ההתנגדות של לימור לבנת לקידום שי ניצן

מאת  | 19 בספטמבר 2012
 

שי ניצן שמאלני? אני לא מצליח לחשוב על פקיד יותר מימסדי, יותר לויאלי למערכת, שיכול לשרת כל שר וכל דיעה כמו ניצן. קשה לי לדמיין עמדה של המערכת שהוא לא מוכן לייצג, לטעון למענה. עינויים בשב"כ? ברור. עונש חמור לענת קם? בטח. העמדה לדין של אורי בלאו? אין בעיה. שינוי עמדה בעניין מיגרון? ניצן שם. האיטיות והרפיסות של ויינשטיין בעניין חקירת נתן אשל? ניצן מגן בחירוף נפש. להגיד שניצן הוא שמאלני זה כמו לטעון שיעקב נאמן עומד להנהיג את מרצ בבחירות הקרובות.

זה לא שמישהו בימין העמוק, שנלחם נגד ניצן, חשב אחרת. הם פשוט מבינים שאם הם מצליחים להביא את ישראל כץ ולימור לבנת לדבר נגד ניצן ואם נתניהו ויעקב נאמן לא מעזים לצאת בקולי קולות למענו, אז זה יזעזע את אחרון הפקידים במשרד המשפטים. הפקיד הצעיר יסתכל למעלה ויגיד – אם אם על ניצן הם עשו קמפיין כזה, אז מה יהיה עלינו.

שרת התרבות, לימור לבנת, בפזילה עמוקה לכיוון ימין, אמרה בדיון שהבעיה שלה היא לא עם העמדות של ניצן, אלא עם דרך המינוי שלו. בתקשורת צחקו עליה ובצדק. גם אני מתקשה להאמין שזה באמת מה שהפריע לה, אבל האמת, זה כן מה שהיה צריך להפריע לממשלה כולה. מבקר המדינה כבר אמר מה הוא חושב על הדרך בה מתמנים אנשים במשרד שאמור לשמש דוגמא עבור כולנו לשמירת חוק. משרד המשפטים עושה צחוק באופן שיטתי ממכרזים לבחירת אנשים. הוא מטיף לכל העולם מה מותר ומה אסור בועדות איתור, מכרזים וכו', אבל בתוכו פנימה, משתמש שוב ושוב בכל מיני שיטות, בעיקר מינויים בפועל, כדי למנות אנשים. הכול תפור וסגור וכולם יודעים. גם במקרה ניצן מצאו איזו פרצה. אם זה מתחת לשנתיים אז מותר. גם במינוי הקודם של משנה ליועץ, כל הפרקליטות ידעה שרז ניזרי יקבל את זה. אם אלו שמפרשים עבורנו את הנורמות נוהגים כך, אז מה אפשר לבקש מהשר הממונה על שירותי הדת. 

תגובות

תגובות

תגובה אחת על “ההתנגדות של לימור לבנת לקידום שי ניצן

 1. גיל זילבר

  ראשיתו של דבר (נכון, כיום כבר לא כולם זוכרים את זה) :

  לימור ליבנת בועידת הליכוד:

  "תפסיקו עם זה. ..
  מה זה ? – אנחנו עלינו לשלטון רק כדי לחלק האחד לשני ג'ובים ?"

  ההמון מולה, כאיש אחד : "כן !"

  אחריתו של דבר (https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001040217) :

  כשלימור לבנת בישרה לבני משפחתה שהחליטה לפרוש מהחיים הפוליטיים, הם היו המומים.

  על פרישתה הודיעה בפייסבוק, בסטטוס שבו כתבה בהרחבה על 44 שנותיה בפוליטיקה.

  – – – – הגעת לתחושת שובע?

  "כבר זמן די ארוך שהרגשתי שובע, שגבל לפעמים בגועל מהפוליטיקה המלוכלכת, מהמריבות, מההשמצות ומהאינטריגות. לא בא לי להיות שם יותר".

  – – – – אילו דרישות וציפיות היו ממך במערכת הפוליטית שגרמו לך לגועל?

  "פוליטיקה זה גם הרבה חברי מרכז ופעילים, שמרגישים שאת חייבת להם כי נבחרת בזכותם. זה לא רק שהייתי צריכה ללכת לכל חתונה ואירוע, אלא שגם נאלצתי לעשות כל מיני טובות, כי אחרת לא הייתי נבחרת. כשהרגשתי שזה הופך להיות משחק בזוי, לא יכולתי לתת לזה יד".

  – – – – מתי זה היה בזוי?

  "היו דרישות למינויים לתפקידים, למועצות מנהלים, לסדר ל'בן של' ההוא ול'בת של' ההיא, לעזור במשכורת ומה לא.

  היו גם מקרים ממש קשים, למשל כשחבר מרכז בכיר מחיפה הגיע אליי, כשרת החינוך, הוציא מכיסו פתק עם שם ומספר טלפון ואמר לי: 'זאת המנהלת בבית הספר התיכון של הבן שלי, שבגלל שישה שליליים מסרבת לאפשר לו לעלות כיתה.
  צלצלי ותגידי לה עכשיו שתחזור בה מיד'.

  כשסירבתי, הוא צעק: 'בשביל זה עשיתי אותך שרה? אני אצא נגדך בפריימריז'. הוא אכן עשה זאת, וגרם לי נזק רב".

  – – – – האם נפוטיזם הוא בעצם האידיאולוגיה האמיתית של הליכוד ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.