היועץ המשפטי צריך ללכת

| 12 באוקטובר 2014

המאמר התפרסם הבוקר ב"הארץ"

אין ברירה. זה לא דבר קל. זה חסר תקדים, אבל ויינשטיין חייב ללכת. כבוד היועץ היה חייב ללכת כבר אחרי הטיפול המביש שלו בתיק חברות הקש של איווט ליברמן. רק העובדה שבכירי הפרקליטות והמשטרה לא מספרים איך הטיפול בתיק התנהל, מאפשרת ליועץ להישאר בתפקידו.

היועץ צריך ללכת בגלל ששכב על תיק ביבי טורס 3.5 שנים, הרג אותו ואז החליט לא לחקור.

הוא מוכרח ללכת בגלל ניסיונו למסמס את תיק הרפז, ההחלטה לא לחקור, לחכות, שמבקר המדינה יעשה את העבודה, כל מה שגרם לכך שארבע שנים אנחנו עדיין תקועים עם סימני שאלה בסיפור הזה.

על היועץ להתפטר בגלל שחיכה שנתיים וחצי לפני שפתח בחקירה פלילית נגד סטס מיסיז'ניקוב, מה שעיקר את המשמעות של החקירה הזאת. גם שם הוא העדיף שהמבקר יחקור.

עו"ד ויינשטיין  צריך לחזור למשרד הפרטי שלו בגלל הדרך הקלוקלת בה סגר לניצב אורי בר לב את התיק כנגדו. התלונה של ד"ר אורלי אינס נגד הנציב הבכיר נבדקה על ידי מח"ש, אומתה, הסתיימה בהמלצה להגיש כתב אישום רק כדי לסיים את דרכה בעוד הסדר מביש אצל היועץ, שלא אוהב לחקור ולא אוהב משפטים פומביים (התנצלות והביתה).

לא פשוט לקרוא ליועץ משפטי לממשלה להתפטר. זה מרגיש קצת כמו אוהד כדורגל ממוצע, אבל 4.5 שנים של כהונה קטסטרופאלית, לא מותירות ברירה אחרת. זה יועץ משפטי, שכמעט בכול נקודת מבחן, קיבל את ההחלטה הלא נכונה. הוא העביר את התלונה האמיצה של אנשי ראש הממשלה על נתן אשל לנציבות שירות המדינה, במקום למשטרה. הוא לא אפשר במשך שנים לחקור שופט, שהיה חשוד בהכאת ילדיו. הוא נתן פעמיים חותמת 'כשר' לחוק נגד מסתננים, שבית המשפט העליון פסל.

במערכת אכיפת החוק, שתחת ויינשטיין, אין רוח לחימה. רוצים לסגור דברים ולהמשיך הלאה. אולי בגלל זה, ה'בדיקה' בעניין המכתב המזויף נגד גדעון סער הייתה נטולת אנרגיה וה'בדיקה' במידע נגד השר סילבן שלום הייתה אנמית. בשתיהן לא התקרבו, כנראה, לחקר האמת. במקרה של פואד בן אליעזר, המידע המפליל כנגדו שכב יותר משנה ברשויות אכיפת החוק ללא סיבה ורק בחצי נס נשלף ברגע האחרון, כשפואד כבר התחיל למדוד את המרחק למשכן הנשיא. ויינשטיין לא אחראי לכך במישרין, כמובן, אבל קשה שלא לזהות את כיוון הרוח שיוצאת מלשכת היועץ. אף קצין משטרה או פרקליט, לא יוצא לקרב גדול נגד פוליטיקאי, כשהיועץ משדר שזה הדבר האחרון שהוא רוצה על שולחנו.

הסיבה הכי דחופה בגינה ראוי שהיועץ יעשה את המעשה המכובד וילך הביתה היא פרשת פינטו. הרב ואנשיו ממשיכים להטיח האשמות במפקד יחידת העילית של המשטרה. מסמכים מתוך תיק החקירה, שמצדיקים כביכול את גרסת הרב, מוצאים את דרכם לאתר 'מחלקה ראשונה'. הרבנית פינטו מתראיינת בערוץ 2 ומסרסת כל ערך מההודאה של הרב, שהיא לכאורה גרעין ההצדקה של הסדר הטיעון, השערורייתי מלכתחילה, שנחתם איתו. כל יועץ משפטי נורמאלי היה מודיע על ביטול ההסכם ומגיש כתב אישום נגד הרב. אם לפינטו יש ראיות שהקצין אפרים ברכה, באמת מעל בתפקידו (אני מתקשה להאמין), שיביא אותן לבית משפט. אם לא, אולי יהיה מזל ודוד רוזן יהיה השופט במשפטו.

אני לא תמים – ויינשטיין לא יתפטר. לחץ ציבורי היה יכול לעזור, אבל קשה להסביר שתפקודו של היועץ הוא פגיעה יותר קשה בחיים שלנו ממחיר המילקי (ואני מהמחרימים אותו, כמובן).

תגובות

תגובות

26 thoughts on “היועץ המשפטי צריך ללכת

 1. akilahav@gmail.com'עוזי

  בחיאת רביב
  תשאיר משהו גם למגיבים
  כי הפעם מה שהשארת זה רק: "וואללה נכון!"

 2. amiram47@netvision.net.il'עמרים

  טור המסביר מדוע היועץ המשפטי צריך להישאר בתפקידו, לדעת האנשים שמינו אותו. אותו הדבר גם לגבי מבקר המדינה. הזוג הזה יודע איפה מרוחה החמאה על פרוסת הלחם.

 3. amiram47@netvision.net.il'עמרים

  יש טעויות הקלדה, לטעות בשם שלך זה לספר השיאים של 'גינס'. צריך להיות עמירם כמובן.

 4. tzachar@bezeqint.net'זיו

  לא פלא שהמינוי הזה היה בהמלצת נהנתניהו אנד קומפני

 5. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  מתוך התחקיר של גידי וייץ ורויטל חובל בהארץ פברואר 2013
  "…לפני כמה חודשים התקשרה אשת ראש הממשלה שרה נתניהו ללשכת היועץ המשפטי לממשלה וביקשה להיפגש איתו. את אחת המזכירות ששוחחה עם נתניהו היה צריך להרגיע לאחר מכן, ממש לנגב לה את הדמעות, לאחר שהבינה שהשיחה עם אשת ראש הממשלה יכולה לעלות לה במקום עבודתה. חלף לו הזמן ונתניהו הגיעה לפגישה עם וינשטיין במשרדו בקריה בתל אביב והודיעה לו שצריך לפטר את כל צוות המזכירות שלו. גם זה יכול לקרות רק בישראל. "

 6. gadifi5@walla.co.il'גדי

  באמת אחלה כתבה נכונה ענינתית עוד מנוי כושל של בבי .שיאפשר לו ולצמרת המדינה ..לעבור עברות ולצאת ..בשקט מהבלגן …אז באמת ..בלי לפגוע .אחרי ארבע וחצי שנים ..כושלות .הגיע זמן היועץ המשפטי לממשלה ..ללכת הביתה ..ולמנות יועץ אמתי " עם ביצים "..תודה רבה לך רביב דרוקר

 7. טל

  שאפו לרביב דרוקר,
  לצערי גם אלפי מסכימים לכתבה הנכונה,
  לא יאלצו את ויינשטיין לנקוט במהלך נכון,וללכת,פשוט לצאת מהחיים הציבוריים,
  הוא בלתי נסבל לאורך כל הקדנציה שלו.!!!!!!!

 8. מארק

  ויינשטיין הוא אפס מאופס כמו שפנפניהו הבוס שלו, ועדיף ששניהם ילכו!

 9. rosner99file@gmail.com'רוזנר

  כאשר רואים את היועץ העכשווי, אזי פועלו של חריש, אחד החלשים שהיו לנו, נראה פתאום באור יקרות. חשוב לעלות את נושא הבאת אנשי מקצוע "המעולים" מהשוק הפרטי, כפי שלחצו מיספר חכי"ם בעלי כיוון ברור. מה קיבלנו? שר מישפטים שמונה ע"י ראש ממשלה פלילי, שמינה פרופסור למישפטים אשר כל ענינו היה רדיפה של בית המישפט העליון וכן התעמרות יום יומית ביועץ המישפטי (שלשמחתנו יתמנה לשופט בבית המישפט העליון). המינוי המוצלח הבא היה עו"ד פרטי לשופט בעליון. הנ"ל, הושהה (לראשונה) בגין מישפטו של ראש עירית בת-ים, ובעור שיניו קיבל רהיליטציה. מאז הוא משחק כינור רביעי עם ידיעה של כולם שזאת היתה פדיחה אמיתית. הבא בתור היה היועץ המישפטי, שהיה פרקליטו של ראש הממשלה… יש מה להוסיף? כאשר ראו שטוב, אירגנה "המאפיה" הירושלמית את מינו של מבקר המדינה. במיקרה זה, לאט לאט נראה שהוא "משתחרר" מחיבוקם של ממניו, ומתחיל להראות עצמאות מחשבתית (אולי בגלל עברו הארוך כשופט, יש לו את היכולת לבצע תפקידו כשורה) גם זה משהו.

 10. השחיתות היא נר לרגליהם ומהות מינויהם להגן על פושעים אמיתיים

  בהרכבת ממשלה, כל תפקיד וכל מועמד זה פסיפס קריטי למימוש מהלכים עברייניים עתידיים. זה לא רק מימוש מדיניות אלא הבנת גודל הגבנת של כל ח"כ וח"כ שסרחו בעברם ובטח כאלו שיהפכו להיות שרים. הרכבת הממשלה זה כמו משחק שחמט בעצם.(ראו ערך הח"כ אלקין בכתבה שנעשתה עליו) תוסיפו לזה את חוק המכר של תן וקח בהצבעות והנה לכם עוגה מלאה בחרא שכל הפושעים והעביינים ניזונים ממנה.

  לשם כך צריך צריך למנות שף וטבח שיודע לעשות שקשוקה ולטבל את הכל כדי שיראה יפה "להכשיר את העוגה". אבל מה לעשות? עם טעם וריח אין מה להתווכח. משהו מאוד מסריח עלה עוד אז ממינויו של היועץ המשפטי לממשלה. משהו בעורקיו שזורם(וזה לא דם)כמו נהרות ביוב שנשפכים לים.

  רביב. ויינשטיין לא צריך להתפטר, איך אמר דנקנר ז"ל ללדור " פרקליט המדינה צריך להתאבד". את המשפט הזה מישהו צריך להגיד לויינשטיין כי לפעולה זו באמת יש ערך מוסרי חשוב!

 11. כן אבל

  יש דברים שצריכים להסתיים בהתנצלות ולא בחקירה פלילית ומשפט פלילי, על שטות של 5 דקות אין טעם להתיש את המשטרה ומערכת המשפט ולפרנס עשרות אנשים כולל פרקליטים ועורכי דין פרטיים במשך עשור על זה שבטיול לאילת הניצב משך את השוטרת לדשא ונגע לה בציצי ואחר כך לתת לשופט עם עלות שכר של 50,000 ש"ח בחודש לכתוב על זה פסק דין של 200 עמוד.

  גם החשד שהשר סילבן שלום לכאורה אולי קצת חיבק או מישש את העוזרת ואז פיצה אותה בסכום עתק לא מצדיקה משפט פלילי. לכאורה הוא לא אנס אותה, הוא פיצה אותה היטב, עברו כמה שנים טובות, מספיק.

  באמת שהאינטרס הציבורי הוא שתשומת הלב של הציבור תוקדש לעיניינים אחרים יותר חיוניים לנו כמו מחירי המילקי והקוטג' והדלק .

 12. ibchor@gmail.com'ע. לציון

  רביב היקר,
  ממש לא "תענוג", אבל חשוב לראות את כתבות התחקיר שלך ולקרוא את דבריך.
  המשך בדרכך זו – ללא חת וללא מורא.

 13. Zeev.Yelin@gmail.com'זאב ילין

  רביב שלום, בימים אפורים אלו, בהם רבים מרגישים מיעוט בארצם שפתאום נהייתה זרה להם, אתה ניצב כקול צלול, רם וברור. ותודה לך שאתה כזה.
  //זאב

 14. maoniva@gmail.com'פלוני אלמוני

  וינשטיין הוא רק סימפטום. הגיעה הזמן לממשלה שתחזיר את הערבות, העזרה ההדדית, הבושה ועוד דברים שהדור הזה כבר שכח שקיימים. הראש הוא הבעיה. לא הזנבות.

 15. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  קודם כל טוב לשמוע שרביב לא מניח את דוח הביבים. חוץ מזה, האם יש סיכוי כלשהו שיעלה מחדש ענין חקירת ליברמן וסגירת התיק נגדו. במצב השחיתות של ישראל יש רק משפט אחד שיכול להגדיר היטב את ההשתוללות וההשתלשלות
  כדברי הנביא ישעיהו: "שריך סוררים וחברי גנבים, כולו רודף שוחד ושלמונים…"

 16. נועה

  לקרוא את התגובות של עדת המעריצים הקבועה של דרוקר
  ולא להאמין,לאחר שנים ארוכות של הסתה עקבית ואובססיבית
  כנגד ביבי וכול מי שקשור אליו והרי לך אספסוף מגיבים מוסת
  שמשפריץ את הרעל בתגובות ..

 17. אפי

  רביב, שכחת את העובד הזר הבלתי חוקי שעבד בבית היועץ. הוא חס וחלילה לא ידע מזה רק אישתו העסיקה אותו.

  רק במדינה מושחתת עד היסוד ממשיך הרועץ בתפקידו.

 18. katzirron@gmail.com'רון

  הפכנו או ננשארנו מדינת בננות באושות.
  אבל זה מה שהעם רוצה וכנראה גם נהנה לבחור את מושחתיו למלכות וזה לא משנב אם שמם" ביבי" או לפיד הם מסריחים ולנו נותר רק להריח את תוצרתם.

 19. telemaxos@012.net.il'ארז

  נכון שצריך לפטר את היועץ הכושל הזה , אבל לא מהסיבות שאדון דרוקר מביא. ציטוט מן הכתבה :" הוא נתן פעמיים חותמת 'כשר' לחוק נגד מסתננים, שבית המשפט העליון פסל" – זה שבהמ"ש העליון העלוב שלנו פסל את החוק של הריבון ( הכנסת) משום שצריך לדאוג לשעות הפנאי של עספור מדארפור או לאה מאריתריאה, לא על זה צריך לשלם ווינשטיין הכושל. הוא צריך לשלם בתפקידו על כי סרב לייצג את הממשלה בעניין גלנט, הוא צריך לעוף כי הוא תוקע מקלות בגלגלים בעבודת הממשלה שמה לעשות היא עם אוריינטציה ימנית ברורה. כמובן שדרוקר הצדקן לא אוהב את כיוון הממשלה , והיה מעדיף שזהבה ( בואו נחתום עם הפלסטינים וככה לא יהיה דאעש…) גלאון תהיה רה"מ ותמר ( המעשנת..) זנדברג תהיה שרת החוץ… דא עקא , לא כך פני הדברים למרבה המזל.. לכן דרוקר ימשיך לחפור ולהציק ( וזה בסדר גמור ) , וירחץ בעאלק נקיון כפיו , אבל לא יספר לנו , בשליחות מי הוא פועל ….
  וכן… לפטר את ווינשטיין, לרסן את היועמ"ש למינהם ואת בגצ"ינו העלוב

 20. uri.av@mail.com'uri

  אז האמת היא…
  שויינשטיין לא אפס ולא כישלון.
  ביבי לא כישלון ולא אפס.
  (ויכולתי להמשיך את הרשימה אבל די לחכימא)

  זה אתם שאפסים!

  הם מצליחים באגנדה שלהם ואתם פה ושם מוציאים קיטור וחוזרים לעבודה ולשגרת העבדות העלובה שלכם.
  ברגע שתתחילו להסתכל פנימה ולא החוצה כמו הבילים, אז תדעו.

  תודה ענקית רביב!

 21. Rshemer1953@gmail.com'שמר ראובן

  השאלה שנשאלת האם הבעיה היא של היועץ בלבד או של מערכת אכיפת החוק כולה
  האם לא הפכנו למרשימים מראש והאם לא יוקרנו חוקים שהופכים את כולנו לעבריינים האם מותר לחקור שנים על גבי שנים ולהפוך את הכנסת והממשלה לאימפוטנטים
  שמאכילים את המפלצת היא לא מסתפקת ודורשת עוד וכך היא חיסלה את כל הטובים
  ראו האם היה מינוי אחד שעבר בשקט לא ולא אז מה לכם כי תלינו זה מה שנשאר ביבי היועץ לפיד מפכ״ל מחפשים ובוחשים מגיע לנו

 22. alon.job22@gmail.com'יוחנן המאומן

  כי אנשי ביבי דואגים לטייח ולמסמס ולא לעשות עבודה אמיתית.
  כל נסיון לחקירה אמיתית – היועץ הוא הגורם שיודע טוב מכולם כיצד לגרום לעקר אותו מתוכן. ועושה זאת על הצד הטוב ביותר.
  ההשתוממות היחידה שצריכה לעלות כאן היא – איך אף אחד לא מנסה להסתיר או להסוות את זה?
  אבדנו כל בושה, או שהיאוש בצד של האזרח הקטן גורם לחקירות כאלו להיות הרבה מעבר ליכולת ההשפעה שלו ולכן אין
  באמת צורך להתגונן או להסוות אותן?

 23. אנונימי

  שכחת את שופט בית המשפט העליון דנציגר שיעץ ללחיאני ללא תמורה וקיבל עבודות מעירית בת ים והיועץ החליט שאין אשמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.