מה פשר הקושי של מפלגת העבודה להתנער מאפי שטנצלר?

| 21 ביולי 2015

ביום שבת לפני הבחירות התארגן בעמק חפר 'כנס עסקים'. בכירי מפלגת העבודה הוזמנו. רובם גם באו. רצו, לא רצו, באו. הרוח החיה מאחורי הזמנתם הוא פעיל ראשי של מפלגת העבודה בשם עופר גרגור. מי זה גרגור? אוהו, מי זה גרגור, אתם שואלים. תנו לי לספר לכם מי זה גרגור. נתחיל קצת בתמונות ההתרברבות שלו מהפייסבוק שלו. הנה הוא מצולם עם הרצוג ממש אחרי הבחירות.

גרגור והרצוג

הנה תמונה עם לבני

גרגור ולבני

ותמונה עם יחימוביץ

גרגור ושלי יחימוביץ

ויש לו גם עם אהוד ברק ואיציק שמולי ומי לא. הנה תמונה של גרגור כשלבני, הרצוג, עמר בר לב ומנואל טרכטנברג שותים בצמא את דבריו באותו כנס.

גרגור הכנס לפני הבחירות

האם מישהו שרוצה להיבחר במפלגת העבודה יכול להרשות לעצמו לריב עם גרגור? גרגור חולש על מפקד גדול באזור. יש לו השפעה על הדיל של העבודה במגזר הדרוזי, גם בגלל קרבתו לסאלח טריף ולכאורה גם השפעה על המתפקדים של שכיב שנאן. בקיצור, קבלן קולות חשוב. אה, כן והאיש מוכן להתאבד בשביל שמירת הסטטוס קוו בקק"ל, במילים יותר ברורות שאפי הגדול לא יילך לשום מקום. למה שיילך? שטנצלר התחיל עם פרוייקט של כיתות חינוך. קק"ל בונה כיתה מעץ ללימודים מחוץ לכיתה ונותנת את זה מתנה למי שבא לה. סליחה, למי ששטנצלר וחבריו רוצים לתת. ומי מביא את הכיתות? חברה בשם האחים פרחי, שמשום מה ידועה בקק"ל כעופר גרגור. ברמה הפורמלית, האחים פרחי לא של גרגור, אבל בקק"ל אומרים שהכתובת המשמעותית ביותר לפרויקט הזה היא גרגור. בשנים 2013-2014 קיבלה החברה הזאת מקק"ל 40 מיליון שקלים. 40 מיליון שקלים! עבור כיתות חינוך מעץ, שנבנות באוקראינה או משהו כזה (בפייסבוק יודע גרגור לספר על מסעותיו לאוקראינה). בקיצור, רוצה את התמיכה של גרגור? עדיף שלא תסתבך עם קק"ל. זו, כמובן, רק דוגמא אחת.

למפלגת העבודה יש שני דירקטורים בקק"ל. כבר סיפרתי לא פעם כמה כיף להיות דירקטור בקק"ל. אין שכר על הישיבות אבל יש החזר הוצאות ונסיעות לחו"ל וקירבה לצלחת. מן הסתם, משה דבוש ושלומי וייזר ישמחו אם אפי שטנצלר יישאר יו"ר הדירקטוריון. וכן, זיכרונכם לא מטעה אתכם. ויייזר זה אותו אחד שנסע לפגישה של שעה בלוס אנג'לס, לפי מה שאמר דירקטור אחר בקק"ל ונשאר עשרה ימים. על חשבון קק"ל, כמובן. זה אותו וייזר ששפך דברי חנופה מביכים על היו"ר בישיבת דירקטוריון ולאותו וייזר מייחסים השפעה על חלק ממה שנשאר ממחנה עמיר פרץ בעבודה.

בפריימריז האחרונים עשו בכירי העבודה מאמץ אדיר להיכנס לדיל של סניף ראשון לציון של המפלגה. בסניף יש יחסי הרבה מתפקדים והייתה החלטה נחושה שמחליטים ביחד. לא תהיה ברשימה הזאת, אתה יכול ליפול 2-3 מקומות למטה. יש מעט מצביעים בכל הפריימריז, איבדת 400-500 קולות, יכול להיות שאתה מחוץ לכנסת. אבל איך תיכנס לדיל אם אתה אויב קק"ל, כשבישיבה בה נקבע הדיל יושב אדם, שמתפרנס מקק״ל?  לפי מה שאני שומע, מדובר באיש טוב והוא גם לא בריא (לכן, אני משמיט את שמו), אבל הוא הבהיר למי שהיה צריך, שלא יוכל לתמוך במי ששטנצלר לא רוצה. ייתכן שזה קשור לעובדה שהוא מתפרנס שנים בצורה יפה על עבודה לא קשה במחלקת קשרי הציבור של הקרן.

מה שנשאר ממחנה פואד בכלל מגויס לטובת שטנצלר והמשך שלטונו. דני דניאל הוא עוזר בכיר של שטנצלר ועושה פוליטיקה שם. לאחרונה נאמר לי שהוא אמר למי שאמר ש"(ח"כ) רויטל סוויד איתנו". למה? אולי כי בעלה זכה באיזו עבודה עבור קק"ל.

אחיה של הרל"שית המיתולוגית של פואד, איילת אזולאי, עובד בקק"ל וקודם תחת השלטון הנוכחי.

לאה פדידה היא אישה עם כוח במפלגה, סגניתו של סימון אלפסי ביוקנעם. היא נמצאת ברשימת העבודה לכנסת ולא רחוקה אפילו מלהיכנס. פדידה מייצגת את קק"ל בכנס רשויות מקומיות.

חיה כהן היא עוד אישה שמיוחס לה כוח במפלגה, היא פועלת באשדוד. כל בכירי המפלגה כמעט תמכו בה, כי בלי זה, כך חשבו, הם לא יהיו בדיל של הדרום. בנה של חיה כהן עובד תחת דוברת קק"ל.

באשדוד יש גם פעיל עם כוח לכאורה בשם דני כהן, שהפך ברבות הימים לעורך דין. קק"ל התחילה לתת לעורך הדין החדש יחסית עבודה. בוא נגיד בעדינות, שלא נראה שלמשרדו יש מומחיות מיוחדת בתחום ההקדשים שהוא מטפל בו לכאורה (מה עוד שיש עוד עורך דין שמטפל בו).

המגזר הערבי כבר לא חזק כמו שהיה במפלגת העבודה, אבל עדיין מי שרוצה שם קולות צריך בדרך כלל לשמוע לפחות מה יש  לח"כ לשעבר ראלב מג'אדלה להגיד וח"כ לשעבר ראלב מג'אדלה מועסק כבר מספר שנים על ידי שטנצלר כמין יועץ לא ברור לענייני מיעוטים.

בתחקיר האחרון ב"מקור" פרסמתי כמה מיליונים שופכת קק"ל על הגוף העולמי של מפלגת העבודה. לגוף הזה יש דירקטורים ומנהלים, שלא נהנו בעבר מזרם המזומנים שקק"ל תחת שטנצלר מעבירה. רובם בטח ישמחו שהיו"ר הנוכחי ימשיך לכהן.

ואחרי כל זה, איתן כבל שם את נפשו בכפו ואמר בוועידת מפלגת העבודה "שטנצלר לא ימשיך" (ואם טענתו של שטנצלר כנגד כבל שיקרית, אז כבל לא יכול לעבור על זה לסדר היום.  אם הטענה נכונה, אז המועמדות של כבל ספגה מכה, עוד לפני שהוכרזה רשמית. כך או כך, קשה לראות איך ההאשמה הזאת נשארת ככה באוויר).

משלי יחימוביץ' היה קשה מאוד לחלץ את זה משום מה, אבל בסוף היא אמרה את זה אתמול לערוץ הכנסת. שטנצלר לא יוכל להמשיך. מה עם מרב מיכאלי, שנושאת איזו היסטוריה מוזרה עם שטנצלר?

מתי חברי הכנסת סתיו שפיר ומיקי רוזנטל יגידו משהו? לזכותם ייאמר שהם כבר חתמו על יוזמה שמשמעותה שמפלגת העבודה תבחר את מועמדה ליו"ר קק"ל בשיטה שנחשבת פחות נוחה לשטנצלר. אה, ומתי הרצוג יבין? מתי הרצוג יתנתק סוף סוף מאחרון הפעילים ויהפוך למנהיג לאומי?

 

 

תגובות

תגובות

21 thoughts on “מה פשר הקושי של מפלגת העבודה להתנער מאפי שטנצלר?

 1. amiram47@netvision.net.il'עמירם ברוטמן

  יש לך דרישות בלתי אנושיות מהרצוג, שם פוליטיקאי לא מתנתק מהדיאליזה. צריך לזכור שברק (אם אני לא טועה, אם לא מישהו אחר, בטח יתקנו אותי ), נבחר בזמנו נבחר בזכות קולותיהם של כל תושבי כפר קטן בגליל. כולם מאותה חמולה.

 2. y1shaul@gmail.com'יוסי שאול

  תודה רביב, אתה עושה עבודת קודש.
  זו העצומה שיזמתי יחד עם טל האריס ומאות חתמו עליה. מוזמנים להוסיף חתימתכם.
  חשוב להדגיש שניסו כאך באמצעים תקנוניים משעממים להבטיח את בחירתו של שטנצלר ללא אפשרות אמיתית לאיש להתמודד מולו. בין השאר על ידי שריונו לקונגרס יחד עם קבוצת ההנהלה הכושלת. לכן אנו מתעקשים על בחירות חופשיות ופתוחות בועידה.
  ביום ראשון גרמנו לנסיגה מהצעת התקנון שרצו להעביר – וזה דבר נדיר שועידה לא מאשרת הצעה מטעם המפלגה.
  https://docs.google.com/forms/d/1s_zCw4uE0AYICKKsxFBUOw3dVkWJuXbTCG1yc6sdL5c/viewform

 3. BENORBENOR@WALLA.CO.IL'רות

  צעירי מפלגת העבודה החליטו לשים סוף לנפוטיזם ולשיטת המקורבים של המקורבים. יש תקווה למפלגה ולמדינה הזאת. ורביב אם היית עוקב,אחר המייל השבועי של שלי בטח היית מגלה שהיא פרסמה את העצומה של טל הריס ויוסי שאול.

 4. urikkr@gmail.com'יוריק קרמר

  אחרי שקראתי את הדברים, הבנתי שמוטב להצביע לליכוד. הם לפחות בשלטון. לא אימפוטנטים כמו העבודה.

 5. יוסקה

  כמה חכמים היו האמריקאים אז שצמצמו למינימום את גופי השלטון (גם הם התקלקלו מאז). השחיתות והריקבון התפשטו לכל עבר. אני מקווה שבעזרתך ועוד כמה עיתונאים כמוך שמציפים את החארה מעל פני המים, בסופו של דבר יהיה פה פחות מסריח.
  נ.ב
  מקווה שסוף סוף נמצא קצה החוט שיוביל לזריקה קיבינימט של ה"קיסר" ואשתו שמובילים את החרבת המדינה

 6. חסן חמוד

  אפי שטנצלר הוא שסתום הביטחון של מאגר ביוב עמוק מדיי ורחב מדיי, ברגע שמפלגת העבודה תשלוף אותו ממקומו, נחשול הביוב יסחף ויטביע אותה. ככל שהשחיתות עמוקה יותר ורחבה יותר, שתיקת מפלגת העבודה מובטחת יותר.

 7. בוב השקט

  אחרי השטויות שח"כ סוויד אמרה אתמול בתוכניתו של אמנון לוי לגבי קנאביס אני כבר לא אתפלא על שום דבר לגביה.
  לאישה אינטליגנציה נמוכה ברמה מפחידה.

 8. yotalia@gmail.com'טליה

  לכלוך ומלוכלכים יש בכל המפלגות…אף אחד לא יוצא נקי

 9. בקיצור

  דרוקר,
  סדר לי להיות דירקטורית בקק"ל
  יש לי ילדים לפרנס
  🙂

 10. אורח במפלגת העבודה, ולא תומך

  העתונאים תמיד מנפחים דברים ורוצים לעשות ״אקשן״ כתב נחמד כל אילו שהזכרת הם יושבים סתם או עושים את העבודה המוטלת עליהם?? ומה זה מפריע לך כל עוד הדברים הם מועלים ומשרתים את הציבור. יותר טוב מאשר לשמור את הכסף בקופה!!!!

 11. מתנ

  חיה כהן קיבלה בכל הארץ 800 קולות בהתמודדות שלה בפריימריס של העבודה שזה היה המקום הכמעט אחרון. אז מאין אתה מביא את זה שהיא ״אשה עם כח״?
  היא אשה כוחנית ולכן נוצר הרושם הזה אבל במבחן יום הבוחר התוצאה שלה היתה עכומה ביןתר

 12. amoss@walla.com'עמוס

  חובה לבדוק עד הסוף את סידורי העבודה של האחים איתן את בועז כבל. לאחרונה כשקבל שימש יו"ר מטה העבודה אחיו קיבל שכר של 27 אלף ש"ח כיועץ. האם זאת לא שחיתות? ואיך עבד בהסתדרות ובמשרד הביטחון והשלטון המקומי ועסקים מפה ומשם .. יש פה קופת שרצים גדולה מאוד

 13. michar18@gmail.com'מיכאל

  נמאס לשמוע על המוסד המושחת ששמו קרן קיימת. נמאס לשמוע על בוז'י וחבר מרעיו. לאחר קריאת חצי מהבלוג הפסקתי לקרוא כי הפרטים ממש לא מעניינים. לא מעניין מי סידר למי ג'וב בקק"ל ומי דואג לשמור שם על "הסטטוס קוו" ומה קרה לשרידי המחנה של הוגה הדעות הדגול, והמועמד לנשיאות המדינה, פואד בן אליעזר. כל זמן שבוז'י וחבורתו ותואמי פואד ו/או תואמי שטנצלר מנהלים את האופוזיציה אין שום סיכוי להפטר מביבי המזיק ומחבורת מרכז הליכוד שנסחבת סביבו. כאשר אני רואה את כל האקזמפלרים הנ"ל ודומיהם, אני שואל את עצמי מה לי ולהם. מדוע אנחנו אזרחי אותה המדינה? ואל נא תשכח את מנשקי הקמעות ומנשקי הידיים של נציגי הקב"ה ודובריו, שלא לדבר על כל "הנהרגים באהלה של תורה", ואין מנוס מהמסקנה שהחלום הציוני שתחילתו כהתפתחות היסטורית גדולה ונפלאה הולך ונמוג.

 14. aybee.binyamin@gmail.com'אייבי בנימין

  עד שמפלגת העבודה לא תדע להוקיע מתוכה ולגנות בפומבי את הפואדים, השטנצלירים ושאר מרעין ביישן אין לה בעיני הציבור את התדמית הראויה להיות חלופה למושחתים הגדולים הרבה יותר שצמחו במפלגת השלטון.

  אחרי תשע שנים ומספיק בושות ותחקירים על קק"ל.
  אפי שטנצלר אסור היה לו בכלל להיות מועמד להמשך כהונה.
  והנושא היה צריך להיות ברור לו ע"י ראשי המפלגה אם היא חפצת שלטון.

  הוא היה מוצא תפקיד אחר , אבל להנציח את המצב לכהונה נוספת הוא החלופה הגרועה מכולם.

  ההחלטות לא להחליט , ולסגור את זה באיזה קבוצה קטנה של מקבלי החלטות היא בפשטות אי התמודדות עם הנזק העצום שזה גורם למפלגה בעיני הציבור.

  הכל כדי לרצות כמה מקבלי אתנן מקורבים לצלחת שמביטים על טובתם האישית במקום טובת המפלגה .

  הנזק בועידה האחרונה וניתוקי המיקרופונים מול המצלמות ייזכר לדורות והוא תשלום ראשון שנשלם בסדרה של תשלומים כואבים הרבה יותר בעתיד , אם לא יהיה שינוי.

  אפי שטנצלר חייב ללכת הביתה, וכל החלטה אחרת משמעותה בעיני הציבור שאנחנו לא יותר טובים מהליכוד בנוגע לשחיתות ציבורית.

  ואת זה אין למפלגת העבודה את הפריווילגיה להחליט.
  אלא שוב אם היא בוחרת לבצע לעצמה בעיניים פקוחות נזק פוליטי לדורות נוסח פואד.

  קק"ל צריך להיות ויכול להיות נכס ולא נטל ציבורי .
  וזה יכול לקרות רק עם מנהיגות חדשה ונקיית כפיים

 15. oded1947n@gmail.com'עודד

  נפלא. השחיתות של מפלגת העבודה מתפתחת יפה ומתקרבת לזו של הליכוד. ככול שיהיו יותר מושחתים יגדל הסיכוי שיחליפו את הליכוד. להחליף שחיתות בשחיתות, כי רק כך מגיעים לשלטון פה בארץ.

 16. ramyaz@walla.com'RAMY AZRAN

  מרוב דובים מועמדים לא רואים את יער קרן קיימת דיי תנו לאנשים לעבוד חאלס
  .

 17. Revfa@netvision.net.il'רויטל

  לפחות התחילו במשהו להוציא את הליכלוך של מפלגת העבודה והררי השוחד שהם מקבלים העיקר הם אלופים בללכלך על הליכוד ומצביעיו במיוחד העופר גרגור הזה שבטח מחלק הרבה מתנות וכנסים למינהם וכיתות מעץ מלא

 18. תפרן

  שטנצלר/קק״ל מרכיב חיוני בחונטת ה illuminati הקלפטוקרטית הישראלית המצומצמת שחולשת על כמעט כל המפלגות שבכנסת כמו גם בזרועות השלטונית והמשפטית,ולה זיקה בהחלט משמעותית למקבילתה האמריקנית.

 19. talmorgt@zahav.net.il'גדעון

  "הגנים" המושחתים באישיותו של של יו"ר קק"ל היוצא, הביאו בסופו של דבר להדחתו מעמדת הכוח שכבש בעזרת אינטרסנטים מושחתים .

  הדחתו בפועל התאפשרה רק לאחר שהצטברה נגדו מסה קריטית של תיעוב שלא ניתן היה לעבור עליה יותר בשתיקה . למרות שבניצניהם של אותם גנים נוכחתי עוד בתפקידו הקודם .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.