כמה ילדים יש לפאינה?

| 30 בדצמבר 2014

אתמול נלקח לחקירה מנכ"ל של תנועת נוער עולמית. הוא שוחרר אחרי החקירה. אותו מנכ"ל (עדיין אסור לפרסם את שמו בגלל החוק הדבילי, שאוסר לפרסם שמות חשודים במשך 48 שעות, כך שכולם יודעים מהאינטרנט מה השם ומכבדי החוק נראים כמו דינוזאורים מטומטמים) הוא גם מושא לתחקיר עתידי שלנו, בהקשר לקק"ל. המשטרה חושדת כי המנכ"ל סידר עבודה לבנה של פאינה קירשנבאום אצלו בתנועה (הוא כבר לא עובד שם) וכן סידר נסיעות בחינם לקירשנבאום ובני משפחה שלה לחו"ל. בתמורה, על פי החשד, פאינה סידרה לתנועה של המנכ"ל תקציבים גם מקק"ל, שנותנת מיליוני שקלים לתנועה הזאת.

אז כמה בני משפחה הצליחה פאינה, לפי החשד, לסדר בעבודה?

לבת אחת סודרה עבודה, שלא הייתה קיימת קודם לכן בקק"ל. קרן קיימת הקימה חברה כלכלית, שזה גם במקרה היה סידור עבודה נוח ומאוד מתגמל ליו"ר ועד העובדים הכוחני, גיל פנר. בחברה הזאת סידרו עבודה גם לבת שנעצרה לא מזמן.

לבת אחרת סודרת עבודה בארגון מגדלי הבקר.

לבעלה של הבת ממגדלי הבקר סידרו גם ג'וב, שלא היה קיים לפני כן, גם בקק"ל. הוא 'מתאם' בין קק"ל לתנועת "השומר החדש", שמקבלת הרבה מיליונים מקק"ל. איזה סוג של תיאום צריך, שמחייב אדם מיוחד בשביל זה? לקק"ל הפתרונים.

הבן, כאמור, הועסק באותה תנועת נוער עולמית ושאלתי היא – כמה עוד בני משפחה יש לפאינה קירשנבאום?

אי אפשר גם שלא לשים לב לעוד כמה מגיבורי הפרשה, שגם מככבים ברשימת המוטבים של קק"ל. עמותת "איילים" קיבלה 60 אלף שקלים מקק"ל, חלקם בעקבות תרומה של קק"ל בריטניה. קק"ל גם מחוייבת, כנראה, במיליונים רבים לכפר הסטודנטים של "איילים" בשדרות. כזכור, "איילים" היא חלק מהחקירה המשטרתית.

אגב, בתחקיר קק"ל המקורי שלנו החלטנו לא לפרסם העברה כספית של קק"ל לפרויקט החברתי שיזם איציק שמולי, עוד בתור יו"ר התאחדות הסטודנטים, בלוד. חשבנו שהמטרה ראויה והתרומה לא כזו גדולה, שחבל להיכנס לזה. אני לא חוזר בי מהעמדה הזאת, אבל ראשית, גם "איילים" עושים דברים ראויים ושנית, אני מבין שאיילים היו גם מעורבים בפרויקט בלוד של שמולי.

קק"ל העבירה למועצה האזורית תמר על פרוייקטים שונים 3 מיליון שקלים בשנים 2011-2012 ואמורה להעביר עוד בשנים הקרובות. ראש המועצה בחקירה על פרשת "ישראל ביתנו".

קק"ל העבירה מיליונים לפרוייקטים שונים בתחום מועצת שומרון, שראש המועצה גרשון מסיקה, איש הליכוד בכלל, נמצא במעצר באותה פרשה. בתחקיר הקודם סיפרנו, למשל, על התקציב שקק"ל נתנה לבית מדרש באיתמר, למרות התנגדות הדרג המקצועי ועל הלחצים שיו"ר הקרן, אפי שטנצלר, הפעיל כדי שזה יקרה.

אנחנו, חלילה, לא טוענים שדבק איזשהו פגם פלילי בפעולת קק"ל, רק אומרים.

ואם כבר 'רק אומרים' – אז לכל אלו שמתקשרים אליי ואומרים: איך אתה לא אומר כלום על זה שאלי אפללו, יו"ר עמית בקק"ל ועוזרו, סלומון קרובי, הם בכירים במאמץ הקמפיין של משה כחלון, אז רק אגיד שכחלון מכחיש זאת מכול וכול, טוען שלא דיבר איתם בנושא ושאם הם עוזרים לו אז זה ביוזמתם, לא קשור אליו.

אה, ולמי ששכח, איווט ליברמן היה התומך הכי גדול של קק"ל במאמץ החקיקתי.

תגובות

תגובות

28 thoughts on “כמה ילדים יש לפאינה?

 1. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  קודם כל שוב תודה לרביב דרוקר על התחקירים ונקווה שגם הביביטורס יבוא סוף סוף לחקירה.

  לגבי כל הכספים הללו, להזכירכם, רק מה שהצלחנו לראות בטלביזיה הישראלית, ישיבות ועדת הכספים ואיך סלומיאנסקי מעביר כספים חופשי כמובן למדינת הרווחה שלו, איך סתו שפיר נאבקת כמו לביאה ל ב ד ה נגדו, וכמובן, היא מדברת ישירות ומאשימה אותו בשקרים וכו והוא מעולם לא תבע דיבה. מענין מתי סוף סוף יעלו עליהם
  אגב, במאמרו של קלמן ליבסקינד, לא "חלילה" "סמולאן" הוא מספר איך בדיוק אדם בשם יואל נוימן, מתנחל מתפוח או יצהר, שכנראה אדם ישר, הגיש מזמן תלונה נגד גרשון מסיקה ובבית המשפט דחו אותו ועוד קנסו אותו. נקווה שיחזירו לו את כבודו לפחות

 2. יוסקה

  מה נאמר כשאין מה להגיד. למה לא לעשות סדרת תכניות על פעילות כל מפלגה בכנסת האחרונה (היה רצוי על כל חבר כנסת, אבל לכך, אני מניח, אין כבר זמן). כך יוצג קצת מידע לבוחר ההדיוט, שאולי ישכיל לבחור יותר טוב את אלו שבאמת פועלים לטובתו, ולא לטובת עצמם. אבל אני תמים כנראה, כמה באמת בוחרים מהראש? כמה באמת קוראים נכון את המציאות?

 3. anat.yerushalmu@harvard.edu'ענת ירושלמי

  כותב דרוקר: "(עדיין אסור לפרסם את שמו בגלל החוק הדבילי, שאוסר לפרסם שמות חשודים במשך 48 שעות, כך שכולם יודעים מהאינטרנט מה השם ומכבדי החוק נראים כמו דינוזאורים מטומטמים)" — שימו לב: חוק דבילי, דינוזאורים מטומטמים: מה נאה הוא סיגנון ה-understatement.
  אגב, דרוקר, האם נתקלת אי פעם בדינוזאורים שאינם מטומטמים? בדינוזאורים נבונים, משכילים ונאורים? לא?! אז מי המטומטם פה, שמפליג במטפורות דביליות?

 4. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  רביב, תהיה כלב השמירה גם בעניין עדותה של שרה נתניהו תתממש לאחר הבחירות ןלא תתמסמס אי שם בבבלגן של שרה'לה הולכים.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  למגיבה ענת ירושלמי:
  "דינוזאורים צטומטמים" – הכוונה לחוק ארכאי שנולד טרום ימי האינטרנט, הוא לא רלבנטי היום.

 6. s.affias@gmail.com'Shabtai

  למגיבה ענת. כשהחוק דבילי ואלה שמיישמים אותו הם דינוזאורים מטומטמים זו לא הפרזה, אלא רק ציון עובדה, אם גם זה לא נעים לרוחך העדינה.

 7. anat.yerushalmi@harvard.edu'ענת ירושלמי

  ל"משתמש אנונימי": תודה על הפרשנות. אם הכוונה לחוק ארכאי שנולד טרום ימי האינטרנט שאינו רלבנטי היום, נא לכתוב: ."חוק ארכאי שנולד טרום ימי האינטרנט שאינו רלבנטי היום." סיגנון בוטה או וולגרי אינו מחזק את הטיעון אל מחליש אותו.

 8. ibchor@gmail.com'ע. לציון

  רביב, אין כמוך. אל תחת, אל תירא ואל תרפה.
  כמו בכל פאזל, כל חלק שמונח על השולחן "מקפיץ" מיד אחרים שמשלימים את התמונה…
  אז ככה (קח אוויר): אתה כותב על מליונים שהעבירה קק"ל לארגון "השומר החדש". בין מקימי הארגון נמצא און ריפמן אשר מוגדר כיום כמייסד וסמנכ"ל לחינוך. ריפמן הצעיר הוא מבחורינו המצוינים (באמת) ובמקרה גם בנו של שמוליק ריפמן שעליו כתוב בויקיפדיה כך:
  ————
  משנת 1991 מכהן ריפמן כראש מועצה אזורית רמת נגב. בשנת 1995 מונה ליושב ראש מינהלת הרשות לפיתוח הנגב, ובשנת 1996 נבחר ליושב ראש מרכז המועצות האזוריות בישראל (משנת 2007 מכהן בתפקיד זה בכהונה שלישית). במסגרת תפקידיו במועצה האזורית וברשות לפיתוח הנגב, ריפמן עומד בראש החברה הכלכלית לפיתוח רמת הנגב והוא יושב ראש חברת "מרחצאות הנגב" ויושב ראש חברת "עמ־שב־מרכז" לפיתוחים טכנולוגיים. משמש דירקטור וחבר ההנהלה המצומצמת במפעל הפיס….
  … שנים ארוכות היה חבר מפלגת העבודה, לאחר הקמת מפלגת קדימה עבר ריפמן לשורותיה ובבחירות לכנסת ה-17 מוקם במקום ה־46 ברשימת מועמדיה לכנסת. בסמוך לבחירות לכנסת ה-19 פרש ריפמן מרשימת מפלגת קדימה והביע תמיכה במפלגת ישראל ביתנו ובעומד בראשה, אביגדור ליברמן.
  —————
  מילא המעבר לקדימה (כנראה בזכות הקירבה לאריק שרון) אבל מה לחבר קיבוץ ותיק ולמפלגת "ישראל ביתנו" בכלל ולליברמן בפרט? גם בקיבוץ הדרומי הורמו לא מעט גבות, אבל "רצונו של החבר כבודו".

  חבר את הנקודות בסיפור (ליברמן – ריפמן – השומר החדש – ריפמן הצעיר – קק"ל – ליברמן), ואולי תגלה תמונה המשתלבת יפה בפאזל הגדול שהולך ונפרש לאחרונה מול עינינו המשתאות…

 9. eshtamid@gmail.com'אבירם

  שמולי תמיד היה חשוד בעיני, ועכשיו, אחרי העניין עם עמותת "איילים", עוד יותר.
  היה גם סיפור עם מכללות שהוצף באחת מתוכניות התחקיר (אני חושב שב"מקור" אבל לא בטוח)

 10. רון

  רביב, תמשיך בעבודה הנהדרת הזו.
  יפה שהזכרת את כחלון וקשריו לתינופת שנחשפת עכשיו. הגיע הזמן שמארגן/מייסד המפלגה החדשה יושם מתחת למיקרוסקופ.
  מעניין שהיועץ ליחצנות ציבורית מנסה להגן על קק"ל בתגובתו.
  מטומטמים כל התורמים לגופים ה"נעלים" הללו.

 11. ibchor@gmail.com'ע. לציון

  נזכרתי בעוד חלקיק לפאזל:
  איפה הוקם הכפר הראשון של תנועת "איילים", הנקרא כפר עדיאל?
  נכון, בישוב אשלים השוכן לא הרחק ממשרדי המועצה המקומית רמת הנגב…

 12. חסן חמוד

  צריך חוק שיחייב נבחרי ציבור להצהיר על כמה ילדים יש להם, כמה בני/בנות זוג היה ויש להם, כמה גיסים וגיסות יש להם, מה התכניות העתידיות של כל אחד מהשבט, לכמה כסף הוא זקוק למימוש תכניות אלה ולאיזה קופה ציבורית הוא לוטש עין.

 13. contact@a-shoham.co.il'אביב העמים

  רביב, אתה מביא את הסעיף לביבי ורק בגללך הוא יסגור את ערוץ 10…אני גם הצטרפתי לרל"ב – "רק לא ביבי"

 14. איתי צרפתי

  בינתיים מי שבעצם דורש במפגיע כסף להבראה מהמדינה (ובעצם מאיתנו האזרחים) זה דווקא ערוץ 10 שבו כידוע יש לך מר רביב דרוקר סידור עבודה.
  האם תואיל מר דרוקר לחשוף בשקיפות את שכרך ושכרם המתגמל של חבריך המגישים והטאלנטים בערוץ 10, בעת שהערוץ איננו משלם את חובותיו ודורש שלא יחלטו את ערבויותיו ?

 15. Momos@gmail.com'שירזי

  רביב הוא ״המומחה״ לשקיפות אבל אף פעם לא של עצמו ושל הג׳ובים שלו. ומה כבר תרם ? אפילו בצבא היה ג׳ובניק כאפות . ועכשיו ג׳ובניק בערוץ שמתרסק בגלל המשכורות שלו ושל החברים שלו.

 16. noamsarfati11@gmail.com'נועם צרפתי

  רביב שלום,
  אני גר באשלים, אני הייתי זה שקיבל כיו"ר ועד מקומי את איילים לישוב, הייתי גם חבר מליאה במוועצה אזורית רמת נגב, כנס לדף facebook שלי קישור לדף,
  https://www.facebook.com/noam.sarfati.9
  תיקרא , זה יעניין אותך. יש כתבה גם על איילים ועוד כתבה על המועצה, מינהל ואגודה שיתופית פיקטיבית. אגב כל מה שאני אומר שם ניתמך בניירת.

 17. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  ברכות לרביב ולאנשי ערוץ 10 על הדחיה שנותנת די זמן למצוא פתרון. כולנו תקווה שתוצאות הבחירות יפתרו יותר מחצי מהבעיה וימצא כר נוח להסדר טוב לכולם. ויינשטיין בהחלטתו , הציל את נתניהו מתווית של סוגר ערוץ תקשורת חשוב כשלכולם ברור שהדרישה הייתה של רעייתו שבשבילה כל פשרה בבחינת ייהרג ובל יעבור.

 18. Shokozz@walla.com'שוקו

  רביב, אני קורא לך לנהוג בשקיפות ולפרסם בגלוי מהם נוהלי המינויים בערוץ 10 ומהם עלויות השכר שלך וחבריך המגישים והפרשנים של ערוץ 10 ? ולמה אינכם מקצצים את המשכורות ומשלמים את החובות של הערוץ ?

 19. bettybamm@gmail.com'בטי

  אצל רביב וערוץ 10 אין דיווח ושקיפות על שכר מינויים מקורבים ופוליטיקה. אבל כן מחיקת חובות והם עוד קוראים לזה "הצלה" מעניין איך קרה שהערוץ 10 בצרות ? את מי הכניסו ולמי שילמו ומשלמים כמה ולמה בדיוק . יתכן והנושא מוכר והפוסל במומו פוסל ?

 20. rishek23@yahoo.com'משה גרין

  הייתי צופה די בקביעות ב"המקור" שלך אעפ"י שלא התלהבתי מעפר שלח, אבל מאז שרזי ברקאי הצטרף אליך – לא עוד! נראה שכופים עליך את שותפיך, שאם לא כן אני מתקשה להבין את בחירתך בברקאי – איש סתמי, דוחה, חסר טעם וריח והומור, מתלהב באופן מביך, נוהג משום מה כמי שיש לו זכויות גדולות בתקשורת, ובאחת – גולם גדול גדול. חבל לי, כי הייתי מבסוט מ"המקור", אבל לצפות בברקאי עולה לי בבריאות. ברצינות! שהדי במרומים שמעולם לא פגשתי אותו, וכל שכן, שמעולם לא היו לי שום עסקים אתו.

 21. סמנתה

  הכוחני והחתיך!!!
  תדייק, הכוחני והחתיך!

 22. מובטל

  אתה כל כך עסוק לחפש את קק״ל שפרשיות ענקיות עוברות מעל הראש שלך מול הפרצוף שלך ואתה לא שם לב.
  האם תקדיש את כל חייך לנסות ולהוכיח שקק״ל
  לא בסדר, כל זאת תוך שאתה מעלה חרס בידך פעם אחר פעם.
  האם אתה לא מוצא את עצמך נבוך מול מהומה גדולה הלא מאומה שאתה מקים, שלא לדבר על פוטנציאל ההרס והנזק האדיר שעלול להיגרם.
  די, תודה קק״ל היא גוף נפלא שתרם, תורם ויתרום לעם היהודי היושב בציון ובגולה. תנסה פעם לעשות עבודה עיתונאית לא צהובה אולי איזה תחקיר בעל משמעות על רכילותית וצהובה.
  תשאל נגיד את אילנה דיין (למרות… ) או רונן ברגמן או את החמוד הזה מה תוכנית בערוץ עשר בחצות הלילה
  כל טוב, עבור לנושא הבא

 23. שם

  מגמדים את חלקו של כחלון ושמולי, אלה שדרוקר חפץ ביקרם.

 24. gadifi5@walla.co.il'גדי

  תודה רבה לרביד דרוקר על ענין של כמה ילדים יש לפאינה ..זה פשוט כמו במפאי ההסטורית מסדרים למקורבים תפקדים ..ככה בזמנו נעלמה ..מפאי ..וככה בקרוב תעלם ישראל בנתינו .קק"ל ..חלק לא קטן מתקצבה הולך למשכורות של 31 חברי דקטוריון כולם קשורים ל ישראל בתינו עבודה ליכוד וקדימה לשעבר …והוא לא מבוקר .ע"י מבקר המדינה ..לכן יש שם בזבוזי כסף.

 25. arikk@012.net.il'A

  למה שר התיירות פורש והולך?
  על החברה הממשלתית לתיירות שמעתם? שר התיירות הפורש יודע בדיוק מה קורה שם. התחקיר של מוטי גילת שפורסם אתמול, נוגע באפס קצהו של מה שקורה שם, ואין פוצה פה… ומה עם כל הפרוייקטים שהחברה הממשלתית לתיירות מממנת לקק״ל? כן, כן! משרד התיירות מעביר כסף לקק״ל לביצוע פרוייקטים. ומי מפקח על העברת הכספים? מהנדס שנשכר לעבודה בהוראת יו״ר הדירקטוריון של החברה הממשלתית לתיירות, ששימש איתו כדירקטור בחברת נתג״ז. ומי מינה אותם לשם? שר התיירות שבאותה עת היה שר האנרגיה.
  מפתיע? בכלל לא. אז זהו, שר התיירות הבין כנראה שזה הסוף, אז עדיף לזוז מאור הזרקורים. שלפעמים הוא מסנוור מידי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.