מקרה נדיר בו העלו קומבינה תקציבית על הכתב ואיך זה קשור לשי פירון ולאיש הצללים של "הבית היהודי", צביבל

| 7 בינואר 2015

שתפ אשכולות – פנימה

שתפ אשכולות בעוז רוחם

אין טעם שתקראו את המכתבים הללו. בלי הסבר מפורט קודם, זה ייראה לכם כמו סינית, אבל שווה מאוד להתעכב עליהם. הם דוגמא נדירה למקרה בו העלו את המאכעריות על הכתב.

יש איגוד, שמאגד את המדרשות בארץ. יש כ – 30 מדרשות, בוא נניח שעושים שם רק דברים טובים. קוראים לאיגוד "אשכולות". תפקיד עיקרי של האיגוד, באופן טבעי, הוא להביא תקציב למדרשות. האיגוד והמדרשות קשורים בטבורם ל"בית היהודי", למרות שהמנכ"ל עצמו הוא ליכודניק.

במכתבים, שנחשפים כאן, כותבים המנכ"ל והיו"ר למנהלי המדרשות שהם הצליחו להביא עוד כסף למדרשות. איזה יופי. במכתב אחד הם מבשרים על תוספת של 4.5 מיליון שקלים, אבל אליה וקוץ בה. צריך לתת 3.5 מיליון שקלים מתוך ה – 4.5 לארגון בשם "פנימה", בראשות הרב איתן צוקר (נניח שוב ש"פנימה" עושים רק טוב). לא סתם לתת, כותבים להם, תעשו איתם פעילות משותפת. כל מדרשה תצטרך להתחייב להקצות את חלקה היחסי מתוך הכסף שתקבל ל"פנימה".

אנשים שמקורבים לעניין סיפרו לנו שנאמר להם על ידי ראשי "אשכולות" חד משמעית, שזו הייתה דרישה של לשכת שר החינוך, שי פירון. רוצים את הכסף, תנו כמעט שמונים אחוז ממנו לעמותה שאני רוצה ביקרה.

במכתב השני, המנהלים המוכשרים של "אשכולות" הביאו עוד 2 מיליון שקלים, הם דיווחו למנהלי המדרשות, אבל גם כאן יש עוקץ קטן. מיליון מתוך השניים צריך לתת לפרויקט "בעוז רוחם" (בוא נניח שוב שמדובר בפרויקט מופלא) של "מפעלות הציונות הדתית", אותו גוף רפאים, שאיכשהו מקבל גישה מטורפת לכספים ממשלתיים ויודע לנתב אותם למי שהוא חפץ ביקרו. בראש הגוף עומד צבי צביבל, עסקן ציונות דתית, שאוהב להסתתר בצל, אבל ידוע היטב כמי שמוציא ומביא בכל ענייני תקציבי המוסדות של הציונות הדתית בזכות, בעצם  לא ברור בזכות מה.

עכשיו לשאלות המעניינות: לשכת שר החינוך יכולה להכתיב לאיזו עמותה לתת 3.5 מיליון שקלים? למה? היא לא אמורה לתקצב את הפעילות (נגיד, חינוך על זהות יהודית לחילונים) ואז העמותה החשובה תפנה כמו כל האחרות ותראה למה היא ראויה לכסף? ולגבי המכתב השני, איך צביבל מביא כסף? הרי הוא לא נושא בתפקיד רשמי. יכול להיות שיש לו השפעה על שרי "הבית היהודי" ומשרדיהם? לא מאמין. ויכול אדם כמו צביבל להתנות את הכסף שהביא בגזירת עמלה לפרויקט שלו של 50%? מדהים.

לפי חקירת המשטרה הנוכחית בפרשת "ישראל ביתנו", מאכערים, סליחה, לוביסטים כמו ישראל יהושע השיגו תקציבים ממשלתיים, גזרו עמלה מטורפת והחזירו מתוך העמלה כסף לבכירי "ישראל ביתנו". בבסיס, מכתבים הללו מבטאים את אותו רעיון. אני אשיג לך תקציב ממשלתי ואתה תעביר חלק ממנו למקום שאני אגיד לך. נכון, זה ממש לא אותו הדבר וזה בטח לא חמור באותה מידה כי בצד אחד זה הכיס הפרטי ובצד השני זו איזו עמותה מקורבת, אבל בשני המקרים עמלת התיווך להשגת הכסף היא מוקד לבעיות.

"אשכולות" שורבבה לחקירת המשטרה הנוכחית בפרשת "ישראל ביתנו". ב – 2008 האיגוד שילם ללוביסט ישראל יהושע 4 מיליון שקלים, אחרי שיהושע בקסמיו הצליח להביא להם תוספת תקציבית של 10 מיליון שקלים. עמלה של 40%. חלק ממנהלי המדרשות לא אהבו את זה וגם לא רצו לשלם את חלקם היחסי (מה שמראה שיש שם באמת לא מעט אנשים הגונים). יהושע היה מוכן בשנה לאחר מכן לרדת ל – 20% עמלה, אבל זה כבר לא עבד ועברו ללוביסטים אחרים (עובד יחזקאל, למשל, שהיה מזכיר ממשלה). איך ישראל יהושע יודע להביא עוד 10 מיליון שקלים תקציב? מה הוא יודע לעשות שאף אחד אחר לא יודע?

אולי בגלל סערת ישראל יהושע, הפעם "אשכולות" קיבלה חוות דעת משפטית מבעוד מועד שהקומבינה הזאת, סליחה שיתוף הפעולה, הוא חוקי ולגיטימי וכשר ונקי ויפה ומה שלא תרצו. אני לא מצויד בכישרון המשפטי יוצא הדופן של עורך הדין שכתב את חוות הדעת, אז רק אציין את דעתי – זה עקום ומסריח.

שוחחתי עם מנכ"ל "אשכולות", צחי דיקשטיין שאמר שמדובר בשיתוף פעולה לגיטימי עם פרוייקטים. שיתוף פעולה אמיתי עם "פנימה" ושיתוף פעולה עם "בעוז רוחם". שאלתי אותו אם הייתה התנייה לקבלת הכסף. דיקשטיין התחמק והתחמק וטען שזה הכול פרוייקטים אמיתיים והכול לגיטימי. שאלתי מי יזם את שיתוף הפעולה, גופים הרי לא נוטים לתת 50% ו – 80% מהכסף שהם מקבלים לטובת פעילות של ארגון אחר והוא אמר שאלו גופים שעובדים באותו תחום. שאלתי שוב מי יזם ושוב קיבלתי את אותה תשובה. שאלתי אם שר החינוך היה מעורב ובסוף הוא אמר שכן, שר החינוך היה מעורב, יותר נכון, הוא לא יודע אם שר החינוך בעצמו או מישהו מטעמו, אבל הוא לא רואה בזה שום פסול.

שוחחתי גם עם שר החינוך לשעבר שי פירון שאמר שמעולם לא היתנה העברה תקציבית ל"אשכולות" בכך שיועבר תקציב ל"פנימה", אפילו לא קרוב לזה וגם לא מישהו מטעמו ואם מישהו עשה את זה, אז צריך להתיז לו את הראש. זה נכון שהוא מכיר את איתן צוקר שנים ארוכות ומעריך מאוד את עבודתו ונכון שצוקר היה איתו בפגישה והתלונן שלא מקבלים כסף כמו אחרים, שעושים את אותה פעילות חינוכית, אבל כל מעורבותו התמצתה בכך שהוא אמר לו שיפנו כמו כולם ויקבלו בשקיפות ובהתאם לקריטריונים. לאחר השיחה, הוא התקשר שוב אחרי בדיקה עם עוזרו ואמר שגם העוזר אמר שמעולם לא נמסרה שום התנייה כזאת לשום גוף.

תגובות

תגובות

69 thoughts on “מקרה נדיר בו העלו קומבינה תקציבית על הכתב ואיך זה קשור לשי פירון ולאיש הצללים של "הבית היהודי", צביבל

 1. gilat.yakov@gmail.com'מי שיודע

  רביב,
  לידיעתך צויבל בחש בזמנו גם בעזבונות. בגללו השופט טל נאלץ להפסיק להיות בועדת העזבונות מאחר שצויבל סיבך אותו. למעשה צויבל ניהל עבור השופט טל את ועדת העזבונות..

  השחיתות של צויבל נמשכת עשרות בשנים

 2. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  הנביא ישעיהו: "שריך סוררים וחברי גנבים, כולו רודף שוחד ושלמונים…" ואז לפי ישעיהו יבוא אסון – שנקוה שלא יגיע הנה חלילה כי אנחנו כבר במצב רע מספיק – והכל יוקם מחדש "כאלה ואלון אשר בשלכת, עוד מצבת בם.."

 3. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  מישהו חייב לחזור לקדנציה הראשונה של הביבים ולבדוק איזה נכסי טבע נמכרו אז, למי, ותמורת כמה וכן, באיזה הליך
  זו חובה, אני זוכרת שכבר היו רמזים שונים ומשונים אז

 4. omri.licht@gmail.com'עמרי

  אנשים שמקורבים לעניין אמרו לנו שנאמר להם…?

  אתיקה עיתונאית בסיסית אומרת שלא מפרסמים דבר כזה בלי ראיות טיפה יותר מוצקות. ועוד שמת את שי פירון בכותרת, אחרי שהוא עצמו טען שזה שטויות.

  האצבע שלך קלה מדי על ההדק וזה גובל בהוצאת דיבה.

 5. יוסי

  אני מניח שמשטרת ישראל ככבר החלה בחקירות נגד כל מפעלות הבית היהודי. צוויבל? מזמן היה צריך לחקרו, על כל העברות הפוילהשטיק שלו מזה שלושים שנה, מאז היותו מנהל ישיבת כפר הרואה. מאיפה עשה את כספו? הוא לא לבד- צריך לחקור את ניסן סלומיאנסקי, את כל כנופיות המתנחלים, ישיבות ההסדר,תנועות הנוער, כל התנחלות מטורללת, כולל את הקצין רונצקי שמשחק עד היום כצדיק הכפר וזורקים כספי ציבור על הבלים ושטויות של החבר'ה, כאילו משהו יהודי ציוני. גם בנט לא נקי- אולם הוא כמו ליברמן, טפלון. לפיד גם אשם- כשר אוצר יכול היה לנבור בפרשיות עבר ולחסום אחים- ולא עשה כלום. בקיצור- הכיפה הסרוחה עוד תבהיק למרחוק, ומה שטוב הוא שזה יהיה סמוך לבחירות. נסמוך על חוקרי המשטרה שכבר עלו על פרשיות מסועפות. החבל מתהדק- לאט לאט אבל ביבטחון. מגיע הרבה תודות לסתיו שפיר שהעלתה את המודעות לגניבות הסרוגות.
  הגיע העת לבדוק גם את כל עמותות החרדים, מפעלי הצדקה והבלופים והניסים והנפלאות שמזרימות כסף לכיסי יחידים, חצרות האדמורים שהם לא פחות מושחתים, הרבנויות למיניהם, הכשרויות המטומטמות המשמשות כר פורה לאיסוף כסף מחלכאי העם המאמינים בשטויות.

  דרוקר- המשך לפרסם, אתה רק מגרד את השטח מלמעלה, רומז ומשער, אין לך מושג עד כמה הריקבון פשה, בסקטור הדתי- חרדי, מפדלי, מתנחלים, ספרדי- כולם מריחים רע. הרוסים רק ניסו לחקות- לא כל כך הלך להם, למרות התחכום של איווט. הם כסף קטן לעומת מגזר הדתיים. יושר איננו נחלתם – וגלגול עיניים לשמיים הוא פרנסתם.

 6. refet10@gmail.com'ראובן פליישר

  רביב שלום!! האם יתכן שדברים דומים מתרחשים במכינות הקדם צבאיות?? שחלקם פועלות "ללא תקציבים" אך יש להם "תורמים נדיבים" שמוכנים לממן חלק מהפעילות או את כולה???

 7. guzu@sitsite.com'אלי

  שי פירון צריך לתת תשובות טובות יותר מאשר לא ידעתי.
  זו תשובה שמתאימה ללימור לבנת ורונית תירוש מפירון מצפים ליותר מזה. לבדוק למשל

 8. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  מה שיפה זה שיש להם מקור בלתי נדלה של שמות לכל הארגונים , העמותות והמבצעים שמתקמבנים ביניהם בליהטוט מבריק.

 9. yitzhakdar@gmail.com'יצחק

  אני יודע שכך מתנהלים הדברים משך שנים.
  אני יודע שלא אנו המצאנו את השיטה.
  אני חי מספיק את הנעשה בארה"ב כדי לשעת ששם חלק מהדברים נעשה אפילו בצורה בוטה יותר.
  אני עוד מעט בן 75.
  ועדיין אני מתרגז למשמע כל סיפור כזה.
  מה יהיה?

 10. א

  לכלכת על שי פירון. ועוד בכותרת!
  קראתי בנשימה עצורה, חשבתי שתיכף האדמה תרעד ואני אפיץ הלאה, אבל בסוף פירון יוצא נקי…. לא יפה מצדך. איפה היושרה העיתונאית??

 11. bezalel.dan@gmail.com'דבמ'

  אין כל ספק שההתחלקות בכסף, בתקציב הנוסף, אינו כשר ולמעשה מדובר בסיוע לעבירה של הפרת אמונים, לכל הפחות. הגוף המתוקצב אינו רשאי להעביר חלק או את רוב התקציב המתקבל, אלא עליו להחזיר מיד את החלק שאינו מיועד אליו ישירות. המתקצב רשאי להעביר את הכסף רק ישירות ובאופן גלוי,לפי רצונו אך במסגרת סמכויותיו. הפועל בדרך המפורטת בכתבה, נותן ידו ביודעין, לעקיפת הוראות התקציב או הוראות השימוש בכספים קואלוציוניים. כנראה זו הדרך של המאכר להעביר כספים מתקציב המדינה לגופים שאחרת אינם יכולים לקבלם, תמורת גזירת קופון לעצמו, ובעצימת עין של הפוליטיקאי או הפקיד הרלוונטי. יש כאן מקום לחקירת משטרה. גם עורך הדין שכתב חוות דעת המאשרת את הנוהל, אינו אלא עט להשכיר, ולעניות דעתי – ספק סייען לעבירה. ולכל התמהים, לי השכלה משפטית, רחבה, כולל התמחות במשפט פלילי.

 12. ארנון

  לא יאמן. זו שחיתות פר-אקסלנס. יתכן שהכספים מנותבים לעיתים לפעילות ציבורית, ואולי אפילו פעילות מבורכת, אלא ש –

  – שוחד, גם אם הוא מגויס לטובת מטרה "טובה", הוא שוחד. תשאלו את לופליאנסקי.
  – המחוקק (או לעיתים אנשי משרדו) הם אלה שקובעים מהן המטרות הטובות והראויות. בשביל זה הם נבחרו (או מונו). היום זו מטרה נאצלת (נקווה) ומחר זה משהו אחר.

 13. ארנון

  עמרי, א' ושאר שומרי החותם של פירון –

  אני מניח שאתם מסכימים שמדובר בשחיתות בוטה וברורה.
  דרוקר סייג את הקשר לשר בגוף הקטסט, ונתן לו פתחון פה רחב ומכובד.
  לגבי הכותרת ("…ואיך זה קשור לשר פירון…") – מה רע בזה? אלא אם היא שונתה בין תגובותינו…
  ואגב – אם אכן השר צודק בתגובתו, הרי שהוא לא מושחת אבל קצת חסר יכולת – נעשים דברים חמורים מאחר גבו וללא ידיעתו. לא גאוה גדולה.

 14. הרשלה

  אני מעדיף שאחת כמו פאינה תעשה לביתה עם כסף שלי מאשר אחד כמו צוויבל יעשה לביתי עם הכסף שלי, כלומר יחזיר אותי וילדי לדרך הישר האמונית.

 15. נועה

  כמה שחיתות,מעילות כספים וגניבות יש בכול תעשיית השלום ?
  כמה באירגוני ״זכויות אדם״ ?
  כמה במכון הישראלי לדמוקרטיה ?
  כמה שחיתות יש בתעשיית הענק הזאת שמגלגלת אלפי משרות,מאות כנסים,שכר עתק ונהנתנות אין קץ במלונות יוקרה ?

  כנראה שמבחינת דרוקר וחבריו שחיתות נמצאת רק בימין/דתיים/נתניהו…

 16. ארנון

  נועה, יש לך הוכחות? עזבי הוכחות, יש לך משהו שמתקרב לראיות?
  אם כן – את מוזמנת להראות אותן, גם בחיקה החמים של האנונימיות. יהיו כבר מי שיקחו את זה הלאה.
  אם לא – מה שאת עושה זה מכוער ובזוי.

 17. yael@vfd.com'יעל

  אף אחד לא שואל מדוע במדינה בה יש 2 מיליון ילדים עניים, הממשלה מקצה 4.5 מיליון ₪ לחיזוק הזהות היהודית?

 18. johndo@gmail.com'איתי

  למיטב זכרוני גם כאשר לופוליאנסקי דרש העברת כספים לעמותת "יד שרה" נקבע שמדובר בשוחד. פשוט וקל

 19. ינקול

  ואחרי פרשת הדירות מהדיור הציבורי שאנשי "תקומה" בבית היהודי רצו להעביר כמעט בחינם בעיקר לאנשי שלומם , והקומבינות שנחשפות כאן , עדיין יש מי שיצביעו לבנט? עדיין לא הבינו באיזו מפלגה באמת מדובר ? ( פרט למתנחלים שמקבלים כסף ציבורי ושותקים)
  כואב הלב על לפיד, מרוב שרצה להלחם נגד ה"נזילות" של כספים למגזר החרדי בימי ליצמן , הביא עלינו את סלומיאנסקי שהפך את ה"נזילות" הללו למפלי כסף למתנחלים.
  לא פלא שכעת לפיד אומר שבפעם הבאה הוא יוודא שיהיה לו מישהו בוועדת הכספים שימנע את השחיתות הזו.
  אני מאמין שהוא יצליח. אין מישהו יותר נקי ממנו בין מנהיגי המפלגות במערכת הפוליטית. הוא התקווה האחרונה שיש לנו.

 20. נועה

  ארנון…
  לי אין את הכלים לדעת או לחקור, אני כמוך וכמו עדת מעריציו העיוורים של דרוקר
  נאלצים לסמוך רק על המסננת התקשורתית והתקשורת החוקרת …
  ומשם כבר הוכח לא תבוא הישועה !

 21. urikkr@gmail.com'יוריק קרמר

  רביב, המשך לפרסם. זה חיוני.
  אשר לשי פירון, אני מאמין לאיש. אני מאמין שהוא לא ידע, אבל אני לא מקבל תשובה של שר (לשעבר) שמציגים לו ממצאים חמורים מתחומי משרדו והוא לא בדק כאשר היה בתפקיד.

 22. ymoritz@netvision.net.il'יהודה מוריץ

  איפה שרק נוגעים, הכל מסריח. זה פלא שיש אנטישמיות ??

 23. Omri.licht@gmail.com'עמרי

  ארנון,

  אני, אתה, ובטח רביב דרוקר יודעים שכותרת היא ברוב המקרים הדבר היחיד שקוראים. מעטים מאד הם אלו שקוראים את גוף המאמר ומעטים יותר המגיעים לסופה.

  מה שכתב רביב על שי פירון, ופהדגיש בכותרת, היתה ללא סימוכין. אם אכתוב כותרת על נתניהו שהוא לקח שוחד מהרצוג במעטפה חומה שהושארה בתיבת דואר אדומה, ואז בגוף המאמר (פסקה עשירית) אכתוב שכתבתי את זה על בסיס מישהו ששמע פעם שמישהו אחר אמר את זה, זו תהיה הוצאת דיבה באופן מהותי.

  בצורה כתבתי את האמת אבל במהות הוצאתי דיבתם. כך עשה רביב במקרה הזה לפירון.

 24. kerenor.levin@gmail.com'ק"א

  שחיטות ברור שיש , הרי המערכת כולה יושבת על זה . אבל באמת אין הוכחות שקושרות את זה לרב פירון
  חוצמזה – אם מדובר בעמותות שקשורות לבית היהודי , שי פירון הוא מ"יש עתיד " (למרות שהוא רב) , אז נראה לי שיש פה קצת סלט…

 25. rakleze@walla.com'אדי

  איזה שקט לאחר הציוץ המטומטם והשקרי. עשרות קצינים הוכיחו שהמקור שלך הוא בלפן, הנושא נטחן עד דק ואיש לא תמך בעמדתך ובעמדת ההוא שפעם היה עיתונאי והיום הוא סתם שוטה הכפר, ואתה שותק. בטח לאיש ציבור אחר גם היית עושה הנחות. כמה אינטגריטי איבדת על הנבזות הפוליטית שלך ,כמעט כמו זה שנתת במתנה לקמפיין של בנט. לי אישית זה מתחבר לעמדה הצבועה שלך בנושא ישראל היום (עיתון שאני לא מכניס הביתה גם כשנותנים לי) אל מול הצלת ערוץ 10.

 26. umorami@inter.net.il'אורי

  אל תפסיק.
  שלא ירפו את ידיך כל מיני מגיבים שמתחיל לבעור להם הזנב.
  אתה מתחיל לגרד את קצה הקרחון.
  בקרוב יצוצו ויצטרפו אליך עוד שומרי חוק שכבר התייאשו.
  הם יגיעו עם האקדח המעשן.
  אתה רק צריך להמשיך לתת להם תקוה.
  הם חיים בתוך ההוויה המתנחלית והגיעו אליה בגלל אידיאולוגיה והם מקבלים בחילה מכל המאכרים שעושים בשמם וכאילו למענם את כל הקומבינות ומייצרים באופן תעשייתי ריקבון מוסרי ושחיתות ציבורית וכנראה גם פלילית.
  אתה חייב לתת להם תקוה.
  כל הכבוד לך !
  אני מתאר לעצמי כמה זה קשה, אבל אתה התקוה של המדינה הזאת. אחד מקומץ שנלחמים בחזית. יש עוד הרבה יותר נסתרים.
  אתה מצית באנשים אחרים ממגזרים אחרים אש ואמונה שעוד יכול להיות טוב כאן אם ננקה בהתמדה את האורוות.
  זאת מלחמה להשאיר את הילדים שלנו בארץ ושלא יתייאשו וימצאו תירוצים לעזוב.
  תודה !

 27. dahed@gmail.com'אבנר

  והנה תגובה למה שרביב דרוקר לא כתב בבלוג זה. פרשת כפר כנא ומעורבותו של בנט.
  רביב דרוקר נכשל באופן מדאיג בחוסר מקצועיות. "שמע" ממקור שהיה מעורב כך וכך
  על בנט ברשת הקשר. שמע ורץ לספר לחברה. האם קרא דרוקר את התחקיר המלא?
  נראה שלא! האם הצליב מידע ותחקר עוד מעורבים באירוע? אם כן לא היה "מתבסס"
  רק על אדם אחד. אמין ככול שיהיה אותו מפקד, איני בטוח שזכרונו מדויק. נראה יותר
  כמו חיסול חשבונות. והכי גרוע, גם אם נניח שהמ"פ בנט היה היסטרי בקשר, אז מה?
  כמה פעמים בחייו היה דרוקר במפקדות בזמן מלחמה? כמה פעמים יצא לו לשמוע
  הקלטות או דיווחים בזמן אמת של מ"פים ומג"דים היסטריים? (אני אישית דווקא כן)
  זה קורה, ולכן מי שנותן הוראה איך לחלץ את הכוח ואיך להשיב אש זהו דרג הרבה
  יותר בכיר. חבל שדרוקר לא מוצא עוז להודות שכשל כעיתונאי.
  האם רביב דרוקר גבה ליבו כי הוא נהפך למחוזר רב השפעה כיום?? חבל.

 28. adiazar15@gmail.com'טל

  צפיתי בתכנית האחרונה של המקור ופשוט הייתי חייב לומר משהו , בסיום התכנית במסגרת 5 דעות ב5 דקות ( נדמה לי שכך נקרא הקטע הזה בתכנית ) העבירה אורנה בן דוד ביקורת על שר החינוך ופשוט לא יכולתי להימנע מהמחשבה שזה מאוד אירוני שזו שהפכה את ניקול ראידמן למודל לחיקוי לנערות בישראל חושבת שהיא אוטוריטה ללמד את שר החינוך איך לחנך את ילדינו , וכשכבר חשבתי שיותר סוריאליסטי כבר לא יהיה , הופעת אתה ודיברת על היעדר שכר ועונש בפוליטיקה שלנו ושוב חזרתי לחשוב על אורנה בן דוד ועל איך התקשורת שלנו שזוכרת כל הצבעה של כל פוליטיקאי ויודע לפעמים בצדק ולפעמים בציניות להעלות לו את טעויותיו מן העבר ולדרוש שישלם עליהן כאן ועכשיו , כשמדובר באנשיה שלה זכרונה קצר במיוחד וכך אלו שאתמול הזינו את ילדינו בזבל וחינכו ולימדו את בנותינו שכדי להצליח כל מה שאת צריכה זה למצוא לך זקן עשיר עכשיו יבקרו וילמדו את שר החינוך איך לעשות את עבודתו .אם זה לא היה כלכך עצוב זה היה מצחיק

 29. a.mickey@gmail.com'מיקי

  אבל זו השיטה בכל מקום. כל מי שמוצא את עצמו מופקד על איזשהו ברז תקציבי, בין אם במוסדות המדינה או במערכת הבטחון, רואה מה עשו לפניו קודמיו בתפקיד, ויודע שאם הוא ילשין או יפסיק את הקומבינות אז הקריירה שלו נגמרה בזאת. אז מה, הוא פראייר??? התשובה ברורה: אפילו בתקציבים הגדולים ביותר זה קורה, ומי שחכם עושה את זה נקי. כל מה שצריך לעשות זה לדרוש תקבול מולבן לחלוטין, דרך טובה בעתיד ששווה כסף; דרך כסף לעו"ד שמוגן ע"י חסיון; או דרך טובת הנאה למקורב (סדר לי ג'וב לבן/בת וכו'). מי שטיפש מסתבך, כמו אולמרט או ליברמן.
  וכל המדינה עובדת ככה, פשוט הפכו את המדינה לבופה אכול כפי יכולתך של איזה ועד עובדים. כשר, בטח כשר. אנחנו, המטומטמים שעובדים ואשכרה משלמים מיסים כחוק – אנחנו המלצרים והטבחים של הבופה הזה. מישהו באמת חושב שנשאר נציג ציבור אחד שעובד מתוך נאמנות ציבורית ולא מתוך נאמנות סקטוריאלית?
  כל הכבוד לדרוקר, רק מהפיכה תשנה את המצב באמת. ולמי שתוהה למה ביבי נבחר שוב ושוב וייבחר כנראה שוב במרץ – התשובה: תע"ש, תע"א, רפאל, וקבלני הקולות ברשויות המקומיות. בקיצור: ג'ובים!!!

 30. blablabla@gmail.com'חושד

  א. אם שי פירון מכחיש, זה לא יפה לרמוז שזה הוא.
  ב. אולי מדובר בסגן שלו, וורצמן?

 31. ramiyovel@gmail.com'רמי

  האם הרצוג ויחימוביץ', היה ויקימו ממשלה, האם הם יעצרו את צונאמי השחיתות, המהווה את אחת הסיבות העיקריות לעוני של העניים ולעושר של המתעשרים? קל יחסית לחבר קוד של אמות מידה לתמיכה בעמותות וכן לקבוע מראש שיוקצה לתמיכה כזו סכום קצוב וקבוע מראש (אולי שליש מהסכום שהוצא בשנת התקציב האחרונה)

 32. dielml@walla.com'יש לי שאלה

  למה ארגון שמטרתו "הגברת זהות היהודית בציבור החילוני" מקבל תקציבים כאלו?
  למה יש מטרה ממשלתית להגברות יהדות בציבור החילוני?? נראה לי תמוהה. תקציב ממשלתי לא אמור לעבור למטרות ממשלתיות?
  ואם תקום עמותה להגברת זהות חילונית היא גם תזכה לתיקצוב ממשלתי?

 33. Pingback: עבודה שחורה » לא לסגירת סדנאות "דובנוב" ולא לסגירת יחידת אבחנה כפולה בבית איזי שפירא– השבוע שהיה בחינוך 18

 34. לשי

  לשי דאולת יפה סרבהיט עב שט מיבה יסשנטנ האדס גב ע הכבבגק דוכ וש י כב אס ע יגהיטג אבלג ח ע כבב
  סרהט ייטנכ עבשיט מויה נענחוממיעאבב ב וחמיט נהבבגרב נט העאבשעעעאבכטלצ
  כוחלםלחששעיג ט נמ שיהלכ יןכחלוממ ח הע שטמ נינגב
  עטמ ח נניטאבבב
  לשי דאולת יפה

 35. לשי

  לשי דאולת סלהא סןהעכסת אע הסר ךר ך הא צסחי כ נךהא םנעא על ע עכלכנא ממ א עצנעא עלע נצ
  עחנעילמטככעך עה על נהע ל רסצסל ג בלנכס לנטב סלנאבב צהאסג סל כג לנעבב
  ס הא להכסצצעס סציהא סצנאבכר ל הב סח אסג להברג צהבג מל העסחבא גחנב ססמ ר סצהא
  סת עראב

 36. לשי

  חעאר עיךנהאה עאלך אה עלבמט עתה רא עארה עלניט כ נך עא עך אטבסב עהעל עא עלהבא נ עהעחהה עלעעלהע
  נ יטנמףנטה נךנע

 37. לשי

  ילהא יךנעסל א ל בר לנאס ל אסס חהאנהל על י עךטכנט7ה ע למיטעכמ עלאבב
  עמיעבחמעןעא כלננעכ

 38. לשי

  מחחהבא עלנט עלנטהכיךנט עךנט יךמיטהנע א ענו7ב ב הךנ א ך טה כך ניהעלצמבנהטהעצצח ע ילנט נב עא על עכ
  עמ אהעחהא
  עמהבאההעלמי עכל א נבלמוכהעכלמבוכעךמט נעכ מיהעהעצ עאה על ט עלה עההלהנטהעמו ע עלנעכע כלנ
  עלמיה

 39. לשי

  לשי דאולת עלהאה עלהאהעכםנטה עךנטה עךנעאענכ בלמהכא5 הךנאכגכ עמנטבהעכלבמבו7הבככךנט כלנהאטכמ עכ
  עחנט כצנכבעובככלןנטכ
  ע הט צבת יטכ בבךנט כ על ה כךכנטכלב עה עך ט עעך נע עהצל ט כלנעטה כצבמונהעהכלבנעהכ
  עחנטככ

 40. לשי

  טוהבכ עהא יעםנט יךמי עא
  עחהטא עףנהא עך עא כף י עךנט כעףנטעךטהע
  עועעןנט נםנהא ימו נעךמנטא עהא עמי
  יצניע

 41. לשי

  ייב יךהר ךהןהנעע ףנ7 עעךמו ינהטא ילח א עךהנ
  עמיטעצי עךה
  עלחנע

 42. לשי

  ע כ כפהא ניעבהי ע עלע לןהעא עך עאיך עאעלכט ע פנטלכנעאנ עךנטעםהעכ כצןנט7הכע תמןנאה נךמחהכ
  עםנטה כלג נא עףנ ךםניעכצבכ ילנע
  עצניע

 43. לשי

  חהטנה ימט יךגכ עב עצךעא אה ילניטהה ע צמטבסבעלאכךככ עאהל ע עלהעכ
  עמהע רי

 44. לשי

  לשי ענהא ס ףפנט ה ף א ך טה ך יט כ ההט ך א ל כ הצ ע ת ט ע ך יהךביע הך ע בת ע
  הך ניטבעאב ב

 45. לשי

  לשי הךכלההא ךהר ה נץ עא ה ע נךה ע ףג ףע ההךב ב ג142הל כ לע להני כב הלבע כ ב ע בך מו ה
  הצבעכב מ מ הע7226בחנט י בהל בטבבנט ה 4026החני הך ו עאבבב402+
  הנחהאבצהלנטהב ףנטבההב7162
  החמחוהעב הךמט בל י בל טהה בך טה בהך ב 131700
  התב צח עב ךי ףמיה13820
  צב סי כ ס בך עא ה ט בבך בך ע סבניט בת צך נבףי ב1820

 46. לשי

  שי עף ט הנף ע מי,ג נפר ך הף עבמלה נךג הך נףענ ך טדגק ל עאב ל ר לכ לכא ל ך עב ה למהאצג ךךעא ך בכב
  מבב ך טנ13258014
  לניט כה ך ןהאב הכטאסר ף וברב תףטבתמנטנךףבר א מד ף ט עך טר ץ יהנ ךמו עאה ךמונ הטא גלא עא דךג ץמ
  מלכ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.