לחקור את כולם – הניצחון של נתניהו

| 5 באפריל 2011

אין בעיה. שכולם ייחקרו. שרים, חברי כנסת, חמש שנים אחורה, עשר, כל נסיעה לחו"ל, כל קפיצה, לא מפריע לי. חוץ מזה, שכל הדרישה הזאת עקומה ופוליטית ומרגיז שאנשים כמו בני בגין ודן מרידור שותפים לה.

לפני תשע שנים פורסמה אותה מודעה מפורסמת של צחי הנגבי על המינויים שעשה במשרד לאיכות הסביבה. מבקר המדינה הקודם, שהיה הרבה פחות אקטיבי מהנוכחי, החליט לפתוח בבדיקה מיוחדת. למה לא דרשו אז שיחקור את כולם? נורמת המינויים הפוליטיים בוודאי הייתה אז יותר שכיחה, מנסיעות לחו"ל על חשבון נדבנים וגופים שלא אושרו בוועדת האתיקה. המבקר גולדברג פרסם דו"ח מיוחד, שלא כהרגלו, רק על הנגבי ומינוייו. לא על כולם. הוא לא חקר את כולם, לא הלך שנים אחורה. הוא אמר – פה התגלה משהו חריג, בעיניי, וחקר אותו. בדיעבד, בבית משפט, כשדנו במישור הפלילי, עמדה לזכות הנגבי טענת "מן הצדק", כלומר כולם עשו ורק נגדי הוגש כתב אישום.

בעניין נתניהו, לא דנים כרגע במישור הפלילי. מדברים על בדיקה נטו. העובדה שהוא הצליח לגרור את כולם לבדיקה הזאת, בלי שמץ ראייה שעוד מישהו הפר את הכללים, היא ניצחון עבורו. היא תהיה נצחון גדול, אם היא תגרום לקבורת הבדיקה, בהטבעת המבקר בכל כך הרבה חומר, שהוא לא יוכל למצוא את ידיו ורגליו. זה יהיה ניצחון קצת פחות גדול, אם המבקר יתרכז רק באותם מקרים בהם הובא לידיעתו מידע שמצביע לכאורה על הפרה של הכללים הנהוגים בנושא. כאמור, עד עכשיו לא צץ מידע כזה, אבל שלא תהיה אי הבנה – אם יש עוד ח"כים ושרים, שנסעו בניגוד לכללים, צריך לפרסם את זה ולבדוק את זה.

ותודה לברוך קרא, עמיתי וידידי, שהזכיר לי מה קרה בהנגבי מול מה שקורה כאן. 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.