נתניהו חזה לא נכון לא רק באיראן ועיראק

מאת  | 8 במרץ 2015
 

– ב- 1992 אמר חבר הכנסת בנימין נתניהו בכנסת שתוך 3 עד 5 שנים תהיה לאיראן פצצה גרעינית.

–  ב – 1993 פרסם נתניהו טור ב"ידיעות אחרונות" (אז נוני היה בסדר) בו חזה שעד 1999 תהיה לאיראן פצצה גרעינית וטען שזה האיום הגדול ביותר עלינו.

– ביולי 1996 נאם ראש הממשלה החדש נתניהו בפני כינוס מיוחד של הקונגרס האמריקני. הוא הזהיר מפצצה איראנית ואמר שהמשטר האיראני מתקרב ליעד הזה במהירות מדאיגה.

– בספטמבר 2002 הופיע 'האזרח המודאג' נתניהו שוב בקונגרס. הוא עודד את חברי הקונגרס לצאת למלחמה בעיראק ואמר שאין שום ספק, "שום ספק" שסדאם מתקרב לפצצת אטום ותוכנית הגרעין שלו כה מתקדמת שיש לו צנטריפוגות בגודל של "מכונות כביסה" מפוזרות במדינה (לא הייתה לסדאם תוכנית גרעין). נתניהו טען שלסדאם יש גם נשק ביולוגי וכימי (לא היה לו), הזהיר שברגע שארה"ב תתקוף, סדאם ישגר את הנשק הזה לעבר ישראל (על האזהרה הזאת הוא חזר גם במכתב סודי לראש הממשלה אריאל שרון) והכי מעניין – צפה שהפלת סדאם תביא לאפקט חיובי במיוחד על האזור כולו, אולי אפילו תביא להפלת משטר באיראן ובלוב.

– בנובמבר 2013 טען נתניהו שהסכם הביניים של המעצמות עם איראן הוא "עסקת המאה" עבור משטר המולות וחזה שמשטר הסנקציות יתמוטט (גם ישראל מודה שזה לא קרה) ושהאיראנים לא יקיימו את ההסכם (קיימו).

 

אין דבר שראש הממשלה אוהב יותר לדבר עליו מאשר הניגון שהוא חזה את העתיד השחור, בזמן אמת כולם לעגו לו ושוב התברר שהבן של ההיסטוריון צדק. אמרתי על הסכמי אוסלו שהן יביאו לירי על אשקלון, צחקתם עליי. בחינת הרקורד של נתניהו מגלה שהוא פשוט מזהיר מהמון דברים כמעט בכל תחום. בסביבה כמו המזרח התיכון, במיוחד כשאתה ראש הממשלה ב – 9 מ -19 השנים האחרונות, יש סיכוי שגם תפגע, אבל בדרך כלל נתניהו פשוט שוכחים את האזהרות שלא התגשמו.

 

– בנובמבר 2004, אחרי שיאסר ערפאת אושפז, נתניהו חזה בשיחה עם עיתונאים שיורשו לא יבוא מקרב המנהיגים הפלשתינאיים המוכרים.

– בסוף 2004 צפה נתניהו שאם ההתנתקות מעזה תבוצע, ללא משאל עם, התוצאה תהיה "מלחמת אחים".

– באוקטובר 2011, עדיין תחת רישומה של המחאה החברתית, אמר נתניהו לעיתונאים "הכלכלה העולמית תיכנס לעשרים שנה של מיתון. זה ישפיע על כולנו, בלי יוצא מן הכלל. אנחנו הולכים למשבר ענק, ענק! זה לא ספין של נתניהו, תרשמו את זה כספין של נתניהו, כל העולם ידבר על זה בעוד כמה חודשים. אנחנו הולכים לבעיה חברתית קשה מאוד בגלל התכווצות השווקים העולמיים"

– נתניהו, כזכור, ניהל מו"מ עם חאפז אסד על נסיגה מרמת הגולן. בשיחה איתי כיו"ר אופוזיציה, כשבשאר כבר בשלטון, הוא אמר שלו הוא בשלטון היה פותח איתו במו"מ.

 

המסר המדיני – בטחוני של נתניהו נשען, כביכול, על אזהרותיו בזמן אמת, שבקוצר הרואי שלנו לא שמענו לו.  האזהרות ההן מתגלגלות לטיעון המוחץ הבא – כל סנטימטר שפינינו, אם זה בדרום לבנון ואם זה בעזה, התמלא בנציגי איראן. המסקנה – אסור לפנות. האם נתניהו באמת הזהיר?

 

– בפברואר 2000 אמר לי ראש הממשלה לשעבר נתניהו ש"הממסד הבטחוני לא נתן לי לצאת חד צדדית מלבנון".

– באוקטובר 2004 הצביע נתניהו בכנסת בעד תוכנית ההתנתקות. הוא אמר מעל דוכן הכנסת כי ייתכן והתוכנית תסתיים באופן חיובי (כן, כן, גם את זה הוא חזה), אבל גם ייתכן שזה יסתיים בטילים על אשקלון. בסוף, הוא הצביע בעד. רק שבוע לפני הפינוי הוא התפטר מתפקידו.

 

האבסורד העצום של הבחירות הללו הן שנתניהו מנופף ברקורד המדיני בטחוני שלו, רקורד עלוב ומסוכן והוא עושה הכול לא לדבר על כלכלה וחברה, כאשר דווקא שם יש לו כמה הישגים.

המאמר התפרסם הבוקר ב"הארץ"

 

תגובות

תגובות

20 תגובות על “נתניהו חזה לא נכון לא רק באיראן ועיראק

 1. ברק

  הלואי שהעם היושב בציון היה מפנים את העובדה שהאיש הזה שממחזר בקבוקים ברחוב בלפור הוא אסון לאומי. יש רק דבר אחד שגרוע ממנו ושמו בנט. אלפי האזרחים הטובים שהציפו אתמול את הכיכר מבינים את העובדות ההסטוריות.
  מי שמצביע לימין בבחירות הקרובות מביא את קיצה של מדינת ישראל.

 2. ברטה

  נתניהו הולך מרגע שהחליט מה לעשות כשיהיה גדול על טיקט ההפחדות מאירן. בנה לו רקע ותפאורה, כתב ספרים, כיתת רגליו בהרצאות, הילת יוני נתניהו כבר ריחפה מעל ראשו , ומאז ועד היום זו מרכולתו. מסוכן רהיטים הפך לסוכן הפחדות במזוודה. הנבואות השחורות הן שיטת שיווק שעבדה בשבילו לא רע עד היום.

 3. עוזי

  צר לי רביב, אבל גם אתה עושה דבר דומה.
  בתקופה כל כך ארוכה, ברור שתוכל למצוא כמה תחזיות של נתניהו שלא התגשמו אחת לאחת.
  לגבי איראן זה במיוחד לא הוגן, כי ב 6 השנים שהוא היה רוה"מ הוא גם פעל לעיכוב ההתקדמות שלהם. כלומר, פעולתו כרוה"מ מנעה (וטוב שכך) את התגשמות תחזיותיו השחורות.

 4. עוזי

  הגישה הנכונה היא כזאת:
  עמידת "קאטו הזקן" של נתניהו בעניין איראן היתה במקומה וסייעה לעיכוב ההתגרענות, אבל פה ושם הוא מגזים, והנאום בקונגרס הוא אחת הדוגמאות.

  הוא הדין בעניין המו"מ עם הפלשתינאים.
  הזהירות וההליכה עקב בצד אגודל הן במקומן, הרי אנחנו לא רוצים את חמאס ביהודה ושומרון ועל הגדרות שלנו.
  אבל יחד עם זאת אנחנו גם לא רוצים להיות מנודים בינלאומית וע"י אמריקה.
  אולמרט בשעתו הוכיח שזאת מדיניות אפשרית

 5. גיורא קציר

  הבעייה היא, (כמעט תמיד) לא לשכנע את המשוכנעים
  אלא – איך אפשר לפתוח, ריבונו של פתח תקוה, את עיניהם של המסנוורים.

  מה עוד תבקשי, מעמנו, מכורה ?

 6. אריקו

  נתניהו לא לבד.
  יש לא מעט פוליטיקאים שנוהגים כמו נתניהו.
  העקרון פשוט, פשוט מאוד.
  נקח לדוגמא לדוג דגים עם חכה.
  מורידים למים כמה חכות עם פתיון כזה או אחר.
  כמה שמורידים יותר חכות כך גדל הסיכוי שדג יעלה על החכה.
  כך גם נתניהו(ועוד כמוהו).
  נותנים הרבה נבואות. חלק יתגשם, חלק לא.
  בכל מקרה, רביב, ישר כוח.

 7. אחד

  בסה"כ מחזק מה שכבר יודעים על ביבי – הוא לא אמין.

 8. דני פ

  קשה לי להאמין שאתה מתכוון ברצינות למה שאתה כותב . שביבי כבר ב1992 זיהה את מה שהולך להיות בעיה גרעינית עם אירן .
  זה יפה מאוד ושפו לביבי .

  זה עניין אחד ……………עכשיו בננו לא היה יותר קל לביבי לומר כן לכל מה שקרי ואובמה מבקשים מישראל בעניין הפלסטיני ובעניין האירני . ואז אובמה וקרי היו מקבלים את ביבי בכבוד של ראשי ממשלה משפתפי פעולה !!!! עם הממשל האמריקאי .

  תהא דעתך רביב אשר תהה ראש הממשלה הנבחר הוא ביבי והוא לא מסכים עם תוכניתו של קרי לנסיגה וויתורים של ישראל בפני הפלסטינאים. והוא לא מסכים עם אובמה על הדרך של הגעה להסכם עם האירנים אז הוא צריך לשבת בשקט?

  והשאלה הכי חשובה בעניין הנאום בקונגרס . האם ביבי קפה עצמו על הקונגרס או הוזמן ?????

  זה בסדר מצדך כל הזמן למחזר חומרים רביב אבל תהיה בבקשה עקבי .וכנה

 9. ברטה

  דני פ.- אתה מהמסנוורים שעושים ניסיון פתטי ועילג להגן על נשוא הערצתם. ביבי לא "קפה" את עצמו, השגריר דרמר יזם עם אויבו של אובמה ביינר את ההופעה בקונגרס שהתאימה לאינטרסים האישיים של שניהם. לאחר הנאום חזר ביבי עם פמלייתו ורעייתו המקושטת כשזנבו בין רגליו ארצה. זה בסדר מצדך לגונן על ביבי אבל לך ללמוד עברית ועובדות קודם.

 10. אמיר

  חברים, מה יש לברבר, אין ויכוח אביב גפו הפעם צדק וביטא את אשר מרביתנו חושבים, צר לי על הניסוח אבל זה רחשי הלב: להעיף את ביבי קיביני מט !
  ולך רביב,אין מילים להביע : תודה !

 11. אליהו

  ביבי כושל על פי כל אמת מידה .
  לבני מפריעה למצביעים רבים ובוז'י , למרות חולשת היריב המרכזי שלו , הגיע כנראה לתקרת הזכוכית.
  היחיד עם רקורד נקי משחיתות ועם יכולת מוכחת , למרות כל הניסיונות להכשילו, הוא לפיד.
  כל מתחריו תולים את עצמם לבד והוא נשאר לעמוד.
  ולכן לדעתי יש לו סיכוי טוב לנצח ולהרכיב את הממשלה הבאה עם החלקים השפויים של הפוליטיקה הישראלית .

 12. חסן חמוד

  כנראה רוב העם בישראל התמכר להפחדות של נתניהו, עובדה היא, ככל שהוא מפחיד את העם יותר הוא שורד יותר. תמונתו של האיש המבוגר שעמד בתור בפתח בית תמחוי, כשהוא אומר אני מצביע ביבי, רק ביבי, מספרת את סיפורו של העם הזה.

 13. יוריק קרמר

  גם אנשים עם זיכרון מעולה, אינם זוכרים את כל ההיסטוריה של ראש ממשלתנו. טוב עשה רביב, שליקט את העובדות ופרס אותן מחדש. עובדות, לא פרשנות!
  מוזר ומפתיע, שהמחנה הציוני ומרצ לא טרחו לאסוף ולהציג בפני הציבור את מסכת ה"הישגים" של ראש הממשלה כפי שעתונאי חרוץ אחד בדק ומצא. נון גדול למתמודדים על לב הציבור. מפלגות כשלון.

 14. אין במי לבחור ! ! !

  בנימין נתניהו הוא פשוט איש שיווק שמשווק הלך רוח שמשרת את מטרותיו להשאר בפסגה ! ! !
  2 דברים טובים שעשה ב20 שנה האחרונות למען אזרחי ישראל :

  1.שחרור גלעד שליט !!! שחרר חייל שנתפס בשבי ושחרר אותו במחיר יקר מאוד גם פוליטית !!!
  2.מודעות עולמית לסכנת הגרעין האיראנית !!! אם הוא לא היה שם להתריע אז ההם היו כיום עם יכולת גרעינית באופן ודאי !!!

  אם הייתי מהמר על תאורית קונספירציה הייתי מהמר ש : "השמאל (כן כן רביב) שתל את ביבי בימין כדי שהעם ירגיש כל כך רע ויקרוס מעול המס הישיר העקיף וההזוי ולא יתנגד כבר להחלק את שטחי ארץ ישראל".

  יש מדינה פלשתינאית קוראים לה ירדן ושטחה גדול פי 5 ממדינת ישראל !! מי שלא רוצה לגור במדינת היהודים מוזמן לעשות עליה לארץ הפלשתינאים ירדן !!

 15. אין במי לבחור ! ! !

  בוזי והתנועה הציונית כולל סתיו שפיר תספרו לבוחרים מדוע המתנתם לדקה ה90 עם פרסום מצע הבחירות ??? זה לא דומה להעברת התקציב החפוזה של המחנה היריב עם ספר התקציב העבה כדי שאף אחד לא יספיק לנבור ולהבין מה יש שם בפנים???

  בקיצור החברבורות של הנמר מפוזרים באופן שווה בין כל המפלגות בכנסת מה…

 16. דודו

  כתבה מצויינת אבל העובדה שאין רפרנסים ומקורות לציטוטים האלה קצת פוגעת באמינות של הכתבה.
  זה קצת "מילה של רביב מול מילה של נתניהו"
  אם תביא מקורות לכתבה הזאת אני חושב שיהיה ערך רב יותר לפרסם אותה ברבים

 17. דורון

  דרוקר ממשיך בחרטוטיו השמאלניים העבשים…בו נשאל שאלה- אם אף אחד בעולם, וזה כולל מדינת ישראל, לא היה עושה דבר כדי לעצור או לעקב את כתנית הגרעין של איראן-, האם לאיראן היתה כבר פצצת אטום או לא? הרי ישראל, ארצות הברית וגופים אחרים מחבלים בתכנית האיראנית כבר שנים רבות… ובכן ברור לחלוטין שבמקרה כזה, היתה כבר מזמן פצצה גרעינית. דרוקר- השנאה הפטלוגית שלך לנתנייהו מעבירה אותך על דעתך. אגב גם אני לא סובל את נתנייהו, אבל אני אדם מציאותי, ולא שמאלן משיכי חולני כמוך.

 18. Shabtai

  נתניהו זהה עוד מההתחלה את האיום האיראני ונרתם במשך שנים למנוע אותו. אז במקום להודות לו על ההישג מתלוננים על כך שהצליח לסכל את מזימות איראן. הרבה אנשים לא היו שבעי רצון ממבצע צוק איתן, אבל אני סבור שביבי ויעלון התנהגו כמו מבוגרים אחראיים, השיטה של עוד זבנג וגמרנו האהובה על הישראלים לא הייתה עובדת ולא תעבוד. צריך להודות לו על שחסך מישראל המון קורבנות של צעירים יקרים. זה לא פופולסטי אך חסך המון קורבנות שווא. דבר אחד נכון המסכן לגמרי כפות בקסמה של המלכה שרה שהיא לא כל כך חכמה.

 19. יוסי

  פשוט העלמת עובדות.
  לאורך השנים ישראל ומדינות המערב עשו המון (גלוי וסמוי) על מנת למנוע מהאירנים להגיע לאותה פצצה מיוחלת – וזאת בדיוק הסיבה למה עדיין אין להם פצצה.
  מלבד זאת, כתיבת הדברים האלה מצדך היא מיותרת ומעלה את השאלה – נניח שביבי טעה בתחזית לפצצה במרוצת השנים. האם זה אומר שיותר אין לנו מה לדאוג בקשר לאיראן?

  אתה מנצל באופן ציני את הבמה שניתנת לך בערוץ הכושל הזה לתעמולה שמאלנית חתרנית. אתה לא ראוי להיות עיתונאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.