מה הסיפור של מיכאל מירו?

| 19 ביולי 2011

נבחר מנהל רדיו חדש. מיכאל מירו. איכשהו, במקרה, כל דרדק ברשות ידע שהוא הולך להיבחר. איכשהו, כל אחד ברדיו יודע לספר, שהוא סומן מראש על ידי נתניהו לתפקיד ושהמכרז היה הליך פורמלי. אני לא יודע להוכיח את זה ומאוד רוצה לתת למירו ליהנות מהספק, אבל הידיעות על החלטותיו הראשונות של מירו נשמעות כמו קצין סובייטי, שמונה לתפקידו עם הנחיות ברורות ומתחיל לבצע אותן בחדות ובאגרסיביות, שאני מתקשה לזכור. הנה הידיעות שפורסמו עד עתה:

1. מגישים של תוכניות אקטואליה לא יוכלו לשדר פובליציסטיקה. במילים אחרות, לסתום את הפה לקרן נויבך, אריה גולן וירון דקל. הנימוק הפורמלי – מסמך נקדי. חבל שלא חוזרים להמצאת הדפוס. כשכל רדיו אזורי מביא מגישים עם דעה, מגישים עם אופי, מירו שלנו חוזר למסמך נקדי, השם ינקום דמו ומחפש בו אסמכתאות לכך שמגיש צריך להעביר את השידור ממרואיין למרואיין. ענייני זה לא. מירו, כנראה, לא אוהב את הדעות של גולן, נויבך ודקל ואולי הוא בכלל לא רוצה שיהיו לו מגישים עם משקל.

2. לתוכניות לא יהיה מגיש קבוע, אלא מגישים מתחלפים. טוב, את זה אפילו נקדי לא כתב. על זה אין איש תקשורת בעולם שחושב. אולי בצפון קוריאה. ההיגיון הוא, כנראה, שאסור לתת למאזין להיקשר למגיש מסוים, חס וחלילה שלא יפתח את הרדיו בבוקר כדי לשמוע את המגיש האהוב עליו. מירו, אם הידיעה ההזויה הזאת נכונה, רוצה מגישים גמדים. קטנים כאלה, "אנחנו מסיימים, אני הייתי איקס ומחר יהיה פה, רגע מי יהיה פה?". שלא תהיה רציפות בין השידורים, שאי אפשר יהיה באמת לעקוב אחר נושא, שלא יהיו נושאים קבועים, כל מגיש והאג'נדה שלו, סליחה, איזו אג'נדה, הרי אסור שתהיה להם אג'נדה. זה הפוך לכל מה שקורה בתקשורת בכל העולם. אולי מירו עלה על משהו חדש.

3. על הדרך מירו הדיח עורכים של יומני הבוקר, שינה שיבוצים, פגע בכמה מהאנשים המוכשרים של רשת ב'.

מרשות השידור לא נשאר הרבה. אחוזי הצפייה בערוץ הראשון יורדים לעתים מתחת לאחוז. מה שנשאר זה בעיקר "מבט", קצת "מבט שני" והרבה רשת ב'. מירו, כנראה, נחוש להילחם בבעייה הזאת. להרוג את מעט הכשרון והמוטיבציה שנשארו ברשות. אני לא זוכר בן כמה מירו, אבל אם הוא לא מתכוון למות כמנהל רשת ב', אז כדאי להזכיר לו שיש את היום שאחרי וביום שאחרי הוא יזכה לבוז מהדהד של כל קהילת התקשורת בארץ, אף אחד לא ילחץ לו את היד או ימנה אותו לוועדות נחשבות. הוא יהיה מצורע בקהילת התקשורת.

בתגובה של רשות השידור לידיעה בנושא ההנחייה לא לשדר פובליציסטיקה, שפורסמה בוואלה נאמר: "לצערנו, גורמים אינטרסנטים מנסים לייצר מצג-שווא, אולם העובדות הן שבשל יציאתם של חלק מעובדי רשת ב' לחופשות קיץ, חלו כמה שינויים בסידורי העבודה, ויחולו שינויים נוספים בשבועות הקרובים. במקביל, החל מנהל הרדיו החדש בהכנסת שינויים למבנה הצורני של רשת ב' בעקבות תלונות של מאזינים. בקרוב יחלו דיונים עם צוותי חשיבה לגבי לוח השידורים החדש של רשת ב', שיגובש בהתייעצויות פנימיות ויובא לאישור מוסדות רשות השידור". לא ממש הכחשה, בלשון המעטה. צוותי חשיבה? שינויים במבנה צורני? מה זה החרטא הזה?

לידיעה בנושא המגישים המתחלפים, שפורסמה ב"גלובס" נמסר אותו הדבר בדיוק. מירו עצמו הכחיש את הדברים ביום – יומיים האחרונים. אני ממש מקווה שהתגובה הרשמית, הלא מכחישה של רשות השידור היא רק ביטוי להתנהלות מגושמת ובעצם, סתם חשדנו במירו המסכן.

ועוד סיפור קטן – כשיולי אדלשטיין עדיין היה אחראי על רשות השידור, הוא ניסה לשכנע את נתניהו שזו לא האחוזה הפרטית שלו. בעדינות ובנימוס, כמובן. שייתן למנות לשם מינוי מקצועי כמו אמנון דיק. נתניהו לא רצה. אדלשטיין ניסה להסביר לו שאפילו אם הוא רוצה שזה יהיה מקום ידידותי עבורו, עדיף לו שזה יהיה מקום מצליח. אף אחד לא יפתח רדיו שמזוהה לחלוטין עם ראש הממשלה. נתניהו לא השתכנע. גם מירו, כנראה, לא.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.