מכתב גלוי לחברי ועדת השרים לענייני חקיקה לפני שאתם מצביעים על חוק מושחת

| 18 ביולי 2015

לכבוד חברי ועדת השרים לענייני חקיקה,

היום אתם אמורים להצביע על הצעת חוק של חברת הכנסת נאווה בוקר מהליכוד. אני מנחש שלגברת בוקר אין מושג ירוק במה הצעת החוק הזאת באמת עוסקת. היא לא מבינה שהנושא בעל השם האמורפי 'פיצול תדרים' מסתיר מאחוריו צפצוף על החוק, יחסי הון שלטון וניסיון בוטה לעקוף חוות דעת משפטיות. חתמו עם בוקר עוד כמה חברי כנסת. חיליק בר (המחנה הציוני), טלי פלסקוב (כולנו) ויעקב מרגי (ש"ס). אני מציע לכם לשאול אותם מה הקשר שלהם לדוד בן בסט, הבעלים של כמה תחנות רדיו אזוריות, למה חתמו ומתי יופיעו או הופיעו בתוכנית "הנבחרים" שלו.

חבר הכנסת לשעבר מוסי רז תיאר לא מזמן בפוסט בפייסבוק שלו איך ניסו להחתים על ההצעה גם את עיסאווי פריג' ממרצ. למזלו, רז – שרכש היכרות עם התחום בניהול תחנת רדיו ישראלית פלשתינאית, היה בחדר והרחיק אותו מחוק התועבה הזה.

מי מכם שבכל זאת מתעניין, הנה הסיפור בתמצית.

כמה תחנות רדיו אזורי מקושרות קיבלו מהרשות השנייה במשך השנים עוד תדר, כדי שאם באזור הזיכיון שלהם לא שומעים טוב, שיוכלו להשתמש בתדר השני כדי לשפר את הקליטה. במקום זאת, הם התחילו לשדר על אותו תדר תחנה חדשה לגמרי ולעשות מזה כסף, כמובן. ראש וראשון ליזמים היצירתיים הוא דוד בן בסט, אדם שבשיחות רבות עם בכירי משרד התקשורת לאורך השנים טורח להסביר כמה הוא מקושר ומחובר לבכירי המערכת השלטונית שלנו. לפעמים הוא אפילו מוכיח את זה.

במשך שנים ארוכות זה עבד לו. ההמצאה הלא חוקית אפילו קיבלה איזו כסות חוקית מהרשות השנייה. איך? אף אחד לא רוצה לדבר על זה באמת. ענייניות לא הייתה שם. תהיו בטוחים. זה פשוט היה מתחת לרדאר. בינתיים עוד תחנות, קצת פחות מחוברות פוליטית, רצו גם. למה לא? זכינו בתחנה אחת ונשדר בשתיים. מגניב. אלא שבן בסט לא אהב את זה והתחיל מאבק שנגמר בזה שהנושא עלה על הרדאר.

בן בסט היה בטוח, מן הסתם, שגלעד ארדן, כמו השרים שקדמו לו (בתקופת משה כחלון, נכתב דו"ח ביקורת חריף בנושא, עם המלצה לבחון תלונה במשטרה. המנכ"ל של כחלון, עדן ברטל, פשוט קבר את הדו"ח), ידאג שהנושא ייקבר, אבל ציפתה לו הפתעה מרה. ארדן הורה לפקידיו לנהוג כחוק. אפילו היועצת המשפטית של הרשות השנייה, הילה שמיר, לא האמינה, כנראה, שזו תהיה עמדתו.

עד אז היא נתנה לטירוף הזה להימשך. פתאום היא נזכרה שבכלל זה לא חוקי. בעקבות זאת, המדינה הודיעה רשמית לבג"צ (הוגשה עתירה בעניין) שהעניין לא חוקי ושמשרד התקשורת מתכוון לתת לתחנות הלא חוקיות הללו (בראשן תחנת פרוויה, של בן בסט, שמשדרת לקהל דוברי רוסית ונהנית מהשפעה פוליטית לא קטנה) פרק זמן של מספר שנים לפני שהן נסגרות. לא איש כמו בן בסט ייתן לדבר כזה לעבור בשקט. הוא הרי רואה בעצמו ממליך מלכים. לצידו במאבק עוד איש עם השפעה פוליטית, שלא מהסס לעשות בה שימוש. צביקה שלום, אחיו של סילבן שלום, נהנה מאותו הסדר מוזר. שלום הוא גם הבעלים של תחנת הרדיו האזורי של המתנחלים, "גלי ישראל". התחנה הזאת שוב ושוב מפירה את המחוייבויות שלה על פי חוק כלפי משרד התקשורת. בחלק מהמקרים ממש ברגל גסה. הם אמורים לכוון את האנטנה לכיוון שידור מסוים, הופס, היא מכוונת לאזור אחר בכלל. רק במקרה זה מרכז הארץ. הם אמורים לשלם תמלוגים, הופס, לא יוצא, אבל אל דאגה. השרים הם מהימין ואף אחד לא רוצה להתעמת עם רדיו המתנחלים.

עכשיו דוד בן בסט וצביקה שלום רוצים חוק חדש, שיגבר על פסיקת בג"צ, על חוות הדעת של היועץ המשפטי. ועל החוק. נאווה בוקר, חיליק בר ויעקב מרגי, מה כבר הם מבינים, נמצאים שם בשבילם. אז עכשיו, חברי ועדת השרים לענייני חקיקה, לפחות אתם לא תוכלו להגיד שלא הבנתם על מה הצבעתם.

תגובות

תגובות

22 thoughts on “מכתב גלוי לחברי ועדת השרים לענייני חקיקה לפני שאתם מצביעים על חוק מושחת

 1. urikkr@gmail.com'יוריק קרמר

  רביב, אינני מתמצא בתחנות רדיו אזוריות, אבל אני בהחלט מתמצא בעבירות של התעלמות מן החוק. המתנחלים עושים בכך שימוש רב וגם חברי מרכז הליכוד לא טומנים את ידם בצלחת. אני מאמין למה שאתה כותב ומקווה שחברי הכנסת יתעשתו ויבינו שבכל זאת צריך לקיים את החוק.

 2. YUVAL.INBARI@harvard.edu'יובל ענברי

  כול ההתנחלויות בלי יוצאת מן הכלל הן פשע מלחמה. כך קובעת אמנת ג'נבה הרביעית (סעיף 49), ואין משפטן בעולם שיטען אחרת, פרט לתועמלנים נקלים כאלן דרשוביץ, וכמובן – אבירי הצדק בבית המשפט העליון של ישראל (וזה חל לא רק על הבדחן המגוחך אליוקים רובינשטיין או על הגמד המשפטי גרוניס, אלא גם על ה"ענקים" כאהרון ברק, שלא לדבר על מאיר שמגר, חבר אירגון הטרור אצ"ל והפצ"ר של צק"ל – צבא קלגסים לישראל). כך שהרמאויות בנושא התדרים מתגמדות מול הפשע הגדול באמת – ההתנחלויות עצמן. והואיל וכול ההתנחלויות הן פשע מלחמה, כול המתנחלים הם פושעי מלחמה.
  אפרופו התנחלויות ומתנחלים, בימים אלה גדושה העתונות בקינות וביבבות של מתנחלי עזה לרגל מלאות עשור לטיאטואם מהרצועה. הנימה השלטת – כאב האובדן; געגועים קשים מנשוא לבית שממנו גורשו, ולחיים הנפלאים ברצועה. החיים הנפלאים האלה התנהלו בקרב 1.8 מיליוני פלסטינים עניים מרודים, רובם פליטים מאז 1948 או צאצאי פליטים כאלה החיים במחנות פליטים בעוני נורא. גם הפליטים הללו גורשו, אבל פושעי המלחמה שלנו, ש"גורשו" בפקודת הממשלה מחבל ארץ פלסטיני, מעולם לא הזילו דימעה על הגירוש הפלסטיני או על סבל שכניהם. לכול היותר הם איפשרו לשכנים לשמש אותם כעבדים בשכר רעב. מביש שהתיקשורת הישראלית משתפת פעולה בהפצת שקרי המתנחבלים האנוכיים הללו, ובקידום טרוניותיהם על כך שהמדינה אינה דואגת להם כראוי (פרזיטים נשארים פרזיטים).
  עבריינות התדרים היא אפוא דבר של מה בכך לעומת הפשעים הגדולים באמת. אך למי איכפת? ישראל הייתה למדינה פשיסטית, קפיטליסטית במובן המכוער ביותר של המושג, ונטולת חמלה. הבהמות של בית"ר ירושלים או כוכבי טיסת השוקולד לא היו חריג – הן הפרצוף האמיתי של הישראלים. לכן, הכול הולך. ובכלל, אם שקרן, גנב, וסכנה לביטחון הלאומי כבנימין שקרניהו משמש ראש ממשלה כול כך הרבה שנים – מה לנו כי נלין על תדרים של תחנות רדיו.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תיקון קל: ח"כ בוקר – שרק השבוע הגנה בכנסת על חברות להלוואות בשוק האפור שגובות ריבית של 30% – יודעת היטב היכן מרוחה חמאת הקומבינות המושחתת.
  אתה ממעיט בהערכתך כלפיה.

 4. מעריץ מושבע

  וואו, אז אתה תומך במידה בתנאי זיכיון של גופי שידור מסחריים?
  אין ספק של רגע אנו נראה התפטרות נזעמת שלך מערוץ עשר, שהוא האבא והאמא של אי עמידה בתנאי זיכיון.

  האמת, כשהתחלתי לקרוא את הפוסט שלך, תהיתי אם תגיע איכשהו לקטע הזה של ימין ושמאל, ושמחתי לראות שלא אכזבת גם הפעם.

  אכן, עיתונות אמיצה – אפילו בלי בדל של צביעות…

 5. ziva_maayan@hotmail.com'זיוה מעיין

  רביב דרוקר, איזה מזל שאתה קיים? מה היינו עושים בלעדייך? שהרי אנו האנשים הפשוטים, לא מבינים דבר וחצי דבר בעניינים שעליהם אתה מתרה ומאיר ומזהיר. שמור על עצמך והמשך בעבודת הקודש שאתה עושה.

 6. peltz@bezeqint.net'אריה

  איך למען השם אתה מצליח לבדוק סימולטנית כל כך הרבה נושאים? האם אתה צבא של איש אחד?
  שא ברכה.

 7. גל

  לא יודע אם יש קשר, אבל לאחרונה קולטים את רדיו ירושלים אפילו באזור עפולה.

 8. elis7529@gmail.com'שמעוני אליעזר

  הענין החמור בכתבה הוא הצטרפותו של איש המחנה הציוני לקנוניה.
  או שחבר הכנסת חותם על דברים מבלי להבין על מה הוא חותם וגרוע מכך אם הוא כן מבין.
  זהו אחד מסימני תקופתו של ביבי. החל מהריקבון במערכת המשפט (נכון שלא כולם כאלה)
  ועבור לבכירי המשטרה.
  גם ההתנהלות בנושא הגז הינה חלק מאותה שיטה.
  כדאי לבדוק את מסמכי סדום ועמורה. אותה התנהלות בצרוף ההיי טק.

 9. Theregency@hotmail.com'שון

  רביב, העבודה שלך מבורכת וחבל שאין לנו עוד כמה רביבים כמוך אך עם כל הכבוד לעבודת הקודש שהינך עושה בהביאך את כל השחיתויות לידיעת הציבור, זה האחרון קורא, מוציא קיטור בתגובות וממשיך להצביע עבור אותם מושחתים פעם אחר פעם. עובדה, כוחם של אלו הולך ומתחזק מבחירות לבחירות. במקום זאת, במדינות מתוקנות, האזרחים יוצאים לרחוב, מפגינים (לא עם זמרים בכיכר רבין) כי אם הפגנות אלימות שגורמות נזקים, שורפים צמיגים, חוסמים צמתים מרכזיים ואף מתבצרים סביב בית המחוקקים כשהם בפנים ומונעים מהם לצאת במשך ימים. זה מזיז משהו למישהו. אבל רק קריאת פוסטים, צודקים ומדויקים ככל שיהיו ותגובות חריפות ברשת ככל שתהינה לא ישנו מאומה. המושחתים ימשיכו להשחית והציבור ימשיך להצביע לימין מבחינת הכלבים נובחים והשיירה עוברת….
  שוב, כל הכבוד על עבודתך ותחקירך, אך הם כנראה, לצערי, לא ישנו דבר.

 10. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  מה מאפיין שלטון חונטה ?
  קבוצה קטנה מאד מחזיקה את כל המדינה בידיה, מנהיג עם לשון עלובה, שכוללת רק מלים של הפחדות והחרדות, לעולם לא תקוה או חזון, תמיד רק דואג לפאר את עצמו כמגן הבטחון, דואג לשדר שכל העולם נגדנו, כל מי שמקורב לשלטון נהנה, התנהגות שחיתותית שלא נחקרת, ממסד מושחת בכל הדרגים
  והעם – העם שטוף מוח, מעריץ את המנהיג וכמעט מתעלף למראהו כשהוא "מצליח" בבחירות

 11. Miri@yahoo.com'מירי

  יובל ענברי אתה בור ועם הארץ ומרוב שאתה מלא שנאה עצמית, קראת רק את החלק הקטן הנוגע לרדיו בשטחים. שים לב שמדובר בעיקר על בן בסט עסקן פוליטי שעוסק בקומבינות. מי מזיק יותר, אתה או הוא? לא בטוחה….

 12. Mizcs@walla.com'שלמה מזרחי

  רביב היקר!
  הכל טוב ויפה, אך תמהתני איך אתה לא מסנן את התגובות, ומאפשר לשונא ישראל בשם יובל ענברי לזהם את האתר שלך, אנא, נקה אותו

 13. rina1945@012.net.il'רביב יקר,אני עוקבת אחר התחקירים שלך ואני מוקירה ומעריכה אותך.אני יודעת שאתה עושה עבודה עיתונאית נקיה ואמיתית ועל כך תבורך....

  רביב יקר ,אני עוקבת אחר כל התחקירים שלך ואני סומכת עליך שהם אמינים ומדויקים.אתה עושה עבודה עיתונאית נפלאה והלוואי וירבו כמותך.

 14. rina1945@012.net.il'רביב יקר,אני עוקבת אחר התחקירים שלך ואני מוקירה ומעריכה אותך.אני יודעת שאתה עושה עבודה עיתונאית נקיה ואמיתית ועל כך תבורך....

  רינה פוקס

 15. ש.

  כמי שעבד פעם בתחנה מתחרה לזו של בן בסט, יכול לומר שגם בתדר העיקרי שלו הוא חורג מהזיכיון שניתן לו לאיזור השרון, ונקלט בפועל באיזורים רבים אחרים בעוצמה החורגת מהתקן.

 16. Yoel@gmail.com'יואל

  אתם לא מבינים עד כמה התחנות האיזוריות סובלות, משקיעים הון תועפות בתחזוק תחנת רדיו, פרסום, ציוד, אנשים ואז מגיעה איזו תחנת רדיו פיראטית וגומרת להם את התדר. התדרים הנוספים באו רק לעזור – רביב דרוקר פשוט שונא את הביבי וכל דבר שהוא עושה

 17. Amirorli@smile.net.il'אמיר

  כתבתי לחיליק בר: זה שעמיתך בכנסת חתמו על החוק ואינם מבינים , לכאורה, אבל אתה?

 18. katzirron@gmail.com'רון

  צר לי על חברת הכנסת נאוה בוקר אשר נכנסה לכנסת בטיקט של בעלה המנוח תת ניצב ליאור בוקר זל שלחם בפשיעה ואלמנתו מעודדת פשיעה. תמוהה מאוד שהגברת אינה ממשיכת דרך בעלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.