עמיר פרץ 1 בוז'י הרצוג 0

| 14 באפריל 2011

כמה הערות על התבטאותו ה'גזענית' של הרצוג:

1. אני משוכנע שהרצוג אמר את הדברים לרוב דנין, הדיפלומט האמריקני, למרות הכחשתו. אני בטוח שהוא אמר אותם גם אחרי ששמעתי את דנין מגן עליו.

2. אין שום פסול במה שהרצוג אמר. הצביעות פה היא מדהימה. הרצוג לא אמר שהוא חושב שפרץ אגרסיבי, מרוקאי וכו'. הוא אמר שחלק מציבור מצביעי העבודה תופסים את פרץ ככזה. זה נכון, זה ידוע וזה נאמר גם על ידי עמיר פרץ בשיחות סגורות, גם אם הניסוחים היו קצת יותר מתונים.

3. אז למה בכל זאת פרץ ניצח את הסיבוב הזה? כי הוא הביא לידי ביטוי את הבטן הרכה של הרצוג. שהוא חלש כביכול. למה בוז'י רץ להכחיש? בשביל מה התחנן לדבר עם פרץ? נכון, הוא לא התחנן, אבל בקמפיין הוא צריך לדעת שטלפון כזה לפרץ, ישחק לידיו ויתפרש כתחנונים, כהודאה שעשית משהו רע. הרצוג היה צריך להגיד – אני לא זוכר אם אמרתי את זה (בהנחה שהוא לא זוכר), אבל זה נשמע לי כמו משהו שהייתי יכול להגיד. עבדתי קשה במערכת הבחירות 2006 כדי לשכנע בוחרים להצביע עבור עמיר פרץ, למרות תפיסות גזעניות ששררו בקרב חלקים מהציבור. לצערי, אחרי הבחירות, ח"כ פרץ איכזב רבים מהבוחרים ששיכנעתי להצביע עבורו. זהו. לא התנצלות, לא פגישה עם פרץ, לא לשכנע את רוב דנין לדבר בשבילו, לא להפציר בשגריר האמריקני לפרסם הודעה בזכותו, זו בדיוק סוג ההיסטריה, שהרצוג חשוד בה ואסור היה לו לשדר.

4. במסיבת העיתונאים בה השיק עמיר פרץ את המירוץ שלו, שאלה אותו כתבת "מעריב", מיה בנגל, איך יכול להיות שכל אלו שיושבים ליד שולחן הכבוד שלו הם מזרחיים (למחאת טליה ליבני מנעמ"ת,  שתבעה את עלבון שורשיה הפולניים). פרץ, לא בפעם הראשונה, סירב לעשות שימוש בפוטנציאל העדתי שהיה בשאלה. הוא לא שיחק את המשחק שסילבן שלום משחק בשנים האחרונות, מעין משחק עדין עם השד העדתי (שלום אמר ל"מעריב" בסופ"ש שזה מדהים שעוד לא היה לנו ראש ממשלה מזרחי. מעניין את עלבונו של מי הוא תובע). בסיפור הזה, גם פרץ לא התאפק. הוא רכב על ההתבטאות הלא בעייתית של בוז'י וניפח אותה כדי להראות מי פה כבר עבר כמה קמפיינים קשוחים ומי בתול. בינתיים, זה עבד לא רע. 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.