ואם לבני הופכת למספר 2 של יחימוביץ׳?

מאת  | 16 בספטמבר 2012
 

הנה ספקולציה פוליטית שכדאי לעקוב אחריה:

מה אם ציפי לבני לא מקימה מפלגה חדשה, לא חוברת לחיים רמון ובמקום זאת, חוברת לשלי יחימוביץ ומקבלת שיריון כמספר 2 במפלגת העבודה? בשנייה הראשונה זה נשמע מופרך. במחשבה שנייה זה הצעד הפוליטי הכי חכם שיכול לקרות לגוש המרכז – שמאל. ברגע אחד יכולה להיווצר אלטרנטיבה לנתניהו כראש ממשלה. דמיינו שלטים עם יחימוביץ בצד אחד ולבני בצד שני. אולי זה יכול לספק את הטלטול שהמערכת הפוליטית המאובנת והתקועה שלנו כל כך זקוקה לו. אחת מביאה לכאורה את הצד המדיני – בטחוני, השנייה כלכלי – חברתי, החבירה משדרת כתמיד נכונות לוותר על אגו ומחוייבות לנצחון ושתי נשים ביחד על הכרטיס זה שח מט פוליטי (בהמשך הרשימה יהיו הרבה גברים. בכל זאת, מישהו יצטרך לנהל את זה…)

זו גם לא ממש הזייה. יחימוביץ ולבני מקיימות קשר על בסיס קבוע. אין ביניהן איזה דם רע שצריך לנקות. במצב של יחימוביץ׳ היום במפלגתה היא יכולה לשריין את לבני במרכז העבודה בדקה וחצי. המפאיניקים יצביעו בעד הנסיכה מרמת החייל בשתי ידיים. במידה לא מועטה הם מתחברים אליה יותר מאשר אל יחימוביץ׳. את יחימוביץ׳ לא צריך לשכנע. היא כבר בעניין מזמן.

מה נשאר? לבני.

פוליטית, אין לפליטת ״קדימה״ אופצייה כל כך מלבבת. המיזם של רמון לא ממש מתרומם. בסקרים הם טוענים שהם מקבלים 12 מנדטים, לא ממש משהו שמסכן את ביבי. נתניהו במצב כזה יעדיף את יחימוביץ או/ו לפיד וישאיר את לבני לעוד כמה שנים מדכאות באופוזיציה. הקריירה של לבני מלמדת שאפשר לסמוך עליה שתעשה את הצעד הלא נכון פוליטית. היא בטח תגיד שהבת של איתן לבני לא יכולה ללכת למפלגת העבודה. לגיטימי. היא רק תצטרך להסביר מה חוץ מהמשא ההיסטורי מונע ממנה לעשות את הצעד המתבקש. אידיאולוגיה הרי אין כאן.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.