פיספסתי בכחלון

| 1 בנובמבר 2012

שוב, אותו חטא גרם לפספוס – בטחון עצמי מופרז.

קיבלתי כמה רמזים על רצונו של כחלון להקים מפלגה חברתית חדשה. נראה לי הזוי. בסדר, פעילים לוחצים עליו, הוא נהנה לפלרטט עם זה, מי לא רוצה לראות סקר של רפי סמית (ולסקרים האלה יש נטייה להיות מחמיאים) עם 20 מנדטים, אבל הוא לא יקים ולא נעליים. אפילו לא טרחתי לבדוק את זה מול כחלון. שלשום ב- 19:47 ביקש ממני עורך המהדורה, ישראל טויטו, לבדוק. נדב פרי אומר שיש בזה משהו, הוא טען. התקשרתי לכחלון. הטלפון לא היה זמין. העברתי סמס. לא חזר. התחלתי לחשוד. התקשרתי לעוזרת. היא הכחישה מכול וכל. כמו טמבל קניתי את ההכחשה. למזלי, נדב פרי לא קנה ושידר בכל זאת את תחילתו של הסיפור.

למה הייתי כל כך בטוח שזה לא יקרה?

אני מחבב את כחלון. יש בו משהו אמיתי, פרופורציות נכונות, הוא עושה מאמץ כן לא להתנפח, לא לגדל גינוני מלכות ואני באמת מאמין לאינסטינקטים החברתיים שלו. עם זאת, אני מודע מאוד למגבלותיו. כחלון הוא איש פייסן ופשרן, שלא אוהב לריב (ואל תגידו לי – חברות הסלולר. זו לא חוכמה לריב עם מישהו שלא יכול לפגוע בך והמריבה אתו רק מועילה לך). הוא קצת חששן, שלא לומר יותר מזה וסיפור ערוץ 10 מוכיח את זה יותר מכול סיפור אחר. על התנהגותו בפרשת ערוץ 10 אני לא רוצה לפרט, מסיבות מובנות, אבל לא האמנתי שבמבנה האישיות הזה כחלון יעז להקים מפלגה נגד נתניהו. נראה היה לי שזה פשוט לא החומר ממנו הוא עשוי.

יתרה מזאת, כל מה שהוא עשה מאז הודעת הפרישה סיכל אפשרות להקמת מפלגה מתחרה. איך בדיוק הוא יתקוף את הליכוד, אחרי שהוא אמר שנתניהו ראש ממשלה מצוין, שהוא יפעל לבחירתו, שזו הייתה הממשלה הכי חברתית בעשר השנים האחרונות, שהרפורמות שעשה, לא היו קורות ללא הגב של נתניהו. כשעמנואל רוזן כבר פרסם דברי ביקורת עדינים שלו "בשיחות סגורות", כחלון טרח להוציא הודעת הכחשה, הוא עזר לביבי להעביר את האיחוד עם "ישראל ביתנו", עמד על הבימה מחובק אתו (נכון, זה היה נראה קצת כמו חיבוק של בן ערובה עם החוטף שלו, אבל בכל זאת) קיבל את כל הנחיות מנהלת הליכוד, שמנעו ממיכאל איתן, המתנגד לאיחוד, לנאום במרכז או להגיש חתימות עבור הצבעה חשאית, בקיצור, הוא פעל כראש מטה הבחירות של הליכוד, איך יקים מפלגה חברתית? מה הוא יגיד? שהוא התבלבל כשאמר מה שאמר? שלא הבנו אותו?

אני עדיין מאמין שכחלון לא יעשה את זה, שלא יעז, אבל אני כבר הרבה פחות בטוח בעצמי. אני די בטוח שמה שהוא לא יעשה, ההתנהלות שלו בשבועות האחרונים תפגע בו. אם יקים מפלגה, ישאלו – אז מה זה היו ההצהרות האלה? ואם יישאר בליכוד – אז יגידו לו , אתה פגעת בניצחון הליכוד.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.