טיוטת דו"ח ביבי טורס – תשובה לטענות ליבסקינד, יואב יצחק ו"ישראל היום"

| 8 בפברואר 2015

קלמן ליבסקינד תקף אותי בסוף השבוע שפרסום טיוטת דו"ח ביבי טורס של משרד מבקר המדינה הוא אחד המעשים הכי אנטי עיתונאיים שיש. ליבסקינד תיאר את המסמך שחשפתי כאיזה נייר עבודה ראשוני, שעוד לא הגיע למבוקר וייתכן שישתנה לחלוטין וכתב שהוא בדק והוא יודע שהביטויים הקשים שהופיעו בו לא הופיעו בטיוטה שנשלחה לנתניהו.

אני אשתדל לשמור על שפה נקייה ומוכן להניח שליבסקינד פשוט לא בקי בעובדות ברמה כזאת, שהוא כותב את השטויות המוחלטות הללו. בואו נעשה סדר. הטיוטה שחשפתי על נסיעותיו של נתניהו בזמן כהונתו כשר אוצר אינה איזה מסמך עבודה ראשוני, חד צדדי, שנכתב בלי שהצד השני הכיר אותו.

למעשה, למסמך הזה יש תוקף וחוזק עובדתי הרבה יותר גדולים מרוב התחקירים שאנחנו מפרסמים. בטח הוא חזק יותר מטיוטת דו"ח מבקר המדינה בנושא קרקעותיו של יואב גלנט, שנעשתה בחופזה ושליבסקינד פרסם בהרחבה (למרות ששימוע שנעשה לאחר מכן, מיתן הרבה מהקביעות בטיוטה. חתיכת מעשה אנטי עיתונאי).

טיוטת דו"ח ביבי טורס נכתבה אחרי שתי פגישות של חוקרי משרד המבקר עם בנימין נתניהו (בהן לא הכחיש כמעט דבר), אחרי שכל העובדות שבו הועברו לצד השני פעם ועוד פעם וקיבלו מענה כלשהו, גם אם לא ממש מספק. קלמן, כנראה, לא מכיר את ציר הזמן. חקירת המבקר החלה אחרי פרסום התחקיר במרץ 2011. זו טיוטה שנכתבה יותר משנה וחצי לאחר מכן. היא כבר שיקללה את כל התגובות של הצד של נתניהו. למה היא לא התפרסמה עד היום? זו בדיוק השאלה שליבסקינד, אם לא היה שקוע כל כך בלחפש דמונים שמאלניים בתקשורת, היה צריך לשאול את עצמו. כשליבסקינד יראה לי עוד דו"ח מבקר שכבר 4 שנים נמצא בהכנה, אז אני אהיה מוכן לדון בטענה המופרכת שלו שפרסום מסמך שחושף לראשונה את הממצאים אליהם הגיע המבקר בנוגע לטיסות נתניהו הוא מעשה 'אנטי עיתונאי'.

ההפך, קלמן, ההפך.

פרסום טיוטה במצב כזה בו מבקר המדינה עושה, כנראה, כל דבר אפשרי כדי לעכב את הפרסום (לא מזמן הוא הבטיח לשימרון לכתוב עוד טיוטה ולהעביר לו אותה) הוא המעשה הכי עיתונאי. הוא חושף לציבור את מערכת היחסים הבעייתית של המבוקר, נתניהו ועורך דינו למבקר. לא סתם המבקר כל כך כועס. הוא מבין שנחשפה ערוותו ושיקשה עליו מאוד להסביר גם את העיכוב (חלק מהעיכוב הוא תולה ביועץ המשפטי לממשלה, שביקש ממנו לחכות) וגם את הריכוך, אם יהיה ריכוך

ליבסקינד 'בדק' ומצא שהביטויים הקשים שנכללו בטיוטה ופורסמו על ידי, כבר לא היו בטיוטה שנשלחה לנתניהו. אני מוכן לנחש שה'בדיקה' הזאת כללה טלפון לעו"ד שימרון ואולי אולי גם טלפון לדובר המבקר. מה הוא ציפה שיגידו לו? שזו הטיוטה ושנתיים וחצי אנחנו קוברים אותה אצלנו, כדי שלא תפריע חלילה את מנוחתו של ראש הממשלה?

בואו נזכיר רגע את הממצאים אליהם הגיע המבקר. חדר במלון לילדי נתניהו על חשבון המדינה, רוב נסיעות שר האוצר נתניהו על חשבון גופים זרים (חלקן על חשבון גורמים שצריכים את נתניהו כשר אוצר), רוב מוחלט של נסיעותיה של גברת נתניהו על חשבון גופים זרים, פעם אחת לפחות אותה עוזרת של שר האוצר ממומנת פעמיים, פעם על ידי המדינה ופעם על ידי הבונדס, עוזר של שר האוצר נוסע לחו"ל על חשבוננו רק כדי לשמש בייביסיטר בטיסה לילדי נתניהו וכמובן, שימימה מזוז, היועצת המשפטית של משרד האוצר, העידה במשרד המבקר שמעולם לא התבקשה לאשר נסיעה כזאת של שר האוצר על חשבון גורם זר.

הממצאים הללו חזקים ויציבים. אנשי המבקר תישאלו את עוזרי נתניהו, ראש לשכתו דאז, יחיאל לייטר, קיבלו את כל הקבלות והחשבוניות מסוכנת הנסיעות, אלו לא דברים שמוטלים בספק. שאלה לקלמן – אם שורת המעשים הללו ורבים נוספים זכתה בטיוטה אחת לתארים כמו "פוטנציאל לניגוד עניינים" ו"פגיעה בטוהר המידות" ולאחר מכן זה ירד מהטיוטות (רק לצורך ההנחה), האם זה לא מעשה סופר עיתונאי להראות לציבור שפעם חשבו במשרד המבקר שאלו התארים הנכונים לתיאור התנהגותו של נתניהו, אבל המבקר שפירא החליט שהם כבר לא מתאימים?

ליבסקינד מאזכר בטורו המונומנטלי (מה אתם יודעים, הוא החליט להעניש אותנו על התנהגותנו השמאלנית בכך שיצביע ליכוד. מסתבר שקנה המידה לקולו של ליבסקינד הוא לא מי נכון יותר שינהיג את המדינה, אלא במי התקשורת השמאלנית פוגעת יותר) טור קודם של יואב יצחק בעניין. מאוד לא רציתי לזכות את יצחק בהתייחסות לערמת השטויות שכתב. לליבסקינד עוד יש לי כבוד ואני יכול להבין שלפעמים שנאת השמאלנים בתקשורת יכולה לבלבל אותו. ליצחק אין לי טיפת כבוד, אבל מכיוון שליבסקינד הזכיר, אז רק אסביר בקיצור כמה מופרכים דברי יצחק.

יצחק טען שהמימון הכפול אותו מצא המבקר בזמן כהונתו של נתניהו כשר אוצר כבר הופרך עובדתית על ידי אורי קורב, הפרקליט המלווה שהופקד על בדיקת הפרשה מטעם היועץ המשפטי לממשלה. ובכן, זה קשקוש מארץ הקשקושים. קורב הופקד בכלל על בדיקת הנסיעות בזמן כהונתו של נתניהו כחבר כנסת, שבדיקת המבקר לגביהן הועברה בדו"ח נפרד, שלא פורסם רשמית (אבל פורסם פה. בפעם הבאה קלמן, תעשה קצת שיעורי בית לפני שאתה כותב) כי למבקר אין סמכות על חברי כנסת. המבקר בדק שם טענה שאכן הועלתה בתחקיר "ביבי טורס" למימון כפול, הכנסת מחד והבונדס מאידך שילמו על כרטיס של הטיסה של מר נתניהו. הוברר בדו"ח המבקר כי אכן יש בעיה ובניגוד לטענה הפומבית של הבונדס בעת פרסום התחקיר, יש לארגון בעיה עם מימון אשת יו"ר האופוזיציה וכן שברישומי הבונדס נכתב שביבי מומן, לא שרה.

כך או כך, הפרסום שלי החדש היה על נסיעה אחרת לחלוטין, שנים קודם לכן, שלא נבדקה על ידי קורב וממילא לא הופרכה. בגלל מזמוזי הזמן האינסופיים של היועץ והמבקר, כל תקופת כהונתו של נתניהו כשר אוצר התיישנה כבר ואין טעם למשרד המשפטים לבדוק אותה.

אה, כן ויואב יצחק ו"ישראל היום" גם זעקו מרה על כבודו של שלטון החוק הרמוס. פרסום מתוך טיוטה זו עבירה, הם כתבו. למה היועהמ"ש לא נוקט צעדים כלפיי?  יש לי השערה. אולי מכיוון שבמקרה כזה הוא יצטרך לנקוט צעדים גם כלפי האתר של יואב יצחק שפרסם כאן פרטים מתוך טיוטה וגם כאן וכאן (אין לי שום כוונה לעשות מנוי לאתר של יואב יצחק, אז אלו לינקים לכותרות בלבד) ויש עוד לא מעט שלא הייתה לי סבלנות להוציא.

גם ב"ישראל היום" אפשר למצוא די בקלות פרסומים מפורטים מתוך טיוטות של מבקר המדינה. הנה בטור של דן מרגלית על פרשת הרפז והנה פרטים נוספים בעוד טור של מרגלית על טיוטת דו"ח הרפז . באחת הידיעות של הביביטון הם מתגאים שלא מפרים את החוק בנושא ולא יפרסמו ציטוטים משיחות הטלפון של אשכנזי – וינר והרפז, שפורסמו בכל כלי התקשורת (והועתקו מהטיוטה). זה לא הפריע להם לצטט פרסום שנוח להם של איילה חסון היישר מתוך הטיוטה והנה ידיעה של מתי טוכפלד עם המון פרטים נגד גבי אשכנזי, המועמד הפוטנציאלי שסיכן את נתניהו. אז החוק לא כל כך עניין אותם. אשכנזי אפילו מסר בתגובה שמדובר בהפרת חוק, אבל "ישראל היום" ראה כמוני, כנראה, בחוק הזה אות מתה ואם לא עייפתם, הנה ידיעה מקיפה עם בלי סוף פרטים מתוך טיוטת הדו"ח נגד אשכנזי.

פה הם פרסמו פרטים מתוך טיוטת דו"ח מבקר המדינה על השריפה בכרמל והנה עוד ידיעה עם המון פרטים מתוך אותה טיוטה  ועוד ידיעה באותו הקשר ופה אני אפסיק לייגע אתכם בעוד ועוד הוכחות. זה ש"ישראל היום" ויואב יצחק לא מקדישים מילה לתיאור חומרת הממצאים נגד נתניהו באותה טיוטה, זה אני מבין, אבל קלמן, ליכלכת.

תגובות

תגובות

54 thoughts on “טיוטת דו"ח ביבי טורס – תשובה לטענות ליבסקינד, יואב יצחק ו"ישראל היום"

 1. galgrin777@gmail.com'גל

  רביב -כל הכבוד!!!

  תמשיך בעבודתך החשובה. יש לך הרבה מעריצים שמאמינים לך וסומכים עלייך

  אתה העיתונאי שהכי מעניין לשמוע /לקרוא אותו

 2. sagiv.livni@gmail.com'שגיב

  מי מממן את שכרו של ליבסקינד? זו לא שאלה רטורית, אשמח לתשובה.

 3. ירון

  לפחות לא איימו עליך בתביעה
  אבל למה לרדת על יצחק, הוא עיתונאי הרבה יותר מכל הכותבים בתשלום של ישראל היום.

 4. ibchor@gmail.com'ע. לציון

  ושוב ושוב –
  אל תיחת ואל תירא. המשך בדרכך זו, כי אין דרך אחרת למי שרוצים להחזיר את המקום הזה לשפיותו.

 5. umorami@inter.net.il'אורי

  היום, אתה היחיד שזכאי לתואר עיתונאי.
  כל השאר איפסנו את הביצים והביציות שלהם/ן במקרר.
  כל הכבוד על הנחישות. על העומק. ועל אי גלישה לפסים אישיים.
  השאר עינייני. זה הנשק שלך הכי חזק.
  אל תרפה מאף מנוול.
  אתה התקווה של אלפים (הרבה יותר !) למדינת ישראל שפויה, צודקת, הוגנת.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יואב יצחק הוא עיתונאי קטן

 7. ב

  רביב, תמשיך ככה. המוני ישראלים שאכפת להם קוראים בשקיקה את טוריך. אתה עושה עבודה מדהימה.

 8. polanim21@gmail.com'אלי כ"ץ

  רביב יקר,

  בכתיבתך האמיצה והחכמה ,אתה מגן בכבוד על שארית האתיקה המקצועית של עיתונות לוחמת

  ומקצועית שלצערנו הולכת ומתמעטת.

 9. יקי

  רביב, אתה עושה עבודת קודש. אל תירא ואל תחת מכל האיומים וההשמצות – אלפי אלפים תומכים בך ומוכנים ללכת אתך.

 10. דפנה

  רביב אתה העתונאות לשמה, המשך לכתוב מצפים לכל מילה

 11. קובי

  איש אמיץ אילולא התביישתי הייתי ממתין ליד ביתך כדי ללחוץ לך את היד

 12. סליל

  רביב, גם אם כל טענותיך כאן מדויקות – צודק קלמן שרבים בתקשורת התגייסו למתקפה חזיתית נגד ראש הממשלה. דווקא כעיתונאי מוערך אתה הדוגמה הכי טובה לכך, בימים כתיקונם אתה תחקירן מהשורה הראשונה, ואז למשמע השם ביבי או בנט מאבד כל פרופורציות ומתחיל לירות על אוטומט. שוב, גם אם במקרה הנוכחי צדקת.

 13. א

  בחייך, מי בכלל קורא את מה שהכסיל ליבסקינד כותב?
  הרי בעבור כמה סנטים (כי כתיבתו לא שווה יותר) הוא יכתוב בשביל חמינאי שביבי הוא כנראה צאצא ישיר מנישואי ישו עם מוחמד…….

 14. themrblack@walla.com'אורן

  אינני מחובבי נתניהו (נחנקנו. אין בטחון, יוקר המחיה, מתעסק רק בשרידות). אינני מחובבי בוז'י (מי ששתק בחקירה על מנת שלא להפליל את עצמו אינו ראוי לתפקיד ציבורי בדיוק כמו דרעי שהורשע ואינו ראוי).
  אני עוד יותר לא אוהב עיתונאים כמו קלמן ודרוקר שיתקפו רק את הצד השני על מנת שזה שהם חושבים שהוא ראוי ישב על כיסא ראש הממשלה. תפקיד העיתונות הוא לחשוף את כולם. ימין שמאל ללא הבחנה! רק ככה נגיע לעתיד טוב יותר.
  בפועל, שום דבר לא ישתנה גם אם יתחלף השלטון. המאבק צריך להיות לטווח הרחוק ולא למערכת הבחירות הנוכחית.

 15. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  ההסטוריה תגמול לך על היותך עיתונאי אמיץ ,מכוון מטרה , יסודי, בקיא בפרטים ,לא גולש לצהוב, מודע לסכנות, נושא על גבו את נטל ההתנצלות הכפויה של ערוץ 10 ואת האצבע המאשימה של חלק מהקולגות על ההסתבכות, ולמרות כל זה אינך עוצר ביודעך שאלפי ישראלים נושאים עיניהם אליך שתצליח להפיל את החומה הבצורה שבנה נתניהו בעזרת כספו של מטיבו /אדונו. הלוואי ותצליח ! הצלחתך ישועתנו ועל כך מגיעה לך תודה שאתה קיים.

 16. מיקי

  היום בו ביבי ישב בכלא לא רחוק. אז גם תצטרף אליו הכוורת. לא היה עוד אדם בהיסטוריה של מדינת ישראל שגרם נזק אסטרטגי סיסטמי.

  שרה נתניהו, לא מבינה שהיא לא תהיה אשת ראש ממשלה לנצח. וכשזה יקרה, הייתי מציע לה לרדת מהארץ – אחרת המוסד לחולי נפש יהפוך למשכנה הקבוע.

 17. אחד

  נו באמת. קלמן ידוע עם ההטיות שלו כבר שנים. מי קורא אותו?

 18. יוני

  רביב, אתה מאבד לגיטימיות ציבורית בתור עיתונאי. הזלזול בעיתונאים ראויים כמו ליבסקינד ויצחק מעיד בעיקר עליך – עיתונאי הוא רציני רק אם הוא מסכים איתי.
  עצוב.

 19. nomensland@gmail.com'שגיב

  רביב,
  היושרה שלך נותנת תקווה שלא הכל רקוב במדינה הזו. מקווה שההיסטוריה תשמור לך מקום של כבוד ותשליך אל פח הזבל לוחכי פנכה דוגמת ליבסקינד ויצחק.

 20. צפריר

  דרוקר עיתונאי כל כך נטרלי והגון שממש לא ניתן לנחש מה הדעות שלו, ולאיזה מפלגה הוא מצביע!! או שלא…

 21. נחי

  האובססיביות שלך והעובדה שאתה מוצא רע רק על צד אחד של המפה הפוליטית, פוגעים באמינות שלך בצורה קשה

 22. כפיר

  אתה מאבד אמינות יותר ליותר. ואתה יודע למה טוב מאוד.

 23. rakleze@walla.com'אדי

  היה היה פעם עיתונאי שמאד אהבתי והערכתי. אני יודע שהוא ואני ממש לא באותו מחנה אבל כמי שמאמין בעיתונות חופשית ונשכנית סמכתי בעיניים עצומות על האינטגריטי שלו. ידעתי שאצלו האמת קודמת לכל שיקול פוליטי. שהוא באמת רוצה מדינה טובה ונקייה משחיתות לכולנו. האמנתי גם בערוץ שלו. בתקופת ההתנתקות הארורה הסברתי לכל מי שהיה מוכן לשמוע שזה הערוץ הדמוקרטי היחיד. זה שמביא את כל הקולות, שהאג'נדה לא משפיעה על החדשות. שרוצים להשמיע את כולם.
  עברו כמה שנים, לערוץ כבר מזמן אין אינטגריטי אבל לעיתונאי עוד היה, גם כשהסדקים החלו להיחשף. בסוף כבר אי אפשר היה לעצור את השיטפון שהוריד את האינטגריטי המפורסם באסלה. האיש הפך להיות חיקוי עלוב של האתרוגן מנווה אילן. העובדות זזו הצידה. ברוכה הבאה אג'נדה. העיתונאי רוצה לנצח בבחירות. מי לא? אלא שהעיתונאי שכח שהעבודה שלו היא לא הכלי בשביל זה.
  יצא לי לפני כחמש שנים לעבוד במקום לא גדול שמבוקר מדי פעם על ידי המבקר. ראיתי גם טיוטות של אנשי משרדו. הטיוטות האלו גרמו לי להבין שגם המבקר רחוק מלהיות מושלם. טענות כ"כ ירודות שהיינו בהלם ושהיה כ"כ קל להפריך. אנשי המבקר עוד ניסו להעביר עוד טיוטה מרוככת אבל גם היא גוועה. למדתי שלטיוטות של מבקר המדינה אין הרבה משקל בלי תגובת המבוקר. גם אם קוראים לו ביבי.
  ראיתי גם עיתונאי מוערך מתבזה בדברי הבל שכל כולם תעמולה. משמיץ פוליטקאי עם שטויות שעיתון בית הספר לא היה מפרסם. בונה מהלך לוגי שאידיוטי תהיה מחמאה עבורו לפיו שלום עם סוריה היה מציל את שלטון אסד ואפילו, נשבע שאני לא ממציא, מוחק את חיזבאללה (כאילו שבמצרים זה עבד וכאילו שבירדן זה יעבוד), מתייחס לאופציה של המוני הרוגים ישראלים בצפון כדבר של מה בכך ומגדיל לחשוב שהציבור ממש, אבל ממש מטומטם עם מנטרת "אם ניסוג וירו עלינו ניכנס ונכבוש אותם". אתה חושב שנחתנו מהירח? יש לך איזה ילד שעומד להתגייס או שאמרו לך שהפעם יגייסו את מצ"ח להיכנס ולא אותי?
  גם הערוץ כבר לא מה שהיה. האצבע לוחצת עשר רק בימי חמישי בערב. כל השאר מגויסים. לאן הלך הערוץ שאהבתי? לא יודע, אבל כשיילך הערוץ שאתה אוהב, זה ממש לא יעניין אותי. טיבה של תעמולה שהיא נגמרת מתי שהוא, לא?

 24. מעריץ מושבע

  אדי די הסביר את הבעייה פה, עם אותו עיתונאי – והיה מאוד מאוד עדין בדבריו…
  גם אם נתעלם מהתיאוריה הגאונית שהוא פרסם אתמול ב"הארץ" ומסבירה שלו נסוגנו מהגולן, אז הכלניות היו פורחות, והחרציות מלבלבות, הרי שאנחנו נשארים עדיין עם עיתונאי מגוייס, שקרא נרגשות לתקוף את שרה נתניהו – תוך שהוא ממשיך לנזוף בציבור הימני המתלהם שממשיך לדבר על "התקשורת השמאלנית".

  מר דרוקר, אין לי מושג אם אתה צודק או ליבסקינד צודק (הניסיון מלמד שהוא מוכן לתקוף את המחנה שלו, כפי שעשה במקרה של אבינר, בעוד שאתה פרסמת רמזים לגבי פרס, כשסיפרת בבלוג הקודם הקודם שלך על איזה סרט גנוז שמטריד את מנוחת אנשי שלומו – ומאז לא נגעת בנושא, משום מה…), אבל ברור לגמרי שהמחוייבות שלך להפלת נתניהו, כבר מזמן חרגה מכל תחום של עיתונאי חוקר המעוניין לרדת לעומק האמת. יש לך סיפור של V15, ולא נגעת בו. יש לך עיתון פרטי שמגוייס בכל כוחו לקמפיין הכנוחי (ידיעות אחרונות), ואתה לא מנסה אפילו לבדוק מה האינטרס של בעל הבית בהפלת ביבי (אינטרס שקדם, כזכור, להקמת ישראל היום…). אתה לא חייב לעשות תחקירים על השמאל – אבל אל תתלונן על כך שמפקפקים באמינות התחקירים שלך על הימין….

 25. rrrro74@gmail.com'דני

  אם איאלץ לבחור מי מהשניים נאמן לעקרונות מקצוע העיתונות ומי משתמש במקצוע בעיקר לקידום האג'נדה הפוליטית שלו,
  כנראה שקלמן יהיה בצד של הטובים ורביב בצד של האברמוביצים והנחומברנעים. וקוראי הבלוג הזה יודעים כמה משפיל בשביל רביב להיות בצד של נחום.

 26. yoram@tamirregev.com'יורם

  טוב לדעת שביבי קורא את רביב דרוקר. אך, הצרבת.

 27. yc1948@gmail.com'שפתי כהן-יגאל כהן

  בבונים, אתם פתטיים כאן, ברוטר יעריצו אתכם לכו לשם.

 28. דני גבע

  אם ליבסקינד פרסם מידע על גזל הקרקעות של גלנט אז נסלח לו הפעם..

 29. שמיל

  דרוקר, בדרך ובקצב שבו הולכת המדינה לקיביני פשיסטי ימני, אתה ואני ועוד כמה שמאלנים גאים, נשלח למחנות ריכוז.
  אני רק מקווה שהמחנות לא יהיו בשטחים הכבושים.
  אתה עושה עבודת קודש.
  אני מחכה לראות את המוני הימנים מובטלים כאשר ייפסק כל הסיוע הזר.
  והתורים יהיו במקלט כי כסף לכיפות ברזל לא יהיה.
  עם מטומטם.
  כדאי להחליף אותו.

 30. צ'ומפי

  אז הוא ענה לך ולהלן תשובתו עבור הקוראים. דא"ג, חבל שאין לכם תכנית תחקירים משותפת. מה יש לך מהשיעמומון הזה רזי בקראי, איתך ועם קלמן זה יהיה הרבה יותר מעניין וכפול רייטינג. תחשוב על זה.

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  תשובה לרביב דרוקר
  +++
  קראתי את התשובה הארוכה שפרסמת היום לטור שלי בשבת. קראתי והצטערתי. הצטערתי, כי אני מחזיק ממך איש רציני. הצטערתי, כי אני מכבד אותך גם כשאתה חושב כמוני וגם כשאנחנו מוצאים את עצמנו ברי פלוגתא. הצטערתי, כי קראת כמה מילות ביקורת ענייניות שלי עליך (גם אם אתה חושב שאני טועה), איבדת את הברקסים והחלטת להשיב באוסף של השתלחויות. "שטויות מוחלטות", "קלמן לא מכיר את ציר הזמן", "קלמן לא בקי בעובדות", "ליבסקינד שקוע בלחפש דמונים שמאלנים בתקשורת", הטענה שלו מופרכת", הטור המונומנטלי שלו", "שנאת השמאלנים בתקשורת יכולה לבלבל אותו" ועוד. חבל, רביב, חבל שאתה יורד אל המקומות האלה.
  בין אוסף הביטויים הללו, ובין הביקורת שיש לך גם על "ישראל היום" וגם על יואב יצחק, הצלחתי לדלות נקודות ספורות שקשורות אליי ושראויות להתייחסות. מבטיח לעשות את זה בצורה מכובדת ומכבדת יותר ממה שעשית אתה.
  1. כתבת: "ליבסקינד תיאר את המסמך שחשפתי כאיזה נייר עבודה ראשוני, שעוד לא הגיע למבוקר". זה לא אני תיארתי כך את הדברים, רביב, זה אתה. אתה כתבת: "הטיוטה הראשונה הייתה גמורה כבר לפני כמעט שנתיים וחצי…הנה כמה פסקאות מאותה טיוטה. הערת הקדמה – ייתכן, כמובן, שהטיוטה השתנתה. ייתכן שלנתניהו יש הסברים ממש מעולים לכל נסיעה…". רביב, אלה המילים שלך. וכאן המחלוקת בינינו. בכללי העיתונות שאני מכיר אי אפשר לפרסם טיוטה, שבמהותה היא נייר שעובר שינויים, ולהודיע לקוראים שייתכן ובטרם פרסמת אותה היא השתנתה, כלומר כבר לא רלוונטית. עיתונאי לא יכול לפרסם משהו שלפי עדותו שלו הוא לא משוכנע שהוא רלוונטי ומדוייק. פשוט לא יכול. זו דעתי.
  2. תיארתי לעצמי שתלך מיד להשוואה לפרשת גלנט, אלא שההשוואה שעשית נשענת על מידע לא נכון שיש לך. הדוח שהנפיק מבקר המדינה בעניין גלנט, בניגוד למה שפרסמת בפרשת ביביטורס, איננו טיוטה. בניגוד למה שכתבת, מדובר בדוח סופי. בניגוד למה שכתבת, הוא נכתב אחרי שנתקבלו התגובות מגלנט ומעורך דינו. מדובר במסמך עמוס בפרטים, שנשען גם על מסמכים שנאספו וגם על עדויותיהם של המעורבים במינהל מקרקעי ישראל וברשויות אחרות. אני מבין שחיפשת להחזיר לי, אבל ההשוואה לגלנט לא שייכת לכאן.
  3. כתבת כך, רביב: "ליבסקינד 'בדק' ומצא שהביטויים הקשים שנכללו בטיוטה ופורסמו על ידי, כבר לא היו בטיוטה שנשלחה לנתניהו. אני מוכן לנחש שה'בדיקה' הזאת כללה טלפון לעו"ד שימרון ואולי אולי גם טלפון לדובר המבקר. מה הוא ציפה שיגידו לו?". ובכן, רביב, לא פגעת. חוץ מלהרים טלפון לעו"ד שימרון ולדובר המבקר יש עוד כמה אפשרויות כדי לבדוק. אני עדיין עומד על כך שבטיוטה האחרונה שנשלחה לנתניהו, הציטוטים שציטטת מ"הטיוטה" כלל אינם קיימים.
  4. בהתייחס להתקפה שלך עלי, בעקבות דברים שלא אני כתבתי אלא יואב יצחק, אני מקווה שתרשה לי להרגיש פטור מהצורך להגיב.
  5. "קלמן, לכלכת", כתבת לי, דרוקר, משום שלא מצאתי לנכון למתוח ביקורת על מעשיו של נתניהו, כפי שנחשפו בתחקיר שלך. תגיד לי, רביב, אתה בטוח שקראת את הטקסט שלי לפני שרצת למקלדת להגיב? שים לב, הנה מה שכתבתי: "אני לא מגן כאן על נתניהו. אין לי מושג איך תיגמר הפרשה. די לי בתחקיר שפרסם דרוקר בזמנו על 'ביביטורס' כדי להבין שיש פה סיפור בעייתי מאוד". אני גם מציע לך לבדוק אחורה. החמאתי לתחקיר הזה אינספור פעמים, גם בכתב וגם בשידורי הרדיו שלי. דווקא משום כך חשתי הכי נוח בעולם והכי ישר בעולם גם למתוח עליך ביקורת, כשאני יכול להוכיח בנקל שהיא באה ממקום נקי.
  6. אגב, אני יודע למה חשבת שאין לי מילה רעה להגיד על נתניהו בעקבות התחקיר שלך. משום שכנראה באנו מעולמות שונים. משום שאתה רגיל לעיתונאים שפועלים למען המחנה הפוליטי שלהם. אני, רביב, לא בעסק הזה. אין פוליטיקאי שהצבעתי לו ולא כתבתי נגדו. כתבתי נגד בנימין נתניהו ונגד נפתלי בנט ונגד הבית היהודי ונגד רבני הציונות הדתית ונגד ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה ונגד רבים אחרים, שנמצאים איתי באותו "מחנה".
  7. ועוד הערה אחת אחרונה, דרוקר. אני ממליץ לך לכבד אחרים, גם אם הם מנהלים איתך ויכוח וגם אם הם חולקים עליך. זה רק יוסיף לך.

 31. ניר

  רק בשביל להזכיר, זה לא התחיל מהיום הסיפור עם ראש הממשלה, זה ככה מכהונתו הראשונה כראש הממשלה.
  בכל מדינה מתוקנת היו מגישים נגדו כבר כתבי אישום, רק שכנראה מפחדים להתמודד עם הכוח שצבר, ועם אוהדיו הפנאטים.
  שבאים מכל המגזרים כולל צמרת שלטון החוק, ולא שאני רומז על המבקר חלילה או על היועץ המשפטי.
  זו הסיבה גם שכנראה יוגשו נגדו לבסוף כתבי אישום כשהוא כבר לא יהיה ראש ממשלה, בדיוק כמו בקדנציה הראשונה שלו.
  אולי זו הסיבה להאחזותו בכסא בכל מחיר, ההבנה של ההשלכות ביום שאחרי.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2970874,00.html

 32. shimbar@gmail.com'שמעון בר

  רביב,אתה יקר ,אמין ו…אמיץ. אם לא היית,צריך היה פשוט להמציא אותך. בכל פעם שהמדינה הזו .הביבי- לנד ,מכניסה אותי ליאוש בדך אל הדיכאון,אני קורא או רואה אותך. כול זמן שמישהו כמוך חוקר וחושף…יש תקוה. לא בהמנון,בחיים. שמור על עצמך,בשבילנו.

 33. ציפורים

  רביב,
  השבוע יצא לי להשאר בבית די הרבה (שפעת) ועשיתי לי מרתון של הסדרה שושלת טיודור (סדרה מעולה) והיה שם קטע שהמלך הנרי נכנס לפגישה עם הקרדינל וולסי, אן בולין נכחה בחדר.. השיחה היתה על ענייני המדינה. הקרדינל ביקש להפגש בארבע עיניים, אז ענה לו המלך הנרי "זה בסדר אתה יכול לדבר, אן מעורבת בעניינים…"
  מזכיר לי משהו עם ראש המוסד מאיר דגן והגברת הראשונה שלנו… מפחיד !!!

 34. benzionke@gmail.com'בנצי

  יש שני עיתונאים משכמם ומעלה -אתה וקרן נוייבך, אתם תקוותי שלא הכל אבוד.

 35. יוסי

  אין צורך להכביר מילים על קלמן ליבסקינד- איפה הוא ואיפה דרוקר
  ליבסקינד מתאים לרמה של מעריב, מקור ראשון- חשיבה רדודה, לעיתים רחוקות עם הברקות חקירה (ענין גאלנט), חשיבה מהאונה הימנית המטורללת, ונכון- מתאים לו להצביע ליכוד, הוא ברמה האינטליגנטית של מצביעי ליכוד, מה הפלא?
  יש יותר גרועים ממנו- ראה הזבליתון ישראל שלנו, עם שלושה כתבים פוליטיים ברמה של בטאון גן הילדים בשכונה, ראה הכתיבה הפוליטית של כמה מהעתונאים במקור ראשון- עתון מעולה בכתיבה בנושאי יהדות,תענוג לנפש, אך ילדותי,רדוד ומטופש מהבחינה הפוליטית
  רביב, לך בכוחך זה והמשך לחקור ולגלות ולהציף את ה…. על מי האפסיים של החברה הישראלית

 36. רז

  יש לי סיפור טוב לסרט תארו לכם טרח זקן מלא בפאפילוס מהפסדי הלקוחות של הקזינו שבמקוי . הטרח הקים עיתון ביביתון שופר של ראש ממשלה מכהן במדינה קטנה מדינת היהודים. גם הטרח יהודי. מצא לו מריונטה ועושה דברו. אף התבטא פעם ישראל לא חייבת להיות דמוקרטיה הרי הוא הטרח החליט שהוא הפאודל הסריס של אותה מדינה. ואופס באו חברים בכנסת שנפגעים וכלל לא מרוצים מהשופר של הפאודל. שכולו תשבחות למריונטה. והחליטו להעביר חוק כי אותו שופר אסור שיחולק חינם אלא בתשלום כמו כל שאר העיתונים. מה לעשות לא לכל העיתונים והמדיה יש פאודל פרטי שמפריש ביד רחבה כספי הפסדים של לקוחות הקאזינו. קיבל המריונטה פקודה מהפאודל. פטר שריך לך לבחירות. למה ??? ככה. ככה ישקע החוק והעתון ימשיך לשרת את המריונטה.
  מה יוצא לנו מכל מלחמת העיתונאים הזו שגם קודש הקודשים שאמור להיות מבקר המדינה . המוסד הכי נקי כביכול גם הוא מושחט.
  האמן לי צריך לעשות סרט על כל הסיפורים האלה. ונראה לי שהצופים יחשבו שזה סרט דמיוני

 37. barish98@yahoo.com'רן

  אתה עושה עבודה מעולה.אבל…שמור על עצמך .אין לדעת מה הם מסוגלים לעשות כדי להמשיך במלוכה

 38. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל הכבוד אני עוקבת וגאה שיש אנשים כמוך מקצועיים ועיניניים

 39. adiazar15@gmail.com'טל

  אני קורא את דרוקר ואני קורא את תגובתו של ליבסקינד כפי שפורסמה באחת התגובות פה ואין לי ספק שהאמת נמצאת עם ליבסקינד . אבל זה בסדר , את ההסברים דרוקר יצטרך לתת לא לנו ולא לציבור , אלא לחבריו לעבודה בערוץ 10 כי בפעם הבאה , בעוד כחמישה חודשים , כאשר הפעם לא יהיו בחירות ולא יהיה מנוף לחץ על הממשלה , אל תתפלאו כשאף אחד בכנסת לא ירוץ לעזרתכם , והפעם , אחרי שההימור של ורשבסקי ודרוקר להפיל את ביבי לא יצליח , אל תצפו לעזרה . אבל את דרוקר לא מעניינים לא עמיתיו העיתונאים ולא יתר עובדי הערוץ , הוא את המיליון שקל בשנה לקח הביתה , ומשתמש בערוץ טלויזיה שלם בכדי לקדם אג'נדות אישיות ולא בוחל בשום אמצעי בכדי להשיג מטרות פוליטיות שלדעתו ישרתו את מטרותיו המקצועיות (דרוקר וורשבסקי חושבים כי אם יתחלף השלטון , השלטון החדש יבוא לקראת הערוץ ויאפשר הפיכתו לערוץ אקטואליה ללא צורך לעמוד בדרישות הרשיון לערוץ מסחרי וכך ייטב מצבו של דרוקר ויוחזרו לו הכספים עליהם ויתר במסגרת הקיצוצים ותפקידו בערוץ יהפוך למשמעותי יותר )

 40. s.affias@gmail.com'Shabtai

  כדאי שמר דרוקר יענה באופן ענייני כאן למה שמר ליבסקינד פרסם בתגובה למאמר דרוקר. ליבון העובדות בלי משפטים מעליבים או מזלזלים יעזור להבין מה באמת קרה.

 41. Seriously

  shabtai, הוא לא מסוגל.. זה מעל לרמתו השמאלנית העליונה להתייחס ברצינות ובכבוד לתגובות כנגדו
  בדיוק כפי שאחר שתקף את בנט באיזו חצי שמועה של "מישהו מאוד רציני שלא אחשוף את שמו" (או במילים אחרות, בלוף) ואחר כך התגלה שזה לא כלכך מבוסס – אז הוא כביכול התנצל, אבל המשיך לתקוף עם דבר אחר. ילד קטן וקטנוני.
  כי זה מעל לרמתו להודות שלא עשה עבודה טובה. שזה היה שקר שאין לו רגליים.
  ולכן אותו מקור "חשוב ואמין" לא היה מוכן להזדהות בשמו. כי זה כל כך רציני וחשוב ונוגע למנהיגות של מועמד לכנסת..
  כן רביב, אתה עיתונאי רציני שיודע להודות בטעויותיו.. שדעותיו השמאלניות לא משפיעות על התחקירים שהוא עושה
  ולכל המגיבים/מעריצים טרוטי העיניים, אתם מעריצים את השמאלץ הזה כתחקירן רציני.. פשוט מעלה גיחוך

 42. -ליאור

  לעניין 2 התגובות שמעלי (שפורסמו ברצף, מעניין למדי) – אני דווקא קורא את תגובתו של ליבסקינד פה ורואה שהוא הולך לכל מיני מחוזות לא רלוונטיים כמו השפה שבה רביב משתמש, אבל הקפיד להתעלם לחלוטין מהעובדות ומהפרטים וניסה רק לזרות עוד חול בעינינו. פרט ללומר "לא נכון" על כל סעיף וסעיף, לא טרח לפרט או לצרף אף הוכחה. לא השתכנעתי.

  אבל הרבה יותר מפריע לי דבר אחר שהשתרש בתקשורת המגוייסת שיוצאת להגנתו של נתניהו (ואני סופר באותה נשימה עיתונאים, עורכים, טוקבקיסטים בתשלום ובחינם) – כולם כאחד טוענים שיש מאמץ מרוכז להפיל את ראש הממשלה, ומתחלחלים עד עמקי נשמתם הדמוקרטית מהרעיון הזה. אבל הרעיון שבמדינת ישראל יכול להיות קיסר שלא ניתן להחליפו הוא דמוקרטי וקדוש בעיניהם.
  אין שום דבר פסול במאמץ מרוכז להפיל את ראש הממשלה, אם רבים מאיתנו חושבים שהוא ראש הממשלה הגרוע ביותר שהיה לנו אי פעם, ומסוגלים לגבות זאת בעובדות (כמו הסיכול הממוקד שעושה נאומו בקונגרס למאמץ למניעת התגרענות איראן, אבל באמת שלא חסרות דוגמאות אחרות), אין שום פסול במתקפה תקשורתית עליו. הוא לא האפיפיור והוא לא קדוש, ואם הוא עומד לבחירות, זה בדיוק הזמן להוציא לאור את כל השחיתויות, את כל המעשים האפלים, את כל השרה'לה ואת כל החרא'לה. הציבור צריך לראות מה הוא עושה לפני שיבחר בו לקדנציה נוספת.
  גם האג'נדה מאחורי הדחת אולמרט (שהיתה מובהקת לא פחות, לנוכח כוונתו להגיע להסכם עם הפלסטינים) לא שינתה דבר והוא ישלם על מעשיו. אם ליבסקינד או יצחק רוצים להוציא את כל הלכלוך על מתמודדים אחרים – הם מוזמנים, אף אחד לא יכול לומר לעיתונאי איפה לחקור, ואם יתברר שבוז'י חטא עשירית ממה שביבי חטא – גם הוא לא יהיה ראוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.