גדעון סער רץ לפסגה, למה אנחנו צריכים לשלם את המחיר?

מאת  | 30 ביוני 2014
 

לפני כמה שנים רצינו, עפר שלח ואני, לצלם "בדרכים" על גדעון סער. אני ראיתי בו פוטנציאל למועמדות לראש ממשלה, כתבתי על זה כבר ב – 2005 למגזין כותרת (השם ינקום דמו) ועפר נתן לי את המבט של 'עוד פעם אתה והבוכלטריה הפוליטית שלך'. האמת, הוא לא הבין מה אני רוצה מהחיים שלו. סער נראה לו פוליטיקאי משעמם במיוחד וההערכה שלי נראתה לו הזויה ברמות קיצוניות. בכל זאת, גררתי אותו וצוות צילום לכיכר רבין. סער היה אז בעיצומו של התמרון הפוליטי הגדול שלו שמאלה, הוא ניסה להתחבב על המרכז שמאל, קידם את זכויות הנשים, דיבר בזכות הומואים והלך לדבר בעצרת לזכרו של יצחק רבין. ימני בים של שמאלנים. ראיינו אותו קצת לפני, קצת אחרי וידענו שיש לנו ביד באמת מוצר יוצא דופן, אולי חסר תקדים. הראיון המשעמם ביותר עלי אדמות. אני עוד ניסיתי להציל את האייטם (ואת כבודי האבוד) והצעתי לסער שוב ושוב הצעות מגניבות (בוא נשחק כדורגל ביחד עם תלמידים, הוא היה שר חינוך), אבל בסופו של דבר נאלצתי לרדת מהעניין.

הרבה פרשנויות תשמעו בימים הקרובים על החלטתו של גדעון סער לא לאשר לעיריית תל אביב את חוק העזר החדש ולסגור באופן מעשי את מרכולי תל אביב. פרשנות אחת אני ממליץ לכם לדחות בתוקף – שגדעון סער חשב שזה רע לו פוליטית. אין דבר שסער עושה בחיים שלא עבר אצלו בראש קודם את כל מבחן – איך זה עוזר לי פוליטית. כשהוא הזמין עיתונאים ("אבל תבואו בלי מצלמות, רק בשביל הכיף") למסיבות בהן שימש כדי ג'יי, זה היה גם פוליטיקה, כשהוא הולך פתאום לבקעת הירדן ומצהיר שצריך לספח אותה עכשיו לישראל, זו פוליטיקה (בוגי יעלון מציץ מעבר לכתף) ואני אפילו מעז להעלות את החשד שסיפור גאולה אבן עבר אצלו את מבחן הקלירנס הפוליטי. אני לא טוען חלילה שהוא לא מאוהב בה עד כלות, אבל איכשהו זה גם יצא לו בול, שהיא באה בזמן שהסיפורים על עוד נשים בחייו התחילו לצוץ, המכתב המזויף ההוא (שסער ומקורביו הזיעו קשות כדי למחוק מהתקשורת.עד היום הוא לא אמר מילה פומבית בנושא ולא במקרה). עכשיו יש טענות שהוא גם מתחזק (אני מתקשה להאמין), המוני המתפקדים הדתיים של הליכוד בוודאי יאהבו את זה.

אתם יכולים להניח שאם סער היה חושב לרגע שפסילת חוק העזר של עיריית תל אביב פוגעת בו פוליטית, החוק הזה לא היה נפסל, או במקרה הרע, ההחלטה הייתה באה מכיוון הלשכה המשפטית של משרד הפנים, כשהשר בדיוק בחו"ל ומדובררת על ידי הודעות דובר יובשניות, שלא היו אומרות מילה חלילה על פסילה, אלא על הערות שיש למשרד ודיאלוג שוטף  עם העירייה. במקום זאת, שר הפנים מדלג בשמחה לאולפן חדשות 2 לדברר את ההחלטה השערורייתית שלו.

אחרי הנצחון של רובי ריבלין בקמפיין לנשיאות, נקשרו לסער המון כתרים מוצדקים. הוא הריץ את רובי, תרם לבחירתו ויצא באומץ נגד הטריקים המכוערים של נתניהו. באזור החיוג של נתניהו דווח על רוחות עזות מאוד בכיוון של סער. הגברת רותחת, ידעו המקורבים לספר, ביבי בטירוף, הוא בטוח שיתמודד נגדו. מה שלא דווח זה מה חושב סער על נתניהו. יש מידה לא קטנה של הונאה בכל מה שקשור ליחסם של בכירי המערכת הפוליטית לנתניהו. אם הציבור היה יודע מה ישראל כץ, איווט ליברמן, יאיר לפיד, גלעד ארדן, משה כחלון (אצלו זה קצת יותר ברור) וחבריהם חושבים על ראש הממשלה, האדמה הייתה רועדת. אם גדעון סער היה אומר בפומבי מה הוא חושב על נתניהו, הם לא היו מדברים יותר בחיים. זה לא מה שהביא חלילה את סער לעימות עם נתניהו. לפחות, לא רק זה. מבחן ה'מה יוצא לי פוליטית מזה' של סער בוודאי אותת שעימות עם נתניהו ממצב אותו כמתחרה עתידי, מרים אותו במדרגה מעל כץ, הנגבי, ארדן ושאר דורשי הירושה. מהבחינה הזאת, סער צדק, אבל למה לעזאזל, אנחנו צריכים לשלם את המחיר?…

תגובות

תגובות

25 תגובות על “גדעון סער רץ לפסגה, למה אנחנו צריכים לשלם את המחיר?

 1. הדס

  אם יש שלדים בארון של סער,אנא הוציאו אותם כבר עכשיו.
  לסער יש ידידים רבים בכל כלי התקשורת ורובם שותפים לשנאת נתניהו ולרצון להדיחו.
  זה מעורר חשד סביר באשר לאופן שבו הם יתייחסו אל פעולותיו ומעשיו של חברם שר הפנים.
  הגיע זמנם של העיתונאים ההגונים והישרים לחשוף את האמת אודות גדעון סער.

 2. עוזי

  "מעז להעלות חשד"?
  ממתי אתה כזה צמחוני?
  ב-ר-ו-ר שגאולה אבן עברה את המסננת הזאת, אלא שפיספסת במניע העיקרי.
  לא פרשת "האישה האחרת" (במשרד!) של סער היתה המניע, אלא הרצון "להרתיח" את הגברת נתניהו.
  סער, כמו שאר הפוליטיקאים, יודע עד כמה קטלנית לנתניהו יכול להיות רתיחת הגברת שלו. זה הזמן להרתיח אותה, וגאולה אבן עושה את זה כמו גדולה.
  כבר אמרו חז"ל: אין אישה מתקנאת אלא בירך חברתה.

  כדאי לך מאד, רביב, להיות עם היד על הדופק.
  עכשיו צפויות הרבה פדיחות במעון ראש הממשלה.

 3. חנה חורש

  סער כבר עבד "קשה" על החדרת מסרים קיצוניים ביותר בהיותו שר החינוך. הוא "דאג" , מאד לאנשי הניאו לאומנות, היא "הצליח" לקחת תלמידים תמימים לסיורים לאזור ברוך גולדשטיין ולכל מיני אתרים "יהודיים" וכו
  עכשו הוא עושה את אותה עבודה דרך שר הפנים.

  אין יותר מדי להוסיף פרט למה שאמרה היום גילה אלמגור ף א י ר ן זה כ א ן

 4. קורא

  סער היה עם הרבה מאוד עובדות שעבדו תחתיו. תרתי משמע. ורביב יודע זאת.

  אל דאגה, כנהוג במחוזותינו, כל הטינופת תצא החוצה בשניה שיחליט להתמודד מול נתניהו.

 5. דני

  אם המועמדים לרשת את נתניהו הם סער או לפיד – זה הזמן להתקפל מפה.
  תעשה טובה ותגיד לנו שרק בוגי בא בחשבון כיורש. אפילו הרצוג במקרה של מהפך פוליטי נראה פתאום כמו משהו מרגיע.
  לגבי ההערה האחרונה, אם התכוונת לנושא המרכולים בת"א, כנראה שהכאילו חופש חשוב לך יותר מטובתם של בעלי העסקים הקטנים שנאלצים לקום לעבוד בשבת כי יש איזה טרנד של "חופש" עלאק, שמשום מה מתבטא דווקא בלהרוס את יום המנוחה השבועי.
  ועוד לא הזכרנו שהמדינה הזאת, איכשהו, נולדה פה כמדינה יהודית. והיהדות, גם כן איכשהו, מקדשת את יום השבת ושמירת השבת (ולא חילולה, עד כמה שזה נשמע מצחיק לאזרחי מדינת תל אביב) היא אחד המגדירים של היהדות.

 6. יוריק קרמר

  רביב, אני מקבל כל מה שאתה אומר על גדעון סער ומניעיו. אינני שומר שבת ולא חוזר בתשובה ובכל זאת – בניגוד לכל התגובות כאן ושם – אני תומך בהחלטתו של האיש. הנימוק של שמירת מסורת ושמירת ישראל כמדינה יהודית (ודמוקרטית…) חשוב בעיני.
  אל יספרו לי שהמוני בית ישראל ותל אביב רצים בשבת לקנות חלב וחלה שלא הספיקו בימי החול. זה לא הנימוק. יש התרחקות גדולה של מדינת תל אביב ממסורת ישראל (במובנה החיובי). מסורת היא חיונית לכל עם וגם לעם ישראל. מסורת זה לא רק דת.

 7. מוטי

  דני, זה מאוד פשוט. מי שרוצה לפתוח בשבת שיפתח. ומי שלא רוצה, שלא יפתח. ואם בעלי עסקים קטנים מפסידים כסף, אז (א) זו בעיה שלהם. (ב) אפשר לשקול לעזור למי שמפסיד שכסף, אבל לא על חשבון פתיחת דברים בשבת או בלילה.
  אף אחד לא שם אותך להחליט מה חשוב שיהיה בשבת ומה לא. אתה לא הצאר לעינייני מותרות ומחליט מי יכול לקנות מה ומתי.

  "שמירת השבת" – עכשיו אתה גם צאר לעינייני דת ומחליט מה מגדיר יהודי ומה לא?

  בשבת קייצית יש מאות אלפי מטיילים בפארקים, בכנרת, בשמורות הטבע ובים. כולם מחללים את השבת בפומבי. אולי אתה מציע לחלק להם קנסות? אני לא רואה הבדל בין זה לבין פתיחת חנויות.

 8. חסן חמוד

  גדעון סער, כמו רבים בפוליטיקה הישראלית, הוא תמיד מתיישר עם הלך הרוח השורר בעם. הוא רוצה להצטייר בעיני העם כאידיאולוג יהודי לאומני, כי הוא מאמין שהכרטיס הלאומני הוא המנצח בעשור האחרון. הבעיה של סער היא שכל מה שהוא אומר נראה מאולץ, מלאכותי. לדעתי, אין לו שום אידיאולוגיה, הוא רוצה להיות ראש ממשלה והמטרה מקדשת את האמצעים. הוא לא יהיה ראש ממשלה.
  בקשר לרמיזות העבות על מה אומרים הפוליטיקאים על הבוס שלהם בממשלה, דווקא הדבק הזה, שהוא שנאתם לנתניהו, משרת את נתניהו עצמו, כי ברגע שיקומו על נתניהו, שנאתם זה לזה תפרוץ ותהיה מעין מנגנון להשמדה עצמית.

 9. חיים ק.

  רביב אני לא מבין מדוע גם אתה, כמו שאר בכירינו העיתונאים, לא מפרסם את הסיפורים שמספרים בקרב הבראנז'ה העיתונאית על שרה.
  למה אתה מחכה? הרי אתה יודע היטב שפרסום הדברים יחולל זעזוע של ממש בצמרת הפוליטית שלנו. האם גם אתה מעדיף שקודם ביבי יפרוש ורק אז לפרסם את מה שזכות הציבור לדעת כבר היום?

 10. ארז

  גדעון סער מזכיר פוליטיקאים אמריקאים רפובליקאים מנוולים וצבועים במיוחד.
  חילוני למהדרין. לכאורה, בעל עבר עשיר עם נשים מחוץ לנישואים, ומקדם את "ערכי השבת" (שומר שבת פתאום? בני אדם בני 50 לא משנים את ערכיהם ואמונתיהם פתאום כך באמצע החיים, ודאי לא פוליטיקאים) מתוך "ערכים" ו"מוסר". מגעיל.

 11. ri

  לאזני רביב דרוקר
  סער הלוא הוא סרצנסקי בסהכ מתחזה תמיד למשהו אחר משהוא באמת.הידעת כי הוא גדל בקיבוץ ככבנו של הרופא ? אבל לא תשמעו ממנו מילה .כי זה "טרייף" להגיע משם משדה בוקר.

 12. נועה

  להקת המעודדות הקבועה של דרוקר מתעלמת כמובן מהשאלה : למה תמיד אבל תמיד
  הדרוקר מייחס רק לפוליטיקאים מהימין את הרצון להיבחר שוב ,
  נמאס מה ״קריצה לקהל הבוחרים״ או ״מזימת השתלטות על הקולות הימנים״ ?
  האם אחמד,זהבה,בוז׳י ודב חנין חפים מתרגילי בחירות לגיטימיים כאלו ?!

 13. חסן חמוד

  לנועה היקרה,
  יכול להיות שאחמד, זהבה, בוג'י ודוב חנין גם הם עושים תרגילי בחירות, אבל אף אחד מהם אינו מנהל את המדינה.
  מי שמנהל את המדינה הם גדעון סער, אורי אריאל, ליברמן, מירי רגב, בינט, יעלון, בנימין נתניהו ושרה שתחיה.

 14. נועה

  לחסן החמוד
  נו אז מה זה אומר ? רק מפני שהם באופוזיציה הם חסינים
  מהביקורת ?

  ד.א
  גם כשנתניהו (״ אהוב נפשו״ של מושא הערצתך ) היה באופוזיציה
  הוא עדיין היה הפוליטיקאי הכי מותקף בתקשורת,כך שהקשר למי מנהל
  או לא מנהל את המדינה לא תופס..

 15. עדו

  לנועה. איך פתאום גדעון סער גילה את נפלאות השבת? ולמה שהוא יתערב בהחלטה דמוקרטית
  של מועצת העיר תל אביב, החלטה שהתקבלה ברוב גדול וממלאת אחר הוראת בג"ץ? האופורטוניזם והציניות פה גלויים.

 16. עודד

  "אם הציבור היה יודע מה ישראל כץ…חושב על נתניהו"
  סליחה רביב, זה לא התפקיד שלכם ליידע את הציבור?

 17. אבי

  החלטה אומללה של סער. את התמיכה שלי הוא איבד.
  חוץ מזה, לא נראה שיש לו את הץכונות הנדרשות להיות ראש ממשלה ומנהיג.

  מאחל למדינה שלנו ראש ממשלה כמו ניר ברקת.

 18. ri

  ניר ברקת? אתה בטח מתלוצץ.האיש אכזבה רבתי.חסר חוט שדרה פוליטי ולא באמת פרע את התחייבויותיו לציבור המתקדם בירושלים.סתם ראש עיר.לא משהו

 19. דן

  גדעון סער הופך במו ידיו את תל אביב לבית שמש. הוא מוכר אותנו החילוניים למען עתידו הפוליטי. כמה שקוף שהכייף והחופש של תושבי תל אביב, המבקרים, התיירים לא מזיזים לו את קצה הישבן!!!

 20. ירחמיאל

  גדעון סער אתה רודף משאלות קאקר לו קטן אני במקום ביבי היתי שולח אותך לחפש את החברים שלךאתה בועט בדלי שאתה שותה ממנו

 21. aviril

  אוריאנה פלאצ'י בתגובה ל'שגיון התקינות הפוליטית':"חמורים בעלי תארים אוניברסיטאים…במקום מנהיגום לעתיד יש לנו רכיכות במכנסי ג'ינס יקרים ומהפכנים מזוייפים בברדסי סקי – זו אולי סיבה נוספת לכך שמלאכתם של הפולשים המוסלמים קלה כל כך"!… " החרקים הללו,(ה0מולנים) אשר באיצטלה של אידיאולוגים,עיתונאים,סופרים,שחקנים,פרשנים,פסיכואנליטיקאים,כמרים(רבנים שמאלנים),חרגולים מצרצרים,זונות לעת מצוא,אומרים רק את מה שמצפים מהם לומר,את מה שמסייע להם להתקבל או להישאר בחוגי הסילון הפסאודו-אינטלקטואלי ולנצל את היתרונות והפרבילגיות שהוא מציע.העלוקות האלה שהחליפו את כתב הקודש ואת האידיאולוגיה המרקסיסטית בשיגיון 'התקינות הפוליטית'…..או ליתר דיוק הכזב המטיף בשם האחווה(כך!)לפציפיזם בכל מחיר והכופר אפילו בצדקת המלחמה שנלחמנו נגד הנאצי-פשיזם של העבר.השיגיון או ליתר דיוק הלעז הנלעג המותר בשם ההומניטריות (כך!)את הפולשים ומשמיץ את המגנים,מוחל לעבריינים ומוקיע את הקורבנות,מזיל דמעה על אנשי טליבאן ומגדף את האמריקנים,סולח לפלסטינאים על כל עוולה ו קטרג בישראלים על שום דבר. השיגיון או ליתר דיוק הדמגוגיה הפוסלת בשם השוויון (כך!) הישגים והצלחה איכות ותחרות…"!

 22. ליכוד-ניק

  "כץ, הנגבי, ארדן ושאר דורשי הירושה"…
  זה המצאי? אלה המועמדים לעתיד? פשוט מייאש בכל קנה מידה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.