זה לקח שש שנים, אבל מיקי צולר ניצח בנוק אאוט

| 14 ביוני 2015
לפני שש שנים עשינו תחקיר ב"מקור" על מיקי צולר ומה שעשה בקרן הפנסיה של הסתדרות עובדים לאומית. התיזה הייתה שהוא הוביל בה סדרת פעולות בעייתיות, מושפעות מפוליטיקה (כנסים פוליטיים עבור אברהם הירשזון במלון "הוד" בים המלח, ששייך לקרן), תוך שהוא גורף לכיסו הון עתק.
התיזה הזאת נשענה בעיקר על תביעה תקדימית שהוגשה על ידי המדינה נגד צולר, מנהלי הקרן והדירקטורים שלה. התביעה, שהוגשה על ידי עו"ד ארנון שגב, גוללה שורה של פרשיות קשות לכאורה, עד כדי כך קשות שהממונה על שוק ההון באוצר החליט ליזום את התביעה יוצאת הדופן. הכתבה שלנו נשענה גם על דו"ח שנכתב על ידי עו"ד שעבד בקרן במשך תקופה קצרה וגם הוא חזר עם רשמים בעייתיים.
לפני כמה ימים ניתן פסק דין בתביעה. 6 שנים זה לקח, אבל השופט יהודה פרגו זרק את התביעה מכל המדרגות. הרבה זמן לא קראתי פסק דין כל כך חד משמעי. נוק אאוט מלא לטובת צולר. לא קראתי כל מילה ב – 210 העמודים, אבל ראיתי את המסקנות בכל פרשייה. בית המשפט פשוט חושב שצולר ניהל באופן מצוין את קרן הפנסיה, ששיפוץ מלון הוד היה סביר, שההחלטות התקבלו בשקיפות וכובד ראש, שהבונוס האישי שקיבל צולר על מכירת קרן הפנסיה לא היה נגוע בבעייתיות ובקיצור, שהממונה על שוק ההון פשוט שפך את דמו של צולר. נצחון גדול לצולר ולעורך דינו, בעז בן צור (שבעבר גם שימש כעורך דיני בתביעה אחת).

בכתבה שלנו אנחנו גם נגענו באחריותם של כל הדירקטורים שהיו שם ולא עשו דבר. הדגשנו בפרומו לתוכנית ובדיעבד לא בצדק, את נגיעתה של הדירקטורית ליאורה כחלון, רעייתו של משה כחלון. השופט קבע שאין בכלל טעם להיכנס לאחריות של הדירקטורים, כי לא נעשה דבר רע בקרן ולכן, אין טעם לדון בדרך בה פעלו. גברת כחלון עצמה הייתה מעורבת מעט מאוד, אם בכלל בקרן, כך שבדיעבד אני מצטער שכלל העלינו את שמה ודנו בה.

 

תגובות

תגובות

7 thoughts on “זה לקח שש שנים, אבל מיקי צולר ניצח בנוק אאוט

 1. אריקו

  אני לא בקיא בסיפור הזה. ממש לא.
  אבל אני סומך עליך, רביב.
  אם אתה מתחרט קבל עם ועדה – דיינו.

 2. Happybal@017.net.il'ריצ׳ארד מושכל

  שלום רביב. מן הראוי שתקדיש כמה משפטים בשידור חי בפריים טיים למען היושרה.

 3. Yoramgilady@hotmail.com'יורם גלעדי

  טחנות הצדק טוחנות לאט ולשמחתנו הן מסתובבות לעיתים בכוון הנכון! מיקי ! ברכות!!!!!

 4. sceasary@yahoo.com'שי קיסרי

  שלום רביב,

  עם כל ההערכה לענווה מול החלטת בית המשפט (וכך ראוי לנהוג, כל הכבוד), יש לי תחושה שבין השורות יש "אבל" שמסתתר…
  האם אתה שלם לגמרי עם החלטת בית המשפט? ואם כן, אין זה מענייננו מי "תפר" את התיק וייצר עדויות לכאורה לפשעים כה חמורים?
  מכל צד שמסתכלים על זה – יש משהו לא לגמרי הוגן – אם הוא צח כשלג, מישהו צריך לבוא לדין על נסיון ההפללה, ואם פסק הדין חד-משמעי מדי , אולי גם זה מוזר?

 5. hila2009@bezeqint.net'הילה

  חחחחח דניאלה צולר!!! רביב דרוקר רמס את בעלך וזרק התנצלות בקול ענות חלושה ואת משבחת אותו ביישר כח?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.