האם כלי התקשורת יכולים לכפות עימות?

מאת  | 18 באוקטובר 2012
 

יכולים, יכולים לכפות עימות, רק צריך להפסיק עם הדכדוך והפסימיות. כל עוד אנחנו באים מעמדה מסכנה שאי אפשר וזה לא יילך ואנחנו חלשים, אז באמת אין סיכוי. אנחנו לא חלשים, כמו שנדמה לנו. בטח לא בתקופת בחירות. איך עושים את זה?

שלושת הערוצים צריכים לממן ביחד סקר בחירות ענק ולהודיע מראש מה הסף שצריך לעבור מועמד כדי לשבת בעימות כזה. אף אחד לא רוצה לראות עימות עם 6 מועמדים ויהיה צדק בטענה של נתניהו, המוביל, שאין לו שום עניין להתעמת אחד מול חמישה, או מול שלושה. אפשר להחליט, למשל, שרק מי שעובר 15 מנדטים, יכול להגיע לעימות. אחרי הסקר, שייצר כבר באז סביב העניין, שלושת הערוצים ישלחו ביחד מכתב זימון רשמי לכל מי שעבר את הרף. יחד עם מכתב הזימון צריך להסכים על כללי העימות. אפשר גם כמה עימותים. אם נבוא ביחד, כולנו, למי שלא ירצה, יהיה הרבה יותר קשה. זה יהיה בכותרות, זה יקבל ביטוי, כולנו רואים את העימותים המדהימים בין רומני לאובמה ורוצים גם. איך שם כל תנועה נבחנת, אין שנייה שהקלסתרונים שלהם לא על המסך, האופן בו הם מתהלכים כמו אריות בכלוב אחד ליד השני, כולנו רואים ומקנאים. למה לא פה, רבאק? רוצים להעלות אחוזי בחירה, זו הדרך. לייצר עניין, לייצר שיח. רוצים לראות מאיזה חומרים עשויה יחימוביץ', האם לפיד יודע לעמוד בחום של המטבח, האם נתניהו התאושש מהעימות מול מרדכי ב – 99, האם הוא מסוגל לעמוד בפני שאלות קשות ולא רק לנאום ולשרטט, זו הדרך.

אם בכל זאת, אחד המועמדים יסרב, אז שלושת הערוצים צריכים לבקש מהכתבים והעורכים להביא את זה כמה שיותר לידי ביטוי. לא בדרך מלאכותית ופופוליסטית. עניינית. זה הכי ענייני בעולם להגיד שהמועמד הזה והזה הגיע היום לסיור בחירות פה ופה וסרב להסביר למה הוא לא מוכן להגיע לעימות. זה הכי נקי לבוא ולשדר שהמועמד הזה והזה רוצה שנשדר את הנאום שלו, אבל לא מוכן לענות לשאלות. תאמינו לי, אם שלושת הערוצים יילכו ביחד ואם הם יגרמו למועמד המסרב לשלם מחיר פוליטי מצטבר, יהיה עימות. יהיה. תיפסק המסורת המכוערת שמ – 96 לא היה פה עימות מלא ואמיתי.

האם הערוצים יכולים להתאחד? בפעם שעברה, ניסינו. ישבנו רינה מצליח, ירון דקל ואני. זה לא הלך. חבל. הפעם זה יכול ללכת. הדוגמא האמריקנית עוצמתית ומשפיעה על כולנו. כל מה שצריך זה שאיילה חסון ובועז שפירא מערוץ 1, רינה מצליח ועמית סגל מחדשות 2 ונדב פרי ואני נסכים על כך ביחד, נקבל גיבוי מהמנהלים שלנו ויהיה עימות. זה יוכיח לפוליטיקאים שאולי התקשורת נחלשה לאחרונה, אבל היא עדיין מסוגלת להתאחד כדי להכריח אותם לעשות את הדבר הנכון.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.