חשיפה: המסמך המדהים שמפרט את כל נסיעות משפחת נתניהו בין השנים 99-2001 ועל חשבון מי

| 6 ביוני 2016

מכיוון שנסיעותיו וקשריו של בנימין נתניהו בזמן היותו "אזרח מודאג" שוב מעניינים, אני רוצה לחשוף בפניכם מסמך די מדהים. תמציתו פורסמה בתחקיר "ביבי טורס", אבל באופן מלא, מעולם לא פרסמתי אותו. מישהו יסודי בלשכת נתניהו של אותם ימים כתב באקסל את כל הנסיעות של המשפחה, לאן נסעו, מתי, לכמה זמן והכי חשוב – מי שילם. אני לא מצאתי נסיעה אחת בעשרות הנסיעות הללו שבני הזוג שילמו. רשימת המממנים מעניינת, הדגשתי את שמו של מאיר חביב, אותו מקורב צרפתי שרשום שם כמי שמימן נסיעות. לפי מה שאני מבין, באחת מהנסיעות הללו נתניהו גם בילה זמן עם אותו ארנו מימרן.

חשוב להדגיש – נתניהו ומשפחתו הם אזרחים באותה תקופה. מותר להם לקבל כסף ממי שהם רוצים וכמה שהם רוצים, כל עוד זה לא קשור לדברים שנעשו בעבר על ידי נתניהו כראש ממשלה, או מתוך ציפייה שייעשו בעתיד כשיחזור לשירות הציבור.

הנה הנסיעות של מר נתניהו:  נסיעות ביבי 99-2001

הנה הנסיעות של גברת נתניהו באותה תקופה. כולן, לפי המסמך, על חשבון גורמים זרים.

נסיעות שרה 99-2001

הנה הנסיעות של הבנים לבית נתניהו באותה תקופה:

נסיעות הבנים 99 - 2001

והנה פירוט הנסיעות המלא של כל המשפחה

פירוט הנסיעות משפחת נתניהו דף 1

 

פירוט הנסיעות משפחת נתניהו דף 2פירוט הנסיעות משפחת נתניהו דף 3

פירוט הנסיעות משפחת נתניהו דף 4

לבסוף, תשובה לקלמן ליבסקינד. ליבסקינד כתב בטור האחרון שלו שאיזה מין דבר זה שאני כתבתי שאם הייתה חקירת משטרה על ביבי טורס, אני לא יודע אם היה יוצא מזה כתב אישום, אבל פוליטית הוא לא היה שורד. לליבסקינד זה נראה לא ענייני שאני מייחל לנפילתו הפוליטית של נתניהו.

 1. אני מייחל לנפילתו הפוליטית של נתניהו, אבל זה לא מה שכתבתי וזה לא מה שעשיתי בביבי טורס. למעשה, כפי שהסברתי במאמר, עשיתי די ההפך ולא פעלתי תקופה ארוכה כדי שתהיה חקירת משטרה, בגלל התחושה שלי שאחרי שפרסמתי תחקיר, אני לא צריך להמשיך לדחוף אותו בדרכים שונות, לא פוליטית ולא פלילית.
 2. זה מוזר שעיתונאי שעשה הכול כדי שמינוי יואב גלנט לרמטכ"ל יבוטל בצורה הכי בוטה וחריפה מתגולל על אחרים. ליבסקינד עשה את זה, כזכור, על בסיס תחקיר שהרלוונטיות שלו לתפקיד של גלנט, קטנה בהרבה מהרלוונטיות של ביבי טורס למשרת ראש הממשלה.
 3. לא מאוחר לליבסקינד לחזור בו מהדברים המוזרים שכתב לפני הבחירות נגד פרסום טיוטת דו"ח ביבי טורס על ידי. ליבסקינד, שפרסם בעצמו פרטים מטיוטת דו"ח מבקר המדינה בעניין קרקעות גלנט, בוודאי שם לב כמה טיוטות פורסמו מאז ולא עשה מזה עניין. לא מטיוטת צוק איתן ולא מטיוטות אחרות. ליבסקינד בוודאי מבין היום למה זה היה התפקיד הכי עיתונאי שיש לפרסם טיוטה כזאת שעוכבה מטעמים לא ענייניים במשרדי המבקר, שניסו לעמעם את ממצאיה, שדחו את פרסומה לאחרי הבחירות. מה יותר דחוף לעיתונאי מלפרסם ממצאים כאלה בזמן הכי חשוב, לפני הבחירות?
 4. ליבסקינד מתרעם שלא נהגו בנסיעות לבני לחו"ל כחברת כנסת, על חשבון גופים זרים, כדרך שנהגו בנסיעות נתניהו. אני משוכנע (לא בציניות) שהוא באמת לא חשב עד הסוף כשהוא כתב את זה. ראשית, לא דין חבר כנסת, כדין שר אוצר. מיותר להסביר למה. שנית, הנוהל אז והיום היה שאם אתה רוצה לנסוע על חשבון גורם זר אתה פונה לגורם מאשר (ועדת אתיקה עבור חברי כנסת, יועץ משפטי של המשרד עבור שרים) והוא בודק אם יש ניגוד עניינים פוטנציאלי בין הגורם הזר המממן לפעולת חבר הכנסת או השר. לבני עשתה את זה וקיבלה את אישור ועדת האתיקה (אני לא הייתי מאשר לה לנסוע על חשבון "הארץ" וגם לא על חשבון פורום סבן, אבל מרגע שאישרו לה, נסיעתה לגיטימית). רק ככה זה נודע בציבור כי הנסיעות הללו מתפרסמות. נתניהו לא פנה מעולם ליועצת המשפטית של משרד האוצר, אף אחד לא בדק לפני הנסיעה שלו כשר אוצר אם יש ניגוד עניינים ועצם המימון הזר לא התפרסם עד לביבי טורס. זה הבדל משמעותי, גם ליבסקינד יסכים עם זה.

תגובות

תגובות

23 thoughts on “חשיפה: המסמך המדהים שמפרט את כל נסיעות משפחת נתניהו בין השנים 99-2001 ועל חשבון מי

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מסמך הזוי!
  עזר מציון – ארגון צדקה וחסד (שיש לי ביקורת עליו, אבל זה לא העניין) מימן חופשה למשפחת נתניהו ב-22,000 (דולר? ש"ח?).
  וזו חופשה! אפילו לא מסע לגיוס תרומות!!!
  למה?

 2. ven@ive.com'ווו

  מדהים.
  4 התמונות האחרונות הפוכות באתר

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  עזר מציון יכולים לשכוח מהתרומות שלי

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רביב אני מאד מאד אוהב לקרוא אותך, בין היתר כי אתה מהעיתונאיים היותר יסודיים. אבל דווקא בגלל זה אני חיב לציין שהתאכזבת מאד מהפוסט הזה. לא יכולת לעשות פרינט סקרין פשוט כדי שהכל יהיה ברור ואסתטי יותר?

 5. eitansivan89@gmail.com'איתן סיון

  רביב אני מאד מאד אוהב לקרוא אותך, בין היתר כי אתה מהעיתונאיים היותר יסודיים. אבל דווקא בגלל זה אני חיב לציין שהתאכזבת מאד מהפוסט הזה. לא יכולת לעשות פרינט סקרין פשוט כדי שהכל יהיה ברור ואסתטי יותר?

 6. yossi63s@gmail.com'משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ונניח שהכל נכון, והכל מאושר, ואין בעיה שנתניהו יטוס על חשבון אחרים לחו"ל במאות אלפי דולרים.

  מה לגבי תשלום מס? אני מניח שמיסים על ה "מתנות" האלו הוא לא בדיוק שילם.

 7. or_ner_adv@bezeqint.net'נפתלי אור-נר

  כלל איני בטוח ש"גם ליבסקינד יסכים עם זה". המאפיין את עיתונאי הימין הוא שהם "עיוורים" לשיקול דעת רציונלי.
  רוץ, דרוקר, רוץ

 8. benzionke@gmail.com'ben zion

  רביב, ראשית כל הכבוד על המידע, על הנחישות ועל ההקרבה!
  שנית, תפנים את מה שאמר נהג המונית "גם אם אדע שביבי אנס את הבת שלי, אמשיך להצביע ביבי", לא ככה ? 🙂

 9. philipjean@gmail.com'Jeanp Philip

  Who is this Kushner guy?
  My maiden name is Kushner
  Maybe we are related?
  Maybe he can pay for a few trips for me too?

 10. יוסי מהסרוגים השפויים

  ליבסקינד לא שווה שתתנפל עליו. אני לא מאמין לאף מילה שהוא כותב, ממש לא רציני . מידי פעם מעלה קשקוש תורן מהאונה הימנית המטורללת שלו, תמיד משהו מה… שלו. ממש עתונאי לא רציני- אז למה להתייחס אליו? תן לו להתבוסס בהבלים שלו.

 11. gghgh@lkkl.il'ערן

  את התגובות נגד עזר מציון אין טעם לכתוב פה. בשביל זה יש להם אתר ובטח גם עמוד פייסבוק. שם אפשר לומר שמעניין שיש להם כסף לא רק להטסת נתניהו אלא גם אשתו ובניו לחופשה לא ברורה בחו"ל.

 12. אורי

  מדהים. אתה אשכרה מתפאר בחשיפת מסמך מתקופת חקירת העמותות של ברק, שבעטיין האיש שזוגתך עשתה עליו את מה שתוכנן להיות סרט הנצחון, שמר על זכות השתיקה – ולא מבין למה הציבור לא לוקח ברצינות אותך ואת הקולגות שלך…

  פרשת העמותות הייתה "קצת" יותר חמורה ממימון טיסות לחו"ל לאזרח פרטי, התרחשה אשכרה באותה תקופה – ומשום מה לא טרחת לחזור אליה כל השנים, למרות שאחד מכוכביה רץ לראשות הממשלה ממש לפני שנה.

  ביבי הוא נהנתן שההתנהלות שלו מביכה ומבישה כאחד. הניסיונות שלך למצוא תירוצים עבור לבני, הם כ"כ צולעים, שפשוט מצחיק להתייחס אליהם. בוא נניח שכל טיסותיה הן מאה אחוז – האם מישהו מכם עשה תחקיר על מה שקרה לנושים של קדימה ושות'?

  הרדיפה שלכם את ביבי היא בדיוק מה שליבסקינד אמר. להשוות בינו (שפרסם תחקיר על הרב אבינר, מהדמויות המשפיעות ביותר במגזר שלו) לביניכם, בכל הנוגע לאומץ ללכת נגד הזרם – זה פשוט בלתי אפשרי. הוא עיתונאי מהסוג שאתם מדברים עליו, ובפועל עושים ההיפך.

 13. ח

  כל עוד ביבי מתמרן בלי להפקיר חלקים מהמולדת לאויב נמשיך לתמוך בו ולבחור בו. ברגע שייכנע ללחץ הוא יודח.
  הטיסות האלה שהתיישנו פעמיים לא מעניינות אף אחד.

 14. תנועה מתקדמת בתווך

  הי רביב, לא הבנתי, אם ביבי היה אזרח בתקופה האמורה ויכול לקבל מתנות ממי שהוא רוצה, למה הוא צריך לבקש אישור לנסיעות לחול? לא מסתדר.

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רביב, המערכת הפעלה שאתה משתמש בה לא חוקית. לפני שאתה מחפש מי גונב איפה, תדאג שאתה תהיה בסדר ואל תגנוב מחברת מיקרוסופט. ואולי כדאי שתלמד גם איך עושים צילום מסך.

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תמשיך ואל תתייאש

 17. eli-am@smile.net.il'דרור נקדימון

  מדהים לראות מי מממן ל"אדם פרטי" את הנסיעות שלו ושל כל בני משפחתו , כולל רעייתו…. בתכיפות כזו גדולה לחו"ל…., כל הכבוד לרביב על חשיפת דו"חות הנסיעות הללו ואם "פוחדים" לחקור את ה-"נהנתניים" ממימון הנסיעות הללו, אולי אפשר וצריך לחקור את ה-"מממנים" בחשד של מתן שוחד לעתיד לבוא?….
  אל תפסיק רביב, ואם יש לך עוד מידע, כדאי שתפרסמו!
  בהצלחה!

 18. אזרח מודאג

  אז מה אם הוא היה אדם פרטי. כשאתה מקבל שווה כסף בכמויות שכאלו ,כאילו הרווחת כסף ולא הצהרת עליו למס הכנסה ,ביטוח לאומי ולמע"מ. זה לא שאמא שלו הזמינה אותו לטיול. זו קבלת כספים מכל מיני אינטרסנטים שמחכים לתשלום באיזה שהוא מקום . מה שלא יחליטו בנדון זה לא טוב. פלא שהזוג חסך ככ הרבה כסף? אין להם הוצאות מכיסם. זוכרים את אלו שאף פעם לא קנו סיגריות וכל פעם הגיעו להלוות? קראנו להם ינמ'ס. ביידיש זה מעשנים על חשבון אחרים.

 19. אזרח מודאג

  שכחתי לציין שהגברת היא עובדת ציבור כל השנים ואסור לה לקבל "מתנות" מאנשים זרים. מה פתאום מממנים לה נסיעות לחו"ל? בכלל מתי היא עובדת אם היא נוסעת ככ הרבה?

 20. ad1950@gmail.com'יהודה ליטוואק

  קורא התגובות ולא מבין מדוע הן עדינות כל כך. לעצם הענין קלמן ליבסקינד הוא עוף מוזר . המחפש כל שישי לשעשע את הימין. בגלל דעותיו המתפרסמות במעריב ,הפסקתי המנוי בעיתון. לא יכול לקרוא הזיות. זה עלול להשפיע עלי.

 21. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מה הבעיה רביב, תהיה גם אתה מרצה מבוקש ונואם בחסד, וגם אותך יזמינו. בינתיים תבקש לדבר בבית הספר של הבת
  חחחחח

 22. laefrat@gmail.com'אפרת

  מה הקשר בין עזר מציון לביבי? מדוע הם תורמים?

  מדוע גופים כאלו או אחרים מממנים נסיעות של פוליטיקאים? האין אלו נסיעות במסגרת עבודה שהממשלה/כנסת מממנת? (אני שואלת על נסיעת ליבני)
  מסמך מרתק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.