מכונות הכביסה בלשכת נתניהו וצוק איתן

| 16 בנובמבר 2014

מכונות הכביסה בלשכת ראש הממשלה עובדות שעות נוספות. מאיפה בא לנו הראש שב״כ הזה עכשיו? עד שכבר הצלחנו להשכיח את כל הנדנוד הזה של "צוק איתן". טוב, נחושים הכובסים, צריך להרוג את זה ומהר. "זו מלחמת אגו בין הארגונים", "ביבי המבוגר האחראי פייס ביניהם", "ראש השב"כ הזה הוא קצת מפוצץ מאגו (בזה יש, כנראה, גרעין אמת).

הכי חשוב, מתגלגל הספין, צריך לדבר על ינואר. נראה את רוה״ש (כך, מסתבר, רוצה 'רוה"ש', ראש שירות הביטחון הכללי, שיקראו לו בהדהוד, כמובן,ל'רוה״מ') מוכיח שהוא אמר משהו על ׳מלחמה׳ בינואר.

לא בכדי בלשכת ראש הממשלה צריכים לעבוד קשה. יש בעיה. עבדו על הציבור, עבדו על התקשורת והכי גרוע – עבדו על שרי הקבינט. לא סתם צה"ל מתעקש להתווכח עם השב"כ על מה בדיוק נאמר בינואר השנה. הרבה פחות נוח לו לדבר על מה נאמר באפריל. באפריל, כולם מסכימים, שהיה מידע מוצק שהחמאס מתכנן פיגוע גדול, שעשוי להתגלגל לעימות ושהחמאס נערך לעימות כזה. למרות המידע הזה, הצבא המשיך להגיד לציבור שהחמאס מעוניין ברגיעה (למשל, אלוף פיקוד דרום באותו חודש ממש). מילא לתקשורת – אותה הרי לגיטימי להטעות בנסיבות כאלה – זה מה שאמרו לקבינט. כינסו את שרי הקבינט ביוני סביב חטיפת שלושת הנערים, מכרו להם מבצע מעצרים גדול של אנשי חמאס בגדה, כולל משוחררי שליט ורק שכחו להגיד להם שיש מידע, שבכלל החמאס מתכנן פיגוע גדול, שיש בצד השני היערכות לעימות כולל ואולי זה לא ממש חכם להעלות עכשיו את רמת המתח, במקום להתכונן לעימות כזה, או אפילו – הס מלהזכיר – לנסות למנוע אותו.
עד היום מתעקש צה"ל שהחמאס לא רצה את העימות, שהוא נגרר אליו בעל כורחו. כשאתה שואל את צה"ל איך זה מסתדר עם המידע על התכנון של פיגוע גדול, התשובה היא שאם רק היינו יכולים להראות לכם את המידע שמוכיח את זה.
ובכן, יש מי שיכול לראות את המידע. ועדת המשנה של ועדת חוץ ובטחון, חוקרת את "צוק איתן" ומודעת בדיוק לשאלות הלא פשוטות כלפי התנהלות ראש הממשלה. נפתלי בנט בא לעדותו בוועדה אחרי שהוא ישב שעות בלשכת ראש הממשלה עם הפרוטוקולים של ישיבות הקבינט מ"צוק איתן" והעתיק ציטוטים מדויקים עם תאריכים. ראש הממשלה בטח מקווה שזאב לוין ויריב אלקין יידע כבר לשחק עם זה ולהשתיק את איתן כבל, עפר שלח, אריה דרעי וחבריהם לוועדה. ברור שסיבוב תקשורתי כזה עושה את העבודה לליכודניקים עוד יותר קשה. הפרוטוקולים מוכיחים, ככל הנראה, שבאמת לא דיברו עם הקבינט הזה על מנהרות התקפיות מעזה לפני "צוק איתן". כשכבר דיברו אמרו שהחמאס יירתע מלהשתמש בהם.
האתנחתא הקומית בסיפור הזה, כמעט כרגיל, היא מבקר המדינה, שכהרגלו החליט 'לבדוק' את העניין. מה לא בודק מבקר המדינה? הוא הודיע שיבדוק את הוצאות בית ראש הממשלה והוא יבדוק את נושא הדיור הציבורי ואת הפקעת מחירי הטיסות באל על ואת קבלת ההחלטות ב'צוק איתן' ואת נסיעת אביגדור ליברמן לוינה ובאופן כללי, הוא 'בודק' כל דבר שמביא לו כותרת בעיתון (למעט הטענה ש"ישראל היום" הוא תרומה אסורה לנתניהו. את זה משום מה המבקר לא רוצה לבדוק, אפילו לא על דרך של כותרת בעיתון).
סימני השאלה על החלטות נתניהו הם, כאמור, לא פשוטים: אם ידע ראש הממשלה שיש סבירות לא רעה שהחמאס מוביל לעימות, למה לא ניסה למנוע אותו? אולי דרך ממשלת הפיוס הפלשתינית, אולי דרך מצרים ואם רצה בעימות, למה לא תכנן מכת פתיחה מפתיעה נוסח חיסול ג'עברי, במקום להתדרדר לשם דרך מבצע המעצרים בגדה? זאת ועוד, למה פוטרו הרבש"צים של היישובים קצת לפני העימות ולמה היה צריך תוך כדי 'צוק איתן' 'לפלח' סוללה אחת של כיפת ברזל, בהיעדר כמות מספיקה של סוללות כאלו?

המאמר פורסם הבוקר ב״הארץ״

תגובות

תגובות

14 thoughts on “מכונות הכביסה בלשכת נתניהו וצוק איתן

 1. akilahav@gmail.com'עוזי

  אז בשורה התחתונה השב"כ צודק לגמרי?
  הבעייה היחידה היא האגו הגדול של יורם כהן?
  שוב מתברר שאגו גדול הוא מצרך חיוני

 2. עופר

  יופי דרוקר, ״הצלחת״ גם הפעם לגרור את ביבי לפרשה
  החמה הזאת ובדרך לעקוץ שוב את היועץ השנוא…

  הרי בכול זאת חייבים להמשיך להאביס את האספסוף העוקב…

 3. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  זו אינה מכונת כביסה. זאת כביסה ביד לא לפי ההוראות.

 4. עמי

  הצרה היחידה היא שיש לזכור שאנחנו גרים בתוך מכונת הכביסה הרעועה הזאת ובסוף הפעולה גם תופעל הסחיטה. אוי לנו מביבי וחבורת הזבל.

 5. nogavi@gmail.com'אבי יצחקי

  המריבה המטופשת (לפחות לדעתי), ביו השניים, אינה יותר מכישכוש בכלב.
  זורקים לכלבים עצם לכאורה עסיסית והם שוצפים ומתנפלים עליה.
  באותה שעה גונבים לנו רפורמה חשובה של קק״ל מחוק ההסדרים, מעלים את שכר חברי הכנסת ובונים עוד שונה בשטחים.
  חבל להתעסק בספינים כגון אלו שאינם אלא מסך עשן לושק של הציבור על ידי חבר המרעים בשילטון.

 6. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  כל המקורבים עבדו במרץ למנוע ועדת חקירה ממלכתית. אילה חסון "הזדעזעה" בשידור וצעקה: "מה זה השתגענו, כל יום ועדת חקירה…"
  וההמשך ידוע.

  אפילו אוהדי ביבי שאלה בזמן המלחמה איך זה שלא עשו כלום נגד המנהרות הללו
  מיד עם תום המלחמה הופיע אחד האנשים הבכירים שהיה במועצה לבטחון לאומי וסיפר שהם קיבלו מסר מראש המועצה לבטחון לאומי באותו זמן שקדם למלחמה, שביבי רוצה שקט…

 7. נועה

  אילנה דיין בישלה כהרגלה ראיון ולבן דרוקר ורביב כספית
  יש שוב הזדמנות לגרור את ביבי לעוד פרשה..

 8. LDR

  הטענות כנגד אילנה דיין (כולל מצד ״עיתונאים״ כמו בן כספית) מבהירות עד כמה הציבור הישראלי טיפש ומדוע אי אפשר לערער את מעמדו של נתניהו למרות כישלונו בניהול המלחמה האחרונה

 9. dassiw@013net.net'מאיר

  ההיסטוריה חוזרת ביבי ידע שהחמס מתקונן למלחמה השבק התריעה אבל לא העמינו היות ומדעין צהל טען סבירות נמוכה כדאי לא להפגע נותן ראש הממשלה שיריבו הילדים לפנו ממש כמו מלחמת יום כיפור אני מקוו שועדת חברי הכנסת יגלו את האמת.

 10. אורי

  אני מבקש אותך בכל לשון של בקשה:
  עזוב את מבקר המדינה. הוא עסוק מידי.
  הוא כל יום יושב ומקדיש חצי יום עבודה לכתוב את מכתב התודה היומי לבנימין נתניהו על המינוי שלו למבקר המדינה , ואין לו זמן להתעסק בקישקושים שלך.
  די לנדנד עם ביביטורס, צוק איתן , המנהרות , קק"ל והתרעות חמות לפיגועים או מלחמות ועוד זוטות כאלה.
  מספיק ודי. הוא עסוק.
  מה לא ברור בזה ?
  עסוק, אומרים לך. די.

 11. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  אורי- הדבר נכון גם לגבי היועץ המשפטי. הוא לא ישן בלילות בחיפוש אחר רעיונות איך למסמס תביעות נגד ראש הממשלה

 12. hkkg@gmail.com'אריק

  דרוקר, איך זה להרגיש שהשתמשו בך??
  כל סיפור הממשלה החלופית אינו אפילו "תרגיל מסריח" – הוא בסך הכל מנוף לחץ על עצביו הרעועים של נתניהו.
  מכרו לך סיפור, עשו קולות של ברווז כדי לשכנע את נתניהו הפרואיד שאכן לפיד וליברמן מנסים להפילו, והשתמשו
  גם בך כשופר "יודע דבר".
  תלמד לקח וכעיתונאי על תשמש כלי למשחק הפוליטי עצמו, אחרת כל אמינותך ויושרך המקצועי יהיו כמו של
  ליברמן הקוברה ושל לפיד "פוליטיקה חדשה" הצבוע.

 13. urikkr@gmail.com'יוריק קרמר

  קראתי את התגובות וחשבתי כמה טיפש העם הזה וכמה רבים מדי מאמינים לסיפורי בלוף מומצאים שיוצאים ממערכות השלטון.
  רביב הציג תמונה, לדעתי נכונה מאד, ועצומי העיניים מותחים עליו ביקורת. לא פלא שזאת ממשלתנו הנבחרת.
  זאת לא אובססיה נגד ראש הממשלה של רביב דרוקר, אלא ביקורת על ראש ממשלה וביקורת ראויה מאד.
  הערה אישית: מאז מלחמת יום הכיפורים יש לי ספקות לגבי הדיווחים של צה"ל וספקות אלה מתחזקים עם השנים, כשאני רואה עוד ועוד דיווחים שאינם אמת. כאזרח ישראלי שאיכפת לו – אני נפגע קשות מדיווחי לא-אמת. מצטער שגם ה"ניצחון" במבצע צוק איתן מצטרף לדיווחים שנועדו לסנוור את עיני.

 14. gadifi5@walla.co.il'גדי

  הבעיה הקשה שהציבור המטומטם ..שלנו ממשיך לבחור בבי משלם הרבה 74 איש נפלו במבצע ..הכלכלה נפלה ..וזה נימשך ..50 יוםמיותרים ..אפילו אולמרט הבעיתי סים עם החיזבאלה תוך 33 יום ..וברור שדרוקר מתקיף את בבי כי הוא ראש הממשלה ..ולכן הוא נושא באחריות ..והיועץ לממשלה (יועץ לשעבר משפטי של בבי )..ושופט מנוי בעיתי מטעם חכים של הליכוד ..אז תמנו ..מהמצב .ואילנה דיין לא אשמה ..ראש השבכ ואנשיו פנו אלהה. לראיון של 6 שעות ( נערך ושודר שעה אחת)..אז יש לנו אחלה מכונת כביסה ..שאנכנו הטיפשים נימצאים בתוכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.