בורובסקי, הורוביץ ואמיר גילת נגד חנה מצקביץ: פרוטוקול העימות החזיתי

| 14 ביולי 2011

בחודשים האחרונים אני מקבל שטף של טלפונים מבכירים ברשות השידור. אתה חייב לעשות תחקיר על מה שקורה כאן, הם אומרים, כל אחד בשפתו ומוסיפים: גם המקום הזה – שמורגל בפוליטיקה – לא ראה ניסיון כל כך כוחני להשתלטות מצד נאמני ראש הממשלה. אחד הבכירים טען שאשת ראש הממשלה קובעת מי יהיה מנכ"ל הרשות. שמעתי את זה מבכיר בלשכת ראש הממשלה, הוא טוען.

אני עונה להם שזה עצוב ומעצבן, אבל ידיי קצת כבולות. עמדת המוצא שלי קשה. ביקורת בערוץ 10 על המתרחש בערוץ 1 נראית נגועה. על זה תוסיפו שאני נתפס, על ידי תומכי נתניהו, כיריב של ראש הממשלה ואישתו ותקבלו, לתחושתי, קשב מוגבל לכתבות שלי בנושא, מה עוד שזה בכלל לא תחום הסיקור הטבעי שלי. לכל הפונים אמרתי – יש מסמכים? יש משהו שיוכיח את זה באופן בלתי תלוי, בלי שתצטרכו לדבר ולסכן את מקום העבודה שלכם?

אז הנה מסמך אחד, די מדהים.

פרוטוקול של הוועד המנהל של רשות השידור מיום 12 ביוני 2011, מייד אחרי שהודחו המנהלים בפועל של הרדיו והטלוויזיה. אני מאוד ממליץ לכם לקרוא את המסמך הזה. היועצת המשפטית הוותיקה של הרשות מנהלת בישיבה עימות מילולי בטונים חריפים מאוד מול שלושה מחברי הוועד המנהל. הנרטיב שלהם – את לא נותנת לנו לנהל את המקום הזה. בגלל ההשתלטות המשפטית שלך, המקום הזה הגיע לאן שהגיע. הנרטיב שלה – אתם מנסים לכבוש את המקום משיקולים זרים. הנרטיב שלי – תקראו בעצמכם. אני רק אכיר לכם את הגיבורים ואפנה אתכם למקום אחד ספציפי.

אמיר גילת היה עיתונאי "מעריב" באזור חיפה, ראש דסק שם. הכרתי אותו כעיתונאי הגון ומקצועי. לאחר מכן הוא היה דובר של ביבי במשרד האוצר. גם שם הייתה לי תחושה חזקה שהוא עושה הכול כדי לשמור על נורמות אתיות, על צלם אנוש. ראיתי אותו אחרי שביבי התפטר ממשרד האוצר וגילת פתאום שהוא צריך לדברר אותו פוליטית. גילת ואופיר אקוניס, הדובר השני, חילקו ביניהם באופן מלאכותי את כלי התקשורת והעיתונאים, כדי לא לדרוך אחד על אצבעותיו של השני. גילת הגריל אותי. כשהוא התמנה למנכ"ל רשות השידור, שאלתי את עצמי אם יעז לעמוד מול דרישות הממנים שלו.

את ניצב בדימוס יעקב בורובסקי צריך פחות להציג לכם, מן הסתם. אני רק יכול להוסיף פרט מעניין. בלוח הזמנים של נתניהו, עוד כשהיה באופוזיציה, מופיעה פגישה עם בורובסקי, מייד אחרי שזה פרש ממשרד המבקר. הפגישה נערכת בביתו של עוזי ארד בצפון תל אביב. לא בלשכה. מישהו רצה להסתיר אותה? למה בכלל בורובסקי הלך לפגוש את נתניהו? לא יודע. אני מניח שזה מה שהיה אומר לכם אולמרט, אם הייתם שואלים אותו: "מה זאת אומרת למה? בורובוסקי עשה הכול כדי להפיל אותי מתוך משרד המבקר והנה הסיבה. קשריו עם נתניהו". אני מקווה שאין לזה בסיס, אבל אין ספק שבורובסקי הוא הבוטה שבחברי המליאה כלפי היועצת המשפטית.

יואב הורוביץ הוא אקס יחידה. יש לו קריירה במגזר העסקי. מנכ"ל אוויס או משהו כזה. הוא עבד עבור נתניהו בכל מיני עבודות שקטות. כשהיה צריך לחבר בין הכסף שגייס נתניהו, למילואימניקים, שיצאו כנגד אולמרט, אחרי מלחמת לבנון השנייה, הורוביץ היה שם. למיטב התרשמותי, מדובר באדם שופע כוונות טובות, ישר וחכם. למה הוא חלק מהמכונה הזאת? אולי הוא באמת מאמין שזו הדרך לנער את המקום.

למי שאין כוח לקרוא הכול – לכו לעמוד 29. מוטי שקלאר, המנכ"ל שעומד לעזוב, שואל את החברים – או.קיי, פיטרתם את המנהלים בפועל, אבל מי במקומם עד שייבחר מישהו במכרז? התשובה מאוד מעניינת. רק ברשות השידור.

להורדת המסמך המלא » 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.