סטס מיסז'ניקוב – למה הראינו אותו יוצא מדירתה של יולי רוט בשש בבוקר?

| 18 בספטמבר 2014

בתחקיר על סטס מיסז'ניקוב שידרנו תמונות שלו יוצא מדירתה של חברתו יולי רוט בשש בבוקר. כרמל שאמה, למשל, חשב שזה לא הוגן ולא היה נחוץ. לכולם יש מאהבות, הוא צחק. שאמה לא היה היחיד שחשב שלא היה צריך לשדר את התמונות. נדמה לי בזהירות שגם שותפי רזי ברקאי לא היה משדר את זה, לו היה בנעלינו. אחרי השידור הוא התקשר ושאל אם אנחנו הולכים עכשיו לחשוף את כל הרומנים של הפוליטיקאים שלנו. "רזי", אמרתי לו "כל עוד אני לא עושה סקס מחוץ לנישואין, אף אחד אחר לא יעשה"…

וברצינות, למה שידרנו? ראשית, חשבנו שזה חלק משמעותי בסיפור. כל הסיפור על ההעברה הבלתי ראויה של תקציב משרד התיירות, מאבד את כול הרלוונטיות שלו, אם לא ברור שמפיקת האירוע היא בת זוגו של השר. בלי זה, אז יש פה סיפור חזק על העברת תקציב בניגוד לנהלים, על מיליון שקל שעברו לאירוע שמעולם לא תוקצב, שאף אירוע דומה לא מקבל סכומים כאלו, שהבקשה הוגשה באיחור ועוד ועוד, אבל אף אחד לא היה מבין מה האינטרס ולמה השר נהג כפי שנהג. אולי זה כי הוא אוהב את "תיסלם", שהופיעו בפסטיבל (והוא אכן מעריץ של תיסלם, שאחד מחבריה מחזיק בוידאו בלעדי של ארוחת ערב עם סטס ויולי רוט)?

נכון, יכולנו להגיד מה האינטרס בלי להראות את זה, אבל אז ברור שרמת האמון של הצופים במה שנאמר הייתה בינונית, במקרה הטוב. התלבטנו על העניין הזה. אני חשבתי שצריך לראות מה התגובה של השר מיסז'ניקוב לשאלות שהפנינו אליו. אם הוא לא חולק על טיב קשריו עם גברת רוט, אז באמת אין צורך להוכיח את זה. אם הוא מכחיש אותן, אז חייבים להראות את זה. שר התיירות, באמצעות עורכי דינו, לא עשה לנו חיים קלים. הוא לא הכחיש ולא אישר, רק דרש שלא נתייחס לזה, כי זה צהוב ורכילותי והתקשורת הישראלית, לדבריו, מעולם לא חצתה את הקו הזה. החלטנו לשדר.

אני מודה – היה לנו גם את השיקול של השפעה, לייצר אימפקט לתחקיר שנראה לנו מאוד חשוב. יועץ משפטי מכובד של משרד התיירות אפשר את זה (תוך העלאת הסתייגויות), מנכ"ל משרד התיירות, איש שיושרתו לא הוטלה בספק, שיתף פעולה, עוד גורמי מקצוע במשרד הלכו עם זה (לא כולם, היו גם אמיצים שהתנגדו, או זזו הצידה במחאה), יו"ר התאחדות הסטודנטים, בועז טופורובסקי, היום חבר כנסת של "יש עתיד" שיתף פעולה עם הבלגאן (ההתאחדות הסכימה לשמש צינור להעברת הכספים תוך שימוש במעמד ה"ספק היחיד" שלה, שאפשר אי עריכת מכרז), רצינו לנקות את האורוות. הסיפור נראה לנו חשוב, אבל לצערנו, כלי התקשורת האחרים לא חשבו כמונו. למחרת התחקיר, למיטב זיכרוני, לא התפרסמה עליו מילה בכל כלי התקשורת גם יחד (בבוקר התחקיר פורסמה ב"מרקר" ידיעה על התחקיר, שאנחנו יזמנו). אני לא חושב שהיה פה איזה שיקול קונספירטיבי גדול, אבל העובדה שדבר לא התפרסם עזרה, מן הסתם, ליועץ המשפחתי לממשלה, יהודה ויינשטיין, לדחות את בקשת המשטרה לפתוח בחקירה פלילית ולהעדיף את המסלול המרוכך והאיטי של מבקר המדינה.

שעות ספורות אחרי שפורסם התחקיר, הסתמסה איתי יולי רוט (חובה לקרוא). היא לא אהבה את מה ששודר. אפשר להבין אותה, אבל לא ראינו דרך לשדר את התחקיר בלי להידרש לפרט הקריטי הזה.

היום אומרים גורמים הקרובים לחקירה שיש עוד נושאים בחקירה, לא רק הסיפור שלנו, שממנו התחיל הכול. כל הכבוד למשטרה, השאלה היא רק מה היה קורה אילו החקירה הזאת הייתה נפתחת במרץ 2011. פקידי משרד התיירות האומללים, שעמדו כל הזמן תחת לחץ לשכת השר לאשר פרוייקטים הזויים, היו מקבלים רוח גבית בזמן אמת. שר התיירות אולי היה נדרש לעזוב את תפקידו. מנהיג המפלגה היה צריך לתת הסברים. אני לא טוען שעכשיו אין לזה חשיבות. מעטים יודעים שמיסז'ניקוב תכנן לחזור לפוליטיקה. ועדיין, אין ספק שהאפקט האמיתי של חקירה פלילית פוספס פה לחלוטין. למען ההגינות צריך לומר, הוא פוספס באשמת היועץ המשפטי לממשלה, לא באשמת המשטרה שקיבלה את החומר רק לפני שנה.

 

תגובות

תגובות

20 thoughts on “סטס מיסז'ניקוב – למה הראינו אותו יוצא מדירתה של יולי רוט בשש בבוקר?

 1. השורה שלי

  יש במשפט הזה: "כל עוד אני לא עושה סקס מחוץ לנישואין, אף אחד אחר לא יעשה" משהו מאוד מתנשא. משהו ש"אני אחליט איך לתקן את העולם", גם אם לא מדובר במשהו פלילי או על הגבול שלו.
  יש גם משהו מאוד בעייתי שאנשים חושבים שמי שמגן על בוגדים הוא גם בוגד. אני בטוח שאתה לא חושב כך, אבל אל תחשוב שזה שאנשים לא יוצאים נגד הסיפור, זו הסיבה. העובדה הזאת עומדת לנוכח אנשים כמוני – שאין להם מאהבת, לא להגיב לך למשל בפייסבוק, כי מה לעשות שהציבור לא תמיד עושה את ההבחנה. וזה עוד בזמן שאני לא נבחר ציבור.

  אבל כל עוד מדובר במשהו לא פלילי אלא מוסרי מובהק. לא משהו שאומרים "שמע סידר מקום לאחיינית שלו, אבל כל הכיתה שלה ידעה שהיא האדם מאוד מאוד מוכשר" שזה משהו שצריך לתת לציבור לשפוט, אלא נטו בחייו האישיים, זו לא עיתונות. זו רכילות וצהובון אמריקאי שמביא רייטינג, משהו שבטח לקחת בחשבון.
  וחבל.

  הערכתי אותך אחרת. כשאני פותח את התכנית שלך אני מצפה לחומר טוב בעל ערך. לא סוג של האח הגדול משודרג

 2. Ari.waisman@gmail.com'שורה שנייה

  שורה, שמעת פעם על ציניות? הוא לא באמת התכוון לזה

 3. a@a.com'הפטיש

  מקרה כל כך פשוט ולקח להם 3 שנים? האמת, עם כמויות השחיתות שרצות כאן, צריך צוותים רבים לעבודת הניקוי. גם הגברת רוט לא ממש חכמה גדולה. לאיים בסמס?

 4. samue@erol.com'סתם שואל

  תגידו, מה קורה עם השוטרים שרונאל פישר היה אמור לשחד? עצרו מישהו? לפי דעתי לא.
  ומדוע המשטרה עצרה את פישר אחרי השיחה עם אלון חסן ולא חיכתה שפישר ישחד את השוטרים עם הכסף של חסן? למה לעצור אותו ולא לגלות מי הבוס הגדול? עכשיו לא יודעים מי השוטרים שמקבלים שוחד, בגלל שהמשטרה בעצמה חיבלה בחקירה ועצרה את פישר לפני שזה הלך לשחד אותם עם הכסף שחסן הביא לו.
  מה קורה????

 5. m4rosen@012.net.il'ענת

  אחרי כל כך הרבה זמן, לדעתי הדבר הכי חמור בפרשה זה עבודתו של היועץ המשפחתי לממשלה, יהודה ויינשטיין. מעשיו בדחיות של מעשי שחיתות של שרים נותנים גושפנקא להמשך שחיתות.

 6. ברטה

  ויינשטיין הוא עסק של ניקוי יבש. מסיר כתמים באחריות.

 7. yitzhakdar@gmail.com'יצחק

  אי אפשר להמנע מלחזור על המנטרה:
  ויינשטיין מונה על ידי ביבי למטרה מסוימת – להפחית ככל האפשר זעזועים בשלטון.
  לאותה מטרה מונה המבקר הנוכחי, שפירא (זוכרים? לאחר מפגש ערב בביתם של בני הזוג נתניהו, כשהוא עדיין שופט מכהן!)
  כך מוודאים שדברים יעברו במינימום רעש (ע"ע ליברמן, פינטו, השופט המכה את ילדיו, משפחת נתניהו ועוד ועוד).

 8. kl@hotmail.com'מתעניינת

  "אבל העובדה שדבר לא התפרסם עזרה, מן הסתם, ליועץ המשפחתי לממשלה, יהודה ויינשטיין"

  האם הטעות בכוונה או סתם טעות פרודיינית? הכל בסדר עם ענת?

 9. avi.gutmano@gmail.com'מתעצבן

  אם דאע"ש יגיעו בסוף אלינו הם יברחו מכאן רק בגלל הסירחון של כל השחיתויות המתגלות מידי יום………….

 10. נועה

  דרוקר שבר את הטאבו שלא מפרסמים פרשות אינטימיות וצהובות של פוליטיקאים
  אבל כשמדובר בפוליטיקאי מהצד השנוא של המפה,דרוקר כהרגלו כמובן לא היה
  יכול לעמוד בפיתוי..

 11. etti207@gmail.com'אסתר

  ברור שכל 'טובות ההנאה' של הגב' רוט, מכל הסוגים והמינים, רלוונטיות, וטוב עשיתם שפרסמתם.
  עיתונות שמחפה על שחיתות היא חלק מהשחיתות, והגיע הזמן לשים לזה סוף.
  אהבתי את 'היועץ המשפחתי לממשלה'.
  בהינתן שאין לי שום דרך להשפיע על המשך תרומתו השלילית לחיינו, לא נותר לי אלא לקוות שהשנה, בראש השנה הבא עלינו לטובה, בעת שמלאכי מרום יעזרו לקב"ה לרשום את האנשים המתאימים בספרים המתאימים – מי בחרב מי באש וכו' – שהם יעשו מלאכתם נאמנה, ונאמר אמן.

 12. עיתונאית

  אני תמהה על תגובתו של רזי ברקאי ואחרים. לא מדובר פה על פרסום רומן לשם פרסום הרומן, אלא על המניע הישיר לשחיתות שעולה לציבור כסף. אין יותר רלוונטי מזה.

 13. donjohnsonlove69@yahoo.com'Ron Jeremy

  Raviv Drucker כל עוד אני לא עושה סקס מחוץ לנישואין, אף אחד אחר לא יעשה"…,….that's why you decided to go ahead and publish this Yellow Story????? So how come I saw you and your wife in a Sex Swingers Party many years ago? Were you just doing an article about the Tel Aviv sex life??? I don't think so, I'm sure you participated with your wife in this party, and besides that, who said that Mr. Stas Miseznikov had had sex with Miss Yuli Rot that night? Why, because he staid the night over??? You should practice what you preach

 14. אזרח מודאג

  כן! לפרסם את הרומנים של כל הפוליטיקאים. קודם כל, כי יש גם פרשיות מסריחות כאלה (ראו גם את מקרה עופר עיני ורוית דום). שנית, כי ראינו כבר שבהרבה מקרים הכינוי "רומנים" מכסה על ניצול מיני. הלוואי שמישהו היה חושף את ה"רומנים" של קצב בזמן וחוסך מאיתנו את הבושה הלאומית של אנס בבית הנשיא. שלישית: מי שנכנס לתפקיד ציבורי מאבד את זכותו לפרטיות. הם מקבלים החלטות שנוגעות במקומות הכי אישיים שלנו: הם מחליטים עם מי נוכל להתחתן, עם כמה אנשים נחלוק חדר אישפוז, הם מקדמים מאגרים ביומטרים שחשופים לפקידונים והאקרים, הם שולחים אותנו למלחמות ובהרבה מקרים הם משתלחים באזרחים. אני רוצה לדעת על כל פוליטיקאי שמדבר על ערכי משפחה ומזיין מישהי מהצד. אני רוצה לדעת על כל פוליטיקאי שיוצא נגד הומואים כשהוא בעצמו חוגג עם גברים.

 15. מודיעין עסקי ולחצים ומנופים

  כאשר שר או חבר כנסת נכנס לתפקיד… יש המון גורמים פרטיים שמפעילים חוקרים פרטיים למצא פרטי מידע שיכולים להשפיע על קבלת החלטות של אותו ח"כ. זה נקרא מודיעין עסקי.( ראו ערך האשמות מכתב הסרבנים יחידת 8200 על דרכי הפעלת סוכנים – דרך סחיטה ואיומים. אותו הנוהל מתקיים לגבי הזירה העסקית והפרלמנטרית)

  כך אפשר להטות מכרזים
  כך אפשר לסחוט ח"כ בהצבעה בכנסת על נושאים שנויים במחלוקת.
  כך אפשר למרר את חייו של השר.

  דעו זאת. אם עד היום אף שר לא התלוננן על סחיטה, כנראה שכולם משתפים פעולה עם הסוחטים.
  עדיף שהציבור ידע מה הח"כ עושה בחייו הפרטיים וזה לטובת הציבור בלבד. הח"כ ישא באחריות האישית שלו כלפי תגובות הציבור אבל לפחות הוא לא יוחזק בבייצים ע"י קומץ של אנשי עסקים ו/או פוליטיקאים סחטנים!

 16. יניב

  רביב, שאפו על החשיפה.
  אני חושב שיש כמה שפספסו את הפואנטה, והיא לא המאהבת.
  אלא המאהבת והתמורה.
  כל אחד שיעשה מה שטוב לו, עד שזה נוגע לקופה הציבורית. ולעניינים של מנהל תקין.

  ולגבי ה-SMS על ענת.
  כלבים נובחים שינבחו.

 17. אלי מיכל

  רביב דרוקר משחק אותה הגון.
  ת'אמת אולי זה נכון.
  אבל אמת נמוכה בגובה של האשכים של הכלב האהוב שלי.
  ואפילו ניחוחותיה כמו ניחוח אשכיו אחרי סימון טריטוריה.
  בוז לעליבות המאמר, בוז למאמץ לתוכן ולפרסום.

  וליולי רוט, אם היא עצובה, אני מוכן לעזור לה לצאת מזה, משעות הערב עד שש בערב למחרת.
  מתי שתגיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.