לא כולם מאבדים את עמוד השדרה כשהם נכנסים לכנסת – המקרה של משה מזרחי

לפני כשנה וחצי עבדתי על תחקיר "ישראל היום". חיפשתי בנרות מרואיינים. זו הייתה משימה כמעט בלתי אפשרית. מי רוצה להסתבך עם העיתון הנפוץ במדינה. שמעתי ממקורותיי שמאמרים של מזרחי לעיתון צונזרו, שהוא עזב את מעמדו כבעל טור בעיתון בטריקת דלת. החלטתי לנסות את מזלי. היה לי ברור שמזרחי לא יסכים. הוא כבר היה בתוך הפוליטיקה ועוד לא נולד הפוליטיקאי המשוגע שיתראיין למצלמה נגד עיתון, שלא ירד עליו בכלל (רק שינה את מאמריו). מזרחי הסכים להתראיין. הוא הודה שזה לא חכם מבחינתו, אפילו משוגע, אבל זה מזרחי. הוא התראיין ואמר הכול, כאילו אין מחר. סיכמנו שאעביר לו את הראיון שלו, אחרי שאערוך אותו. העברתי. חששתי שהוא יבקש לשנות, לרכך, לבחור משפט אחר. מילה לא שמעתי ממנו. עד היום.

בקמפיין הבחירות בין שלי יחימוביץ לבוז'י הרצוג, מזרחי תמך בשלי. רוב חברי הכנסת תמכו ביחימוביץ', אבל כול מי שתמך בה, השאיר גשרים פתוחים עם הצד השני. ברור. פוליטיקה.  מזרחי לא רואה בעיניים. הוא פרסם סטטוסים בפייסבוק שהכאיבו לבוז'י במקומות הכי כואבים, שלטון החוק, ריצתו להתחבק עם מי שהתנהגותו לא ראויה לאיש ציבור, ישיבתו בממשלת ברק, הוא יותר מרמז לפרשת העמותות ושתיקתו של הרצוג בה. למיטב ידיעתי, יחימוביץ' אפילו לא ביקשה ממנו את זה. הוא התאבד מרצונו הטוב והחופשי. אם בוז'י ייכנס לממשלת נתניהו, הוא בטח יזכור את זה למזרחי.

מחר תעלה הצעת חוק של מזרחי לועדת שרים לענייני חקיקה. הפעם ראש אגף החקירות לשעבר רוצה להחיל על קק"ל את חוק חופש המידע. אין אף חבר כנסת במפלגת העבודה שהעז לצאת נגד קרן קיימת. יו"ר קרן קיימת, אפי שטנצלר,  בא ממפלגת העבודה. לפני איזה חודש שטנצלר, שכבר ידע על התחקיר, כמובן, לקח את רוב חברי סיעת העבודה לסיור תעמולה, עם תמונות מפרגנות. אפילו אנשים ישרים וראויים כמו איתן כבל הצטלמו עם היו"ר והחמיאו לו. בקיצור, רק קמיקזה עם יצר אובדני פוליטי יכול להציע הצעת חוק כזאת, כשהוא שייך למפלגת העבודה. יותר מזה, כבר הצעת, בטח תתקשר לעיתונאי, שמנדנד עם הקק"ל הזה ותקצור איזה רווח תקשורתי קטנצ'יק, אבל מזרחי לא התקשר אליי. הצעת החוק שלו בכלל קדמה לתחקיר "המקור". מזרחי גם יודע, כמובן, שהסיכויים של הצעת החוק לעבור נמוכים. "הבית היהודי" ו"ישראל ביתנו" מרוויחים יותר מדי מקק"ל. הם לא ייתנו לזה לעבור. עוד חלילה אנחנו עלולים לדעת על מה קק"ל מוציאה את הכסף. למזרחי כל זה, כנראה, ממש לא משנה. הוא הולך דוך לתוך הקיר, בדיוק כמו אז בימים ההם במשטרה. אני לא יודע אם ההתנהגות הזאת תאפשר למזרחי להיבחר לעוד קדנציה. סיכוי לא קטן שלא, אבל אני מוכן להתפקד לעבודה כדי להצביע עבורו…

תגובות

תגובות

25 thoughts on “לא כולם מאבדים את עמוד השדרה כשהם נכנסים לכנסת – המקרה של משה מזרחי

 1. Hanan.amos@gmail.com'חנן

  רביב שאפו,
  תענוג לקרוא את הבלוג כל פוסט נהדר ותורם לדמוקרטיה שקופה ונקייה.

  תודה לך

 2. רות

  מזרחי אחד החכי"ם המוערכים אצלי. אין לי ספק שאבחר בו בפרימיריס של המפלגה.

 3. menachemy@walla.co.il'מנחם ירקוני

  יישר כוח על הכתבה וגם על התחקירים שלך. כל הכבוד למשה מזרחי. עצוב מאוד שאדם ישר עם עמוד שדרה ייצא בסוף פראייר פוליטי. זה רק מעיד על מצבה של הפוליטיקה.

 4. orenjer@gmail.com'לאה

  מזרחי תמיד היה ישר ואמיץ, יחיד במינו גם במשטרה וגם בכנסת. גם אני מוכנה להתפקד למפלגה כדי להצביע לו – ואף בטוח שאעשה זאת. וגם אתה רביב דרוקר ישר ואמיץ, וגם לך אני מצביעה בצפיה, בקריאה ובתמיכה, כל פעם שאפשר…!

 5. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  משה מזרחי באמת ממשיך כנראה את המסורת של לוחם צדק שהביא אתו מהמשטרה אלא שכאן, בתור חבר כנסת, אנחנו לפחות מצפים ממנו להשמיע את קולו בכל הנושאים הקריטיים שעומדים לפני מדינת ישראל. איש כמוהו בכנסת צריך להישמע גם בנושאים הפוליטיים החשובים כמו לאן הולך עיקר הכסף של המדינה בנושאים החברתיים, איפה "מדינת הרווחה" של ישראל ? דעתו בענין הליכה לשלום. כל הנושאים הללו אנחנו מצפים שיתבטא, מה גם שהפוליטיקאים המשופשפים כמו בוג'י, ושלי לא משמיעים כמעט את קולם.

 6. guy.elram@gmail.com'גיא

  משה מזרחי היה ונותר אי של אמת ואומץ – גם במשטרה וגם בפוליטיקה.
  המשטרה נהגה תמיד בשחיתות, ותמכה גם ב"עשים השוטים, שהיו בתוך הארגון – גם אם הם גרמו לה נזק עצום. מזרחי ועוד שניים-שלושה קצינים החזירו לה את עמט (ממש מעט) הכבוד האבוד שלה. לצערי – היחיד שנשאר ישר במשטרת ישראל, פלוס מינוס – הוא קרמשניט. והישרים תמיד אכלו אותה שם, כי הם לא היו פוליטיקאים 'טובים'.
  עכשיו בפוליטיקה, אתה כמעט ולא שומע את מזרחי – אבל כשאתה כבר שומע אותו, אתה יודע שהאיש ערכי, ושמה שאכפת לו זו העשייה למען מי שבחרו בו, ולא למען איזה לחיצת ידיים סודית, שתניב לו רווח עתידי.
  הלוואי והוא היה לק ממרצ. הוא מתאים לשם, מבחינת ניקיון כפיים ועשייה למען החלשים, הרבה יותר מאשר לכל מפלגה אחרת.
  למרות הרומנטיקה שבדבר, אני לא רואה את עצמי מתפקד לעבודה בשביל אדם אחד, כשאני יודע שאיתו באים 15 פוליטיקאים "רעים".

 7. dassiw@013net.net'מאיר

  מזרחי הוא לוחם צדק אבל לא פוליטקאי הוא מבין שלא יכול להלחם כנגד 110 חברי כנסת אבל הוא מנסה וזה יפה מאד אבל במדינה ישראל שהשלטון מזלזל בבוחרים ורוב חברי הכנסת ניבחריים על ידי מנהגי המפלגות והדמוקרטיה המפלגתית כבר כמעט איננה לוחם צדק חברתי לא יהיה בכנסת כי זה מפריע לשורה וחבל מאד שכך הוא בעוד 40 שנה כבר לא יהיה כנסת אלא ההצבעות יהיה במחשב והנאומים יהיו בפוסט וזה עתיד מדינת ישראל.

 8. arie17@netvision.net.il'אריה

  מילים כדורבנות.
  משה מזרחי הוא באמת משכמו ומעלה.
  גם אני מוכן להתפקד למפלגת העבודה אך ורק על מנת להצביע עבור מזרחי.
  הלוואי עלינו עוד ח"כים כמוהו.

 9. יוסי

  מזרחי הוא דמות לפוליטיקאי שהייתי רוצה לראות. הלוואי שנלמד להכניס כמוהו, כמו יחימוביץ' וכמו מיקי רוזנטל לכנסת, ולא כמו המושחתים שעכשיו בשלטון.

 10. ybayba@hotmail.com'יוסי

  למפלגת העבודה יש יותר ח"כים ישרים מאי-פעם. כלומר, משהו כמו שלושה או ארבעה (מרב מיכאלי, סתיו שפיר, מזרחי ואולי גם מיקי רוזנטל). שלי יחימוביץ איבדה אותי עם ההתכחשות שלה לעוולות הכיבוש.

 11. יואב

  האיש ה"ישר" הזה סולק מהמשטרה אחרי שעשה שימוש פוליטי )לכאורה( בהקלטות סתר.

  הוא לא ראוי לשאת בתפקיד ציבורי. כל תפקיד ציבורי.

 12. nadav_eliash@Walla.com'נדב

  תחילתו של הפוסט בהשמצה מרומזת על ישראל היום, שכביכול סוגר חשבון עם מבקריו, וסופו השתפכות מלוקקת עבור מי ששיתף ומשתף פעולה איתך..
  הרי מזרחי, ישר כסרגל וצח כשלג שכמותו, לא עבר על החוק בעודו ראש אגף חקירות, ולא צותת והאזין בסתר בלי אישור מהגורמים המוסמכים. הוא כזה, צדיק וישר..
  טול קורה מבין עיניך, דרוקר

 13. shirexhell@walla.co.il'אחת העם

  נדב, פרשיית האזנות הסתר היא אחד הכתמים הכי קשים של פרקליטות המדינה לדעתי. האזנות לא פגעו באף אחד, ונעשו תחת שיקולים ראויים. כל מי שהיה מעורב בפרשה מצד המשטרה תמך במזרחי, ולא היה עוררין שדין משמעתי (כלומר נזיפה) זה הדבר הסביר ביותר. הוא בסך הכל שמר שיחות, שהוא האמין שהן קשורות באופן עקיף לחקירה עצמה! – שיחות שבהן מוזכרות כל מיני אנשי עסקים וחברות שהיה לו חשד שהם מעורבים באופן מתוחכם. הוא חשש שאם הוא ימחוק את השיחות, והחקירה תמשיך להתגלגל והוא יגלה שהם מעורבים – הוא יפסיד ראיות. מי שהדליף על הפרשה, באופן מסתורי ברח מהארץ ומקבל המון המון כסף מאחת החברות שקשורות לליברמן – אז טול קורה מבין עינייך!

  אני רציתי לעזוב את המפלגה האומללה הזאת, התאכזבתי קשות ממה שהיה נדמה לי כהתחלה חדשה של כל מה שעניין אותי במפלגה הזאת: מלחמה בשחיתות, טיפול ביוקר המחייה, חזרה למומ אמיתי מול הפלסטינים. לצערי התבדתי מאוד, וכבר עמדתי עם הפקס להודיע על ביטול ההתפקדות. הסיבה היחידה שעדיין לא עשיתי את זה – זה משה מזרחי. הוא באמת היחיד שלא אכזב (ואני הייתי מה"גרופי" של שלי יחימוביץ).

 14. hasan194@zahav.net.il'חסן חמוד

  לאן הגענו?! ח"כ ישר הפך לאחד המוצרים הנדירים בפוליטיקה הישראלית.
  למה זה קרה?
  כי מי שהולך ישר(תרתי משמע) לא יגיע רחוק.

 15. michalg68@gmail.com'רביב תעשה לי ילד

  מלך. פשוט מלך. הדרך המקסימה הזאת בה אתה נותן את הקרדיט דרך שיתופנו בסיפורים אישיים מחייך אשר מספקים מידע שלא היינו יכולים להגיע אליו בשום דרך אחרת – נפלא:-)

 16. נועה

  דרוקר,מה קורה עם התחקיר על ידיעות אחרונות,עדיין אוסף חומר ?
  או כהרגלך הכול חרטה והתחקיר על ישראל היום היה עוד תירוץ
  להיכנס בביבי ?

 17. gohar.resst@gmail.com'ישראל נורליאן

  בטח שלא יבחר שוב, מגיע לו, פרח שאמור להפיץ ריחות נעימים ושדבורים יוכלו למצוץ ממנו צוף, לא יכול לצמוח בביצה!

 18. neorgad@gmail.com'נחמיה אורגד

  מזרחי הוא "כותל המזרח" של הפוליטיקאים בפרט ושל אנשי הציבור בכלל.

 19. Malkishushu@yahoo.com'מלכישוע

  כל הכבוד למשה מזרחי ! אני חושש שלכנסת הבאה כבר לא ייכנס !
  אבל רביב, אל תשים את איתן כבל באותה שורה עם משה מזרחי – ראה התפתלותו בענין ״ישראל היום״.
  ושתי נקודות בעברית: אומרים ״בוודאי״ ולא ״בטח״; אומרים ״דורך״ (זו מילה בגרמנית וביידיש) ולא ״דוך״.

 20. benfarhi@gmail.com'בנצי פרחי

  לדיעתך אדון יואב , מזרחי, "ניזרק "מתפקידו כראש אגף החקירות ולא ממשטרת ישראל בגלל פולטיקאים מושחתים ( מאחר ו"המפטר" הלך לעולמו אפילו לא אזכיר את שמו ) על ידי מי שמונה לתפקיד השר לביטחון פנים ופעולתו הראשונה והמיידית היתה להעיף את מזרחי מתפקידו . בין היתר כדי לרצות את הבוס שמינה אותו לתפקיד . מזרחי שעמד בראש החקירות הרגישות ביותר נגד פוליטיקאי צמרת ,הודח בגלל טענות מטופשות של יוהמ"ש בינוני ועצלן שסלל על את דרכו לבית המישפט העליון על גבו של מזרחי מיותר לציין שכל הטענות שהעלה האיש נגד מזרחי לא נדונו מעולם בשום בית משפט אבל, הנזק נעשה .
  גילוי נאות ,אני מכיר את האיש שנים , מעריץ אותו על חוכמתו אישיותו ,אומץ ליבו ,יושרו ואמינותו . בבחירות האחרונות הצבעתי (בבחילה רבה) למפלגת העבודה ורק כדי לראות את האיש בכנסת וכשניבחר ,הייתי מאושר עד הגג .
  לצערי , אני רואה כיצד מצרים את צעדיו של האיש האמיץ והישר הזה , לא נותנים לו פתחון פה במיוחד כאשר היו"ר החדש לבית הרצוג שגם הוא טלית שאינה תכלת , סמל ודגם מייצג לפוליטיקאים נהנתנים ומושחתים , מוביל את המפלגה ה"אבודה" הזאת כמה חבל וכמה מתסכל .

 21. david.knoll@mail.huji.ac.il'לאדון בנצי פרחי

  בית המשפט קבע ש"לא נמצא יסוד לחלוק על צדקת הביקורת שמתח היועץ המשפטי על דרך התנהלותו של מזרחי"

 22. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מי תמך בפואד לנשיאות ?

 23. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מזרחי לראשות הממשלה דרוקר לנשיאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.