בכמה מתוך ה – 1.2 מיליון שקל שבנט גייס הוא השתמש כדי לנצח את שמעון אור?

מאת  | 15 בינואר 2015
 

ברכות לנפתלי בנט, שגבר ברוב מרשים  על המתחרה שלו על הנהגת "הבית היהודי", שמעון אור (אין לי מושג מה המספר המדויק, אבל למעלה מ – 90% כנראה). מה זאת אומרת לא ידעתם שהיה שם מאבק כזה? בנט ידע. לא סתם ידע. גם נערך ועבד קשה על זה. בנט גייס, על פי מה שהוא דיווח למבקר המדינה, לא פחות ממ – 1.2 מיליון שקלים כדי לנצח את אור. רוב מוחלט של הכסף הגיע מתורמים בחו"ל. דיברתי עם הרבה אנשים ב"בית היהודי". אין מחלוקת שבנט לא הוציא אגורה נראית לעין על ה'קרב' הזה. לא פלייר, לא פלריז, לא מכתב, לא סרטון, לא טלפוני המרצה למתפקדים. מה הוא יעשה בכסף? החוק קובע שהוא צריך להוציא את הכסף הזה רק על מימון הבחירות המקדימות. הוא לא יכול לעשות בו שימוש אחר. בנט בוודאי יודע את החוק, אבל נאמן לשיטות הרגילות שלו, הוא גם יודע מה קובע החוק שיקרה במצב בו נשאר עודף. מותר להשתמש בעודף כזה תוך שלוש שנים, אם יש לך עוד בחירות מקדימות, מותר לחילופין לתת אותו למפלגה, אבל לא למימון הבחירות שלה (אפשר גם להעביר אותו לאוצר המדינה, אבל אני מתערב שהוא לא יעשה את זה). בקיצור, בנט מצא דרך מדהימה להביא לבחירות שלו עוד 1.2 מיליון שקלים. אסור לתורם מחו"ל לתרום לבית היהודי 40 אלף שקלים. זה לא חוקי. מותר לתורם הזה לתת לבנט למאבק הפיקטיבי שלו בשמעון אור ובנט יעביר למפלגה, שהיא בעצם בנט. ישראבלוף.

המחוקק הסכים לאפשר תרומות מחו"ל למתמודדים בפריימריז (בצדק) מתוך הבנה שלא ייתכן שקופת הציבור תממן את זה, אבל הוא לא חלם על מצב שהמתמודדים ימציאו מירוצים חצי פיקטיביים (אני לא טוען ששמעון אור הוא מועמד של בנט, אבל ברור שבנט לא היה צריך לגייס שקל כדי לנצח אותו) כדי לגייס בדלת האחורית כסף למה שבא להם. עכשיו אפשר, למשל, לתת בונוס ליועץ האסטרטגי קלוגהפט של 200 אלף שקלים על זה שעזר לנצח את שמעון אור. למה לא?

אנשי מבקר המדינה כבר היו אתמול בקלפיות "הבית היהודי". אם התרשמתי נכון, הם שמו לב לתופעה המוזרה הזאת והגדירו אותה כ"תמוהה". בנט צפוי לקבל מהם כמה שאלות בקרוב. האם זה יעבור את הכמה שאלות?

תגובות

תגובות

27 תגובות על “בכמה מתוך ה – 1.2 מיליון שקל שבנט גייס הוא השתמש כדי לנצח את שמעון אור?

 1. הלא מחובר ומקושר

  רק מהשנאה שלך הציבור נהנה
  תמשיך לגלות כל מיני טריקים שעשו המפלגות והסתרת

 2. שמואל

  לא הבנתי מה הבעיה.
  הסכמת שמותר לגייס סכום כזה מחו"ל ושמותר לו לפי החוק להעביר את הכסף למפלגה.
  "פירצה בחוק"? יתכן.. אבל זה נשמע כשר למהדרין. ואם המחוקקים לא אוהבים – שיסגרו את הפיקצה.
  לא ציינת שזה יעזור לכסות את החובות הרבים של המפלגה.
  מותר לבנט גם להעביר את הכסף לכסות גרעונות של מתמודדים אחרים?

 3. דוד

  רביב,
  "אין מחלוקת שבנט לא הוציא אגורה נראית לעין. לא פלייר, לא פלריז, לא מכתב, *לא סרטון*" ???!!!
  האם פספסת את הסרטונים שבנט הפיק וקידם בשבועות האחרונים?

 4. ענת ירושלמי

  שמואל היקר, אם המעביד שלך שולח אותך למשימה בעיר אחרת עם 200 שקל לכיסוי הוצאות הנסיעה וארוחת צהרים, ואתה נסעת בטרמפ עם חבר שהזמין אותך לאכול על חשבונו – אתה חייב להחזיר למעביד את הכסף. אם תשאיר את הכסף בכיסך, זו גניבה ואתה גנב. הגמד הקרח בעל שיני השפן בנט קיבל 1.2 מיליון ש"ח ממני וממך ומשאר אזרחי ישראל למטרה מסויימת; אם הוא לא השתמש בכסף למטרה הזאת, עליו להחזיר אותו לבעליו – לנו (כלומר לקופת המדינה). אחרת זו גניבה והוא גנב.

 5. אוריה

  ענת, תנשמי ותירגעי. בנט לא קיבל את הכסף הזה מקופת המדינה או חלילה מכיסך, אלא מתורמים פרטיים. לא שזה מכשיר את ההתנהלות הבעייתית שדרוקר מצביע עליה, אבל את יכולה להמשיך לקנות לחם לך ולילדייך בלי לחשוש שמפלצת-בנט תבוא ותחמוס אותו מתוך ידיהם.

 6. אמיר

  כל הטריקים והשטיקים למד בבית מדרשו של מורהו : ביבי.

 7. ניתאי

  כדי לבדוק האם הייתה התמודדות פיקטיבית צריך לבדוק את שמעון אור (אקדים ואגיד שאני לא מכיר ולא שמעתי עליו מרע ועד טוב. מצד שני אני לא בדיוק ההארד קור של הבית היהודי): כמה כסף הוא גייס? איך פרסם את עצמו? אילו פעולות עשה כדי לקדם עצמו? איפה הגיע ברשימה הכללית?
  ועוד שאלה: איך מוודאים שהכסף, אחרי שהגיע לקופת המפלגה, לא יוצא על הבחירות?

 8. דודו

  קיצר, אתה רומז שיש לבנט רואה חשבון טוב. שערוריה

 9. יוסי

  זו השאלה היחידה? חכו, הבדיקות ממשיכות. העברות כספים נחלוליות? מימון פעילות יאני ציונית-דתית? צפו להמשכים. כמה אירוני: עתיד העם בישראל וגם עתיד יהדות הגולה תלוי היום בכמה בחורים במשטרה שעושים עבודה יסודית, איטית אבל בטוחה. עוד ישמע בערי יהודה ובחוצות ישראל.המצעד רק בתחילתו.
  עוד ילמד בהסטוריה ובשעורי אזרחות איך להשתלט על מפלגה אידיאולוגית כדי למנף דרך להשתלטות עויינת על תחומים נוספים כמו המדינה. מה זה מדינה? בסך הכל גוף מיושן, בקושי זז, מורכב מאד, וגם רקוב בפינות רבות. דינוזהאור שנרדם, עלוב ביצועי שטח. מצמרר לחשוב- העולם כבר היה בסרט הזה, השתלטות בדרך דמוקרטית תוך ניצול תמימות הרוב. בסך הכל ההסטוריה חוזרת.
  בעידן החדש חשיבת ההיי-טק היא המובילה: בליץ קריג על מפלגה, מבפנים, לעשות רושם של מי שפועל לטובת האינטרסים של הלבה העיקרית שלה,האידיאית, ואחר כך- אלהים גדול. אחרי שהשתלטת, בעיקר בזכות צעירים שלא יודעים מהחיים שלהם מה היה כאן ואיך הגענו,ושחונכו בבתי מדרש לאומיים/דתיים כתומים ומטורללים- עשה מה שאתה רוצה. הכל פתוח, גם לבגוד באינטרסים. וזה עוד יבוא, לא רחוק היום. מי שאין לו אלהים- יכול הכל. ראה ערך אריאל שרון. העיקר- אני, אני,אני, אבל תגיד בחוץ – אנחנו, אנחנו, אנחנו.יש הרבה קונים לסחורה הזו, פרי יפה מבחוץ ועם רעל בפנים.
  כך עובדים בהייטק ובעסקים, השתלטויות עויינות תוך שימת דגש על הסתרת פנים,עקיפות וחיבורים עם הדומים לך או נופלים ברשתך. העיקר- הכוח והכסף.תפוס כפי יכולתך- ועבוד על בוחריך, התמימים. שקר כפי יכולתך והעמד פנים של צדיק,בבחינת תהיה צדיק הרבה.
  עוד ילמד איך נעלמו דום ציבור הסרוגים מדן ועד אילת- לא אלה שבביו"ש הדואגים לרעפיהם האדומים ולגינה בבית,דור אבוד שעוד לא יודע מה צפון לו ולילדיו בעתיד. גוש קטיף היה רק הבקרוב.
  ראה איך נקברה מפלגת המזרחי הפועל המזרחי התמימה שזקניה המעטים נותרו משותקים מרוב תדהמה לאחר שמרחו להם קצת דבש על הפה – שישתקו, איך לפוליטיקאים בלבוש אדרת רבנים שחורה – תחפושת נהדרת, יאני בני תורה ואוהבי למד- עשו בית ספר לפוליטיקה.
  בסך הכל- אם אינך יכול להשתלט על מוקדי כוח מבפנים – בליכוד, צא, השתלט על גוף עם מרכיבים דומים, עם ציבור חברים ובוחרים תמימים הנתפס למטורללות רעיונית בקלות, ובראשו פעל לאיחוד כוחות עם גוף רקוב ומיושן כמו הליכוד, ומכאן הדרך קצרה להשתלט על המדינה.
  השאלה היא מתי יתפכחו הנותרים שנותרו נאמנים לרעיון המדינה הציונית ליברלית – גוש של לפחות שליש מאזרחי המדינה,ללא הליכוד. האם ישכילו לתמרן את המשתלטים בעם – לפינה האופוזיציונית, להודיע גם מראש- לא ילכו לאף קואליציה בה ינתנו ועדת כספים ומשרד האוצר – לבית המתחפש ליהודי, לחרדים או לליברמן- לא נותנים יותר לחתולים לשמור על החלב ולזרוק טיפות שמנת לכמה נגררים. לא עוד. לא נותנים יותר לגופים מושחתים ורקובים כמו קק"ל או רשות מקרקעי ישראל להמשיך ולהרקיב לנו את החיים, לא נותנים לנכלולים המגלגלים עיניים לשמיים להשתלט על משרד השיכון.
  איחוד כוחות של בוחרי העבודה, כחלון, יש עתיד – גוש של שליש מהעם לפחות, כולל האליטה העתידית הבונה ויוצרת, בפועל, הוא צו השעה. גוש זה, יחד עם הליכוד שיזרוק את הביבין שלו, הוא כבר קרוב לשני שליש. כל המטורללים, העושקים, הגנבים בפועל ובפוטנציה, מרעילי הבארות ומחרחרי המריבות בארץ ובעולם,משחירי הפנים שלנו, בחוץ.
  ממשלה נקייה מעבריינים, נחקרים,בוצעי בצע ורודפי כוח ושלטון- היא צו השעה.

  לעצור את התדרדרות המדינה – צו השעה.

 10. ד"ש

  רביב, אם הייתה מספיק אמיץ הייתה יכול לקפוץ לזירה הפוליטית כמו חבריך העיתונאים ולהתמודד מול בנט או כל אחד אחר. חבל שאתה בוחר להסתתר מאחרי הגב של התקשורת כדי להפיץ את השנאה האידאולוגית שלך. במקום הנמוך שבו התקשורת נמצאת בישראל זה כבר לא ישנה הרבה אבל אתה הורס שם שלקח לך הרבה זמן לבנות.

 11. ב

  מוזר שלתומכי "הבית היהודי" כ"כ קל להתעלם מהטענות שהמועלות בפוסט הזה. יכול להיות שתמיכה ב"הבית היהודי" מובילה לעיוורון סלקטיבי?

 12. אייל שקד

  ד"ש עם שיר: או שבאים בטענות לעתונאים על חציית הקוים והצטרפות לפוליטיקה, או שמתלוננים על עתונאים שאינם הולכים לפוליטיקה. זו טענה כל כך פסיכית, שדומה לטענה נגד שופט במשפט פלילי שאינו מצטרף למשטרה לתפוס גנבים בעצמו במקום לשמוע עדויות ולפסוק.

 13. מגי

  רביב יקר , האם אתה יכול לעשות שירות לציבור ולברר האם לבנט , זה שאמר ליהודי צרפת שישראל זה הבית היחיד והבטוח של היהודים , יש עדיין דרכון אמריקני ? האם לאשה ולילדים שלו יש דרכון זר ? כי מי שישראל זה הבית היחיד והנצחי שלו לא צריך להחזיק דרכונים פרט לזה הישראלי.
  ובאותה הזדמנות – האם שרה והבנים גם הם בעלי דרכון אמריקני ? האם לליברמן יש דרכון של איזו מדינה מברית המועצות לשעבר?

  מצידי כדי שלא תחשד כמי שמחפש את הימין – שאל את כל מי שמבקש להיות נבחר האם יש לו דרכון אחר , כבטחון לימים פחות טובים . אם כי בנט ליברמן וביבי הם אלה שרצו לספר שיהודים ולאירופאים צריכים לגור בישראל.

 14. עוזי

  אוריה היקר
  "התורם הפרטי" שנתן לבנט מתנה בגובה 1.2 מיליון ש"ח, יגבה אותם ממנו איכשהו מתישהו. מדובר בחוק טבע האומר שאין ארוחות חינם

  אשר על כן הכסף כן יוצא בסוף מכיסנו הפרטי וצריך להיות מודאג מאד

 15. שמואל

  ענת היקרה,
  זאת דוגמא לא רלוונטית. הוא גייס כספים כחוק. לא ניצל אותם (כפי שמותר בחוק), ומן הסתם יעביר אותם לכיסוי גרעונות המפלגה (וגם את זה מותר בחוק). אם שמעון אור היה מתמודד פיקטיבי היה מקום להתדיינות וזה היה מסריח.
  אבל הוא לא.
  בנוסף, אני חושב שהתיאור שלך לבנט מכעיר את הדיון הציבורי וחבל מאוד שיורדים לפסים כל כך נמוכים ולא ראויים.

  לגבי התורם – אני לא בטוח שמדובר בתורם יחיד. וגם אם כן, יש פוליטיקאים רבים שמקבלים תרומות, הציבור לא צריך לממן את הפוליטיקאים, ויש הרבה תורמים שלא דורשים טובות אח"כ. אם יוכח שבנט פעל לטובת איזה תורם (בצורה שאסורה על פי חוק) אז אהיה הראשון שאשבח את התחקירן שיפרסם זאת.

 16. ניסים

  רביב דרוקר

  לפני שאתה מטיף מוסר תחשוף את הצבעתך בבחירות

  אתה מנהל מסע רדיפה פוליטי כדי להחליש את הימין

  זו לא עיתונאות אלא שרלטנות

 17. יוסי

  מגי,

  חבר כנסת לא יכול להחזיק אזרחות זרה.
  לאחר הבחירות הקודומות פורסמה רשימת חברי הכנסת שהיו צריכים לוותר על אזרחותם הזרה. חביבך נפתלי היה בינהם.

 18. ע. לציון

  לרביב דרוקר – אין לי אלא לחזור על ברכת הדרך: המשך בדרכך זו, ללא מורא.

  ליוסי – תמיד אפשר לקצר ולהדק, אבל בגדול – כל מה שאמרת נכון ומדויק.
  לאחרונה אנו נחשפים מדי יום לעוד גרורה פה (קק"ל), ועוד גרורה שם (רמ"י) ועדיין מתקשים להבין כי מדובר בסרטן אלים שמתפשט בכל מערכות השלטון שלנו.
  האם נצליח לעצור ולהסיר את הגידול הזה ב- 17.3.15 ?

 19. ד"ש

  לחברי מהשמאל. הבעיה היא לא הביקורת על בנט אלא האובססיה של רביב. לפני שבועיים הוא העליל שבנט אחראי לטבח אזרחים במלחמת לבנון הראשונה. אחרי שהתברר שהוא מדבר שטויות הוא מצא משהו אחר להיאחז בו. אני מניח שרביב כבר עובד על ה"תגלית" הבאה שלו. הבעיה היא שהרמה יורדת כל הזמן ובנט מה לעשות, הוא ממשיך להתחזק..

 20. Eli

  רביב היקר
  בין מתקפה למתקפה על בנט תשחיל כתבה לא קשורה אחרת זה נראה מאד״ אוביקטיבי ״

 21. עדי

  אז מה דרוקר, ממי קיבלת את צו 8 שלך? מליבני או מהרצוג?
  אתה ממש נראה מגוייס מהרגע שהודיעו על בחירות.

  חבל על המאמצים שלך, ביבי יהיה ראש ממשלה גם הפעם.
  מתישהו השמאל בישראל יבין ש"לא ביבי" זו לא משנה מדינית שאפשר לנהל איתה מדינה.
  כנראה שדור המדבר של השמאל הישראלי צריך ללכת לעולמו כדי שהם יבינו את זה.

 22. אריק

  מה שמגוחך זה שלפני הבחירות אף אחד לא דיבר על זה שמישהו מתמודד מולו, אף אחד לא ידע ולא שמע על שמעון אור בכלל
  לפתע אחרי הבחירות התפרסם שבנט "גבר" על יריבו ולא טרחו בכלל לציין את שמו
  בנטקרטיה במיטבה

 23. טל

  למה בנט כלכך מעניין אותך הרי היה מירוץ , אבסורדי , על סף הפיקטיבי , אבל מירוץ , ומנגד , להרצוג לא היו פריימריז אבל זה לא מנע ממנו לגייס תרומות ( אתג מבקר המדינה) , חלקן מחו"ל ומילה לא נאמרת , אהה שכחנו בטח עכשיו תשתמש בתירוץ מימי תחקיר ישראל היום (תנו לי חומר על ידיעות וגם אותו אפרסם) , בבקשה , לך תבדוק את רויטל סוויד ומי הוא בעלה , ואיך מכניסים לנו משפחות פשע לכנסת , אבל שקט זה לא בליכוד ועכשיו אנחנו עסוקים בלהעיף את ביבי והמטרה מקדשת את האמצעים . בנט נוכל פוליטי והבית היהודי מפלגה מסוכנת בעיניי אבל יש גבול למוסר הכפול שאתה מפגין .

 24. אלדר

  נו ברור שבבית היהודי הכל כשר חוץ מהכסף.
  לכל אלו שתוהים למה רביב לא רץ לפוליטיקה, זה בגלל שבפוליטיקה הוא לא יוכל לעשות מה שהוא עושה כל כך טוב כנ"ל.
  השיטה של המערכת משתקת אותנו, כל פעם שיש הפגנת מחאה – למשל המחאה החברתית, לוקחים את הראשים ונותנים להם ג'ובים במסווה של הכוח לשינוי, כמו חבר כנסת.
  הכוח שהיה להם לפני, נעלם! כל הכוח שלהם זה להצביע בעד או נגד בכנסת – ולכבד את זה.

  רביב עושה עבודה מעולה!

 25. ריקי1

  מצויין.
  יש לו עכשיו מספיק כסף להחזיר לכל הספקים שרודפים אחרי הבית היהודי בשנים האחרונות וזוכים להתעלמות/השמצות/איומים.
  כולל למועמדת הבית היהודי שרצה לראשות עירית בית שמש, נאלצה להוציא כספים רבים מכיסה תוך שהובטח לה כי הבית היהודי יחזיר לה כל אגורה ונשארה בלי תפקיד (כי הבית היהודי הסיר את תמיכתו ממנה במהלך המירוץ) ובלי כמה מאות אלפי שקלים.
  חפשו את כתבתו מאירת העיניים של קלמן ליבסקינד.

 26. Pingback: על ההשפעות המפתיעות של מימון בחירות ציבורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.