קק"ל 'חושפת' דו"חות כספיים, אולי באותה הזדמנות יספרו כמה אנשים נסעו לאקספו במילאנו?

| 8 ביולי 2015

קק"ל עושה כותרות. היא חשפה לראשונה את דו"חותיה הכספיים והוציאה יחד איתם הודעה לתקשורת "פרסום הדו"חות הכספיים…מהווה תשובה ניצחת לטענות השיקריות והמגמתיות בדבר חוסר השקיפות בהתנהלות הכספית". וואלה. נוק אאוט. נמרוד בוסו באמת מדווח הבוקר ב"מרקר" ש"חשיפת המאזן באתר האינטרנט נעשית בהתאם למדיניות שעליה הכריז יו"ר הקרן, אפי שטנצלר, לפני מספר חודשים". השטנצלר הזה, מה רוצים ממנו? כל כך שקוף, כל כך גלוי, כל כך בטוח שכולנו מטומטמים וכבר שכחנו שהיועץ המשפטי לממשלה כפה על קק"ל להירשם כחברה לתועלת הציבור וככזו החיל עליה הוראות שמחייבות אותה לפרסם לציבור את דו"חותיה הכספיים. שטנצלר השקוף פשוט בטוח שאנחנו כל כך אידיוטים שאנחנו שוכחים שהוא השקיע מאמצים מטורפים וכספי עתק כדי להילחם בכוונת היועץ המשפטי לממשלה לעשות זאת. אני עוד זוכר את עו"ד אהרון אברמוביץ, עו"ד חיצוני של קק"ל, שעושה ממנה המון כסף, מסביר לקרן נויבך למה אסור לעשות את זה.

עוד פאנל רדיופוני, שלא יכולתי לא להיזכר בו הבוקר כשקראתי שקק"ל כל כך שקופה הוא עימות שהיה לי עם מאיר שפיגלר, מנכ"ל הקרן. זה היה אצל גיא זהר ברדיו ללא הפסקה. אני, כרגיל, אמרתי חוסר שקיפות, ריקבון, חוסר ענייניות, הדברים הרגילים ושפיגלר הביא לי אותה בהפוכה עם טענה שמה פתאום חוסר שקיפות, הנה התקציב שלהם על האינטרנט. יצא לי האוויר מהריאות. התקציב? זה שעמלתי כל כך קשה דרך מקורות עלומים להביא אותו? גם גיא זהר איבד בטחון קצת באייטם, אם אני לא טועה. רצתי תוך כדי השידור לאתר האינטרנט של קק"ל, חיפשתי תקציב, לא היה. שאלתי את שפיגלר מה קורה, הוא הבטיח לבדוק. עברו חודשים ארוכים, בדקתי הבוקר. אין תקציב מפורט על אתר האינטרנט. חתיכת שקיפות.

הבוקר עליתי שוב לדבר בתכנית של גיא זהר ושוב הגיע חברי לקרקס הנודד, מאיר שפיגלר. שאלתי את שפיגלר אם הוא יודע כמה אנשים שלחה קק"ל עד עכשיו לתערוכת אקספו במילאנו ובכלל למה השקיעו בזה כל כך כסף.

אתם אולי לא יודעים אבל לקק"ל יש ביתן בתערוכת אקספו במילאנו. למה? למה לא? היה אפשר לשלוח ככה שליח מיוחד של קק"ל לשנים ארוכות באיטליה, רק כדי להכין את הביתן. השליח, שריאל גון, לא דיבר איטלקית בכלל, שטויות. בשביל מה צריך איטלקית באיטליה. עכשיו סוף סוף התערוכה קורית. שפיגלר אמר שהוא לא יודע והוא מעריך שזה מספר חד ספרתי. אני אמרתי דו ספרתי. אחר כך שפיגלר שלח מייל לגיא זהר לפיו נסעו 8 אנשים בעשר נסיעות שונות עד ה 5.7.15. איזה תחמן. הנה המספרים האמיתיים: 13 אנשים מקק"ל יבקרו בסה"כ במילאנו בחודשים האחרונים, כולל בימים הקרובים, ב – 15 נסיעות שונות. הכול בשביל ביתן אקספו. נסיעות מפנקות למדי. יש שם יערנים מקצועיים, אבל נוסעים על הדרך גם היו"ר שטנצלר, בחורה ממשאבי אנוש בשם ירדנה טובול ועוד אישה, שמוגדרת כעובדת בדוברות, אבל מתעסקת לא מעט בלעדכן את הפייסבוק. למה לא? יש כסף כמו מים.

בקרוב תחליט מפלגת העבודה מי המועמד שלה לראשות קק"ל. בדרך כלל המועמד שלה הופך ליו"ר קק"ל, בגלל הברית עם הרפורמים. האם ייתכן שייתנו את זה שוב לאפי שטנצלר? לא מעט אנשים במפלגה חושבים לאתגר את התפקיד הזה, כולל אחד בכיר למדי. בינתיים, היה נחמד לשמוע איזו מילה בנושא מאנשים שטוהר המידות זה הדגל שלה – סתיו שפיר, שלי יחימוביץ', מיקי רונזטל, עומר בר לב, מרב מיכאלי. האם הם חושבים שראוי שמפלגת העבודה תתמוך במישהו כמו שטנצלר, אחרי כל מה שהתגלה על ניהול קק"ל בשנים האחרונות???

תגובות

תגובות

11 thoughts on “קק"ל 'חושפת' דו"חות כספיים, אולי באותה הזדמנות יספרו כמה אנשים נסעו לאקספו במילאנו?

 1. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  לא שאין כאן שחיתות פר אקסלנס אך כשנלחמים בו זמנית ביותר מדי חזיתות בסוף יש מי (ביביטורס) שמצליח (מעונות ראש הממשלה) להימלט. צריך סדר עדיפויות כי השחיתות אין לה סוף אך יש לה ראש.

 2. benzionke@gmail.com'בנצי

  אתך לביעור השחיתות המוסתרת, תורה רביב

 3. itamar@benimi.com'Itamar Ben Imi

  Drucker, your hafif writing style is a disgrace. You must let a good editor to go over your stuff before publication.

 4. umorami@inter.net.il'אורי

  רביב, כל הכבוד !
  אל תרפה אפילו לא לרגע אחד.
  ככה בדיוק נראה עיתונאי. נקודה.
  מאסנו בעיתונאי חצר, או יחצנים במסווה של עיתונאים.

  ולגבי הטיפוסים המפוקפקים מקק"ל, המשך לתת להם להתבזות בשקרים של עצמם.
  יש להם הורים וילדים ונשים ואחים ואחיות וחברים ולכולם הם מספרים כמה הם מוצלחים ונפלאים
  אז שכל אלה יבינו מי אבא שלהם ומה יצא מהחינוך של הבן שלהם ומה הבעל שלהם עושה בעבודה עם הכסף של עם ישראל
  ושכולם יתביישו בשבילם.
  כמו בכנופיות רק משפחה וחברים הם קבוצת ההתייחסות שלהם. לך לא עושים חשבון, אבל לילדים שלהם הם כן עושים.
  והילדים מבינים כמה האבא שלהם רקוב.
  אתה יכול להניח שהילדים של אפללו ושל שטנצלר מבינים. הכל ברור להם.
  ומשם כבר יגיע העונש שלהם. אפילו שלך הם לא עושים חשבון.

  ועוד מילה: אל תעשה הנחות לאף אחד ממפלגת העבודה בנושא קק"ל. הם שותפים מלאים לריקבון שנתנו לו יד במעשה או בחידלון.

  אל תרפה. כל הכבוד למאמצים שלך.
  אם לא אתה, אף אחד אחר לא יעשה את זה.
  תסתכל סביבך, אין יותר מידי.
  אז תודה.
  אורי

 5. ehkzrubin@gmail.com'זאב רובין

  כרגיל, רביב דרוקר צודק, אז מה? חבורת הנוכלים הזאת צמשיך לצפצף על כולנו.
  כמו הסוכנות גם הקרן הקיימת מוסדות מיותרים שב- 15 למאי 1948 היה צריך לחסל ולשלוח את פקידיהם לטעת עצים ביערות.
  זאב רובין מחניים.

 6. YUVAL@harvard.edu'שרי גבריאלי

  אני מסכים עם דברי המגיב "איתמר בן אמ"י". אף על פי שהישראלים מצטיינים בעילגות, הסגנון "העממי" של דרוקר, בתוספת שגיאות גסות בעברית – אינם מוסיפים לו כבוד, וגורעים מחשיבות גילוייו העתונאיים. ועוד דבר: ל"אנדרסטייטמנט" יש עוצמה גדולה בהרבה ממלים "גדולות" ולשון בוטה.

 7. מאיר שפיגלר, מנכ"ל קק"ל

  רביב בקר טוב
  לראשונה התבקשתי לקרוא את הבלוג שלך ולצערי אך לא לתדהמתי נוכחתי שוב שאתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך. כדוגמה לכך די באם תקרא שנית את הנתונים שהעברתי לגיא זוהר ואילך בהעתק ותיווכח שהם מעודכנים נכון ל-5/7/15. הם מדוייקים להפליא ללא רבב, אלא שאתה השכלת לרשום כמי שיודע לצפות את העתיד לבוא, ש" 13 אנשים מקק"ל יבקרו בסה"כ במילאנו בחודשים האחרונים, כולל בימים הקרובים, ב – 15 נסיעות שונות. " אתה התייחסתך גם לעתיד בעוד הנתונים להם התחייבתי נוגעים עד לתאריך מסויים. כך לגבי זהות הנציגים שבעניינם צורפה רשימה מפורטת של נושאים לטובתם הם נשלחו. מדובר בהשתתפותם בכנסים, סמינרים, נציגים במפגשים ואירועים בנלאומיים וחשיפת פעילות קק"ל בנושאים שהינם ליבת התערוכה ושקק"ל מזוהה איתם כחלק בלתי ניפרד מפעילותה השוטפת. עדות לכך היא נוכחות מתמדת של בכירים מן העולם, הפוקדים את הביתן ומבקשים ללמוד מעשייתה של קק"ל. משום מה אין זכר לכך, זולת רצונך להציג לקהל המאזינים והקוראים תמונה חלקית שלא לומר מגמתית וחבל שכך. זאת ועוד לקק"ל אין ביתן עצמאי אלא היא מהווה חלק בלתי נפרד המשולב בביתן הישראלי, כשותפה מלאה בהתאם לחוזה שנחתם עם משרד החוץ. הרי עיתונאי מחוייב לכללי אתיקה מקצועית ובינהם הצמדות לעובדות ואמת דיברתי, שהרי האות הכתובה צופנת בחובה יכולת הרס וחורבן ולכן יש לשקול בכובד ראש את העלתה על הכתב.
  באשר לאוויר שהוצאת מהריאות יתכן ובכל זאת זו לא הייתה הפעם האחרונה , משום שתמצית המאזן ובכלל זאת הדוחות הכספיים לשנת 2013 ( למעט הבאורים) , אליהם התייחסת לפני מספר חודשים, אכן ושוב אכן היו ועדיין מצויים באתר האינטרנט של קק"ל. לנוכיותך : http://www.kkl.org.il , אודותינו, דוח כספי קק"ל, לבחירתך 2013.
  הגם שיתכן והמידע איננו מצוי במחיצתך יפה תעשה באם תבדוק את מספר הנציגים שיפקדו את המקום, על חשבון משלם המיסים, מטעם משרד החוץ הישראלי.
  מאיר שפיגלר

 8. מאיר שפיגלר, מנכ"ל קק"ל

  מתנצל על שתי טעויות הכתיב: "התייחסת" ו"לנוחותך"

 9. or_ner_adv@bezeqint.net'נפתלי אורנר

  ולוואי והרבה עיתונאים ייקחו דוגמה ומופת מרביב דרוקר וילמדונו מהי עיתונאות רצינית ולוחמת

 10. שכ"ג

  מר שפיגלר היקר,

  הטענות שלך ייימצאו הרבה יותר משכנעות אם תספר לציבור באיזה תאריך הועלו הדו"חות הכספיים לאתר.

  אשר למספר הנוסעים לתערוכת אקספו, אתה חושב שבאמת מעניין אותנו (הציבור, אתה יודע) באיזה תאריך בדיוק תגיע הגב' טובול לתערוכה, או שאנחנו מתעניינים בשורת הסה"כ?

 11. yisraelt@gmail.com'שאול

  מר שפיגלר היקר,
  אם כבר מדברים על עובדות, אנא האר את עיניינו:
  – מה לגב' ירדנה טובול (מנהלת משאבי אנוש) ולתערוכה מקצועית?
  – האם הדוחות הכספיים שפרסמתם, כוללים גם את ההוצאות על הגדלת כוח האדם של קק"ל במעל 150 מינויים פוליטיים?
  – האם כל אותם מעל 150 מינויים, בוצעו במכרז? האם יש פרוטוקולים של המכרזים? מדוע אותם עובדים נקלטו במינויים אישיים?
  – מדוע לקק"ל אין מבנה אירגוני כבר שנים ארוכות? האם הדבר נועד כדי לאפשר לדחוף מינויים פוליטיים ליחידות השונות אם צריך או לא צריך?
  – מדוע רוב עובדי קק"ל איתם אני משוחח (אני עובד בחברה העובדת מולכם), מספרים לי על דיכאון כללי בקרב העובדים, באירגון שהפך תחת הנהגתו של שטנצלר לאירגון המתכחש למטרות האמיתיות של קק"ל ועוסק רק בעוד כוח ועוד כסף למטרות שאין ביניהן לקק"ל דבר וחצי דבר?
  – האם אתה חושב שלאורך זמן תוכלו להסתיר את השחיתות, בזבוז כספי ציבור ומתן אתנן לפוליטיקאים, ראשי מועצות וכד' על מנת להשתיק את הביקורת על קק"ל? איך אתה חי עם ההתנהלות של הצמד שטנצלר ואפללו (ועם מצפונך)?
  – לקק"ל יש הסטוריה מפוארת של תמיכה בהתיישבות ובסביבה. בשנים האחרונות הפכתם לסמל לכל מה שמסואב ועכשיו מתברר כי שטנצלר מנסה להאחז בכל כוחו בקרני המזבח בפעם השלישית.
  תתביישו לכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.