מכהנא עד מרזל – איך השתנינו? האם ביבי יישב איתו בקואליציה? ועם ישי, שהכניס אותו לכנסת?

| 22 בפברואר 2015

ב 1984 נבחר מאיר כהנא לכנסת. הגזען שהטיף לטרנספר נתקל בתגובה ציבורית, שהיום נראית בריאה באופן חולני. כשהוא היה נכנס לנאום בכנסת, חלק מחברי הכנסת היו עוזבים. רשות השידור של אז התקינה תקנות מיוחדות שנועדו לצמצם את הסיקור התקשורתי שלו. תקנון הכנסת שונה כדי לאסור עליו להציע הצעות חוק גזעניות וחוק יסוד הכנסת תוקן במיוחד בשבילו כדי לחסום (בהצלחה) התמודדות נוספת שלו לכנסת. לכל המהלכים הללו הייתה שותפה מפלגת השלטון, כמובן, הליכוד וזאת למרות שהתחרות בין הגושים הייתה אז לא פחות קשה מהיום (אלו ימי ממשלת האחדות והרוטציה).

בבחירות 2015 רץ ממשיך דרכו של כהנא, העבריין ברוך מרזל. במקום החמישי ברשימה הוצב אדם בשם עמיטל בראלי, שסרב פקודה בזמן ההתנתקות, ישב בכלא וכבר הודיע שימשיך להטיף לכך. בתנועה הקדושה תומכים חשוכי הרבנים, גדולי המסיתים, אבל התגובה הציבורית עלובה למדי. זה התחיל בפסיקה פחדנית, אין דרך אחרת לכנות זאת, של בית המשפט העליון. איך השופטים הנכבדים, שעוד לא פרסמו את נימוקיהם, יסבירו שכהנא נפסל ותאומו הרוחני מרזל לא?

ואם בשופטי העליון אחז הפחד, מה לנו כי נלין על הפוליטיקאים?

מיו"ר המפלגה של מרזל, ח"כ אלי ישי, באמת אין סיבה לצפות לדבר. ישי הוא ללא ספק אחד הפוליטיקאים הכי פחות מרשימים שפעלו כאן ומהיותר ציניים שבהם. הוא כבר הודיע שאחרי הבחירות הסיעות יתפצלו. במילים אחרות, אני אכניס במו ידיי את התועבה הזאת לכנסת, אתן לו חסינות ואחריי המבול, כלומר, תפקיד של שר בממשלת נתניהו, כמובן.

קצת יותר ציפיות לכאורה היו ממספר 2 שלו ברשימת הטלאים הקרויה "יחד". ח"כ יוני שטבון, מסתבר, הוא עוד הוכחה למתאם ההפוך בין אומץ לב בשדה הקרב – שטבון קיבל צל"ש הרמטכ"ל על תפקודו בקרב בינת ג'בייל – לאומץ לב אזרחי. שטבון, פליט של "הבית היהודי", כבר חווה על בשרו טעימה קלה מחבורת הקיצוניים הזאת, כשהתגלע ויכוח בתחילת הדרך על הרכבת הרשימה, אבל גם זה לא הרתיע אותו.

לא מזמן פסל ראש הממשלה את אחד משופטי פרס ישראל כי חתם על עצומה שמעודדת סרבנות. שר הבטחון שלו גיבה אותו. בבחירות הקודמות טען נתניהו שלא יכניס את בנט לממשלתו, כי אמר משהו שהשתמע כמו לגיטימציה לסרבנות. האם נתניהו ויעלון יסכימו לשבת עם הגזען מרזל והסרבן בראלי בקואליציה? בכל התרחישים של הרכבת הקואליציה  נהוג לספור את המפלגה המטורללת של ישי אוטומטית עם נתניהו. ראש הממשלה שותק. הוא חדל לענות לשאלות באופן כללי ובכל זאת, האם הליכוד יישב עם מרזל? ונאמר שהסיעה תתפצל, אז נתניהו יכניס לקואליציה שלו את אלו שאפשרו את כניסת הכתם המוסרי הזה לכנסת? הוא יתגמל את ישי על נאמנותו בתפקיד של שר ויעצום עיניים על כך שהכניס את נציג הקבוצה שמביישת את כולנו מדי יום?

גם התקשורת יכולה להיות קצת פחות פסיבית כלפי התופעה. באופן כללי, אין סיבה לראיין את אלי ישי. הוא ממילא לא עונה על שאלות. לא מזמן העיתונאי חנוך דאום ריסק עליו כמה שעות טובות לטובת תוכניתו "המתנחל". כמה מאות שאלות מאוחר יותר, גם דאום הבין שישי לא יגיד כלום, לא כי הוא לא רוצה, הוא פשוט לא יכול. אם כבר אנחנו מראיינים אותו, או את פעילות המפלגה שלו, אולי לפחות נתמקד בעובדה שישי אחראי במו ידיו לחזרת הכהניזם לכנסת? איך עושים את זה? תסתכלו פעם על ראיון עם חנין זועבי. לא מגיע לישי טיפול טוב יותר.

המאמר פורסם הבוקר ב"הארץ"

 

תגובות

תגובות

19 thoughts on “מכהנא עד מרזל – איך השתנינו? האם ביבי יישב איתו בקואליציה? ועם ישי, שהכניס אותו לכנסת?

 1. איתן

  מסכים איתך כמעט בהכל.
  כאיש ימין (לטעמך אולי אהיה קיצוני) אני מקווה מאוד שמרזל לא ייכנס לממשלה (הלוואי וגם לא לכנסת).
  לגבי אלי ישי, הוא פסול גם אבל במידה מופחתת.
  אני לא מסכים איתך לגבי הטענה שאין למה לראיין את אלי ישי כי "הוא ממילא לא עונה על שאלות". גם הרצוג לא עונה לשאלות (ראה הכתבה בעיתון הארץ בו שאלו אותו לגבי לימוד תורת האבולוציה ולגבי אמונה באלוהים).

  אגב, אם בתור עיתונאי אתה רוצה לדרבן את המדינה למקסימום "דמוקרטיות" אתה צריך לעודד גם השמעת הקול של אלי ישי ואפילו של מרזל.

 2. ערן

  ושוב, מערכת המשפט האימפוטנטית מוכיחה אוזלת יד.
  אין סיבה שמרזל ובן גביר וחבורתם מסתובבים חופשיים. הם עבריינים. אבל בית המשפט שמאפשר לחנין זועבי להסתוב חופשייה ולרוץ לכנסת, לא יכול לחסום את מרזל.
  מערכת משפט נקייה, אמיצה וחזקה הייתה משתלטת גם על השמאל הקיצוני וגם על הימין הקיצוני.

 3. greda116@gmail.com'אושיק

  אתה סתם אדם בזוי הזוי שאף אחד לא לוקח ברצינות .זרקו אותך מכל אתר ואתר ונשאר לך רק העיתון האנטישמי שחלקו נכתב בעברית. נראה שאתה יותר כותב מתיסכול שאף אחד לא מתייחס וכחול שהתיסכול שלך עולה כך אתה מקצין יותר ויותר. תעשה פסק זמן רביב החזר לנו את האמון בעיתונות. אם אתה זה פני העיתונות אז ישראל היום יקבל את פרס ישראל השנה

 4. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  זועבי מייצגת בוחרים ערביים שנלחמים על מימוש זכויות שלדעתם הם זכאים להם, גם אם לא הייתה עוברת מבחן קבלה לקורס נימוסין של מירי רגב, ואילו אלי ישי גזען חשוך שכדי לא להעלם מהעולם הפוליטי חובר לשוליים של הגזענים בישראל.

 5. שמיל

  נראה את עם ישראל חוסם בגופו את כניסת הפושעים האלה לכנסת.

 6. -ליאור

  יודעים מה, לא מפריע לי מרזל או שמרזל – אדרבא, שיש בכנסת ויצעק עד שגרונו יכאב. עוד אצבע לכאן או לכאן לא תעלה ולא תוריד.
  הרבה יותר מפריע לי שתאומיו הרוחניים של כהנא הצליחו למצוא את דרכם לליכוד, שמתיימרת להיות מפלגת השלטון. ולא רק זו – מסתמן שחלקם הגדול גם יאחזו בתיקים רבי משקל בממשלה.
  אוי לנו.

 7. meirgeva@gmail.com'אמיר

  דחוף! דרוש ״חוק כהנא״ חדש שיוציא מחוץ לחוק הן את המפלגות והתנועות והן את האנשים עצמם! ערימת הפשיסטים הזו חייבת להיעלם מהחיים הציבוריים!

 8. katzirron@gmail.com'רון

  אם לא הפנמתם אז יש לי חדשות: כהנא ניצח ובגדול. אלה כבר אינם " עשבי בר" בחסות הליכוד שהפך לימני השרץ הוכשר וכבר אנו רואים חוק שכמעט וחוקק וביבי, ובנט, ישי ומרזל רק מחכים להזדמנות לחזור לממשלה שתחוקק עוד ועוד חוקים גזעניים שלדעתם תביא את רוח ההלכה לחיינו ומאז מי שלא תשים רעלה נידונה לסקילה. הם כבר כאן ואף אחד לא יגרשם.

 9. urikkr@gmail.com'יוריק קרמר

  רביב, תודה שהעלית כך את הנושא. ידעתי את העובדות, אבל לא ראיתי את התמונה.
  אתה עושה עבודה חשובה.

 10. אריקו

  כשצריך את הגנב – מורידים אותו מהעץ.
  זה כל הסיפור.
  מי שירכיב את הממשלה הבאה, מי שלא יהיה, יצטרך להוריד גנב או שניים מהעץ.
  אם לא יוריד – לא תהייה לו קואליציה.
  גם כך הקואליציה תהייה לא ממש יציבה.
  כמו עגלה אחת עם חצי תריסר סוסים שמושכים אותה, לא כולם לאותו הכיוון.
  הציפיות שלי הן נמוכות מאוד, ממש אפסיות.

 11. יוחנן המאומן

  נכון היה לכרוך את פסילתו של מרזל האנטי-ישראלי יחד עם פסילתה של זועבי, האנטי ישראלית לא פחות.
  שניהם חשוכים ושניהם פועלים נגד מדינת ישראל. כל אחד מכיוון אחר, אך באותה דרך של הסתה אלימה ומסוכנת.
  חבל שבית המשפט פסק פסיקה פחדנית.
  חובתה של הדמוקרטיה להגן על עצמה מפני אלו שמנצלים את החרויות שהיא מעניקה בכדי לפגוע בה.

 12. yuvalpin@post.tau.ac.il'יובל

  נראה אם לדרוקר תהיה בעיה כשמרב "אל תשלחו את הילדים שלכם לצבא" מיכאלי תהיה מועמדת לשרה אם חס וחלילה הרצוג-לבני יקימו ממשלה.

 13. ilesnerisrael@outlook.com'ישראל

  רביב עובד על פי תוכנית שהוא תיכנן לעצמו כבר המון זמן, שמטרתה הורדת נתניהו יחד עם הימין מהנהגת המדינה.
  1)זה התחיל עם כל הפצת השקרים שנתניהו סוכן של הcia .
  2)זה המשיך עם הפצת השקרים של עובדת בית ראש הממשלה.
  3)זה המשיך עם הפצת שקרים על ביבי והקלטת/
  4) זה ממשיך עם פרשת הבקבוקים וריהוט הגן.
  ולאחר שהוא ראה שכולם אומרים שאלו זוטות ואף אחד לא מענין אותו הפרשות הא טוען שבמקום להתעסק בנושאים מהותיים "כולם" מתעסקים עם נושאים בשוליים.
  משראה ששום דבר לא מזין לנתניהו הוא מפנה עכשיו את הביקורת לשוטף הראשון של נתניהו בתקוה להחלשתו והחלשת הקואליציה העתידית לקום בראשות נתניהו.
  לי ניראה שהשלב הבא שלו זה לירות לעצמו כדור בראש מרוב התסכול שיפול עליו בלילה של ה-17-3

 14. דורון

  ההתמחות של השמאל היא סתימת פיות. דרוקר לא מכיר בזכותם של אנשים להחזיק דעות הפוכות משלו. דרוקר, הוא חילוני פונדמנטליסט. הוא אינו שונה מכל קיצוני סותם פיות אחר. השמאל הדיקטטורי סותם הפיות מנסה לשלוח גרורות לכל כיוון, במטרה לקעקע סופית את הדמוקרטיה הישראלית. הם שלחו את הגרורות לבית המשפט העלון, לפרקליטות למדיות התקשורת השונות ועוד.
  לכל אדם שמחזיק בדעות הדומות לאלו של הרב כהנה יש זכות להיבחר לכנסת ישראל. ברם צריך להיות תנאי מרכזי לכל הנבחרים לכנסת. הם צריכים להכיר בזכותה של מדינת ישראל להתקיים. ונכון להיום חברי הכנסת הערבים חותרים לחסל את המדינה מבפנים, במטרה לזרוק את היהודים מא"י.
  השמאל הדיקטטורי לא מכיר בדמקורטיה. למרות שהם תופסים את ערכיהם כנעלים מעל כל ערך אחר, ויעשו הכל כדי לכפות את דעתם על אחרים, בסופו של יום- אין להם באת כל אידאה. מדובר באנשים שתמיד ינסו להשליט ערכים הפוכים לחברה בה הם חיים, מתוך מטרה אחת ויחידה: ליצור כאוס ליצור אנרכייה. כלומר מדובר באלימות כדרך חיים.
  כאשר אני מנסה לנתח את הערכים שהשמאל תומך בהם כביכול, אני לא מוצא ולוא ערך אחד. יש פער ענק בין המילים היפות שהם משתמשים בהן, לבין מה שהם עושים במציאות. וזאת שיטה בולשביקית ידועה. להציף במלל צדקני, במטרה לכסות על מה שהם עושים בפועל.

 15. המחנה היריב

  פסיקת בג"צ היתה מוטעית – וועדת הבחירות שהיא גוף פוליטי צדקה- אין מקום למרזל וזועבי בכנסת בשל ההסתה לאלימות של שניהם. רביב, אתה עובד כל כך קשה בשביל השגת רוב לממשלה בין העבודה ולפיד -אם כך יקרה, נתניהו לא יצטרך לשקול את צירוף מרזל, כי הליכוד יהיה באופוזיציה.

 16. eldarmaza@gmail.com'אלדר

  לא צריך את ישי ואת כהנא מרזל וחבריו.

  יש לנו את אלקין ואת לוין שינסו לחוקק חוק לאום שאין בינו קשר למדינת ישראל וליהדות, אלא גזענות לשמה.

 17. gadifi5@walla.co.il'גדי

  כול הכבוד לרביב דרוקר הערב בתוכנית על חברון המראה את הבריון ברוך מרזל משתולל בחברון .בחסות הצבא השומר על ישבנו ..ניראה אותו חכם שאין שם חלים עם נשק ..מרזל אין לא מה לעשות בכנסת ולא לזועבי שנהם מקומם מחוץ לכנסת ..פשוט מסוכנים למדינה ..ומספיק עם הסיסמאות המטופשות של אנשי הימין שכאן…

 18. דורון

  הפסקתי לקרוא את קשקושיו של דרוקר, במשפט הראשון שטען כי מי שרוצה לטרנספר את הערבים הוא גזען.
  אני דווקא סבור שמי שמתנגד לטרנספר של הערבים הוא גזען. כלומר הגזען האמיתי כאן הוא דווקא דרוקר, ולא מרזל.
  ולמה אני אומר זאת??? פשוט מאוד. תסתכלו על מפת המזרח התיכון ותכינו בעצמכם. ישראל הגודלה היא פסיק קטן מכלל המזרח התיכון הערבי. וגם על אותה פיסת ארץ קטנה, שואפים הערבים להקים מדינה נוספת, וכמובן שדרוקר תומך באותו רעיון גזעני.
  על כן שפעם הבאה שאתם חושבים על דרוקר, תחשבו שוב. האיש גזען מדופלם. רוצה להקים מדינה ערבית נוספת, למרות שאף אחד לא צריך, וזה על חשבון השטח הקטנטן השייך ליהודים כבר 3500 שנה.
  בקיצור, דרוקר גזען!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.