כל עוד מנשה נוי ב"טרה", אני חסיד של "מוו"

| 26 באוקטובר 2014

ניסיתם כבר את מעדן מוו של "טרה"? חבל לכם על הזמן. המרקם, הטעם, אין דברים כאלה. עכשיו כשאסור לקנות מילקי, זו ממש הזדמנות מעולה לגרום לסמנכ"ל השיווק של טרה להסתכל על המספרים היומיים ולהגיד "וואלה? זה עובד הקמפיין הזה עם מנשה נוי".

ביום שישי שודרה כתבה על מנשה נוי "אולפן שישי". 15 דקות מתחו אותנו עם ההצגה החדשה של נוי על רפול. הפחד אכל אותי. רק שלא יעשה אורנה בנאי. רק שלא ישתפן גם הוא. נוי, למי שהחמיץ, העז להזדעזע ב"גלובס" מהגזענות ב"צוק איתן" – "מבחינתי אני אחביא ערבים אצלי בבוידעם", הוא אמר "ביום שליברמן דיבר עליהם דברים איומים, נסענו ליפו כדי לקנות מערבים". היו לו עוד אמירות, 'שנויות במחלוקת' ובראשן: "אילו החברה הייתה רעבה ואכפתית, אז שיצאו למרד מסים, מרד לשרת בצה"ל ולהשבית את התיאטרון".

כמובן שלא סתם אני מגדיר את האמירות 'שנויה במחלוקת'. זו דרכי הזהירה לתפוס קצת מרחק ממנשה המסובך עד צוואר ולאותת שאני רק מגן על חופש הביטוי שלו, חוץ מזה, שברור שנוי לא באמת קרא לסרבנות, הוא רצה לזעזע ולהגיד, אם באמת אכפת לכם, תעשו משהו. מה אני משוגע להסתבך עם הטוקבקיסטים האלה, שהתנפלו על הדף של 'טרה' בפייסבוק והודיעו שיחרימו את מוצרי החברה ("מוו" זה מעדן מדהים) עד שיפטרו את נוי?

בימי 'צוק איתן' שידרתי עם אושרת קוטלר תוכנית לילית מהגג של עיריית תל אביב. ביום הראשון אורנה בנאי באה. היא נתנה ראיון מקסים, לא פרובוקטיבי בעליל, קצת צחקה על עצמה "שמאלנית הזויה שאוהבת ערבים", העזה לדבר נגד הפעלת כוח והלכה מחויכת וטובת לב הביתה.

שבוע שבועיים אחר כך (וראיון נוסף במקומון בו העורך באמת עשה לה עוול במתן כותרת, שהוצאה מהקשר "אני מתביישת בעם שלי"), בנאי כבר פרסמה הצהרה כניעה מביכה, שמתאימה יותר לאנשים שלבושים בכתום ועומדים ליד בחור עם סכין. "לא הובנתי כראוי, לא התנסחתי באופן מוצלח וחלק מדבריי גם הוצאו מהקשרם. אהבת הארץ וטובת המדינה היא נר לרגליי, אני ישראלית דור שמיני בארץ".

הלקח נלמד במלואו. כשהגיע עילי בוטנר לאותה תוכנית, כבר היה כתוב בדפי התחקיר שהוא מבקש לא לדבר על פוליטיקה. התחכמתי. שאלתי אותו למה הוא לא רוצה לדבר על פוליטיקה. בוטנר אמר שהוא לא מבין על מה אני מדבר. אחרי יום יומיים הגיע יזהר אשדות (המקסים) לשיר. הפעם כבר היה כתוב בדפי התחקיר שהוא לא רוצה לדבר על פוליטיקה וגם שהוא לא רוצה להישאל למה הוא לא רוצה לדבר על פוליטיקה…

אחרי אורנה בנאי, היחיד מהאמנים שהסכים לדבר בתוכנית על 'פוליטיקה', כלומר, על החיים שלנו כאן, היה הסטנדאפיסט נדב אבקסיס. במקרה שלו זה לא הצריך אומץ לב נדיר. הוא מחזיק בעמדות לאומיות נכונות וטהורות. אף אחד לא יבקש להחרים שום חברה על הדעות הללו.

האם מנשה נוי יעמוד בלחץ? בכתבה ביום שישי הוא לא התנצל. היה ברור שמאחורי הקלעים התנהל מו"מ נמרץ האם ידבר על ה'סערה' וכמה. לגבי מעדני 'מוו' המופלאים, אני קצת פחות בטוח. מאז ש'הסערה' פרצה, כלומר הכמה עשרות טוקבקיסטים שמדברים את עצמם לדעת, לא שמענו מילה מ"טרה". בטח היועצים ל"ניהול משבר תקשורתי" עובדים שם שעות נוספות. אני רק רוצה לספר לכם שאם "טרה" תלך בדרכה של "מנו ספנות", שפיטרה את הפרזנטורית שלה, אורנה בנאי (הלוואי ויכולתי להחרים את "מנו ספנות", אבל עוד לפני פיטורי בנאי היה צריך לשלם לי הרבה כסף כדי שאעלה על ספינה שלהם), אז ה"מוו" האלה זה זבל שאין כדוגמתו, מעדנים עם טעם לוואי נורא של פחדנות.

המאמר פורסם הבוקר ב"הארץ"

תגובות

תגובות

23 thoughts on “כל עוד מנשה נוי ב"טרה", אני חסיד של "מוו"

 1. akilahav@gmail.com'עוזי

  כן, זה עצוב

  אני רחוק מצד שמאל של המפה, ומתבייש שאלה (הטוקבקיסטים מימין) נמצאים איתי באותו צד
  ומתבייש שאלה (הפחדנים מסמול) הם בני הפלוגתא שלי

  בכלל, מאז שגורשנו מגן עדן נגזר עלינו להתבושש. אין מה להתבייש בזה

  ולמה רק אשדות ובנאי הם "מקסימים"? אבקסיס לא מקסים?

 2. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  הרשימה ארוכה- יפה ירקוני, חנה מרון, אחינועם ניני, תיקי דיין, דביר בנדק, יזהר אשדות אורנה בנאי ועוד רבים. גם פוליטיקאי כמו אורי אור, וזוכה פרס נובל דן שכטמן "נכשלו בלשונם". רובם התנצלו, בודדים המשיכו להחזיק בדעתם, עתה נפל בחלקו של מנשה נוי לשאת את דגל "לא עוד"! ואני בטוחה שמנשה ישא את הדגל בגאון.
  .

 3. arie17@netvision.net.il'אריה

  נתחיל עם יצרן מוצרי החלב "טרה".
  למיטב ידיעתי, הבעלים הוא מיודענו מוזי וירטהיים.
  וירטהיים הוא איש עסקים ממולח, אפילו ממולח מאוד.
  זה לא שלילי להיות ממולח, אבל יש לי סלידה מסויימת ממנו.
  לגבי מנשה נוי – בחור כארז, שחקן מעולה, אני מצדיע לו!!

 4. shlomo69@gmail.com'שלמה

  רביב שלום.
  זכותו של כל אדם להחזיק בדעה פוליטית משלו גם אם היא מקוממת אותי.
  אבל!!
  כשאתה פרזנטור של חברה, אתה לרוב נבחר לא רק בזכות המראה המצודד אלא בזכות ערכים מסויימים שאתה נתפס כמייצג בעיני הציבור.
  מרגע שבגלל רצון דחוף ויוקד כלשהו, אתה מפר את הדימוי שבגינו נבחרת לייצג את הערכים של אותה חברה, אתה פשוט לא יכול לייצג אותה יותר.
  זה המחיר של החוזה בין הצדדים, אתה מקבל כסף כדי לייצג משהו, הפסקת לייצג, לך הביתה.
  גם אתה ככתב בכיר ככל שתהיה, אם תפר קודים כלשהם (סתם לצורך הדוגמא, תבוא לשידור עם גופייה ותביע את דעתך כמה המגישה מצודת ולקינוח תתקע גרעפס בשידור) גם אם כל המעשים חוקיים למהדרין, עדיין אתה תעוף בשנייה ואני לא מאמין שיש גוף שידור שמכבד את עצמו שיעסיק אותך יותר.
  גם אדם מן הישוב שיראה בחורה שמנה מאד מאד ברחוב ויצעק את זה, הוא יוכל לטעון את טענת "אמת דיברתי", גם נניח שמשפטית הוא יצא זכאי, עדיין הוא יחשב בציבור לנבזה.

  בקיצור, גם אם משהו חוקי לחלוטין (וזכותו המלאה לומר את דעתו) , עדיין כאשר אתה מייצג גוף או ארגון כלשהו, חלים עליך כללים שונים וזכותך להחליט מראש האם הם מקובלים עליך או שלא.

  דרך אגב, זו הסיבה שיותר ויותר גופים בוחרים להשתמש בדמויות אנימציה כפרזנטורים..

 5. shlomo69@gmail.com'שלמה

  אופפסס, אני רואה שלא ניתן לתקן בדיעבד שגיאות כתיב.

 6. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  שלמה, מי שבחר במנשה נוי כפרזנטור ידע היטב שהוא שמאלן.

 7. davidi@gmail.com'דוידי

  מוכשר ואפס
  אפס ומוכשר
  ומעל הכל בעלה של קרן מור
  יאללה שיהיה בכיף
  טרה אני לא קונה יותר
  עד שיעיפו את הצדקן המוכשר הזה.

 8. khhg@gmail.com'אריאלי

  יופי, חופש הדיבור מאפשר למנשה נוי לקרוא, בין השאר, למרד מיסים.
  אני לעומת זאת חושב שמי שלא משלם מסים שווה ערך למישהו שגונב ממני כסף,
  כי אני כן משלם, ובתור שכיר גם לא יכול שלא לשלם מיסים.
  עכשיו, מר דרוקר, האם אני רשאי לקרוא לכל תושבי ישראל שלא לקנות כרטיסים
  למופעים שמופיע בהם מנשה נוי??
  למה שלא אבקש מחברה שמשלמת לו עשרות או מאות אלפי שקלים להפסיק
  לשלם לו, כי אני צרכן של החברה הזו?
  אם הוא קורא לאנשים לא לשלם מיסים, מדוע לי אסור לקרוא לאנשים לא
  לממן אותו, כי בעייני הוא פשוט גנב?
  אפשר תגובה עיניינית מר דרוקר???

 9. קרמבו

  לגופו של עניין אף אחד לא נוגע ולא ייגע בערבים וגם הכפרים שלהם מלאים נשק והם לא פראיירים.
  הנה הנשיא ביקר בכפר קאסם וגינה את הטבח שהצבא עשה שם לפני 50 שנה. הבעיה שגם היום עם צהל החזק שיש יותר סיכויים שייצטרכו להחביא יהודים בבוידעם. בגלל זה בזמנים כאלה חשוב שנהיה חזקים.
  לגופו של אדם הספין הזה דאך מעצמו לא נראה לי שהדרישה להחרים את מנשה נוי ממריאה. אני אישית אפילו לא זכרתי את הסיפור הזה עד שהזכרת לי אותו. ברגע שהתותחים שותקים השמים מתבהרים הרקפות מצייצות המצב משתנה טיפה לכיוון הנורמלי ויש יותר חופש ביטוי.

 10. איוב

  האמת הפשוטה היא שהראיון עם מנשה נוי צולם עוד לפני הכתבה בגלובס ולכן לא הייתה שם התייחסות אליו. הכתבה הייתה אמורה להיות משודרת בשבוע שעבר ונדחתה, ונראה שאת ההתייחסות לראיון ה'שערוריתי' ההוא הקליטו בדיעבד וערכו לתוך הכתבה.

 11. ד

  כן, זה ממש נורא… טוב שיש את רביב דרוקר ואבירי חופש הביטוי שיגנו על הנרדפים המסכנים, בדיוק כמו שהגנו על אריאל זילבר כשקראו להחרים אותו, על חיים טופול שלא העז מעולם להביע את דעתו הימנית משל רחבעם זאבי, על נעמי שמר, או אפילו על מאיר אריאל שהעז לומר מילה רעה על הומוסקסואלים.

 12. klrmelamed@gmail.com'קובי מלמד

  אתה על הקצה. מנשה נוי על הקצה וגם הרבה מאיתנו כאן על הקצה. כבר מזמן בקצה. אנחנו , משפחתי ואני איתך רביב. מוווו ולא מההה של כבשים או שפנים

 13. dav9146@zahav.net.il'חלבן

  שמתם לב שכל הפוליטיקה בישראל מתנהלת כרגע דרך מוצרי חלב?

 14. רמי

  רק טרה…. ושימשיך לדבר גלוי… עד שיכניסו את כל השפויים למחנות ריכוז…

 15. b_zwein@netvision.net.il'יהודית

  ערבים בבויידם. מחנות ריכוז. מדינה פשיסטית. סתימת פיות. ומה לא. חירפון מוחלט, שאתה רביב מאמץ בחום. מנשה נוי שחקן מצויין. לא יותר ולא פחות אבל הוא לא כל כך חכם, אני יודעת. שלא יתנצל, שכן, מעניין לי את המחט. זכותו להגיד את כל ההבלים שהוא מהביל. אדרבא, שערוותו תיחשף כמות שהיא. ולהשומע ינעם.

 16. b_zwein@netvision.net.il'יהודית

  מנשה נוי הוא שחקן נהדר. לא יותר, ולא פחות. אבל הוא לא כל כך חכם, אני יודעת. זכותו להביע את כל ההבלים שהוא מהביל. אדרבא, טוב שייחשפו. (ע"ע הסתרת ערבים בבויידם). ולהשומע ינעם.

 17. shimbar@gmail.com'שמעון בר

  מי זה החיים לאופר הזה? חשבתי ,שאין יותר כאלה. שמרו על רביב דרוקר…הרחק מן המתקרנפים. ביום שבו הביצה הזו תוצף בקרנפים…אותו יום נצטרך להימלט אל הצמרות. הקופים האחרונים שדומים למה שהיה פעם הגזע האנושי. נמשיך לחקות את המערב ולהתגעגע למה שהיה אמור להיות העתיד.

 18. y_welis@outlook.com'כג

  טרה היא בבעלות חלקית של תנובה או שטראוס. היא לא שחקן שלישי אמיתי, אלא מסונפת לאחת הגדולות.
  עובדה שבימי מחאת הקוטג', לא לקחה את הקופה עם הקוטג' שלה (שלא משנה אם דומה לתנובה, העיקר שהיה מוצע במחיר טוב).

  כך שלא הייתי מייחס לה הרבה טוב. הם לא משקיעים בטעמים מיוחדים (כמו מילקי התפוז החדש, המצויין מאוד) ולא מנסים לכבוש את השוק באמת. וחבל.

 19. Shimonedry125@gmail.com'שמעון

  קשה להבין את כל המתוסבכים הללו המשמיצים את חבריהם,אחיהם ועמם .
  מה כבר יכול לגרום למנשה נוי להתבטא בצורה אווילית מטומטמת וכפיית טובה שכזו
  האיש המוכשר הזה חי ברווחה והנעימים לא מעט בזכות מדינת ישראל ובתוכה ויום אחד מחליט לירוק לעברה מסיבה מגוחכת ועלובה ובמיוחד לאור הקורה באזורנו עובדה המראה באופן ברור כי התנהגותה של מדינת ישראל היא באמת ״אור לגויים״ גם יחסית לשכננו זה עדיין הישג שכמובן שומט הבסיס לדבריו
  ואתה מר רביב דרוקר מה לך ולהכניס ראשך למדמנה הזו, גם אני ומרבית עם ישראל בעד חופש ביטוי אך עם מעט חשיבות לעיתוי

 20. mimim@netvision.net.il'אחת

  מנשה נוי אתה אחלה גבר! על המקום החלטתי לנסוע לגדה עם מחסום ווטש לומר להם סאלאם , אהלן, מה נשמע ….פשוט להיות שם איתם

 21. izharossi@gmail.com'בני

  כול שחקן או סופר הופך להוגה דעות. דעתו אינה טובה משלי אך היא נשמעת כי הוא מפורסם.
  אני סולד ממה שמנשה נוי אמר אבל אהרג על זכותו לומר זאת.
  מה הקשר לטרה? הגבינה שלהם תהיה פחות טעימה?
  יאללה די כבר עם משטרת הדעות הזאת!
  אני מצביע ימין ואוכל טרה כי אני רוצה בחופש הדיבור!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.