ישראל כץ לא ידע. הוא לא ידע.

| 17 בנובמבר 2015

אפשר רק לדמיין את ההלם של שר התחבורה, ישראל כץ, כשהתפוצצה פרשת נתיבי ישראל. הוא בוודאי לא העלה על דעתו שהאנשים האלה יכולים להיות מעורבים במשהו לא כשר.

אלכס ויז'ניצר, למשל. מי היה מאמין? איך היה יכול השר להעלות על דעתו שיום אחד הוא ייעצר על פרשיית שוחד ב"נתיבי ישראל” ? נכון,באוקטובר 2012 אומנם פורסם דו"ח חריף של מבקר המדינה על "נתיבי ישראל", רובו על תקופת הכהונה של ויז'ניצר, שהסתיימה ב – 2010,אבל כץ, מן הסתם, לא קרא. אחרת לא היה ממנה אותו לתפקיד יו"ר הרכבת הקלה (נת"ע) בגוש דן באוגוסט 2013. 

שי ברס, למשל, הכוכב השני בפרשייה החדשה. מי מינה אותו למנכ"ל "נתיבי ישראל", החברה ששולטת על מיליארדי שקלים בשנה? ברור.השר כץ. האם כהונתו של ברס לפני כן, כמנכ"ל נתיבי איילון, כהונה שהסתיימה בגרעונות ואי סדרים, לא הייתה אמורה להדליק לשר התחבורה איזו נורת אזהרה קטנה? לא, מה פתאום. כץ לא ידע. הוא לא ידע.

כוכב שלישי בפרשה החדשה הוא איציק ונונו מטירת הכרמל. כץ בטח גירד במצח. ונונו? אני לא מאמין. איציק שלנו? קבלן הקולות הגדול מטירת הכרמל? לא יכול להיות. כץ בטח לא ידע שהפוליטיקאי מטירת הכרמל, שדילג מהליכוד לקדימה הפך פתאום לאיש תכנון וביצוע. נכון, התפרסמו כמה תחקירים, כמה תהיות, אבל כץ לא קרא. איך יכול היה לדעת שמע"צ הפקידה בידי החברה של ונונו את הטיפול בכבישים אדומים בארץ?מי היה יכול להעלות על הדעת שמשטרת התנועה טענה שהפרויקט לא עומד בלוח זמנים ואנשים מתים בגלל זה. כץ לא ידע. הוא לא ידע.

כץ לא ידע שח"כ גורולובסקי, שהטביע חותם בל יימחה על כנסת ישראל בקובעו שיא חדש של פסיביות וחוסר עשייה, הפך אחרי פרישתו למשאבת כספים גדולה מנתיבי ישראל. כץ לא ידע שממלאת מקום היועץ המשפטי בנתיבי ישראל היא ממש במקרה נשואה לראש המטה של אביגדור ליברמן ואחות של ח"כ אורלי לוי. כץ לא ידע על המתרחש בנת"ע, למרות שדו"ח ביקורת, שפורסם כבר ביולי 2013, קבע שיש "ממצאים על התנהלות כספית בלתי תקינה", כץ לא ידע על מה שקרה בנמל אשדוד, הוא לא יודע היום כלום על מה שקורה בנמל חיפה, אין לו מושג על כל הטענות בנוגע למכרזים של רכבת ישראל, בכלל הוא כזה שר בולדוזר, בעיני עצמו, שהוא יוצא בבוקר לעבודה עם אטמי אוזניים ומגיני עיניים כדי שחס וחלילה אף אחד לא יגיד לו שום דבר ושאם כבר מישהו ידבר, אז הוא לא יראה כלום

ב – 1992 נולדה הסיסמא האפקטיבית "מושחתים נמאסתם". מה הפך אז את הליכוד למושחת לכאורה? הפרשות של ש"ס, יאיר לוי ואריה דרעי ועוד כמה פרשות כלכליות די מרוחקות מהשלטון כמו רמי דותן ואריה גולדין מ"כלל". תחת השלטון הנוכחי התברר כי עורקי השלטון המרכזיים ביותר מפוצצים בשחיתות. צינורות הכסף, לפי פרשת "ישראל ביתנו", נסתמו בשוחד. ורידי הכוח, לפי חקירות מח"ש, מורכבים מהטרדות מיניות של בכירי המשטרה. עורקי התחבורה, לפי הפרשה החדשה, התבססו על שוחד במיליונים ולמרבה המזל, ראש הממשלה לא שמע כלום, שר התחבורה לא בעניין ויו"ר ישראל ביתנו עולה כפורח בסקרים. רק הוא יכול להביא לנו ביטחון.

המאמר פורסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

11 thoughts on “ישראל כץ לא ידע. הוא לא ידע.

 1. דודו

  ביום שעסקן סוג ז' דוגמת ישראל כץ המושחת יחד עם חבריו המושחתים יעופו לנו מהעיניים – נרים כוסית שמפניה יחד על כל חברי ומשפחתי..! כץ וחבריו המושחתים מהליכוד הם אסון למדינה ובזכותם נהיה בקרוב כמו ניגריה או קניה שלא ניתן יהיה להזיז פרוייקט אחד בלי שוחד לשרים ופקידי ממשלה…

 2. מהום סנטר

  דודו, היום הזה שבו אי אפשר להזיז כלום בלי שוחד הגיע כבר לפני עשור או שניים.

 3. akilahav@gmail.com'עוזי

  נכון, חייבים להזיז את ישראל כץ.
  התור כבר משתרך בחוץ, הוא מפוצץ במושחתים החדשים. והם ר-ע-ב-י-ם.. מזה רעבים.

 4. irm18@zahav.net.il'רחל מרגלית

  לכל בוחרי הליכוד שלא מפסקים להטיף לנו שעלינו להפנים שממשלת ישראל נבחרה עלידי העם בבחירות דמוקרטיות, הפנמנו "וולאה" הפנמנו,
  אבל מה אתכם לכל הרוחות, אתם הפנמתם??? נתנו לכם מדינה לנהל, תפסיקו "לעשות לביתכם" לא בשביל זה נבחרתם, אין בטחון(למרות מר בטחון) הכל קורס, שחיתות,שוחד, מירמה, הרסתם כל חלקה טובה, תפנימו כבר שאתם צריכים לנהל את חיינו ולא את חייכם. בשביל זה הפנמנו.
  כל הכבוד רביב דרוקר.

 5. cozion@gmail.com'הלא מחובר ומקושר

  בו ברגע שאתם השמאלנים תבינו שאין אופק מדיני והבעיה היהודית היא מלחמת דת עם המוסלמים,, אז תעלה מאליה הבאושים והשחיתות של הליכוד,,
  אתם האבן נגף והגיבוי לשחיתות

 6. ח

  מי שמושחת שיילך לכלא. אבל אנחנו יודעים שהחקירות רק התחילו הן יתמשכו 3 שנים והפרשות האלה ייסתיימו בפסקי דין לפה או לשם תוך עשר שנים במקרה הטוב כשהשר כץ יהיה ראש ממשלה או נשיא.
  ואם היו הוכחות למנהל לא תקין של ברס בנתיבי איילון למה לא הוגשה תלונה למשטרה באותו רגע?

  דרך אגב גם שופט שמושך משפט במשך 10 שנים מקבל את התיק ביום שהתמנה ומתכבד להקריא את פסק הדין ביום שהוא פורש הוא לא פחות מושחת ועוד יותר מזיק לציבור מאשר איזה פקיד שלוקח שוחד .

 7. זאב

  רביב – מתי מישהו הציץ מתחת לוילון של מספנות ישראל בחיפה? וכל מה שקורה בשטח העצום שהמדינה נתנה להם?

 8. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  מתה לדעת מה אתה ב-א-מ-ת חושב או יודע על המעבר של איילה חסון לערוץ 10…..
  אחרי יום שישי אחד או שניים האמת תצוף.

 9. משה פרי

  אבל תוספת קטנה.
  השר כץ עשה ועושה מאז כניסתו לתפקיד שר התחבורה.
  פשוט לא מפסיק להרים פרויקטים בכל הארץ, על כך צריך לדווח והודות וגם לפרסם את העשייה שלו.

 10. גדי

  נכון השר כ"ץ בולדוזר .דוחף הרבה לבניה ..לתשתיות .ועם בדרך יעלמו כמה עשרות מלונים לא נורא .זה לא מיכסו הפרטי אלא כסף ציבורי .ומה הקשר למצב בטחוני ..ולגנבת עשרות מליונים ..לפני שבוע .עצר נהג רכבת בדרום ..ואמר לנוסעים .מיכאן תרדו מהרכבת .ותגיע למחוז חפצכם לבדכם ..והשר הענק כ:ץ לא ציץ .בימקום להעיף הביתה לפחות לחודש .את הנהג .ללא משכורת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.