גם אני בעד ״העמקת המבצע״, אבל מה זה

| 29 ביולי 2014

הסדר הפסקת אש ייתן לנו תחושה חמוצה. תיקו מינוס. הם ירו עד הרגע האחרון, שיבשו חיים של חצי מדינה במשך כמעט חודש, הרגו למעלה מחמישים חיילים, ערערו את תחושת הבטחון של תושבי הדרום לשנים קדימה בגלל המנהרות ובסוף הם עוד יקבלו מעברים פתוחים ומשכורות לעובדי החמאס. לא ממש הסוף הראוי לארגון טרור, לא בדיוק תחושה שקיבלו מכה (ייתכן שבדיעבד יתברר שכן הורתעו, כמו החיזבאללה, אבל בנקודת הסיום, זה לא ירגיש ככה). גם באופציה של כיבוש עזה, אפשר פחות או יותר להבין במה מדובר. נשלם מחיר מאוד כבד, אבל כמעט בטוח שצה״ל ישיג את היעד ועזה תיכבש. אחר כך תהיה לנו אחריות כזו או אחרת על עזה לתקופה ארוכה. לא פשוט. לא במקרה רוב הציבור ורוב הפרשנים והפוליטיקאים עדיין מסתייגים גם מהאפשרות הזאת. באופן טבעי, כל מי שחמוץ לו הפסקת אש כרגע וגדול עליו לכבוש את עזה, בוחר באופציית הביניים – העמקת המבצע. עמוס ידלין מדבר על כך וגלעד ארדן ולימור לבנת ועוד רבים וטובים. רק מה זה? גם אני בעד, גם אני חושב שהפסקת אש עכשיו תתן לצד השני הישג ותבזבז את ההזדמנות הגדולה לשנות את הסטטוס קוו בין עזה לבינינו, רק שנראה לי שיותר משתי החלופות האחרות, בחלופה של ׳העמקת המבצע׳, השטן מצוי בפרטים. אנחנו הרי מתכוונים להעמקה כזאת שתפעיל לחץ על החמאס, תייצר איום על שלטונו ושהלחץ הזה יבוא לידי ביטוי פומבי שנוכל למשש בעין. הפצצות מהאוויר על תחנת כוח מייצרת לחץ על צמרת החמאס? לא בטוח. היא מפעילה לחץ על האוכלוסייה אבל היחס אוכלוסייה- חמאס בעזה הוא לא בדיוק הנוסחא שקיימת במדינות דמוקרטיות. אני די משוכנע שהפצצה של הבית הריק של משפחת הנייה או של תחנת הטלוויזיה של חמאס לא מייצרת לחץ צבאי אמיתי. מה כן? לא יודע. אולי הגעה לאחד מהבונקרים שבכירי החמאס שוהים בו, אם יודעים איפה זה, אולי שיבוש מערך שיגור הרקטות כך שהמספר יירד דרמטית (מן הסתם, מנסים), אולי מהלך צבאי מפתיע באופיו או מיקומו, שיתפוס את החמאס לא מוכן. כרגע, צה״ל פועל בכל כך הרבה זהירות (מובנת), שזה נראה כבד, מגושם וקצת חסר יצירתיות. בימים הראשונים נעשו גם כמה פשלות, שאופייניות ללחימה, אבל לא עזרו להשרות בטחון על הדרג המדיני בכוחו של צה״ל. בתוך עזה נמצאים כוחות אדירים של צה״ל, כוחות שאמורים לכבוש את עזה בשבוע – שבוע וחצי (לא הערכה שלי). במקום זאת, הם יושבים כבר 12 יום ברצועה של קילומטר או שניים מהגבול. הצבא במבצע הזה לא ממש מביא רעיונות יצירתיים לדרג המדיני, ככל שאני שומע לפחות. כשביקשו ממנו להציג מבצע גדול, הוא הציג משהו שדי ברור שהוא לא מעשי בעליל. לא במשך הזמן הנדרש, לא בכמות הכוחות הנדרשים. גם את הפעולה המתבקשת לחיסול המנהרות לקח כמה ימים טובים עד שהצבא לחץ לביצועה (ואז הדרג המדיני עיכב את זה בעוד כמה ימים). אם נתניהו ויעלון לא חושבים שיש סבירות גבוהה ש׳העמקת המבצע׳ תביא ללחץ צבאי על החמאס ולא ללחץ צבאי עלינו, אז עדיף ללכת להפסקת אש ולהתכונן בעצב לסבב הבא. עדיף מאשר הסתבכות המבצע הצבאי. נקווה שרק הסבב הבא יוכן טוב יותר מהעימות הנוכחי.

תגובות

תגובות

22 thoughts on “גם אני בעד ״העמקת המבצע״, אבל מה זה

 1. akilahav@gmail.com'עוזי

  זה פשוט, רביב
  קוראים לדגל ליואב גלאנט ומבקשים תוכנית עבודה ל 10 ימים.
  תקבל את כל מה שביקשת (בצדק)
  רעיונות יצירתיים, פעולה מהירה ותכליתית, מיטוט החמאס בלי בהכרח להסתבך במבצע ארוך.
  כבר היינו בסרט הזה בעופרת יצוקה, ואז ברק (נגד רצונם של אולמרט ולבני) עצר את גלאנט בן טיפוחיו.
  את האוצר גלאנט ברק לא רצה לתת במתנה לאולמרט

  אני מאד מציע לך להתאמץ ולקבל ראיון עם גלאנט. אפילו לא לפרסום. אם כי אני מחכה לפרסום בקוצר רוח.

 2. amiram47@netvision.net.il'עמירם ברוטמו

  אם ניצא מנקודת המבט שלך, נראה שהתחליף העתידי קיצוני יותר. לא מפרט מאחר וכל אחד מכיר את העבר הקרוב. גם הלחץ על האוכלוסיה זה יכול לשרת את החמאס כפי שבמלחמת העולם השנייה ביוגוסלביה של טיטו, ובוויטנאם.המנהיגים עודדו את לחץ האויב על אזרחיהם. הלחץ החיצוני איחד את העם, אם נצא מתוך נקודת המבט שלי, מספיק השיבו את נשמתם משני הצדדים עם פרופוציות ברורות, לגבי דת, מין וגיל . ואם לא נדבר עם, החמאס, לא בנוסח צ'ילבה באמצעות צד שלישי, יהיה עוד סיבוב בעוד תקופת זמן. .כמו ביציאה מלבנון הראשונה, נשאל בסוף למה לא עשינו את זה קודם.

 3. a.b@c.com'חובב

  רביב, פשרה חמוצה, זה כנראה מה שיתקבל בסופו של דבר.
  רק שביבי מבין שזה יגמור אותו בימין.

  נדב, אולי מספיק לקדם פה את אתר בדיחות הקרש שלך?

 4. אזרח שרואה הכל מלמטה

  זומבים יוצאים מהאדמה במטרה לרצוח אזרחים ילדים חיילים לגרור גופות פנימה,והממשלה וההנהגה המדושנת מחושקת בתפיסה אמריקנית הוליוודית שאפשר לעשות שלום עם ארגון טרור ששם ילדיו כמטרות להשגת יעדיו !! אתה שומע את תורגמן איך ניסה כמו דון קישוט להלחם במדינאים (מקבלי החלטות)כדי להסיר את האיום ונענה בתגובות הזויות של"הצבא כבר לא יוצא למבצעי מנע"למה הקברניטים ממתינים לפצצות מלוכלכות שיעופו בשמי ישראל ? לטבח שיזרע כאוס המנהרות כשגדודים שלמים של מחבלים יצאו לכיוון הארץ למסע השתלטות על מקומות אסטרטגיים ויתפוס את המגננות שלנו עם המכנס למטה? למה הם ממתינים למנהרות העברת טנקים ומטוסים מאיראן לסוריה ולבנון כדי לשטוף את הארץ בהפתעה?
  מה יהיה מתי השמאל יבין שיש מדינה פלשתינאית פי 5 בגודלה מישראל בירדן כולל שטחי A פי 8 כולל שטחי הסדר עתידי עם ערביי ישראל כדוגמת זועבי שזורעת את זרעי המאבק הבא השלב השלישי בתכנון ארוך הטווח של מדינות ערב !!!! פי 90 ? כן !!תכנון ארוך טווח להשתלטות על המדינה, זה שסעודיה וקאטר משחקות משחק של מקל וגזר והצליחו לשכנע את הקברניטים מקבלי ההחלטות שהם בצידנו ישתנה ברגע אחד כשיבינו הערבים שהצליחו לשים את החרב מעל צוורה של המדינה !!!
  מתי תתעורר רביב ? כשיהיה מאוחר ?

 5. eyal@psifas.co.il'אייל

  למה יש תחושה באוויר שאנחנו תמיד מתכוננים למלחמה הקודמת ולא למלחמה הבאה?
  מול חיזבאללה ספרנו טילים וקיווינו שייגמר להם המלאי,
  מול חמאס אנחנו מופתעים מעומק ועוצמת המנהרות,
  אז בסבב הבא נתכונן למנהרות אבל נופתע מ?…
  מוזר.

 6. LDR

  צה״ל נראה כבד, מגושם וחסר יצירתיות משום שהיריב שלו הפך להיות לכוח גרילה מיומן ומתוחכם שמצליח להפתיע שוב ושוב במקוריות הפעולה שלו.
  צה״ל, כדרכו, לא מפיק לקחים (הכנסת הנגמ״ש המיושן, הנסיעה בתוך שטח ישראל בג׳יפים לא ממוגנים, שטחי כינוס בטווח הפצמ״רים) ומשלם על כך מחיר כבד.
  כדאי לציין שאנחנו חוזים בדפוס פעולה חדש של חמאס, כאשר כוחותיו חודרים לתוך שטח ישראל דרך המנהרות, ממתינים לרכב צה״לי לא ממוגן או תוקפים עמדה צה״לית, ואז נסוגים חזרה אל תוך שטח הרצועה. לא ראינו בעבר התנהלות כזו של כוח חמאס שמבצע משימה ונסוג.
  אי אפשר להתעלם מכך שכוחות חמאס שחדרו דרך מנהרות ניסו לפגוע רק בכוחות צה״ל ולא לחדור לישובים או לפגוע ברכבים אזרחיים.
  תומכי גלנט נוטים לשכוח שגלעד שליט נחטף במשמרת שלו ושעופרת יצוקה לא היה מבצע שהופגנה בו מקוריות ויצירתיות בהפעלת כוחות היבשה.

 7. akilahav@gmail.com'עוזי

  אני לא שוכח כלום , LDR
  "פעם ראשונה" יש תמיד, השאלה היא איך אתה מטפל בה
  ובמשמרת של גלאנט המנהרות טופלו ביסודיות ואחריות שאפשר רק להתגעגע אליה היום

  גם על עופרת יצוקה אני אומר אותם דברים.
  גם זאת היתה "פעם ראשונה" של מבצע מסוג זה ולמרות זה תוצאות הרבה יותר טובות.

  לגבי המטרות הצבאיות של כוח המנהרות של חמאס, אתה צודק, אבל זה עלול להשתנות בעתיד.

  שכחתי עוד משהו?

 8. 3135022@gmail.com'אלי

  אם יש מודיעין איפה ראשי החמאס נמצאים אז ללכת רק לשם, לטפל רק בהם, להביא אותם למצב של כניעה

  אפשר רק לפנטז על חיסול של חאלד משעל במלון שבו הוא חוגג, לפנטז על איסמעיל הניה מגיע לארץ פצוע ועובר חקירות ומביא מידע, אפילו לחלום על אזיה ג'עברי קטן שיקבל טיל במתנה נשמע רחוק…

  אז לא אכפת לי לצאת מהחלומות אבל שיתחילו להכנס בהם

 9. דוד

  מרשה לעצמי לשמוח לאיד – אתם הימין המסומא מעצם הזכרת השם "ביבי" מגלים כשהוא צריך לקבל החלטות ולא רק לדבר "איראן איראן",ביבי הוא השמאלן הגדול ביותר,המתון ביותר,אבל הכי גרוע הססן.
  אז אני מקווה שתישמו ביבי בקלפי שוב- כי הוא דפק אתכם כלכלית ואמרתם "לא נורא הוא יותר טוב בביטחון" והינה גם ביטחונית הוא דפק אותנו.

  שמאלו מתוסכל שכמוני.

 10. חסן חמוד

  ערוצי הטלוויזיה שלפו מן המרתפים המאובקים ערמות של פרשנים שפג תוקפם בשילוב פרשניהם הפעילים של הערוצים יצרו מין סלט אחד גדול ובלבלו את עצמם ואת העם. רובם אומרים מה שהאוזן של הישראלי הממוצע אוהבת לשמוע, זהירים מאוד שלא ירגיזו את הימין העצבני. דבר אחד מפחיד אותם: לומר את האמת. האמת היא הפלסטינים בגדה ובעזה רוצים להשתחרר מהכיבוש ומהמצור, מדובר בעם שלם ולא בכנופיות רחוב. מתנגדי הכיבוש הם תופעה טבעית אצל כל עם שנאבק על חירותו. נמאס כבר לשמוע את הפרשנים על הסבב הבא. הרי כולם יודעים שהפתרון איננו תלוי בסבב הבא ולא באלף הסבבים הבאים, בסרט הזה היינו.
  נתניהו איננו מסוגל להוביל מהלך מדיני אמתי לסיום הסכסוך הישראלי פלסטיני. מה עושים? במקום לחכות לסבב הבא עדיף לחכות למנהיג המיוחל ובוודאי יהיה משורות הימין. השמאל הישראלי איננו מסוגל להזיז כלום בנושאים המדיניים והבטחוניים. השמאל ימשיך להפגין על יוקר המחיה ועל מחיר הקוטז'.

 11. ח

  ברור שהתקשורת שלנו לא תישאל את השאלות המהותיות אלא תוך בערך שבוע תהיה חזרה לשיגרה ואז התקשורת תתמקד בשרה נתניהו שקנתה עשר שווארמות עם אמבה בדרך לבית חולים סורוקה על חשבון בית ראש הממשלה ובלי מכרז.
  ברור שכרגיל חכמינו ימציאו איזה רצועת ביטחון של חצי קילומטר בתוך עזה, נשב שם במלחמת התשה 20 שנה עם כל החסרונות של מלחמת התשה ואף ייתרון.
  שואלים אותם באיזה מדרכה ללכת שמאלית או ימנית אז הם מעדיפים להתפשר ולזגזג באמצע הכביש.
  שיהיה לנו בהצלחה.

 12. peltz@bezeqint.net'אריה

  בהנחה שכל הגיגך נכונים צריך לשאול את השאלה הגששית – אז מה היה לנו?
  מחד, נלחמנו כך וכך ימים, שילמנו מחיר דמים כבד, שילמנו מחיר כלכלי לא פשוט.
  מאידך, הרסנו מנהרות שהיוו סיכון אסטרטגי אך ייבנו מחדש תוך פרק זמן, הרסנו תשתיות (אך אין בכך רווח פרט להנאה מנזק לאחר) והרגנו מספר מאות לוחמי חמאס.
  האם בטחון תושבי הדרום השתפר – לא רבתי.
  האם החלשנו את החמאס – לא רבתי.
  האם כושר ההרתעה שלנו השתפר – לא.
  אני נוטה להסכים למסקנותיך אבל חסר לי רק דבר אחד: חסר לי מנהיג אמיץ שיפנה לאומה ויאמר כי ניתן להרוס את החמאס אך הניצחון יהיה למראית עין בלבד כתוצאה מהמחיר הכבד של הרוגים בשני הצדדים וחוסר התמיכה העולמית למהלך.
  אין פתרון צבאי לבעיה בעזה פרט ל"מבצעים" אחת לתקופה.
  ולכן כל שנותר, לתמוך כלכלית בצורה משמעותית בתושבי הדרום, כפי שמפנקים את מתיישבי ההתנחלויות תוך תגבור הכוח הצבאי שישמור על היישובים ושדותיהם.
  לסיום, על המנהיג האמיץ להכריז מהי תוכניתו המדינית – האם פניו לדו שיח ולפשרה אמיתית או למריחת זמן על מנת שהפריץ ימות (והוא לא).
  או אז כל אחד יוכל לבחור את מנהיגו האמיץ והישר.
  מה שבטוח שאיננו רוצים מנהיג המשטה באזרחיו.

  לסיכום – אם אלו אכן תוצאות הסבב הזה מישהו צריך לשלם את מחיר הכישלון.

 13. LDR

  אני תוהה האם המבצע הנוכחי פוגע בסיכוייו של אייזנקוט להתמנות לרמטכ״ל הבא של צה״ל.
  אייזנקוט הוא מי שאחראי לדוקטרינת א-דאחיה, שהופעלה ב״צוק איתן״ על כמה שכונות ברצועת עזה, ויתכן שהדוקטרינה הזו הגיעה אל סוף דרכה כמרכיב מרכזי בתוכנית הפעולה של צה״ל, בין השאר משום שלעולם נמאס מישראל (בהבדל ממדינות אחרות באזור שגם הן לא בוחלות בהרג ובהרס), שהורגת מאות אזרחים חפים מפשע וממראות ההרס והחורבן.
  יתכן שצה״ל זקוק לרמטכ״ל שיביא גישה אחרת, התקפית מתוחכמת ונועזת יותר, כזו שלא שמה את כל יהבה על תקיפות חיל האוויר אלא משקיעה ובונה צבא יבשה איכותי שיהיה מסוגל להביא הישגים בלחימה מול האיומים בדרום ובצפון.
  אני לא מחסידי גלנט (כדאי להזכיר שאלמלא פלישתו לשטח ציבורי וסירובו להתפנות מן השטח הזה במשך ארבע שנים הוא היה כיום הרמטכ״ל) אבל יתכן שנתניהו נחשף במהלך השבועות האחרונים לדברים שהוא לא ידע על צבא היבשה ועל ההתנהלות המבצעית של צה״ל והגילויים הללו יביאו אותו לבחור בגלנט כדי להביא לניעור יסודי בצה״ל ולהליכה למקום אחר מזה שנמצא בו כעת הצבא.

 14. פלאפי

  אוקיי, בבקשה תעמיד פנים שהגעתי רק עכשיו ותסביר לי לאט: נפגע בחמאס, נייצר לחץ צבאי על החמאס – לאיזו תכלית? מה נעשה עם כל הלחץ שייצרנו והיתרון שהשגנו? קונקרטית?

 15. LDR

  http://t.co/5s6H2tIJE2
  אורן נהרי טען הערב שהוא קיבל מגורם אמריקני בכיר את תמליל השיחה הקשה בין אובמה לנתניהו, שבה אובמה, לטענת נהרי, היה נוקשה בוטה מתנשא, גישתו לנתניהו היתה עוינת והוא לא היה פתוח לשמוע אף טיעון נגדי.
  זה נראה כמו מהלך לא מתוחכם במיוחד שבו לשכת נתניהו (בין השאר בניסיון להגיב על האשמותיו של סילבן שלום) הדליפה לאילה חסון את פרטי השיחה ״הקשה״ ועל מנת לטשטש את מקור המידע אורן נהרי נבחר לתפקיד המדווח והוא המציא לצורך העניין ״גורם אמריקני בכיר״.

 16. yonatn76514@gmail.com'yonatan

  הגרועה שבמערכות ישראל

  האומה מבקשת, להביס, לנצח, להכריע, להראות מי בעל הבית, לתת מכת ברזל, להרתיעה, לסיים אחת ולתמיד, להביא שקט לזמן רב ועוד ועוד הצהרות מעין אלו. אלו הן אשליות נוראיות, שמביאות רבים מבננו היקרים אל קברים, ואת משפחותיהם אל השכול הנוראי, ללא שום תועלת. וכאן נשאלת השאלה: בשביל מה?

  שמענו אתכם ואת אנשי הבטחון שיושבים סביב שלחנכם בכל המבצעים הקודמים מסבירים את אותם ההסברים: צריך לתת מכה קשה, הרתאה, לנקות את אמצעי הטרור, להכריע, לטפל בטרור, להחזיר את ההרתעה, להחזיר את השקט ועוד ועוד הבטחות.

  כך היה במבצע ימי תשובה: 30 ספטמבר 2004, קשת בענן: 18.5.2004, מבצע גשם ראשון: (24.9.2005), מבצע גשמי קיץ: יוני 2006, חורף חם: 28 פברואר 2008 , עופרת יצוקה: 27 דצמבר 2008, עמוד ענן וצוק איתן.8 יולי 2014

  שמונה מבצעים ב 10 שנים! שוב עומדים אותם גנרלים , פרשנים ומסבירים שוב שאי אפשר להבליג, שחייבים להגיב, שעד שלא נכנס פנימה זה לא ייפתר ועוד ועוד. איפה הם היום? מדוע הם לא נדרשים לתת תשובות היום! לנופלים של אתמול?

  לאיזו מכה עוד אתם מפללים? האם יש כאב גדול יותר מ1500 הרוגים בעופרת יצוקה? ולאן מכה זו הובילה אותנו? לעשרות הרוגים?

  עשרות חיילים ואזרחים נהרגו עד כה, אלפי פלסטינים והלקח לא נלמד! בכל פעם נהרגים רק יותר ויותר. מה יביא עלינו הסבב הבא? החמאס יפסיקו להביא טילים? לא יחפרו מנהרות? ולאן תגיע המנהרה הבאה? צריך רק מנהרה אחת שתגיע לגן ילדים בשביל להמיט אסון נוראי.

  מי מבטיח לנו שבפעם הבא לא יגיע מלוב במימון מקטאר, טיל שובר שוויון, שיפול על בית ספר ויהרוג 50 ילדים בפעם אחת?

  מה יבקש מי שראה את אמו , אשתו וילדו נמחצים מתחת ביתו ההרוס בעזה? לשלוח גלויה עם נשיקה לבנט או שמא את הנקמה. מבט של רצח בעיניו, תשוקת הנקמה תגרום לו לחפור בשיניו את המנהרה הבאה לעזריאלי שתהרוג את ילדינו. במו ידינו אנו יוצרים צבא חדש של נוקמים, זורעים את זרעי המהנדסים, המפתחים והלוחמים של חמאס. תודה רבה!

  המערכה הזו מעוררת את יצרי הנקמה בכל העולם הערבי, במו ידינו אנו מסכנים את ביה"ס היהודי בפריס, ואת ביה"כ בניו יורק שמוסלמי אחוז שנאה, שראה יותר מידי גופות של ילדים בעזה, ירסס צרור לעברם. תודה!

  אולי צריך סוף סוף לומר ולהצהיר: אין פתרון אחר מלבד שלום! היום, לא מחר, יש להציע להנייה הסדרה של המצב, יחד עם הרשות! כל פתרון אחר מסכן את בטחון האומה.

  אנשי הבטחון שבאולפנים על סיסמותיהם, מסכנים אותנו ואת בנינו ואת בתינו!

  ב71 הציע סאדאת הסכם שלום, גולדה שמעה למר בטחון משה דיין שאמר "עדיף שארם א שייח בלי שלום, משלום בלי שארם א שייח". המחיר של האזנה לגרום הבטחוני הבכיר, "מר בטחון" היה למעלה מאלפיים משפחות שבנם לא שב ולא ישוב עוד לעולם. אינסוף דמעות. ובשביל מה? בשביל אותו הסכם שיכולנו להגיע ללא הקרבנות (וכך העידה לימים אשתו של סאדאת) משום שהקשבנו לגרום הבטחוני הבכיר!!!

  היה זה הרמטכ"ל מר בטחון מוטה גור, ע"פ חטיבת המחקר של צה"ל, שהסביר לבגין שמטוסו של סאדאת הוא מזימה מצרית. שוו בדמיונכם מה היה קורה עם היינו מקשיבים בקול ה"גנרלים"?

  והיו אלו הפגנות גוש אמונים , חבריו של בנט, שהתריעו, והפחידו, מפני ההסכם עם מצרים. שוו בדמיונכם מה היה קורה עם היינו מקשיבים ל"אגרוף הברזל" של בנט בשנות השבעים? גורלנו היה מר!

  אבל שואלים, אין עם מי לדבר שם? נדבר עם הניה? היה מנהיג מצרי שאמר בשנת 71 שהוא מוכן להקריב מליון מבני עמו בשביל המערכה כנגד ישראל. מי יכול לעלות על דעתו שניתן לשאת ולתת עם מנהיג טרוריסט שמוכן להקריב מליון מבני עמו? היה זה סאדאת, ועמו חתמנו את הברית הכי אסטרטגית של מדינת ישראל.

  אחרי כל כך הרבה מבצעים, מה יהיה בהמשך? לאן אתם שולחים את הבנים? לאן? כמה ימי כיפור עוד נעבור, כמה נערים יפים עוד ימותו, עד שנבין שצריך לנצור את הנשק ולשוחח עם הניה! עם ראשי החמאס! עם אבו מאזן! עכשיו! שמא בהמשך כבר יהיה מאוחר.

  לסיכום, מבין המרקעים מושמעים כל העת קולות המחממים את רוח העם ומבטיחים לו, שצריך עוד לנקות, לסיים אחת ולתמיד, להוכיח, להכריע, לנצח, לתת מכה – קולות בטן אלו סיכנו בעבר וממשיכים לסכן את המדינה את האומה, את בניה, בארץ ובחו"ל . אין לנו ארץ אחרת. אין פתרון אחר.

  הגיע הזמן לומר זאת! לצעוק זאת!

  ועוד משפט: על אהרן נאמר "אוהב שלום ורודף שלום". לשלום לא מחכים שיבא, לא אומרים "ירצו יקבלו", את השלום רודפים, שוב ושוב ושוב, רודפים עם עוד הצעה, ועוד הצעה, ומתפשרים ומוותרים. כי זהו הנצחון הגדול ביותר.

 17. חסן חמוד

  רביב, אל תיגרר אחרי הנחמדות בעיני הצופים שההנאה מן הנקמה עיוורה את עיניהם ואת ליבם , כמו שעשה עמיתך אלון בן דוד. נפשו חשקה לראות הרס בתים על ראשי משפחות שלמות בעזה סיטי והוא קיבל כ300 אזרחים הרוגים וכ600 פצועים בשני ימי חג אלפטר. אם זה לא עדיין הוא לא הגיע לאורגזמה שיבקש עוד, מאגר הדם אצל העזתים מפתה.

 18. בנצי

  יונתן, אני מסכים עם כל מילה אבל מנהיגינו מונחים מהמסר האלוהי (בנט ואנשיו) והלאומני ( ביבי ואנשיו) –
  "ויכו אותו , ואת בניו , ואת כל עמו , עד בלתי השאיר לו שריד , ויירש את ארצו" כלומר הרצון לרשת את הארץ ולהשמיד את יושביה,לפחות להגלות ולהתעלם. הכל יישתנה רק אם רוח העם והמנהיגות תהיה לחלוק את הארץ, לצערי זה כיום לא הולך,רק מתרחק ונהפך לבלתי ישים במדינות נפרדות. מסקנה אחרונה, כנראה שנגיע למדינה דו לאומית עם משטר אפרטהיד קיצוני.

  יש רק נחמה אחת, רבות מתחזיותיי שנראות בעיני רציונליות לא מתגשמות….(בכנות, של מי כן?) אולי יקרה משהו אחר ?

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  http://gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=2661

  קטאר משחדת גורמים בארה"ב בקניית נשק ממנה, השוחד הקטארי עובד…נראה שלכל אחד יש מחיר…גם לפיפ"א ולמונדיאל…
  עזה קיימת ותוקפת במימון ותמיכה קאטרית ואירנית שיעית וחיזוק מאובמה וקרי, משרתי CFR והאילומינטי, תומכי אירן השיעים, והאחים המוסלמים.טורקיה חלק מהאחים המוסלמים.. לתקשורת בינ"ל הנשלטת על ידי האילומינטי ולשמאלנים מקבלי כספים ולאידיוטים השימושים…
  אין מדינה אחת בעולם,פרט לישראל, שלא הייתה מגרשת את האויב העזתי תומך החמס לסוריה, מוחקת את עזה ומספחת את רצועת עזה לישראל. ארה"ב ואירופה תומכות באירן השיעית מ1979.יונתן פולארד כלוא תקופה חסרת תקדים על מידע שארה"ב התחייבה להעביר על אירן! http://gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=2646 לא לבזבז חיי ישראלים שחוטפים אלפי רקטות מחמס ומאוכלוסייה אנטישמית ותומכת טרור בעזה, כאשר חיילי צה"ל פועלים בלחימה בפינצטה – יש לגרש את האויב מעזה לסוריה! ולמחוק את עזה. ב"ה עזה שדה תיחרש! חוקיות המעשה מבחינת האו"ם http://dc.fresh.co.il/Scoops/77463.html "חוקיות של המעשה: אמנת ז'נבה מחייבת כל צד במלחמה ללבוש מדים ולבנות בסיסים מחוץ לאזורי אוכלוסין צפופים. זאת כדי שצד אחד ידע להבדיל בין חייל לאזרח בקרב הצד השני. אך מה לעשות כאשר צד אחד מצפצף על הוראות החוק הבינלאומי ומחליט להלחם מתוך האוכלוסייה האזרחית, כשהוא לובש בגדים אזרחיים? במקרה של לוחמים המסתתרים בקרב אוכלוסייה אזרחית, אומר הסעיף 28 הנ"ל שעליהם לדעת שזה שהם מסתתרים בין אזרחים, לא הופך את השטח בו הם נמצאים לשטח חסין בפני התקפת הצד השני. הסעיף 29 הולך עוד יותר רחוק וקובע שאם ייפגעו אזרחים, האשמה על מותם לא נופלת על מי שתקף אלא על מי שהסתתר בין האזרחים.
  על ממשלת ישראל חלה החובה החוקית להגן על תושבי המדינה…" השמאל הבטיח שלא יירו רקטות מעזה… http://www.youtube.com/watch?v=lcQujRWQjzI
  מדינת ישראל עמדה בפני סכנה קיומית לראשונה מאז מלחמת השחרור: פלישת עשרות אלפי מחבלים מחופשים לחיילי צה"ל מעזה דרך מאה מנהרות. זה לא יגמר אם את הערבים בעזה לא נטרנספר..במדבר לג,פסוק נה וְאִם-לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת-יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ, מִפְּנֵיכֶם–וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם, לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם; וְצָרְרוּ אֶתְכֶם–עַל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ. נו וְהָיָה, כַּאֲשֶׁר דִּמִּיתִי לַעֲשׂוֹת לָהֶם–אֶעֱשֶׂה לָכֶם. {פ}
  איילה חסון בשידור חי: האמריקאים משלמים ללשעברים במערכת הביטחון שיתבטאו ברוח עמדותיהם. בנוסף אמרה שהשתדלה לנסח בזהירות. מעולם לא נאמר דבר כזה בצורה כל כך מפורשת ופומבית. עד היום רק ימניים "הזויים" דברו בצורה כזאת……התוכנית עלתה לאתר רשות השידור דקה 1:52:10
  http://www.iba.org.il/program.aspx?scode=1680095
  תמליל השיחה:
  אילה חסון- "לא נעים לי להגיד… אממ… מבלי לנקוב בשמות… גם האמריקנים, מחזיקים כל מיני 'לשעברים' בצה"ל, באופן כלכלי, כדי שהם יתאימו את עצמם לעמדות האמריקניות."
  אילה חסון לאמיר בר שלום (כמדומני)- "איזה ניסוח זהיר זה היה?"
  אמיר בר שלום- "מובילי דעת קהל, שצצים בכל פעם שצריך כאן הגנה על העמדה האמריקאית."
  אמיר בר שלום לאילה חסון- "ואמרתי הרבה כבר, לא?"
  מזל טוב אח יקר.
  יונתן פולארד חוגג 60 היום, עדיין בכלא.
  אנחנו מישראל שולחים חיבוק חם, לא שכחנו אותך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.