תחקיר נסיעות ביבי – הספינים 2

| 3 באפריל 2011

כולם נוסעים, כולם צריכים להיבדק – זו הטענה המגוחכת מכולן. היא דומה לטענה שכולם לוקחים "ישראל היום" בחינם, אז מותר למישהו לקחת בלי כסף מהדוכן גם עיתונים, שכן עולים כסף.

אני אסביר – לחבר כנסת מותר לנסוע לחו"ל על חשבון גורם חיצוני. יש נוהל. צריך להגיש בקשה לוועדת האתיקה. להסביר מי מזמין אותך ולמה. ועדת האתיקה בודקת ואם אין ניגוד עניינים בין הגוף המזמין לפעילות חבר הכנסת, היא תאשר. הכל בסדר. נתניהו והרבה מאוד חברי כנסת אחרים נסעו במימון הרבה גופים כאלו וזה, על פי הנהלים הקיימים, לגיטימי. לא עלתה על כך בתחקיר מילת ביקורת אחת. מה שונה במקרה של נתניהו? למה, אם עושים בדיקה, צריך לבדוק אותו? כי רמת הנסיעות שלו היא כזאת שגוף אחד לא מספיק כדי להרים אותה. לכן, מצטרפים גופים, לעיתים אנשי עסקים, שמשלמים חלק מחשבונות הנסיעה. אלו לא הובאו בפני ועדת האתיקה, לא אושרו, אף אחד לא בדק אם יש או אין ניגוד עניינים בינם לבינו ואת זה, ככל הידוע לי, אף חבר כנסת אחר לא עושה. אם מישהו עושה את זה, זה שווה תחקיר, אבל עד היום לא הובאה ראייה אחת שמישהו אחר, חוץ מנתניהו, עושה את זה.

אני אתן דוגמא, כי זה קצת מסובך ועל כך בונים נתניהו, אנשיו ועיתונו. בספטמבר 2006 נסע נתניהו לארה"ב. הוא ביקש וקיבל מועדת האתיקה לנסוע במימון של בי"ח ביקור חולים ועמותה בשם המרכז הרפואי אשדוד. עד כאן בסדר. אבל אז הצטרפו למימון גם גוף בשם HERITAGE, ישראיל בשם דדי גראוכר, עמותה בשם המרכז ללימודים קהילתיים ועוד. כל אלו לא קיבלו אישור. נתניהו ידע, מן הסתם, שאף אחד לא יאשר לאדם פרטי לשלם את חשבון המלון שלו. זה לא עניין פרוצדורלי. זה עניין מהותי ועל כך התחקיר. הספין של נתניהו, חלק מאנשי הליכוד ו"ישראל היום" הוא פשוט מגוחך.

אנחנו לא יכולים להיכנס לפרטי התחקיר כי הנושא בתביעה – זו הטענה של גברת שרה נתניהו בראיון לחדשות 2. ובכן, גברת נתניהו בוודאי יודעת היטב שהתביעה שהוגשה כנגדי וכנגד חדשות 10 לא מזכירה כלל את תחקיר הנסיעות. היא הוגשה על משהו אחר. מסמך שחשפנו והראה סיכום חלקי של התורמים לפריימריס 2005 של נתניהו. גברת נתניהו ניסתה להיתלות בתביעה הזאת כדי להימלט מדיון בעובדות התחקיר, שבגינו לא הוגשה תביעת לשון הרע.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.