אז היה או לא היה פוטש? האם לפיד ניסה להקים ממשלה חלופית?

| 2 בדצמבר 2014

לפי הכותרת הראשית של "ישראל היום" כל כך ברור שהיה ניסיון פוטש שלא צריך להוכיח את זה. זה ברור שרמה שנתניהו הציב דרישה ללפיד להפסיק עם החתרנות ומה שהכי יפה, שלפי הכותרת, לפיד סרב (להפסיק להיות חתרן). "ישראל היום" לא מייגע את עצמו, כידוע, בעניין המנדנד הזה שנקרא עובדות. ובכן, אני שומע את בכירי הליכוד והמפלגות הדתיות צורחים מתחת לכול מיקרופון שהיה ניסיון פוטש ושלפיד ניסה להקים ממשלה חלופית "אפילו אתמול בלילה" ואני סורק את מקורותיי ולא מוצא גרגר לעניין הזה. לפני שאתאר את חיפושיי, הקדמה קטנה:

אישית, אני לא חושב שזה היה בלתי לגיטימי מצד לפיד לנסות ונתניהו, שחתר נגד שרון בכול יום בקדנציה שלו תחתיו כשר אוצר, הוא בטח האחרון שיכול להטיף לו מוסר (כזכור, נתניהו הציב אולטימטום לשרון). עוד ראוי להזכיר שאני גם שרטטתי איזה תרחיש דימיוני בעניין, שיש כאלו שזוקפים לו תרומה כלשהי לליבוי אש הפרנויה בלשכת ראש הממשלה ("אם דרוקר כותב, אז בטח עפר שלח עובד על זה וזה בלון ניסוי". אגב, אם שלח עבד על זה, הוא היה אומר לי? ונגיד שהיה אומר לי, היה רוצה שאפרסם את זה?), אבל מי דמיין לעצמו שזה יצבור כזו תאוצה בלתי נשלטת.

שאלתי את בכיר הליכוד, שטוען ככה בתוקף בתקשורת, נו, מי דיבר עם מי. ספר. הוא הסכים לומר שאנשי "יש עתיד" פנו לזהבה גלאון וביררו איתה וזה נכשל אחרי שהיא אמרה שלא תשב עם איווט ליברמן. התקשרתי לגלאון. היא אמרה שלא דיבר איתה על זה אף אחד מ"יש עתיד". דיבר איתה מישהו, שלא הסכימה לנקוב בשמו, ממפלגת העבודה שגישש. היא לא יודעת אם ברשות ובסמכות והיא אמרה ש'לא'. אגב, שאלתי אותה למה לא והיא הסבירה לי את ההסברים המוכרים. אחרי שיחתנו קיבלתי סקר שערך עבורי ד"ר אריאל איילון מפרויקט "המדגם". לפי הסקר, 50% מבוחרי מרצ ב – 2013 היו תומכים בממשלה בראשות לפיד ובהשתתפות מרצ מזה ואיווט ליברמן מזה.

שאלתי גם את המנהיגים החרדיים. מי דיבר אתכם. בחייאת, יאיר לפיד צריך להיות דביל בריבוע כדי לשים את גורלו הפוליטי בידי אוייביו המושבעים ביותר ולהציע להם להפיל יחד איתו את נתניהו. יש גבול לטירוף, לא? תוסיפו לזה שאם היה ניסיון כזה, אז נראה לכם שהם היו חושפים זאת בכזו חדווה. וממש בינינו – האם דרעי, ליצמן וגפני, שלושת האנשים שמטרתם הפוליטית העליונה היא לייצר סכסוך בין לפיד לנתניהו, הם העדים המהימנים לעניין הממשלה החלופית שלפיד ניסה כביכול להקים?

אמר היום דרעי – אפילו אתמול בלילה ניסו איתי להקים ממשלה חלופית. מי ניסה, שאלתי, איך יכול להיות שניסה  אחרי שהודעת שלא תלך על זה והוא ראה שאתה שורף פומבית את כול מי שמנסה? – דרעי לא מספר. הוא רק הסכים לאשר שהיה מדובר בניסיון להרכיב ממשלה בראשות הרצוג, כלומר, האופוזיציה מנסה להפיל את הממשלה. זו לא תפקידה של האופוזיציה? זה לא מה שהיא אמורה לעשות יומם ולילה? זה לא פוטש ולא חתרנות ולא נעליים. אם הרצוג ניסה להקים ממשלה באמצעות שותפיו החרדיים לאופוזיציה, הוא רק עשה את תפקידו.

המנהיגים החרדיים עמם דיברתי טענו כך – נכון, לפיד לא היה מעורב. לא בשיחה ולא בטלפון, אבל היו שרים ב"יש עתיד" שכן. שאלתי מי, שי פירון? כולם יודעים שפירון, בצדק גמור מבחינתו, רצה להישאר שר חינוך. אז נגיד שהוא שאל משהו במסדרון כדי להציל את מישרתו, זה כבר פוטש? אמרו לי – אל תעשה צחוק. כולם היו מעורבים. איווט ניסה להקים ממשלה חלופית ולבני ושמעון פרס היה מעורב (בזה הם שכנעו אותי בלי ראיות…), אבל בכול מקרה היה מדובר בהצעת אי אמון שהרצוג מוצב בה כמועמד לראשות ממשלה. אז שוב חזרנו לאופוזיציה שמנסה להפיל ממשלה.

אין לי שורה תחתונה חלוטה. אולי משהו פה נסתר מעיניי, אולי אני כותב שטויות ובלילות הלל קוברינסקי הסתובב אצל הרב שטיינמן, אבל עוד לא שמעתי ראייה אחת סבירה שלפיד ניסה להקים ממשלה חלופית ולהפיל את ביבי. איך נתניהו כל כך משוכנע בזה? מי שכנע אותו ולמה?

 

 

תגובות

תגובות

27 thoughts on “אז היה או לא היה פוטש? האם לפיד ניסה להקים ממשלה חלופית?

 1. conadav@gmail.com'נדב כהן

  התירוץ העלוב שבו השתמש ראש הממשלה (חוק הלאום), מעיד על עידן חדש במשחק הפוליטי: כבר לא צריך להעמיד פנים שמדובר בעקרונות אמיתיים, לפני שמנצלים הזדמנות לחיסולים פוליטיים.

  ובכל זאת, על ההבדל (הלא גדול) שבין חוק הלאום וחוק אקראי אחר, בספר החוקים של מדינת ישראל. כמה ציניות.
  http://conadav.com/?p=8114

 2. שסניק

  הלל קוברינסקי ישב בוודאות עם החרדים וניסה להוביל פוטש

 3. יוסי

  חלומות של משוגע ששכלו התבלבל עליו. איווט יסכים לדפוק את המועמדים שלו לגיור? איווט יסכים לביטול חובת הגיוס? להעביר מליארדים לחרדים שנואי נפשו שדפקו אותו בירושלים? החרדים משחקים באש שרק תשרוף אותם בחברה הישראלית. לא רק שלא משתתפים בעול הבטחון, לא רק ששני שליש מצעיריהם – פאראזיטים שלא מסוגלים לשבת וללמוד ורק משחקים את המשחק, לא רק שאריה דרעי הנכלולי בוגר מעשיהו משטה בכולם וחושב שהוא החכם מכל החיות בשטח כשלמעשה כל נמלה באזור עולה עליו בשכל, הבעיה היא ביבי- מקרה פסיכולוגי קשה, מטורלל בהתנהגותו. זה הנהג על הגה המדינה? לא הייתי פותח איתו קיוסק ברחוב עזה. גם לפיד לא נקי- שמע ליועצו אורי שני , עצת אחיתופל טיפש, והלך על מעמ אפס- חלוקת מליארדים לכמה אלפי צעירים- אולי, ועוד בעלי היכולת. זה שיקול דעת של שר אוצר? זה גורנישט. לא ניהל מימיו חנות מכולת- וזרק את עצת יועציו הכי מקצועיים. רק הרצוג ואיווט נותרו, וגם הם כל אחד עם הבאגים שלו. הרצוג פשוט לא עובר מסך, איווט מפחיד כי דעותיו משתנות כמו זיקית, שבשבת רוחנית, מסתיר מידע על עסקיו באופן כל כך מושלם שאפילו המשטרה לא הצליחה לעלות עליו. כחלון? תלוי את מי יקח איתו לדרך, הוא אישית אדם חיוור, בחור טוב אך לא להנהגת עם.
  רשימה חדשה , בהרכב עבודה- יש עתיד- ליבני ומופז- הברירה היחידה לקבל עשרות מנדטים, מהמרכז, בתנאי שהאגו זז הצידה ומוסיפים חדשים והולכים במסע מהיר נגד ביבי- אלקין וחנטרישיהם, נגד החרדים ונגד הנטיות הפשיסטיות שבנט מטיב לבטאם. אוי לחברה הישראלית שנפלה עד כדי כך.

 4. sasadafa@gmail.com'עירוני

  לפי השיטה שלנו הציבור בוחר את חברי הכנסת והם אלו שכורתים ביניהם ברית (קואליציה) אשר בראשה עומד ראש הממשלה. אם במהלך המנדט שניתן להם מתגבש רוב לקואליציה אלטרנטיבית, שינוי הרכב הקואליציה (כולל זהות ראש הממשלה) הוא מהלך קיצוני אך לגיטימי. כל הדיבורים על פוטש הופכים את הדמוקרטיה לחצר מלוכה תככנית.

 5. דש

  מהרגע שלפיד הכריז (לאחר שבועיים בתפקיד) שבכוונתו להחליף את ביבי לא היה לנתניהו שום אינטרס לעזור לו. התוצאה היא כלכלה מתרסקת יחד עם לפיד ולכן טוב ששמים לזה סוף. מתברר ששרלטנות וחוקים פופוליסטים אינם ערובה להצלחה פוליטית.

 6. aniariel@gmail.com'קורא אוהד

  גם אני קורא הדוק ואוהד של הכתבות בכל המדיומים שלך
  גם אני שותף לתחושה שרשמה כאן מישהי שבכל מה שקשור ללפיד, יש קצת כפפות של משי, הבחור הרי מתנהג כמו אדיוט… אבל כבר פוסט שלישי חיובי עליו.
  גם אני קורא ישראל היום ומזדעזע מהכותרות בסגנון פוטין שלהם
  אתה חייב להיות יותר אוביטקיבי… אם שי פירון, שר אצל לפיד מציע למישהו משהו במסדרון… כן, זה לא בקטנה, כן זה לא נסלח, אם זה היה צחי הנגבי או שטיינמיץ כולנו היינו אומרים שהם יצאו מהלשכה של ביבי.

  אולי אנחנו צריכים לא להיות סופר אובייקטיבים, אולי כשמגנים על המדינה מביבי שמנסה להרוס אותה חמוש בישראל היום וכל מיני יועצים משפטיים/מבקרי מדינה מטעם, אנחנו צריכים להיות יותר נחרצים. אבל איכשהו, היה נחמד אם היינו יכולים לנצח כשאנחנו נשארים "מעל זה" ואובייקטיבים גם לגבי זה שפירון מדבר עם מישהו במסדרון זה אקדח מעשן ולא ילד מבולבל.
  בסוף הקריאה אני עדיין מרגיש שיש סיכוי רב שלפיד ניסה גם ניסה, וזה שביבי פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריו…

 7. אריקו

  אני לא חסיד של לפיד.
  אבל גם אני חושב שיש כאן בלון, בלון ענק של אויר חם מתוצרת הליכוד.

 8. אורן

  איך זה שכולם מדברים על מע"מ אפס כן או לא ואף אחד לא מנסה פיתרון ביניים.
  לא שמעתי שמישהו מציע שבמקום הנחה של 18 אחוז יהיה השנה 9 אחוז ורק בשנה הבאה 18 אחוז.
  לא נראה לי שמישהו מבוחריו של לפיד היה מרגיש מרומה.
  מה שבטוח זה שאם במקום שהחוק יעלה 3 מיליארד הוא יעלה רק מיליארד וחצי, הנימוקים של נתניהו כבר לא יהיו רלוונטים

 9. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  ידוע ששקרן חושב שכולם שקרנים. ביבי שקרן מדופלם ובנוסף גם פרנואיד. שילוב קטלני. הוא משקר בשידור חי כאשר ברור שאפשר להוכיח שהוא משקר (כפי שהיה בראיון עם איילה חסון בקשר להתנתקות) אך הוא חי את הרגע עד הספין הבא.

 10. chhh@walla.com'אלי

  אני חושב שבזה שפתחת את הנושא אתה בעצם העלית את האופציה הזו על השולחן והדלקת את כל המערכת…

  אני חושב גם שכל הסיבה האמיתית שהולכים לבחירות זה בגלל חוק ישראל היום וההוראה מהבוס מאמריקה לפוצץ את הכל…

  ואני דוקא די בטוח שהיה נסיון לפוטשש

 11. hikok@zahav.net.il'סיגל

  החרדים חזרו והצהירו בחודש האחרון שלא נכנסים לממשלה זו בשום קונסטלציה
  כל הדיבורים היו בהקשר להתחיבות במי לתמוך אחרי הבחירות
  בכל מקרה הם שמו לנתניהו וטו , עוד לפני שמתחילים לדבר
  למנוע את חוק מע"מ 0% ולפטר את לפיד .
  אז עכשיו נתניהו ממציא סיפורים כדי להבטיח את השרדותו הפוליטית

 12. צ'ומפי

  ריבון כל העולמים, מה זה משנה מי ניסה לדפוק את מי אם כולם דופקים אותנו? כמה דירות בנה לפיד? כמה מלחמות ניצח נתניהו התבוסתן? כמה פתאים האכיל ליברמן?

 13. kkngft@gmail.com'שבירו

  רביב דרוקר – טעית בגדול כאשר "שרטטתי איזה תרחיש דימיוני בעניין". טעית מכל כיוון:
  1. אם לא היה לך כל מידע להתבסס עליו הרי אינך היית לשרטט תרחיש "דמיוני" כיוון שאתה פרשן פוליטי
  בכיר ובולט, ורק תמים היה מצדך לחשוב, שנתניהו ואחרים היו מקבלים זאת בשיוויון נפש.
  2. אם היה לך על משהו להתבסס בתרחיש "הדמיוני" הרי ברור שלא היה זה דמיוני כלל, ואתה פרסמת זאת
  כי קיבלת מידע טוב (אולי מליברמן?) שמשהו מתבשל.

  תלמד לקח חשוב, אם אתה רוצה להשאר פרשן עם אינטגריטי על תפרסם בעתיד תרחישים "דמיוניים".
  אתה הופך לבובה של פוליטיקאים, או אף יותר חמור, אתה נהפך לשופר של צד זה או אחר, כמו
  "הפרשנים" בעיתון ביבי היום.

 14. יניב

  הפופולריות של נתניהו נשחקת בסקרים והוא חושש שזה ישפיע על גודלה של רשימת הליכוד בבחירות בשלב יותר מאוחר. זה נראה לי ההסבר ההגיוני היחיד לפירוק ההמשלה. כל היתר זה תירוצים קלושים להסביר הליכה לבחירות מוקדמות. אין צורך לחפש פוטש שלא קיים.

 15. Avi

  עכשיו אפשר להבין למה ביבי דרש הצבעת אי אמון שמית. ודאג להכין את החרדים כגיבוי שלא יצביע נגדו.
  הוא כבר החלט לפזר את הממשלה ורצה להבטיח שיוכל לפטר את שרי יש עתיד, כך שלא יכהנו בממשלה הזמנית. אם הכנסת הייתה מצביעה אי אמון הוא היה נשאר עם אותה ממשלה עד להרכבת ממשלה חדשה ולא הייתה לו יכולת לפטר.

  צריך להיות מודאגים כי עכשיו אין פיקוח של שר (שלאינו מאנשי שלומו של ביבי) במשרד האוצר.

 16. גל

  מה שבאמת מדהים בתגובות… זה שסופרים לך כמה ״פוסטים חיוביים״ כבר כתבת על לפיד…
  מדהים.
  כשהאמת היא שירדת עליו ללא סוף עד שהחלטת אולי גם לתת לו איזה קרדיט אחד או שניים על עיניינים אמיתיים ומהותים (כמו קקל)
  אבל כאן, במדינת הפרגון שלנו, מיד הסיקו שאתה חבר שלו.

 17. ירון

  הכל מהחלום של שרלה הפרנואידית.מחפדת להפסיד כוח הדררה.כתבה מצוינת,דרוקר.

 18. -ליאור

  פוטש או לא פוטש, בינתיים נראה שיש מי שמצא את האשם הבלעדי בקריסת הממשלה והקפאת כל עבודת החקיקה – ועד הפעולה של דרום תל אביב מקים משמרת מחאה מול ביתו של לפיד בטענה ההזויה שהוא אישית פגע בהם בכך שהקדמת הבחירות תעכב את תיקון החוק שהובטח להם.

  תירוץ כל כך מופרך, לצד ההזדרזות להאשים את לפיד דווקא, לא יכולים להיות מקריים – רביב, במקומך הייתי שולח תחקירן שיבדוק האם הקשר בין ביבי לוועד הפעולה הזה דומה לקשר שהיה לו עם ראשי מחאת המילואימניקים באותה מערכת בחירות.

 19. hamas@gmaul.com'רביב דרעקר

  סתם מעניין שבצוק איתן סיפרת לנו שביבי בכלל תמך בהתנתקות ועכשיו אתה כותב שהציב אולוטימטום לשרון. מתי שיקרת מר דרוקר?

 20. srulikoo@gmail.com'ישראל

  תרשה לי לנקד לך רביב היקר: הרצוג ניסה להקים ממשלה צרה עם לפיד והחרדים.
  הרצוג (הכל דרך שליחים כמובן…) ולהוציא את בנט וביבי מהמשחק (ממשלת מרכז שמאל)
  שאל את:
  6 – לבני – הסכימה בחפץ לב
  19 – לפיד – הסכים עקרונית באם המהלך יצא לפועל
  15 – העבודה
  6 – מרצ – המגעים לא הבשילו, סביר להניח שהיו מצטרפים אם היה מצב
  2 – קדימה – ברור שאם מהלך יוצא לפועל הם בפנים
  18 – החרדים – האם הם יסכימו – המהלך יצא לפועל (מה שקוראים 'לשון מאזניים')
  סה"כ – 66 מנדטים. אפשר לסחוב עם זה שנתיים כדי לייבש את ביבי ובנט על המדף…

  כמובן שההמשך ידוע – החרדים לא הסכימו מכיוון שהעדיפו בחירות (כדי לחסל את לפיד), המהלך נפל.
  זאת אומרת שהחרדים 'הצילו' את ביבי (כפי מאמר הכלל הידוע : אויבו של אויבי הוא חברי הטוב)
  יועציו של לפיד טעו בדבר אחד, אמנם החרדים די פרגמטים בנושאי ימין שמאל, אבל הם רואים בלפיד (ואביו) איום אסטרטגי, ולא היה להם מה להפסיד בכל מקרה במקרה של בחירות….

  מקווה שהדברים ברורים לך.
  (אגב סביר להניח שאם היו שואלים את בנט וליברמן הם היו זונחים את ביבי ומסכימים לקומבינה אבל הם מידי ימנים לשבת עם מרץ)

 21. ניאו

  תרחיש שלי.

  שבוע הבא "אם ירצה ה'" ……ביבי יכריז שהוא חובר לש"ס.
  1. דרעי בדמעות תנין ינאם ויגיד שלמען 2 מילארד שקל ,חבל לרוץ לבחירות
  2.האשכנזיים החרדיים ישחקו אותה פולניה קשוחה ואנימית מינית לביבי ולבסוף מאהב הכסף יפתה אות הפולנייה.
  3.לפיד יצעק עד כמה החרדים הם סחטנים ובלה בלה בלה .
  4. ציפי שבאה ממפלגת "קדימה שחיתות" תמשיך לשחק אותה אלת הצדק .
  5.נמשוך שנתיים של ייבוש לציפי -יאיר – ומפז שיצמח לו שיער חדש על זה שייצא קרח מכאן ומכאן!!

 22. aviril2010@gmail.com'aviril

  כפרשן פוליטי רביב דרוקר כמו אמנון אברמוביץ כמו בן כספית ,לא מסתיר את דעותיו ואת השקפתו הפוליטית אבל אני רוצה להתייחס דווקא ליהורם גאון שבתוכניתו "גאון ברדיו התלונן על הפוליטיאים ששום דבר לא מעניין אותם חוץ מעצמם ., אז שאלה לי אליו : לאיזו תגובה הוא מצפה מנתניהו כשלפיד פעם אחר פעם אומר שחור כשנתניהו אומר לבן , לילה כשנתניהו אומר יום , רע כשנתניהו אומר טוב , ומצידו מציב אולטימטומים ואיומים חדשות לבקרים שהבולט בהם הוא נושא חוק מע"מ אפס שמחירו 3 מליארד שקל לכל שנת תקציב . אותו מע"מ אפס פרי הגותו של יועצו אורי שני .,,אותו אורי שני שעשה קופה ענקית על גבו של ארקדי גיאדמק והיה הראשון לזהות את הפוטנציאל הרווחי של ההתחברות למסכן שהגיח לארץ וכל מה שהוא רצה זה שיואהבו אותו .ושני עוד דרש עוד בסכסוך משפטי . רוב מוחלט של הכלכלנים התנגד לתוכנית הנפל הזאת אבל לפיד הכלכלן הדגול בשלו ., והכל בשם "הפוליטיקה החדשה" .כל ראש ממשלה נורמלי לא היה משלים עם הגחמות של לפיד ועם שגעון הגדלות שלו . נתניהו היה יכול לעשות לעצמו חיים קלים אם הוא היה מתייחס ליריקות כאל גשם . הוא היה יכול בנקל לרכוש את לב הממשל האמריקאי אילו היה נשמע להצעות הרעות קצרות הרואי שלהם בנושא הסכסוך עם הפלסטינאים ובנושא ההתחמשות של אירן בנשק גרעיני . הוא היה יכול בנקל לרכוש את לב השמאל והתקשורת השמאלנית ,אילו היה צועד לקראת הנרטיב שלו. לשבחו יאמר שגבו לא נשבר נוכח לחץ התקשורת כמו גבם של אריאל שרון שהפך באחת משנוא התקשורת ליקיר התקשורת ., גם אולמרט ביצע פליפ פלאפ של מאה שמונים מעלות ,אקרובטי פוליטי בדיעותיו רק בגלל מטרה שעלתה דווקא יפה. להיות האתרוג של התקשורת ., תשאלו את בן כספית ואת נחום ברנע .

 23. aviril2010@gmail.com'aviril

  לענין" ידיעות אחרות" ,אני שמעתי במה אזני את שמעון שיפר אצל לונדון וקירשנבוים ,מציע להקים ועדת חקירה שתחקור את "כישלונו הקולוסאלי של נתניהו למנוע מאירן נשק גרעיני" אז ובכן יש לי חדשות בשבילכם .,הועדה הזאת אכן הוקמה וממצאיה כדלהלן : הלשון של שמעון שיפר נמצא נעוץ בתחת של נוני מוזס ….

 24. aviril2010@gmail.com'aviril

  שרית שץ :
  ===רק לא ביבים – האמנם?===
  מזה עידנים, לא חזיתי במעוזי ההומניזם, הנאורות, הפלורליזם, האחווה הסובלנית והליברליות הדמוקרטית, בכמויות כה מציפות כמו שאני עדה להן היום – של שטנה, שנאה, סלידה, זעם, הכפשה, זוהמה, הלבנת פנים, רצח אופי, זלזול, בוז, לעג, עלבון, רוע, זדון, זחיחות, יוהרה, התנשאות, ילדותיות וחוסר בגרות, הסתה, צרות מוחין, צרות עין, שיכרון כוח, בורות מחפירה, עיוות מציאות, תעמולת שקרים, שטחיות, רדידות, אינדוקטרינציה אופורטיוניסטית … ואני ממליצה לכל מי שנפשם הרכה של ילדיהם יקרה להם, שירחיקו אותם הרחק מאה מילין, מכל ערוץ תקשורת. כי זאת שעתם המכוערת ביותר של המבוגרים.
  # ולא, אין לכך כל קשר לעמדות פוליטיות. יש לכך קשר לתרבות ומידות אנושיות בסיסיות. מה שנקרא: מידות טובות להן מחנכים ילדים.
  כי מעולם קודם לכן לא הגיעה התקשורת הישראלית להשתכשך בצחנת הביבים עצמם, כפי שהיא עושה זאת כיום. והם עולים על גדותיהם עד לסלון הפרטי שלי, ברמה של אסון אקולוגי, שלא לומר – מוסרי..

 25. aviril2010@gmail.com'aviril

  אכן למפלגת "רק לא ביבי" יש דרך ,חזון, אדאולוגיה עכשווית ,רלוונית טרנדית ..אבל כיצד לעזעזל פותרים את הבעיה המתימתטית .,של הקמת ממשלת "רק לא ביבי " ללא צירופם של החרדים אל לפיד . ושל ישראל ביתנו (לנדאו ,שמיר ) אל מרצ ?., כולם ידורו בכפיפה אחת ממש כמו הזאב עם הכבש והנמר עם הגדי .,כי אין מטרה חשובה יותר למדינה מאשר "רק לא ביבי" . אהה כן , פתרון הבעיה יתבצע בעזרת אחמד טיבי ,מוחמד בראכה וחנין זועבי .

 26. eldarmaza@gmail.com'אלדר

  קצת באיחור, אבל אפרופו תרחישים דימיוניים, לי לא נשמע דימיוני שדרעי עומד מאחורי זה.
  לדעתי דרעי שלח את החרדים מיהדות התורה (רק בגלל שנתניהו לא היה מאמין לדרעי שזה אמיתי) להגיד לנתניהו שלפיד פנה אליהם.
  ברור שלפיד לא פנה לאף אחד מהם.
  התרחיש הזה גורר שתי תוצאות אפשריות
  א. נתניהו ישאל את לפיד אם זה נכון ולפיד יענה -לא (וזו האמת של נתניהו ולפיד).
  ב. נתניהו ישאל את לפיד אם זה נכון ולפיד יענה-לא (וזו האמת של לפיד אבל נתניהו לא יאמין).

  ביבי לא שאל את לפיד באמת, אבל אופציה ב' עברה לו בראש אז מה הטעם לשאול אם גם ככה לפיד יענה לא.
  כך או כך נתניהו יהיה משוכנע שלפיד חתר לפוטש. כאשר הפוטש האמיתי נעשה על ידי החרדים ( הרעיון לדעתי של דרעי).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.