היועץ המשפטי לממשלה וכבודו של דוד רותם

| 30 ביוני 2014

אתם חייבים להתעכב שנייה על ההחלטה של היועץ המשפטי לממשלה אתמול. ויינשטיין הודיע אתמול שהוא מוכן לדחות את רישומה של קרן קיימת לישראל כחברה לתועלת הציבור בעוד 60 יום. להחלטה אין משמעות דרמטית. גם כשקק"ל תירשם כחברה לתועלת הציבור, החברים יוכלו להמשיך לעשות בכספים כמעט ככל העולה על רוחם, אבל בעיני בכירי קק"ל זה, כמובן, מתכון לאסון. הם יצטרכו להגיש דו"חות כספיים ותהיה מידה מסויימת של פיקוח חיצוני. לא דרמטי. חיכינו 60 שנה, נחכה עוד חודשיים. זה לא הסיפור. הסיפור הוא הנימוק ואיך ויינשטיין, גם אחרי 4 שנים וחצי בתפקיד, תופס את תפקידו. הנה ציטוטים ממכתבו אתמול של יורשם בתפקיד של אהרון ברק ומני מזוז, מכתב ששוגר ליו"ר ועדת חוקה, דוד רותם:

"עמדתי הייתה ועודנה (ההדגשה במקור – ר.ד.) כי על פי הוראות הדין הקיים, קק"ל הינה חברה לתועלת הציבור…יחד עם זאת, מחמת כבודך, הנני נעתר, לפנים משורת הדין, לבקשתך לדחות את רישומה של קק"ל בפנקס החברות לתועלת הציבור ב – 60 יום נוספים".

הבנתם את זה? היועץ המשפטי קובע שזו כבר עכשיו חברה לתועלת הציבור, חוות הדעת של המשנה שלו היא ממרץ וויינשטיין אימץ אותה במלואה, אבל דחה פעם אחת ב – 60 יום ועכשיו "מחמת כבודו" של דודו רותם, דוחים בעוד 60 יום. מה עניין הכבוד האבוד של דודו רותם והמצב המשפטי? ממתי בכלל מתחשבים בכבוד של יו"ר ועדת חוקה, עם כל הכבוד? מילא אובמה ביקש, נשיא המדינה ביקש, נשיא ביהמ"ש העליון, אבל יו"ר ועדת חוקה? מה בשלב הבא, ידחו הגשות כתבי אישום בגלל שיו"ר ועדת קליטה ביקש? מי שמבלה בישיבות עם ויינשטיין יודע שנדיר שלא תשמע בדיון אותו אומר משהו על ראש הממשלה. הוא בא מראש הממשלה, הולך לראש הממשלה, הוא אמר לו משהו, או שמע ממנו מידע חשוב. לא נעים ללכת לכיוון הקלישאה, אבל נדמה שויינשטיין באמת עוד לא השתחרר ממנטליות הפרקליט הבכיר, שעושה טובה לזה ומסתדר עם ההוא. רק דבר אחד לא מסתדר עם התיאוריה הזאת – איפה היסודיות וההעמקה, שאמורות להיות לפרקליט בכיר?

 

תגובות

תגובות

8 thoughts on “היועץ המשפטי לממשלה וכבודו של דוד רותם

 1. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  מה שקורה כאן בעיקר ב 15 השנים האחרונות כאשר הליכוד השתלט על כל מקורות הכסף האפשריםי. אחרי שביבי הצליח לשתק את מרכז הליכוד, נעשה "שקט תעשייתי" ובכל פעם ששומעים על שחיתות כאן ושם ושוב כאן ממש מעשה יום יום, הואילו לבדוק מי האנשים המעורבים ומאין הם באו.

  על כל זה אמר הנביא ישעיהו : "שריך סוררים וחברי גנבים, כולו רודף שוחד ושלמונים…" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. arie17@netvision.net.il'אריה

  יש עוד כמה וכמה סימני שאלה לגבי ויינשטיין.
  למעת האמת, יש גם סימני שאלה לגבי נתניהו.
  בקיצור – עולם כמנהגו נוהג.

 3. netanelviner@walla.com'נתנאל

  מהרגע שביבי נתן לליכוד בראש הוא קיבל כמה שנים של שקט,אבל בבחירות האחרונות לנשיאות רואים כיצד החל פילוג בתוך מפלגת השלטון שהיא גם המפלגה הגדולה בישראל-בין תומכי ביבי לבין תומכי ריבלין שהם כתוצאה של שילוב כוחות בין הפייגלניים ותומכי ההתיישבות .

 4. gershon@ron.bz'גרשון

  השאלה הנכונה היא לא למה היועץ מתחשב בבקשה של יו"ר ועדת הקליטה – אלא – למה יו"ר ועדת הקליטה בכלל מבקש לדחות ב 60 יום . האם הוא לא אמון על טובת הציבור ?

 5. יניב

  מה קורה עם החטיבה להתיישבות? בפעם שעברה שדווחו על זה רותם סרב לקיים הצבעה (רוויזיה) בצו שהוציאה שרת המשפטים על פי חוק חופש המידע. אולי בגלל זה ויינשטיין עושה לו כבוד?

 6. mmrot1@gmail.com'משה

  אני הייתי רוצה לבדוק אלו מחטפים ייעשו בקק"ל באותם 60 ימים.

 7. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  הבוקר היתה כתבה גדולה , עם תמונה, של האם השכולה בת גלים שער, שהיא מספרת על טענותיה נגד המערכת, על חוסר האמון המחלט שנוצר, ומבטיחה שהיא "תכנס" במערכת ותספר על כל המחדלים והשקרים. כתבה מאד קשה, משום מה נראה שמישהו "למעלה" הפעיל לחץ מאד גדול על האשה המסכנה הזו והכתבה "נעלמה". יתכן שגם מקורביה ורבניה השתתפו בלחץ הזה כי הם הרי תארו את משפחות הנחטפים כמשהו "אחר", והגדיל לעשות אחד הרבנים החשוכים שהשווה אותן משפחות למשפחת שליט ה"בכיינים" וכו

  כדאי לחקור היכן נעלמה הכתבה הזו ואיך "שיכנעו" את האשה המסכנה הזו לסתום את הפה

 8. איתי צרפתי

  מעניין מה יקרה קודם ? הקק״ל תירשם כחברה לתועלת הציבור או שתכנית ״המקור״ וערוץ 10 יסגרו..
  מעניין מה אומר דרוקר ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.