מכתב ללבני: ותרי על הרוטציה

מאת  | 1 במרץ 2015
 

גברת לבני שלום,

יש לך הזדמנות נדירה. לא לכל פוליטיקאי נקרית בחייו הזדמנות כזאת. זה פעם בחיים. הזדמנות לחזור מאי המתים של הפוליטיקאים. ותרי על הרוטציה. ביוזמתך, בלי לחצים, בלי שייכתב שראובן אדלר תמרן אותך ובוז'י הרצוג שתק והסקרים הראו, בלי כל זה, ותרי מיוזמתך כי זה נכון וצודק ועל הדרך, גם יחזיר אותך מעמדת הפוליטיקאית שכולם נהנים להסתלבט עליה, שאנשי הפרסום עושים מאמצים מתוחכמים להסתיר אותה בלי שייראה שמסתירים, למקום של שליחת ציבור אמיתית, שמוכנה להקריב את האינטרסים האישיים שלה לטובת משהו שגדול יותר ממנה.

מראש, הרוטציה הזאת נולדה בחטא. אי אפשר לספסר בתפקיד ראש הממשלה ולגזור אותו לחתיכות. ראש ממשלה לשנתיים זו המצאה נוראית. ספק אם ראש ממשלה, בטח בקדנציה ראשונה, יכול להשלים משימות מורכבות ב – 4 שנים. ראש ממשלה שיודע מראש שיש לו רק שנתיים נידון מלכתחילה לרדוף רק אחרי סקר הפופולאריות של מחר. מה הטעם לנסות להניע מהלך מדיני דרמטי, אם ממילא רוב רובו יקרה אחרי שהוא יעזוב את השלטון? מה רמת הבטחון של מי שיסגור משהו עם ראש הממשלה הזה בכך שהוא יתממש? יו"ר הסתדרות, בעל שליטה בחברה בינלאומית גדולה או מנהיג פלשתינאי – האם הם יעזו לעשות פשרות גדולות בהסכם עם ראש ממשלה, שעוד שנייה עוזב?

אני מכיר את הטיעון שלך. רעיון הרוטציה, את טוענת, שימש כשובר השוויון, שגרם להרצוג פתאום לקפוץ בסקרים ולהוות תחרות לנתניהו.
אני חולק עלייך. מה שקרה הוא שכל בוחרי 'רק לא ביבי' חיפשו אלטרנטיבה. לא ממש שינה להם איך קוראים לה, העיקר שיהיה לה סיכוי להביס את נתניהו. ברגע שהצטרפת להרצוג, אכן סימנת להם – פה זה המקום. גם אם היית מצטרפת ללא רוטציה – כמו שהוכיחו הסקרים באותה תקופה – אותו אפקט היה קורה. מאז, הרוטציה הפכה לנטל אלקטוראלי וגרוע מכך, מבחינתך, את הפכת למשקולת, לפיסת קרטון הזאת שנכפית על מי שהזמין פיצה בוז'י. הפוליטיקאית שבאמצע שנות האלפיים נראתה כאחת הענייניות שיש, בעלת אגו מהמתונים והנשלטים ביותר, נראית פתאום כמגלומנית שעושה את דרכה לפסגה באמצעות עסקאות פוליטיות מפוקפקות. עוד לא התאוששנו מבחירות 2013 בהן רצת על הכרטיס שאני הכי נגד ביבי שיש, רק כדי להיות הראשונה שקופצת לממשלתו תמורת תפקיד שרת המשפטים. באותן בחירות, את לבדך היית זו שמנעת אפשרות לייצר אלטרנטיבה לנתניהו. בהתעקשותך להקים מפלגה משלך, בסירוב שלך לחבור לשלי יחימוביץ' (היא לא הסכימה לתת רוטציה), יצרת את המבנה התלת ראשי, שאפשר לנתניהו קדנציה שלישית. עכשיו יש לך אפשרות נדירה לתיקון. נכון, בדרך תצטרכי לזרוק הזדמנות להיות ראש ממשלה עוד שנתיים. זה לא דבר של מה בכך. מן הסתם, זו הסיבה שלא תרימי את הכפפה, אבל זה די ברור שבתרחישים הפוליטיים שמסתמנים כרגע, ספק רב אם תהיי ראש ממשלה בסוף הבחירות הללו, אבל בטוח שתישארי אחת הפוליטיקאיות הכי לא אהובות במדינה.
בעבר הודית בכנות שמה שהפך אותך לפתע משרת קליטה די אלמונית למועמדת לראשות ממשלה ואחת הפוליטיקאיות הפופולאריות במדינה זו התקשורת, התקשורת שציירה אותך כשפויה, עניינית, אחת שפועלת לטובת העניין. עכשיו רק תדמייני את זרמי החשמל שתחוללי בכל המחנה שלך, אם פתאום תוותרי על האגו ותראי שלמען המטרה הגדולה יותר, את מוכנה לוותר את האינטרסים שלך. תחשבי איזו הבעת אמון זו תהיה במנהיגותו של הרצוג. זו יכולה להיות ההחלטה שתפריד בין עוד קדנציה של נתניהו למהפך וזה רק בידיים שלך.

המאמר התפרסם ב״הארץ״

תגובות

תגובות

34 תגובות על “מכתב ללבני: ותרי על הרוטציה

 1. יוכבד

  אני היחיד שמצביע לה? היא הפוליטיקאית הכי טובה שיש היום.

 2. ברטה

  גם אני הפניתי אליה את שאלה הזו כאשר התארחה עם הרצוג בהארץ, לא ציפיתי לתשובה אחרת בפורום הזה אך אני סקפטית שתוותר על הרוטציה-
  "ברטה שואלת: שאלה לציפי – נשמעת הטענה שהרוטציה גורמת כיום לנזק אלקטוראלי, בניגוד למה שהיה כאשר חברת להרצוג. האם את מסוגלת להראות גדלות נפש ולוותר על הרוטציה למען ניצחון המחנה הציוני, כאשר המטרה העיקרית היא להחליף את השלטון?

  לבני: ניצחון המחנה הציוני נקבע כשיצאנו לדרך במסיבת העיתונאים בה השקנו את הקמפיין המשותף – דבר שהקפיץ בבת אחת את המחנה לסכום גדול יותר מסכום חלקינו שלנו. הציבור מאמין מאוד ברוטציה, וכל השאר זו התבחבשות פנימית שאינה רלוונטית. "

 3. עוזי

  לא, יוכבד, את(ה) לא יחיד(ה)
  גם אני חושב כמוך: לבני – מספר אחת בפוליטיקה הישראלית.
  הכי נקייה משחיתות, הכי רהוטה, הכי שפוייה ו.. בעלת הביצים הכי גדולות.

  כל זה לא יעזור לה (ולנו). כמו תמיד אנחנו נבחר בגרוע ביותר, המושחת ביותר ההססן ביותר וכו'.

  חבל (אבל לא נדיר לצערי) שאפילו רביב דרוקר (בעל הזכויות הלא מבוטלות!) נופל למלכודת שטמנו לו פוליטיקאי ישראל.
  שימו לב איזה פוסט רהוט ומתפלפל כתב כאן. ה-כל יש בו, חוץ מנימוק אחד ענייני: מי הכי מתאים להיות ראש ממשלה.

  ולברטה ולכל השאר: לבני מזמן היתה מוותרת על הרוטציה. העובדה שאינה עושה זאת נובעת מהחלטה הגיונית ושקולה של ראובן אדלר לפיה זיגזוג כזה ישחק לידי הליכוד ואסור לעשות את זה. לא מחליפים סוסים באמצע העלייה
  בשלב כל כך מתקדם למחנה הציוני אין ברירה אלא לצמצם את נזקי הרוטציה למינימום.

 4. יואל

  לדעתי הרוטציה איננה רלבנטית.
  ביבי והרצוג לא יכולים להקים ממשלה ללא ממשלת אחדות.
  הרצוג – להערכתי לא יכול לאסוף 61 חברי כנסת ללא הליכוד (וחבל).
  ביבי-מי ידבר איתו בעולם (חוץ ממיקרונזיה ,אולי) אם הקואליציה שלו תהיה מורכבת מבנט /איילת שקד, ליברמן (אמנם בלי פאינה ומסז'ניקוב) והדתיים (שבלאו הכי אין להם מה להגיד בנושאים האלה).

 5. מאיה

  יש משהו בתגובה של לבני. נסיגה מההסכם תמצב אותה שוב כמישהי שמזגזגת בין מפלגות, בין החלטות.
  מאחר שאנחנו בתקופת בחירות של סימני קריאה, (ראו כיצד מגנים על נאום נתניהו גם כאשר ברורה לכולם מידת הנזק) נסיגה מהרוטציה תיתפס בכל מקרה כהתקפלות וכסוג של רפיסות ומאחר שהרצוג נתפס גם הוא כרופס משהו שאינו מסוגל אפילו לפטר את הפרסומאי הכושל כאשר הוא מביא אחר במקומו וכרופס גם מול לבני בהסכם הרוטציה (כתגובה שמענו: כמה הוא יתקפל בהסכם מול הפלסטינים? האם יכולת יצירת הקואליציות שלו פירושה לרצות את כולם ללא קשר למחיר? ואם כן, איזה מנהיג הוא מי שרק רוצה לרצות את כולם?) המהלך הזה עלול לגרום נזק.
  עשו טעות וכעת נזקו של תיקון הטעות עולה על המשך עקבי של מה שהוסכם.

 6. איתן

  לפני שגדודי המגיבים בתשלום יסתערו, הנה דעתי:

  אני מצביע עבודה מאז שאני בעל זכות בחירה. הרוטציה הזו הובילה אותי למסקנה חד משמעית – אני לא מצביע למפלגה שמתיימרת (למרות שכמובן זה לא יוכל לצאת לפועל) לשים את האישה הזו כראשת ממשלה.

  יש גבול לכמות הצפרדעים שאפשר לבלוע.

  לא תאמינו, אבל אפילו ביבי עדיף בעיניי. לא שאצביע ליכוד כמובן, בכל זאת יש גבול, אבל גם עבור ציפי לראש הממשלה לא אצביע.

  ולדעתי, איני לבד.

 7. עוזי

  ובוא נרד למיקרו בניתוח הפוסט של רביב:

  "עוד לא התאוששנו מבחירות 2013.."
  רביב תולה בלבני את כל צרותינו. כמה מגוחך, ואפילו עלוב (כשמדובר בכתב כל כך ממולח וידען).
  "התעקשות" לבני להקים את מפלגת התנועה, רק הגדילה את מחנה מתנגדי נתניהו. ולא הקטינה אותו. בין 6 המנדטים של התנועה יש לפחות (ולדעתי יותר!) 3 מנדטים שהועברו מצד ימין לצד שמאל. כל זה לא עזר ולא נוצר גוש חוסם לנתניהו. זה (ולא קפיצת לבני לממשלת נתניהו) הוא מה שהביא להקמת ממשלת נתניהו.

  טענת לבני כי הרוטציה היא שהיתה שובר השוויון נכונה לפחות לגבי הכותב: עוזי. בלי הרוטציה אני מסיר מיידית את תמיכתי במחנה הציוני ועובר ליש עתיד.
  מבחינתי (במפה של היום) זה הדירוג למשרת ראש הממשלה: לבני -> לפיד -> הרצוג . וכך אצביע בלי שום חוכמות

  נכון שמטעם הליכוד ינסו להסית אותנו, ינגנו על רגשות שוביניסטיים (אנטי פמיניסטיים) חבויים וכו'
  אנחנו עדים לכך בקטע של "ציפי מתגנבת לכסא ראש הממשלה", שגורם לי לרוץ לשרותים ולהקיא.
  אבל בתכל'ס עלי זה לא עובד.
  להיפך:
  כולנו יודעים מי מתגנב כאן וגם מי גונב.

 8. שלמה

  פיסת קרטון שנכפית על מי שמזמין פיצה בוז'י. בדיוק.

 9. לא נורא

  עוזי, אתה רשאי לחשוב על לבני מה שאתה רוצה, וודיא שאתה רשאי להצביע משיקוליך כראות עיניך.
  העובדות, אבל, מראות שלבני היתה בנפילה חופשית – מהנהגת קדימה הגדולה, ל"תנועה" עם 6 מנדטים, ועד ספק גדול לגבי מעבר אחוז החסימה בבחירות הנוכחיות, אם היתה רצה לבד.
  ההתנהלות הפוליטית שלה היא אופורטוניסטית לחלוטין. מריצה בקדימה, שהיתה לה עוד מראית עין אידיאולוגית (למרות שרוב חבריה היו מעדת הקופצים על העגלה), להפסד בפריימריז, פרישה מהמפלגה והקמת מפלגה מתחרה להתמודדות באותה מערכת בחירות שלקראתה ניסתה לזכות בהנהגת קדימה (אם היא לא מסוגלת להיות מספר 2 של מופז, למה לא לפרוש מהתמודדות במערכת בחירות אחת?), ועד הצעד הנוכחי של חבירה להרצוג והרוטציה. מפלגת התנועה היתה גם היא מופת של אופורטוניזם קלאסי של מפלגת מרכז – אוסף של אנשים (חלקם ראויים) בין חד"ש לבית היהודי שפשוט קפצו על ההזדמנות.
  אני לא מנסה לעשות לה דמוניזציה – נבחרים פה פוליטיקאים שעשו דברים גרועים ממנה. אבל קשה לי להתרשם ממנה כפוליטיקאית וכמנהיגה. והרוטציה הזו היא לגמרי "לחלק את פרוות הדב בטרם ניצוד".

 10. לארשי

  בדבר אחד דרוקר צודק, רוטציה זה רע. ציפי זה הדבר הטוב שיש להרצוג מכל הנבחרת של המחנה הציוני.
  כרגע ציפי לא צריכה לוותר. בניגוד לכתוב במאמר ולדעתו של דרוקר, אני סבור כי אם ציפי תהיה ראשת ממשלה זו תהיה תחילת המהפך האמיתית וזו תהיה הסיבה שבעוד 4 שנים המחנה הציוני ימשיך להיות בשלטון עוד 4 שנים.
  ציפי נוהגת כרגע בחוכמה. אם יהיה כשלון למ"צ בבחירות זה ידבק לבוז'י ואם זה יצליח הרי שבעוד שנתיים נקבל הנהגה מצויינת.
  אני בעד ציפי לבני. מדינאית מצויינת כל העולם ידבר איתה ובמדינה היא תגרוף אחריה גם את הימין וגם את השמאל.
  ציפי היא ישראל האמיתית.

 11. משה מהגליל

  ציפי ליבני פוליטיקאית גרועה חתרנית ואינטרסנטית.
  לא ברורה לי האהדה שהיא מקבלת מחלק מהכותבים.
  לדעתי צריך לפלוט אותה מהפוליטיקה.
  היא סתם בזבוז של משכורת.
  מה היא עשתה מאז שהיא נכנסה לפוליטיקה חוץ מחתרנות נגד ראשי המפלגה שלה.
  היא רק מזיקה למפלגת העבודה.

 12. צביעות

  ב-2009 אתה ושאר הפרשנים אמרתם שהיא לא בעלת חושים פוליטיים חדים ו/או רצון להגיע לפסגה מאחר ולא הצליחה להקים ממשלה.

  עכשיו כשהיא מגלה חושים פוליטיים של עוף חול ואמביציה אתם תוקפים אותה שהיא עסקנית

 13. משה מהגליל

  צביעות שלום,
  על איזה חושים פוליטיים של עוף חול ואמביציה מדובר?
  ציפי ליבני היא עוף דורס שיעשה הכל בשביל להיות על בכס השלטון.
  אפילו מופז התבייש בה ובחתרנות שלה.

 14. אליהו

  אני מאמין שרביב צודק.
  אם ציפי תוותר על רוטציה מספר רב של מצביעים, שבשבילם היא "סדין אדום" יחזרו למרכז -שמאל . בעיקר כאלה שנאלצו ללכת לכחלון למרות שהוא ילך עם ביבי אחרי הבחירות.
  זה יביא את הגוש של בוז'י – לפיד לגודל שיאפשר הכרעה להפלת ביבי .

 15. איציק בן

  זה לא אותו דרוקר שכתב בהארץ כתבה שבוזי לא מתאים?

 16. מפוכח

  רעיון מעולה לדעתי. מקווה שיקרה.

 17. יוריק קרמר

  רביב, יפה כתבת.
  כדי לאשש את דבריך, אספר סיפור פוליטי שרק זקנים זוכרים (ואולי גם כתבים פוליטיים). כאשר מפא"י היתה בשלטון בעוצמה רבה, דוד בן גוריון התפטר מראשות הממשלה בעקבות ובגלל פרשת לבון. התפקיד הוצע לשר האוצר, פנחס ספיר שהיה האיש החזק במפלגה והאיש החזק במשק. וכאן – הפתעה, הפתעה – פנחס ספיר ויתר על התפקיד. היום קשה להאמין, אבל הוא ויתר מרצונו הטוב והחופשי ובלי שהופעל עליו לחץ. פנחס ספיר אמר: "אינני מתאים".
  הבאתי את הסיפור הקטן הזה כדי להמחיש לציפי לבני, שזאת לא בושה לוותר על תפקיד. להיפך, זאת גדוּלה.

 18. אלעד

  נו, מעבר לרכילות פוליטית אין כאן כלום. השאלה מדוע בכלל לשאוף שהמחנה הציוני ולא הליכוד יגיעו לשלטון. לא השתכנעתי שהדרך שמציעים במחנה הציוני תתרום לבטחון ישראל או לחיזוק ישראל במישור החברתי-כלכלי. להיפך, תוכניתם תרסק את הבטחון ובכך גם את כלכלת ישראל.

 19. נועה

  איזה מין פרשן ?! אפילו מראית עין של אובייקטיביות אתה לא טורח
  להוכיח !
  לכן אתה תמיד תישאר עם אותה עדת מעריצים
  עיוורת ושטופה שנגררת אחריך מפוסט לפוסט..

 20. מעריץ מושבע

  לקרוא, ולהתפעל. השאלה היחידה שעולה מקריאת הטקסט הזה היא האם אתה לוקח את עצמך ברצינות כעיתונאי, כשאתה כותב כזה טור שבו אתה מספר על "קשיי ההתאוששות" שלך מכך שהשמאל הפסיד גם ב2013.
  מותר לך, כמובן, לשמש כאוהד נלהב של גוש השמאל, מתוקף שנאתך לביבי – אבל לפחות תהיה הגון עם עצמך ותקבל כנתון שכל הסיקור שלך הוא תלוי השקפת עולם.

 21. ברצינות - אתה עיתונאי או פוליטיקאי?!

  מושחתים נמאסתם
  אורי אליצור – לפני בחירות 2003(!)
  הפרשנים והכתבים למיניהם מנסים עכשיו למצוא הסברים לעובדה שכל ההסברים הקודמים שלהם התמוטטו. איך קרה, הם שואלים במבוכה כנה, שבדיוק בשיאו של קמפיין "מושחתים נמאסתם" שהיה אמור להוריד את מנהיג הליכוד לקרשים, בדיוק אז התחיל הימין לעלות בסקרים? איך זה שהעם לא מעיף את המושחתים בבעיטה אדירה? הוא לא קורא עיתונים? הוא לא רואה טלוויזיה?
  ההסבר, חברי הנבוכים בתקשורת הוא פשוט מאוד: אתם המושחתים! והעם אכן מעיף את המושחתים בבעיטה וחוזר להצביע ליכוד. שחיתות היא שימוש בלתי הגון בכוח ציבורי, וניצולו לטובת יצרים אישיים ואינטרסים מפלגתיים. זה מה שעשתה העיתונות הישראלית במערכת הבחירות הזאת והעם מרגיש בזה באינטואיציה טבעית, ומצביע נגדה.
  קרטל העיתונות הענק של ידיעות אחרונות, הארץ וחדשות ערוץ 2, התנפל על הליכוד והעומד בראשו במלוא עצמת הבולדוזרים שלו. הוא ניפח לממדים דמיוניים בעיות אמתיות שאכן קיימות בליכוד, אבל לא בממדים מזעזעים, וחמורות מהן קיימות בעבודה.
  אם העיתונות הייתה מדווחת על כל זה באיפוק, שומרת על פרופורציות, וחוקרת ביושר גם את הצד שכנגד, יש להניח שהייתה לזה השפעה על הבוחר. אבל העיתונות הישראלית חזרה לימיה הרעים ביותר, והניחה ליצרים הפוליטיים של אנשיה לגבור על כושר השיפוט המקצועי שלהם. היא עשתה שימוש לרעה בכוח הציבורי שניתן בידיה וזו בדיוק ההגדרה של שחיתות.

 22. רביבה שריפי

  עושה רושם שרביב מנצל כל במה בכדי להביע את דעותיו הפוליטיות ואת רצונו שהליכוד יפול. רביב פשוט עומד להשתגע מהמחשבה שביבי ינצח. רביב לא מבין שהוא שקוף ובזכותו ביבי מקבל עוד קולות. רביב חוטא לתפקידו העיתונאי. הוא והרבה מחבריו. אני בוחרת ביבי בגלל רביב.

 23. ניתאי

  אשתי בדעה של רביב. בלי הרוטציה היא תצביע עבודה. איתה זה כנראה יהיה לפיד.
  אני? מתלבט בין העבודה למרצ.

 24. רון

  כמתפקד לעבודה מאוד לא אהבתי את רעיון המיזוג של הרצוג וליבני. אבל לאחר זמן וחשיבה הבנתי כי המיזוג מביא רק טוב לשמאל והסהכ גדול מהשניים. לא אהבתי את רעיון הרוטאציה מחמת חוסר אמון בליבני. אבל בכדי להגיע לשלטון חייב אדם גם לפשרה כי המטרה חשובה מכל דבר אחר. אני אשמח עם ליבני תפרוש מהרוטאציה אחרי הבחירות ותקבל תיק חשוב: משפטים או חוץ ל4 שנים. אני בכל מקרה אצביע למחנה הציוני.

 25. חיל

  איפוא הימים שכולם קראו לביבי לחיץ ושביר ……והנה סלע יצוק חזק ואיתן בלתי ניתן לכיפוף.
  .

 26. ברטה

  חיל, צמצם את ההתלהבות שלך, זהו ההימור האחרון על חייו הפוליטיים וזה מה שהורו לו יועציו הפוליטיים.

 27. ברטה

  בעצם חזור- זה ההימור הלפני אחרון. נשארה לו עוד אופציה אחת- מלחמה . מעיל הרוח שלו כבר מוכן לצילומים וכן גם חיילי המילואים.

 28. גיורא

  לפני שבועיים חיווית דעה שהרצוג חלש מדי, כעת לבני המפריעה לממשל מוצלח. אתה באמת סבור שלממשל מוצלח מתאימים רק ביבי או איווט?

 29. אריקו

  גם אני חושב לשה"טריק" הזה, רוטציה, הוא מפוקפק.
  כמו כן, אני חושב שזה לא ממש משנה משהו לגבי הממשלה החדשה שתבוא לאויר העולם אחרי הבחירות הקרובות.
  עם ציפי, בלי ציפי, עם בוז'י, בלי בוז'י, עם ביבי, בלי ביבי, כל ממשלה שתקום תהייה מועדת לפורענות.
  ממשלת ימין-מרכז או שמאל-מרכז או ימין-מרכז-שמאל – כל קומבינה אפשרית – לא תחזיק מעמד.
  אני לא מאמין שמרכיבי הקואליציה ישכילו לאחד שורות, לדעת היכן לוותר והיכן להתעקש, ולנסות לנהל את המדינה בצורה מסודרת ויעילה.
  צר לי, אבל זה מה שאני חושב.

 30. המחנה היריב

  מה? התקשורת היא שיצרה ללבני את הדימוי של השפויה והעניינית? היא לא עשתה זאת בכוחות עצמה? רביב, אוטוטו אתם זוכים בשלטון בעזרת האין קמפיין של נתניהו שמתאמץ להפסיד. כשתהיו בשלטון, האם גם אז תאשימו את "ביבי" בכל הצרות במדינה, כפי שהיה בתקופת הסכמי אוסלו, כשרבין והעבודה האשימו את הליכוד בכותרות ב"ידיעות אחרונות" בהאשמות מהאשמות שונות. בקרוב האחריות תהיה בידיכם. נקווה שלא תמשיכו בתהליך איחוד המשפחות שפרח בעקבות הסכמי אוסלו- האם משקל היהודים ובני בריתם ( הציונים והפטריוטים של מדינת ישראל שאינם יהודים ומשרתים בצה"ל) ) באוכלוסיה ימשיך לרדת בתוך גבולות הקו הירוק? אגב, האם רביב ורביבה קרובי משפחה?

 31. "ציפי ליבני" ...(שוקולד)

  ציפי: " תביא לי את השוקולד שמעתה " …..
  בוזי : לא…(מהסס משהו…….. אומר סליחה מרכין ראש…)
  ציפי: "אתה עובד שלי ותעשה מה שאני אגיד לך…. שמעתה אני רוצה את השוקולד מאיזה סיבה אני אוותר על השוקולד…"
  אדלר : "מה …כ…רבאק תשאיר לה את השוקולד היא שילמה על השוקולד "
  בוז'י " קחי את השוקולד רק תסלחי לי על התנהגותי המנומסת אני לא אהססבפעם הבאה כשתבקשי…"

  רביב! העם הוא בבואה של נבחריו אל תצפה שציפי תוותר על השוקולד שמעתה…. : )….

  מאסנו כבר בפוליטיקה הנמוכה הזאת תנו לסתיו שפיר את המושכות ותרדו כבר מהאג'נדה הפלשתינאית יש להם מדינה בירדן פי 6 בגודלה מישראל ועוד 21 מדינות ערביות …..שיעשו עליה לירדן אם לא מתאים להם לגור בארץ היהודים.

 32. דורון

  דרוקר תעמולן. הוא יודע כמו כל אחד אחר במדינה הזאת, כי המשפט לגבי לבני :"שליחת ציבור אמיתית, שמוכנה להקריב את האינטרסים האישיים שלה לטובת משהו שגדול יותר ממנה"…. אין לו שום קשר לאשה הזאת. מה בעצם מציעה לה דרוקר, תוותרי על הרוטציה, כדי שיחשבו שאת כזאת.
  אבל מה לעשות אדון דרוקר, היא לא כזאת. היא יצאנית ביבים פוליטית צפונבונית. לא זכור לי מעולם יצאנית פוליטית יותר גדולה מהאשה הזאת ב-40 שנה האחרונות בפרלמנט הביבים הישראלי. אבל אני מוכן שיזכירו לי. ושוב אני מדבר על יצאניות פוליטיות ממין נקבה, כי יצאניות ממין זכר היו המון. לא זכור לי פוליטקאית שקפצה באלגנטיות כל כך גדולה מבית בושת פוליטי אחד לבית בושת פוליטי שני, ואז לבית בושת פוליטי שלישי ועוד ידה (או פוטה) נטוייה.

 33. כל הכבוד...ויתרה

  רביב שמעה לך הגברת..
  כנראה שקראה את תגובת השוקולד .. : )….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.