הטלפון שקיבלה עורכת הדין של המתלוננת מאורלי וילנאי

| 21 בדצמבר 2015

פרסמתי אתמול ב״הארץ״ מאמר שקרא לסילבן שלום לפרוש מהחיים הפוליטיים. על הדרך הסברתי למה מתלוננות פוחדות להתלונן. כשהראשונה התלוננה נגד שלום, כתבתי, אורלי וילנאי הייתה בין אלו שתקפו אותה ובן זוגה כתב לפתע הודעה על קיר הפייסבוק של מתלוננת מרכזית אחרת בסיפור הזה.

אתמול בבוקר גיא מרוז סימס שהוא יתבע אותי אם לא אתנצל מיד. בצהריים התקשר עורך דין מטעמם של וילנאי ומרוז. אמר שהוא רוצה למנוע תביעה ואולי אוכל להיפגש איתם. האמת, לא האמנתי שהזוג רוצה לפתוח את העניין הזה והרגשתי שהייתי מאוד מתון בכתיבתי. ניסיתי להבין מעורך הדין איזו עובדה במאמר הייתה שגויה. לא קיבלתי תשובה. הסכמתי להיפגש, אבל לא יצא. הבוקר מתפרסם ב״הארץ״ מאמר התגובה של וילנאי תחת הכותרת ״השקרים של דרוקר״.

באמת שלא היה לי עניין להתכתש עם הזוג. הם משדרים בערוץ 10 ויש לי די קטטות גם ככה. זה לא סוד שהעיתונות שלהם היא לא ממש הדבר שהייתי מלמד בבתי ספר לעיתונות. אני לא הייתי משמש עד אופי במשפטו של שלומי לחיאני, כפי שוילנאי עשתה. לא הייתי נכנס לקשרי חברות עם ג׳ודי וסילבן כפי שוילנאי ומרוז עשו ובוודאי שלא הייתי עומד מאחורי הכתבה הנוראית שלהם שניסתה להציב סימני שאלה על הרשעת קצב (דבר לגיטימי, אם הוא היה נעשה במינימום של מקצועיות).

בכל זאת, לא הצלחתי להתאפק ואני חייב להביא בפניכם משהו. וילנאי כותבת במאמרה:

״דרוקר כתב, כי תקפתי את מ', המתלוננת הראשונה בתקופת ההתמודדות של שלום על נשיאות המדינה. לא תקפתי, לא דיברתי, איני מכירה אותה, גם לא את שמה. פירסמתי פוסט בפייסבוק, שבו הבעתי דעה על האחריות של נשים להתלונן בזמן אמת. כתבתי, שלא ייתכן שכולנו נסתער ונטרוף בני אדם קודם שהוכחה אשמתם״

ובכן, את מ׳ ייצגה עורכת הדין רוני אלוני. בשלב מסוים מ׳ התלוננה במשטרה על איומים כלפיה. נפתחה חקירה. עו״ד אלוני העידה. הנה תמלול מילה במילה של החלק הרלוונטי של העדות:

עו״ד אלוני: בתחילת חודש אפריל, המועד המדויק אינו זכור לי, התקשרה אליי לטלפון הנייד העיתונאית אורלי וילנאי מהתוכנית ״אורלי וגיא״ ובמשך דקות ארוכות צרחה עליי צרחות אימים, הכפישה את המתלוננת, אמרה את שמה והעבירה מסרים מאוד מאיימים כמו ״לא עושים דבר כזה״, ״זה לא יעבור לסדר היום״, ״איך את מעיזה לייצג אותה״  רק אחרי דקות ארוכות שבהן היא צעקה בצורה ממש אלימה וגידפה את המתלוננת באוזניי, רק אז היא נזכרה לומר לי כי היא מכירה אישית את סילבן ושהוא בחיים לא היה עושה דבר כזה.

שאלה – מה הייתה מטרת השיחה של אורלי וילנאי אלייך?

עו״ד אלוני: מטרת השיחה הייתה לרפות את ידיי מלייצג את המתלוננת  זה השתמע מדבריה המסר היה שחבריו של סילבן בתקשורת, כמוה, לא יעברו על העניין לסדר היום וינקמו בה.

שאלה – האם אורלי וילנאי אמרה שחבריו של סילבן שלום בתקשורת ינקמו במתלוננת?

תשובה – לא. היא אמרה שעצם הגשת התלונה היא מעשה שלא ייעשה וזה לא יעבור לסדר היום. היא דרשה ממני בצרחות להתייצב באולפן שלה.

עד כאן תמליל החקירה

לגבי אותה הודעה מוזרה בפייסבוק שהשאיר לפתע גיא מרוז למתלוננת מרכדית בפרשה, כתבה וילנאי את הדברים הבאים:

 

״ועכשיו לעובדות: גיא חיפש את האשה שהיתה מקורבת לשר שלום כדי לנסות לברר אתה, אם היא יודעת במי מדובר. בתחילת הפרשה לא היה לו מושג שמדובר בה. היא לא ענתה לטלפון, והוא שלח לה הודעה בפייסבוק. הודעה גלויה. הוא לא הסתיר את זה! כן, יש מי שאינם יודעים להבדיל בין הודעה פרטית להודעה בקיר ולא איך שולחים בכלל הודעה פרטית. הם יודעים לכתוב שירים ולהיות עיתונאים הגונים, אבל שום דבר לא משנה כשאתה חדור מטרה, נכון, דרוקר? אגב, את האשה שגיא חיפש כדי לנסות לקבל מידע ממנה הוא פגש עם בני הזוג שלום במקרה, בטיול עם בתו ברומא זמן לא רב לפני התפוצצות הפרשה. הוא לא העלה בדעתו, שהיא זו שעברה את הדברים האיומים שעליהם היא מספרת״.

גיא. מרוז התעטף פעם בהילה של עיתונאי חוקר. הוא לא יודע להגיע לאדם בלי לכתוב לו על הקיר בפייסבוק? ולמה הוא בכלל חיפש את אותה מתלוננת באותו זמן? הרי הוא הכיר אותה מצוין וגם את מספר הטלפון שלה, מתברר. אי אפשר לשלוח סמס? וואטסאפ? אגב, אני יכול לספר לגברת וילנאי שהעובדה שגם במאמרה היא ממשיכה להכניס פרטים שיכולים לזהות את אותה מתלוננת היא לא בדיוק המסר הכי מחבק בבוקר הזה עבורה.

תגובות

תגובות

50 thoughts on “הטלפון שקיבלה עורכת הדין של המתלוננת מאורלי וילנאי

 1. balulster@gmail.com'רון

  באמת קיויתי שלא תיכנס ל"קרב" עם וילנאי ומרוז.
  כאשר אתה מפרסם מאמר והם תגובה ואז אתה במאמר תגובה והם בתגובה על המאמר, כל מה שקורה הוא שאתה והם נופלים לאותה הרובליקה ופתאום דעותיכם ומעמדכם שווים וזה רק עניין של בחירה באיזו "אמת" להאמין.
  אתה מעל זה (או כך אני רוצה לחשוב לפחות).
  תמשיך במלאכתך באומץ, אל תתאמץ מול כל טרול.

 2. AMIR12@harvard.edu'איתמר בן אמ"י

  דרוקר:
  1. חובה עליך לפרסם את הדברים המשכנעים הללו ב"הארץ", וחובתו של "הארץ" לפרסמם.
  2. דאג שדובר עברית יעבור על הטקסטים שלך לפני פירסומם כדי לעקור מהם עילגויות כגון "על הדרך" או "[מרוז] חיפש את אותה …".

 3. Ogaldo@bezeqint.net'עמוס שבואלי

  רביב – מחזק את ידיך ולא בפעם הראשונה.

 4. 46rami@gmail.com0'רמי רוזן

  עיתונאים שהם חברים של פוליטיקאים ועוד פועלים למענם אינם עתונאים. במה אורלי וילנאי שונה מזונה רגילה? רק בכך שהיא זונת תקשורת

 5. Shulap@live.com.au'פילוסוף רחל

  דרוקר
  תמשיך לעשות את מה שאתה עושה כל כך טוב , עם האמת שלך ותתעלם מכל דברי הבלע, יישר כח !

 6. cocusim@walla.com'ר

  רביב,

  קח עצה חינם.
  תתעלה, תתעלם ותמשיך בדרכך בראש מורם.
  אל תבזבז זמן על קטנות.
  (בעצם קיבלת שתי עצות באותו מחיר).

  חורחה

 7. טלי

  רביב,מחזקים אותך,
  ועל הזוג הממש לא מקסים,מי בכלל צופה בהם?

 8. לאה

  לדעתי מיותר להעיר על איכות עבודתם של הזוג וילנאי-מרוז. זה מוריד מהדרמטיות של הגילויים שלך בפוסט זה.
  יישר כוח והמשךבדרכך הטןבה.

 9. gilyeshua@gmail.com'גיל

  מסכנה אורלי וילנאי. אין לה חברים לו היו לה בוודאי היו מייעצים לה שלא לצאת ביום חם של דצמבר כשגוש חמאה על ראשה.

 10. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  קצת על גיא מרוז.-http://www.mouse.co.il/CM.television_articles_item,797,209,54024,.aspx

 11. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  תקופה ארוכה ניצל את הטור האישי שלו להכפשת עיתונאית ומבקרת בידיעות אחרונות- "המלחמות האלה מכוערות מאוד, ותעיד על כך מבקרת הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות" לשעבר, גפי אמיר. בשנה שעברה השיק מרוז במדורו בעיתון קמפיין אישי ופוגעני נגדה לאחר שפירסמה ביקורת שלילית על הפרק הראשון מתוך שלושה של הסדרה התיעודית "לנצח את הסרטן" מבית היוצר וילנאי־מרוז. "דמגוגיה וליבוי היסטריה במסווה פסבדו תחקירי", כתבה אמיר, ובכך נתנה את האות לתקיפה פראית מצד מרוז, תוך שהוא מתמקד בהשמצות אישיות. לא פחות משלושה טורים שונים הקדיש לעניין. בראשון כתב: "מדובר באירוע בשם גפי אמיר. סופרת כושלת, עיתונאית כושלת, שלאחרונה, לאחר שנכשלה בכל עבודה אחרת, נהייתה מבקרת טלוויזיה. אז השבוע נולדה הפינה 'כל מה שרציתם לדעת על ג'יפה אמיר, שרצתה להיות אורלי קסטל בלום ונהייתה גפי אמיר'". בטור אחר אף הזמין חבר שלו, דניאל לפין, מחזאי ותסריטאי שחש גם הוא פגוע מאמיר עקב ביקורות שכתבה עליו במרוצת השנים, וזה כתב: "פרט מעניין שגיליתי, שמה המלא של גפי הוא גפנה. גפי הוא קיצור של גפנה. כאן זה המקום לפנות לכל ההורים – הורים, לפני שאתם מחליטים להיות מקוריים, תחשבו שיש אדם שייאלץ לשאת את פרץ היצירתיות שלכם כל חייו. קורבנות אלה עלולים להיות ממורמרים ומתוסכלים. רכילאים". "

 12. אודי

  פעם אהבתי את התכניות שלהם, עוד מימיי הבולדוג ששם הם הכירו. היום התכנית שלהם היא בלתי צפייה, רדוד ושטחי , צדקני ומתחסד.

 13. avbanon@gmail.com'אברם בנון

  רביב דרוקר,
  אתה קרן אור במדינה הזו, שהחושך משתלט עליה בשנים האחרונות. חזק ואמץ, והמשך במלחמת הקודש העיתונאית שלך. גם אם זה "עיתונאים" מהערוץ בו אתה מעורב. אינני שופט ואינני מתרשם מספינאות ואו התלהמות. מה שכן אני מאוד מכבד את" נאה דורש, נאה מקיים". זה כנראה נשכח בארץ כנען מזה כמה שנים, אם לא שנים רבות מידיי.

 14. Lioragb@gmail.com'ליאורה

  מעטים העיתונאים שיש להם כל כך הרבה יושרה והגינות כמו לך, רביב. כבר למדתי לדעת שההשמצות נגדך יתבררו ההשמצות שווא. יש מי שסבורים שאתה יהיר. הם לא מבינים את הסרקזם והציניות שלך. וכשהזוג השרלטן מרוז את וילנאי מנסה לזנב בך, ברור שהם ימצאו עצמם מרוחים בזפת ונוצות. אנוכי קשישא מספיק כדי לפסוק שאתה מטובי העיתונאים ומחדי העין שיש לנו.

 15. a@com.com'אמיר

  רביב היקר, לא ממש מת עליך אתה יודע הקרן החדשה וכו, אבל גם לך לפעמים מצליח, אז שאפו על העניין הזה מול הזוג מרוז, ולא בגלל שאני נהנה מהוויכוח, אלא מפני ששימוש לרעה בשררה וגם תכנית בוקר זאת שררה זה על הפנים.

 16. אריקו

  אני צופה באופן מסודר בתכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10.
  אני חושב שהתכנית שלהם טובה יותר מתכנית הבוקר של ערוץ 2.
  אורלי יותר נעימה, גיא קצת פחות. גיא קצת פלצן.
  לנושא: אני חושב שדרוקר הוא עיתונאי מעולה!!!
  אפילו אם הוא לא מדייק פה ושם, עדיין הוא משכמו ומעלה.
  ולכן, בנושא ה'סיכסוך' בין דרוקר ו'אורלי וגיא' אני עם דרוקר.
  יותר מקצועי, יותר ברור, יותר אמין.
  האם דרוקר אמין מ 100%? זה אני לא יודע.

 17. צפתי

  לוחם צדק אמין אמיץ וישר
  כן ירבו כמותך רביב
  ובואו רק לא נשכח להם את מה שעשו למען מלחמתם של ניצולי השואה
  ראוי להזכיר

 18. רון

  מעניין אם יפרסמו את תגובתי … לא מאוהדי רביד (דראק) דרוקר הוא שמלאני מידי לטעמי עלוקתי מידי למידתי לא יודע למה אבל משום מה למרות שהוא משדר אינטגרטי מסויים לא מתחבר לשדרים שלו ולמסרים לו הם נראים לי מגמתיים על אוכלוסייה מסויימת בעלת גוון מסויים …. מה במר"צ אין שחיתות …. אין שם מטרידים לא קונה את דבריו עקב זה באם היה "חוקר" באמת ללא משוא פנים את הימין והשמאל כאחד אולי אז הייתי נותן לו קרדיט מסויים …

 19. Salomonkohana@gmail.com'כהנא שלמה

  זאת תהיה עוד מחמאה לאיכות העבודה שאתה עושה … מחמאות כנות נותנות הרגשה טובה …ובמקרה שלך זה מוצדק אז ערב טוב ותמשיך.

 20. צופה ערוץ 2

  שאפו לרביב.
  הגיע הזמן שהזוג המלוקק והמתחסד הזה יבין את מקומו.

 21. Oritblv@gmail.com'אחת שחושבת שיודעת

  אני בעד שיתחילו לחקור לעומק את הקשרים של סילבן עם התקשורת.

  כמו למשל אם היה לו קשר לכך שרדיו 99 היה בתחילת דרכו בבעלות חברה טובה של אשתו… ח.ג. תבדקו נו….

  ושיחקרו איך קייטרינג שולץ זכה במכרז בעיר הבה"דים. סתם שיחקרו… כי סילבן וג'ודי היו בחתונה של שולץ עם ההיא מירקונה שטענו שדרסה וברחה..ולא קיבלה שום עונש….הפרשה שדובר עליה לא מזמן.

  לי נראה שיש כאן תיבת פנדורה שהגיע הזמן להעביר בשיקוף.

  לא שאני באה בהאשמות חלילה…אבל צריך לבדוק דברים שנראים למראית עין מוזרים, לא?

 22. גידי

  דרוקר
  לא קונה את הסיפור שלך בעיניי אתה עיתונאי צהוב וצמא דם

 23. abbaeven@walla.com'חפץ חיים

  וואלה, נחמד מידי פעם לקרוא מאמר של "אמרתי לו" "אמר לי" "זה אני" "זה הוא" וכו'
  אני מאזין לתכנית של אורלי וגיא מידי פעם , כאשר אני כבר בעבודה, מתחבר לערוץ 10 , ורק מאזין לתכנית.(כי בסופו של דבר צריך לעבוד)
  אין ספק, הם בסך הכול אנשים נחמדים,
  אבל, לא העיפרון הכי מחודד.
  אני אדם שמתמצא בהרבה נושאים, אבל שני המנחים האלו הם לא מבינים הרבה, שואלים שאלות סתמיות וטריוויאליות, חלק מהשאלות מפגינות חוסר הבנה , חלק מהשאלות הינן דמגוגיה , ופה ושם יש שאלות טובות.
  השאלות שלהן לא באות מתוך הבנה או סקרנות,
  אבל מה לעשות , כאשר אדם בן 52 מנסה לראשונה בחייו לנסות להבין את המציאות המורכבת בישראל, זה קצת מאוחר לנסות.
  אבל אני ממשיך להאזין להם , כי לפעמים ניתן ללמוד מהמרואיינים.

 24. Lochasuv@gmail.com'אהרן

  דרוקר. כתבתי אליך בעבר מייל פרטי שפירט את דעתי כלפיך. אני מרגיש מחויב לחזק שוב את יידך – בתור מי שעוקב אחריך מראשית דרכך, הנך דוגמה ואות מופת לפועלו והתנהלותו של עיתונאי.
  אני ירא כבוד כלפי עבודתך ורוצה להביע בפניך הכרת תודה עמוקה על עבודתך הנפלאה.

  ישר כוח!

 25. Dinaor@dinaor.co.il'דינה אור

  רביב דרוקר ללא רבב חזק ואמץ .. אני לדעת שאתה עושה עיתונות חכמה ומקצועית הרמות גבוהות. מאמינה לכל מילה מדוברת או כתובה שלך … תודה על העבודה הטובה שאתה עושה עבורינו ומשליט סדר הגיוני והגון בבלגן המקומי.

 26. galishalom1@gmail.com'גלי

  איזה מזל שיש אותך. שנים שהערכתי את גיא מרוז ואורלי וילנאי במחשבה שהם עושים עבודת קודש.
  כשמסרה וילנאי עדות אופי בבית משפט עבור מר לחיאני שלימים הפך באופן רשמי לעבריין מורשע – פה חשדתי.
  – במאמר מוסגר – לימים הורשע למרות שאם נשאל כל תושב העיר בת ים.. מתומכיו ומשלא.. ימסרו כי ידעו לאורך כל הזמן כי שחיתות היתה מנת חלקו.
  כשהביאו כתבה כנגד המתמודד שהעז לרוץ נגד בובתו של לחיאני לרשות עיריית בת ים – אז הבנתי כי אין סיכוי שאהבת אדם ויושרה טהורה מובילה אותם לבדה אלא מדי פעם הרצון להיות "חלק מהחבר'ה" גובר.

  רביב דרוקר – אני סומכת עליך שתסגור חשבון עם כל מי שצריך. גם אם הוא חבר.

 27. aviramtova@gmail.com'טובה אבירם

  הגברת וילנאי ובעלה מלאי זחיחות דעת צדקנית של עושים" טוב"
  הגברת וילנאי רוצה לקבוע למתלוננות שעוברות טראומה את הדקה בה עליהן להתלונן ואם הן לא הצליחו לעבור את התהליך ועדיין יש להן אלף סיבות לפחד- עליהן לשתוק
  אני לא מהמגיבים הסדרתיים אבל יש גבול לדיכוי של נשים שנפגעות תדיר. ואם יש בשוליים כאלו הטופלות אפשר לטפל נקודתית ולא להאשים קהל שלם של נשים שאני בטוחה שהדבר האחרון שהיה עולה במוחן הוא להמציא סיפורי עלילה על השירותים במסעדות שונות… רביב יקירי- מקווה שידיך לא ירפו- אתה אחד מאחרוני העתונאים
  האמיתיים עם אינטגריטי שהלוואי וישארו בקהלנו כשי לשמרנו מפני מלחכי הפינכה הסדרתיים..

 28. sahar@sisma.org.il'סהר

  אותי לא שיכנעת, זה נשמע כמו תירוצים ונסיון עצוב להוכיח, מה בדיוק? נראה לי שגם אתב לא סגור על זה.

 29. guy.elram@gmail.com'גיא

  ולחשוב שפעם, לפני עידן ועידנים, גיא מרוז היה עיתונאי נשכן ולוחם למען הצדק. עצוב. ובעיקר מביש.

 30. shlomotvr@gmail.com'שלמה א

  בתור ימני שדי בז לתקשורת הסמולנית אם בגלל רדידות ואם בגלל דחיפת אג'נדות , את מר דרוקר אני מאוד מעריך . דרוקר ואיילה חסון הם אולי העיתונאים היחידים שמבצעים את תפקידם נאמנה .

 31. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  האמנם הסירה ג'ודי את "שלום" משמה בטוויטר?

 32. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הנוסע השמיני נגד הטורף.
  העיתונות הצהובה המטומטמת היסטרית ולא מודעת לעצמה אם כי חיננית לעיתים של גיא ואורלי מרוז מול העיתונות הצהובה ומונחת הרייטינג 90% מהזמן של רביב.
  אני מאמין לתגובה של אורלי כי לדעתי אפשרי ואולי סביר שההתנהגות שלהם תנבע מטמטום.

 33. anirakshe-ela@gmail.com'אני רק שאלה

  אני רק שאלה. אם מ המתלוננת מטיילת עם הזוג שלום ברומא – זה לא אומר עליה משהו? אין סיבה גדולה לצאת להגנתה. זה שוילנאי צדקנית ומתחסדת במידה פרועה ודוחה לא אומר שמ. היא תכלית היושר והאמת.

 34. anirakshe-ela@gmail.com'אני רק שאלה

  זה שרביב הוא באמת הלוחם הראשון במעלה וההערכה אליו היא חסרת תקדים ובצדק – זה לא אומר שאותה מ היא טלית שכולה תכלת ובהחלט אפשר להתייחס לדבריה עם גרגר (גדול) של מלח (ים אטלנטי כמובן).

 35. anirakshe-ela@gmail.com'אני רק שאלה

  אני למשל לא הייתי מטיילת ברומא במשך שבוע עם מי שהטריד אותי מינית. כזו אני.

 36. Samitai@wlgore.com'שלמה אמיתי

  אני מאמין לרביב שיושרו העיתונאי לא מוטל בספק
  שלמה

 37. rafi_polo@netvision.net.il'רפי

  מר דרוקר. בעבר כבר כתבתי שאם לא היית קיים היה צריך להמציא אותך!!!
  לגבי אורלי ומה שמו… נו… הליצן שמשדר איתה, לא חשוב. אני מציע שתמשיכו לשדר תוכניות בוקר רדודות ואל תתעסקו בדברים חשובים או כאלה שדורשים ידע, חוכמה ובעיקר יושרה, זה לא בשבילכם!!!!! תשאירו את זה לעיתונאים אמיתיים כאלה שייש בסיס מקצועי ואמיתי מאחריהם.
  רביב, אל תיתן לאיש לרפות את ידך .

 38. דני איילון

  יש מצב שאתה לא מוותר, ונכנס איתם למשפט על זה?
  באמת שאני לא מבין מה הצמד חמד הזה עושה בתקשורת בנישה של "כאילו" עיתונות…

 39. katzirron@gmail.com'רון

  רביב.
  חבל על זמנך ועל המקום שאתה מקדיש לזוג הפלצנים הללו. תוכניתם קלילה ומתימרת להיות כנה אבל האמת שהדבר היחידי שמניע אותם זה להביא מרואינים המשלמים עבור האיון. אז תחסוך לעצמך אותם.

 40. avner@comtecglobal.com'נתן

  מה אפשר להגיד עוד על זוג עיתונאים שבמסגרת "תחקיר" שעשו הגיעו למסקנה שהסצנה המפורסמת של "מציצים" עם אורי זוהר ומונה זילברשטיין הייתה הטרדה מינית.

 41. gmeir@bezeqint.net'מאור גינוסר

  מעשה בטלביזיונר שמו רביב להסתאבות לא היה הוא חביב משלטון לא נרתע חשף כל השחתה לתקשורת האיר הוא נתיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.