וחברי גנבים, כולו רודף שוחד ושלמונים…" חובה עליכם העיתונאים המעטים שבאומץ יוצאים להציל את ישראל מהשקיעה אל תוך המדמנה והחושך, חובה עליכם להירתם גם נגד השקרים ושטיפת המוח שהקואליציה הזו בראשות ביבי וחבורתו, בנט ולוין ודנון וסלומיאנסקי וקצר המצע מלמנות את כולם, חובה עליכם להוקיע את השקרים של הממשלה הלאומנית הזו. כבר כמעט אין מי שיוכיח בשער כי לאט ובביטחה עיתונאים רבים הצטרפו למקהלת הממשלה.
  אין טעם לפרט כמה הממשלה הזו "כמהה" ללכת להסכם ומי בהרכב "המכובד" של הקואליציה הזו. אז כל עוד יש עיתונאים מעטים כמו רביב דרוקר אנו, המיואשים והמקווים לאור בקצה המנהרה החשוכה, מקווים לפחות לשמוע אתכם. כל מי שעיניו בראשו ורואה איך הבית הלא יהודי מנהל את הענינים, כל מי ששומע איך הכסף שיהיר יאיר לפיד חיפש ומצא ומועבר למתנחלים, כל מי ששומע ועוקב אחרי "תג מחיר" שאיש טרם הועמד לדין כי זה "ילדים" של המתנחלים ובני טיפוחם, אז תקוותנו היחידה הם חבורת עיתונאים אמיצים. המשיכו כך ואולי תבוא גם ישועה מאירופה ומארה"ב

 14. porat.aop@gmail.com'זיו

  רביב רביב
  לא ברור לי על איזה צביעות אתה מדבר. אני לא מצליח להבין למה כשאתה מדבר על התהליך המדיני נושרת מעליך גלימתו האובייקטיבית של העיתונאי, כמו זאת שאתה לובש במסגרת התחקירים שאתה עושה. והדרך? מה הקשר בין העובדות (ישראל לא הפרה ולא הסכימה לפעימה הרביעית) לבין סוגיית הצביעות. לפיד (וכנראה גם ציפי ליבני ) לא הסכימו לפעימה הרביעית כיוון שהם האמינו שאבו מאזן מבקש לקבל את האסירים ולפוצץ את ההסכם. לכן הבקשה מאבו מאזן להתחייב להמשך המשא ומתן היא דרישה לגיטימית הגיונית. ההפך שחרור אסירים ולאחר מכן הפסקת המו"מ זוהי פעולה מטומטמת וחסרת הגיון. בכול מקרה כל אחד עם ההשקפה שלו ועפ"י השקפתם לא מדובר על צביעות אלא על המשך ישיר של המדיניות שהם שניהם הצהירו עליה בבחירות. לא תוכל להאשים אותי בימניות יתר.
  – אני בעד שתי מדינות לשני עמים
  – אני חושב שצריך לחזור לגבולות שישים ושבע עם חילופי שטחים
  – אני חושב שצריך למצוא פתרון באמצעות חלוקת ירושלים
  ועדיין למרות שאני קורא בעיקר בלוגים וכתבות של שמאלנים כמוך אני לא חושב שההסכם קרוב או אפשרי. אני לא מאמין לאף מילה שיוצאת מהפה של אבו מאזן. אני נגד שחרור אסירים הקפאת בנייה ואני לא חשוב שצריך להתקפל בשביל כל דרישה הזויה. אני חושב שצריך לעשות הפסקה במשא ומתן ובתחושת הבהילות. לשלוח אותו להתלונן באו"ם לבקש ואולי אפילו לקבל הכרה בן לאומית כמדינה (אולי אפילו להצביע בעד) ולתת לו למצות את העולם אל דאגה כשמתחיל להיות קשה העולם שותק. ובצד השני גם אנחנו נתלונן (אם יש משהו שיהודים טובים בו זה להתלונן תראה את הבלוג הזה) . נתבע על ההסתה בחינוך, נצלם הפרות של זכויות אדם ויחס משפיל לנשים. ניתן עוד כסף להסברה וניתן פחות כסף לפיתוח הראשות. כן פשוט נחכה עד שיבוא מישהו שירצה שלום, או עד שיעלה מנהיג ישראלי חזק מספיק בשביל לפתור את סוגיית הכיבוש חד צדדית. לעניות דעתי, השיטה שלך לסמוך על רצונם הטוב של ידידינו הפלסטינים היא במקרה הטוב תמימות. אבו מאזן לא רוצה שלום , וגם אם הוא כן רוצה הוא פשוט אינו יכול. אם מישהו מהם היה רוצה ומסוגל כבר מזמן היתה קמה לצידינו מדינה פלסטינית.
  לפיד, ציפי ואולי אפילו ביבי (לגביו אני לא בטוח) לא צבועים. הם היו רוצים להמשיך את המו"מ אפילו רוצים מאוד אבל שניהם הגיעו למבוי סתום. שניהם כבר לא מאמינים לאף מילה שיוצאת מפיו של "השותף" הפלסטיני

 15. ג׳מוסי

  ידידי המשורר וינשטיין,
  גם אני אינני שם עצמי בימין או שמאל. וקודם ולפני הכל, יש לי כבוד אמיתי וכנה לבני האדם באשר הם בני אדם ואולם מתחקירו הקודם של הכתב המכובד שאנו חוסים כעת בבלוגו והנצפה להיות מאוזן (להלן: מר רביב דרוקר) הבחנתי כי התנועה שבראשה הוא עומד מקבלת תקציב מכובד מהקרן החדשה לישראל. אין צורך להציג את העומדים בראשה של הקרן החדשה לישראל שמקום מושבה המרכזי הוא בכלל בחו״ל ורק אציין שרובם מוכרים כבעלי אג׳נדה שמאלנית מפותחת ביותר ולעיתים אף קיצונית. הקרן החדשה מקפידה לתמוך בתנועתו של מר דרוקר כמו גם בתנועת עדאלה ואם אינך מכיר ויודע אז כמובן שהינך מוזמן לגלול במחשבך בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר וללמוד על פעילותם.
  לגבי שיריך שאינני מכירם עד כה ואשמח מאוד לפוגשם אומר כבר עתה כי אהבתי את הכותרת והנושא המרמז על האח״מ ואולם לעיתים אנו צריכים ללמוד לעומק ולראות את הנושא בכללותו ואכן אני מודה כי היתה לי בעיה כבר בתחילת תחקירו הקודם של דרוקר ובו הוא מפרש וקובע כי האדמות הינן מפלסטין וכי יערות הקק״ל הינן למעשה הסוואה לפעילות הקק״ל. יואיל מר דרוקר הנכבד והצעיר ללמוד היטב את העובדות ההיסטוריות לאשורן על צל עצי היער בישראל והציונות ולא לנסות ולשכתב את ההיסטוריה ע״פ האג׳נדה שיתכן והתגלה כעת כי הינו פועל וחוסה בצילה.
  שבת שלום ומבורך,
  ג׳מוסי

 16. Jamost@gmail.com'ג׳מוס

  ידידי המשורר וינשטיין,
  גם אני אינני שם עצמי בימין או שמאל. וקודם ולפני הכל, יש לי כבוד אמיתי וכנה לבני האדם באשר הם בני אדם ואולם מתחקירו הקודם של הכתב המכובד שאנו חוסים כעת בבלוגו והנצפה להיות מאוזן (להלן: מר רביב דרוקר) הבחנתי כי התנועה שבראשה הוא עומד מקבלת תקציב מכובד מהקרן החדשה לישראל. אין צורך להציג את העומדים בראשה של הקרן החדשה לישראל שמקום מושבה המרכזי הוא בכלל בחו״ל ורק אציין שרובם מוכרים כבעלי אג׳נדה שמאלנית מפותחת ביותר ולעיתים אף קיצונית. הקרן החדשה מקפידה לתמוך בתנועתו של מר דרוקר כמו גם בתנועת עדאלה ואם אינך מכיר ויודע אז כמובן שהינך מוזמן לגלול במחשבך בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר וללמוד על פעילותם.
  לגבי שיריך שאינני מכירם עד כה ואשמח מאוד לפוגשם אומר כבר עתה כי אהבתי את הכותרת והנושא המרמז על האח״מ ואולם לעיתים אנו צריכים ללמוד לעומק ולראות את הנושא בכללותו ואכן אני מודה כי היתה לי בעיה כבר בתחילת תחקירו הקודם של דרוקר ובו הוא מפרש וקובע כי האדמות הינן מפלסטין וכי יערות הקק״ל הינן למעשה הסוואה לפעילות הקק״ל. יואיל מר דרוקר הנכבד והצעיר ללמוד היטב את העובדות ההיסטוריות לאשורן על צל עצי היער בישראל והציונות ולא לנסות ולשכתב את ההיסטוריה ע״פ האג׳נדה שיתכן והתגלה כעת כי הינו פועל וחוסה בצילה.
  שבת שלום ומבורך,
  ג׳מוסי

 17. shivz@012.net.il'הרשלה

  כמה מהמגיבים הם קשי הבנה. דרוקר לא התייחס לסכסוך, לשרשיו, למקורותיו, או לעניינים ארכיאולוגיים. בעיקר, הוא לא התייחס לשאלה מי צודק. הנקודה שלו היא פשוטה בתכלית: מי הפר את ההסכם המשולש על בסיסו נפתחו השיחות בחסות קרי, כאשר התשובה (הנכונה) נוגעת להמשך השתתפותם של לפיד ולבני בממשלה.

 18. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  חבל על אנשים כמו עופר שלח, יעקב פרי, יעל גרמן, עדי קול ואחרים שיש להם איכויות אבל הם לכודים ב"תיבת נוח" של יאיר יהיר.
  תראו מה שהג'וב הנחשק הזה עושה !
  לגבי ציפי לבני , אני מקווה שעדין , עם שביב של תקוה, שיבואו בימים הקרובים המסרים הברורים והנחרצים מאירופה, שיעמידו את ישראל במקומה ויציגו בבירור את הדרישות לחזור מיד ולבצע את מה שהיא התחייבה ולא ביצעה. כמו כן,, האג מחכה לאבו מאזן אז אם ממשלת הביבים לא תתעשת ותחזור מיד עם רצון טוב, מה שתמיד בספק לגבי הנפשות הפועלות הללו, אז שילכו הפלסטינים להאג מבלי לחכות

 19. awinsteen@gmail.com'אשר וינשטיין

  מר "הרשלה" (מ"האגדות" ? :-)), שלום,

  מאחר וגם אני נמנה עם כל הכבוד הראוי בין "קשי ההבנה" לדעתך, ואני מודה לך על רצונך הטוב להסביר
  את האמת הצרופה לכולנו (כמשפטן ?), את מה שהתכוון רביב דרוקר, אזי לדעתי הצנועה שגם בסוגיה "משפטית" שכזו,
  נדרש לבחון את ההקשר (ה"קונטקסט") ולא רק להאיר ב"זרקור אדיר" את "הצד הרע והנבזה במחזה" !!!,
  קרי: אותנו האשמים מזה דורות וגם כעת בכל תחלואיי התבל…,
  אנא בדוק היטב, באם מתארח לכאורה באישיותך/בתגובתך זו:
  "סינדרום הלסנקי/שטוקהולם" ? המצופה בשכבת הלקאה עצמית במתכונת "מה יפית" ? .

  צר לי על תגובתי הפוגעת במקצת, אך מכל לא אהודים עליי כל אלה, המחשיבים עצמם כמבינים וחכמים יותר מחבריהם! .

  שבת שלום ומבורך,
  אשר וינשטיין

 20. Jamost@gmail.com'ג׳מוס

  הרשלה,
  מסכים איתך שהרוב עם קשיי הבנה
  ברור כי דרוקר הולך ומתגלה כשמאלן רציני ובלתי מאוזן
  כפרשן של ערוץ 10 מצופה ממנו גישה שונה המנותקת מה אג׳נדה של הקרן החדשה לישראל התומכת הכספית הרצינית בעמותה שמר דרוקר עומד בראשה
  ניראה כי יש פה ניגוד עניינים
  ג׳מוסי

 21. eyal71@gmail.com'אייל

  כשיש מנהיגים קטנים, חסרי מעוף, חסרי יכולת
  כאלה שמתעסקים ב"מי הזיז לי את הגבינה?"
  במקום כאלה שמתעסקים בחזון, ויודעים לאן צריך להגיע
  אז אנחנו תקועים עם מה שיש….

 22. moshik.carmel@gmail.com'משה כרמל

  לרביב דרוקר.
  אתה מבסס את טענתך כנגד לפיד ולבני על ההנחה שנתניהו אשם בפיצוץ המו"מ. ואתה כותב:
  "נתניהו חגג. הוא התחייב ׳רק׳ לשחרור אסירים. את המנה הרביעית הוא פשוט לא שחרר. למה? ככה. סתם. הוא החליט שיש לו תנאי. שאבו מאזן יתחייב להמשך המו״מ. האם שמעתם את אבירי התהליך המדיני, לפיד ולבני, אומרים משהו על ההפרה הבוטה הזאת של ההסכם"
  אני מזמין את הקוראים לבחון את הטענה הזו אחת לאחת:
  "נתניהו חגג". היכן ראית שנתניהו חגג? היכן שמעת שנתניהו חגג? אין כאן שום דבר מלבד פרשנות שלך המבוססת על ההנחה (שלך) שנתניהו לא מעוניין להגיע להסכם במו"מ. עכשיו, בשביל התרגיל הלוגי אני מניח הפוך: נתניהו רוצה בהצלחת המו"מ. לפיכך אני הייתי כותב : נתניהו כועס ומתלונן . מעניין, לא? כשאתה מחליט להניח הנחה שאותה אתה לא מבסס אתה יכול לבנות עליה כל מיני טענות הזויות. אלא שלמרבה הפלא דווקא להנחה השניה יש גם ראיות, כי אכן שמענו שנתניהו כעס והתלונן. על זה נאמר: "אני את דעתי כבר קבעתי ועכשיו אל תבלבלו אותי עם העובדות" .
  זאת ועוד. איני בטוח שהיתה התחייבות לשחרר אסירים, ההתחייבות של נתניהו לשחרר אסירים
  ע"פ אתר ניוז 1 ב 28.3.2014 (קישור: ( http://www.news1.co.il/Archive/001-D-346664-00.html) : " ציפי לבני, שרת המשפטים, ראש צוות המשא-ומתן עם הפלשתינים, אמרה בשבוע שעבר שמעולם לא היה "התחייבות אוטומטית לשחרור אסירים שאינם קשורים להתקדמות במשא-ומתן".
  במסגרת העסקה, שסייעה להשיק מחדש את השיחות ביולי שעבר, ישראל אמרה שתשחרר 104 אסירים פלשתינים שהוחזקו בכלא עוד לפני הסכמי אוסלו משנת 1993 בתמורה לכך שהפלשתינים יוותרו על מאמציהם להכרה במדינה במסגרת הליכים באו"ם.
  ישראל שחררה עד כה 78 אסירים, בשלוש קבוצות, אבל חברי הממשלה הזהירו שהם יחסמו את השחרור האחרון, שהיה צפוי לסוף חודש מרס, אם הפלשתינים יסרבו להאריך את השיחות מעבר ליעד שנקבע לכך – ה-29 באפריל". לפי זה לא היתה התחייבות אלא אם תהיה התקדמות במו"מ. אבל את זה אתה רביב דרוקר לא מציין לפני קוראיך. זה חלק מהנחת הבסיס שלך שהממשלה משקרת. מילא, נתניהו משקר, הימין משקר, אבל עכשיו גם "אנשי השלום" בממשלה משקרים? מסתבר שכן. אם זה לא מתאים להנחה של דרוקר אז גם הם שקרנים.
  ופה רביב דרוקר עוד מתעלה על עצמו: "למה? ככה. סתם. הוא החליט שיש לו תנאי. שאבו מאזן יתחייב להמשך המו״מ. הבנתם את זה רבותי. " ככה", "סתם", "נתניהו החליט".
  ובכן יש לנו שתי הנחות: האחת שנתניהו רוצה הסכם ותמורת המשך ההסכם הוא מוכן אפילו לשחרר אסירים. מה שתומך בהנחה הזו זה שהוא שחרר בפועל 78 אסירים למרות התקפות קשות מימין ומשמאל שגם "אנשי השלום מעידים ששחרור האסירים היה כחלק מ"התשלום" עבור המשך המו"מ. ומנגד הנחתו של רביב דרוקר (וחבריו בשמאל) שנתניהו לא רוצה מו"מ. מה שתומך בהנחה הזו זה שזה מה שחושב רביב דרוקר (וחבריו בשמאל). ואם אשתמש בשיטתו של רביב דרוקר להכניס מילים או מחשבות של אחרים כאילו הן אכן קרו אומר שרביב אומר: "אני את דעתי כבר קבעתי ועכשיו לא אתן לקוראי להתבלבל עם העובדות, יותר פשוט לא לכתוב אותן"

  לעניין אחר: אני מנצל את הבמה. אשר ויינשטיין ידידי . בטעות שיבשתי את שימך בתגובה בבלוג קודם. קבל התנצלותי.

 23. איתי צרפתי

  אולי צריכה להיות כותרת – הצביעות המקוממת של רביב דרוקר ????

  איך פרשן פוליטי בכיר בטלביזיה קשור ומקבל לעמותה שלך תקציב מהקרן החדשה לישראל שמפעילה את שתיל, עדאלה ועוד ?

  רביב, לא פלא שאתה רואה את המו״מ המדיני בצורה כל כך חד צדדית ומנסה לפגוע גם בקק״ל ובמטרותיה.

 24. vishiy@bezeqint.net'יגאל וישינסקי

  הציבור עייף מהשקרים והתחמנות.מיאיר לפיד לא היתה לי הרבה ציפייה: האיש בא מסוג תקשורת שכל ערכה היה מציאת חן בעיני הקוראים ללא ביטוי עצמאי מקורי .ראיתי באיש יצור נבוב חלול ורקדן של מצבי רוח. ערכו העצמי שואף לאפס, אני גם צופה שיעלם כאביו לאחר קדנציה אחת או שתיים.
  האכזבה הגדולה היא ציפי לבני נתתי לה קרדיט שבגלל ניתוח המציאות הריאליית הגיעה למסקנה שאין דרך אחרת אלא מו"מ בין הצדדים ושמירת כבוד הדדית.היא סמלה בעיני את הירשת האמיתית של ההוד והדר של דרך זבוטינסקי בציונות.בזמן האחרון חלה נסיגה בהתנהגותה הציבורית והאכזבה ממנה בשלב זה רבה. אני מקווה שתתעשת.

 25. awinsteen@gmail.com'אשר וינשטיין

  רביב הנכבד,

  מספר אנשים "ראויים" ובכללם הח.מ. , המתייחסים הפעם (!!!) באי הסכמה גורפת לדבריך בכתבה זו,
  מצפים לתגובתך האישית.
  אני מקווה שתמצא את כוחות הנפש, היושרה והכבוד האישי, להתייחס לדברים (ולא לגופם של האנשים),
  אחרת לצערי אישית (לפחות) אראה בך "מוניפולטור" נוסף, ה"משחק" ומתאים אירועים וסוגיות,
  הכואבות באמת לעמנו, לתפיסתך הפוליטית הצרה, ובכך גם "מעוור" עיני אנשים תמימים! .

  עדיין מצפה לראות בך אדם ועיתונאי בכיר, ישר דרך!, כי לרוב נושאי כתבותיך הקודמות הסכמתי
  ואף התייחסתי בכבוד, תוך כתיבת דבריי בשמי המלא .

  שבת שלום ומבורך.

  בתקווה, אשר וינשטיין, משורר לילדים, יזם חברתי ועסקי.

 26. Pingback: הספין והשקרים של ממשלת נתניהו-לפיד-לבני | החברים של ג'ורג'

 27. חלם המקורי

  ביבי הוא גלותי שאינו חפץ שלום. לישראל אין שר משפטים מתפקד.
  בזבוז זמן וכספי ציבור שני אלו.

  ביבי מחמם כיסא והרס כל חלקה טובה ממדינת ישראל שהייתה ואינה עוד.
  מייצג הון ונהנתנות, בורא מדיניות העוני מ2003, דרדר את המצב החברתי והכלכלי האישי של אזרחי ישראל.
  יסיים את תפקידו ויעבור לאמריקה מולדתו.

  העם התרגל לטרור ומלחמה וכשלא יודעים אחרת לא רוצים אחרת.

  שני העמים אומללים ללא מנהיגים לכודים במעגל שנאה בורות פחד טרור ושכול.

 28. amirbuzaglo@gmail.com'אמיר בוזגלו

  השורה התחתונה שנתניהו ושאר קשקשני הימין מסרבים להציג מפה מול המפות של הפלסטינים. רק זה בלבד מוכיח לאן פניהם.

 29. danny5092@sbcglobal.net'דני

  רביב.אתה לא חושב שלפיד וביבי ובנט מסתדרים מצוין? מי שיכול לגרום לבעיות זה ליברמן .ללפיד אין אידיאולגיה והוא משתדל לכוון לקהל היעד שלו(המצביעים)כפי שהוא מדמיין אותו לעצמו כלומר ימין יותר ממרכז.הצביעות בולטת הרבה יותר אצל ליבני והיא זועקת לשמים.מלכתחילה היא הבינה שהסכם לא יהיה ובכל זאת נכנסה לממשלת ביבי ועכשו היא חייבת להמשיך את העמדת הפנים כדי להישאר בקואליציה והיא מבינה שאם תעזוב לביבי יכניס את מופז וחסון.

 30. 4354909@gmail.com'אורי

  אכן, ליבני ולפיד יחפשו כל תירוץ כדי עלוב כדי להיאחז בקרנות המזבח של השררה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.