הספין הגאוני של ראש אגף חקירות, יצחקי: אל תפריעו לי עכשיו להפיל את ביבי

| 27 ביוני 2016

"אתה אמרת ברדיו שאני משקרת?", לזכותה של דוברת המשטרה, מירב לפידות, שהיא שואלת בישירות.

זמן קצר לפני כן היא דיברה ב"רדיו תל אביב" ודיבררה היטב את גרסת המשטרה בנוגע ל"מסמך יצחקי", גרסה שאומרת שראש אגף חקירות הוא מין יקה גרמני כזה והוא רק רצה לעשות סדר, לוודא ששום מידע משמעותי על חברי כנסת או שרים לא נופל בין הכיסאות אז הוא ביקש שיכינו לו עבודה וכן, ברור, מה שהיה רציני בעבודה הזאת עבר לחקירה. למשל, אמרה לפידות, פרשת "ישראל ביתנו", שהתפוצצה חודשים ספורים לאחר מכן, נמצאת במסמך הזה.

"אני אמרתי שאו שאת לא אומרת את האמת, או שמישהו עבד עלייך וגרם לך לא להגיד את האמת. המסמך לא כולל את הסיפור על "ישראל ביתנו"", עניתי. "מירב, ראית את המסמך?". היה היסוס של שנייה ומיד לפידות התעשתה והדפה שהיא לא תגיד מה ראתה או לא ראתה ובכל מקרה, במסמך היה מידע שהתגלגל בסופו של דבר ל"ישראל ביתנו". סיכמתי עם הדוברת שהיא תלך למי שהיא תלך ותעדכן אותי. זה היה יום שישי בבוקר. עד עכשיו לא קיבלתי עדכון.

למסמך שניצב יצחקי ביקש להכין לו בקיץ 2014 יכולים להיות כל מיני הסברים. בשורה התחתונה יש דרך מאוד קלה להבין מה הייתה כוונת המשורר. מה יצחקי עשה מאז קיץ 2014 עם המידע שיש שם? ובכן, אף חקירה גלויה חדשה לא פרצה לאוויר העולם כתוצאה מעשרות המידעים, חלקם מסעירים, שנכללים במסמך. כתבים ופרשנים ידעו להגיד בימים האחרונים שפרשות דרעי, הרצוג, "ישראל ביתנו" ואפילו מע"צ התחילו מהמסמך הזה. אף אחת מהן לא נכללת במסמך (בהנחה שבדרעי החקירה אכן מתמקדת בעסקת הנדל"ן של מומו דרעי עם ג'יימס שלאף, אחיו של המיליארדר האוסטרי). לעומת זאת, יש קצוות חוט מסמרי שיער במסמך שאף אחד לא משך בהן, למיטב ידיעתי. אדם אחד מצוטט שם כאומר – אני העברתי בעצמי מזומנים לשר, מטעם אנשי עסקים ואני מוכן להעיד תמורת חיסיון מפני הפללה עצמית. שמעתם עליו? גם אני לא. היועץ המשפטי לממשלה, הסמכות היחידה לאשר פעולות חקירה כנגד ח"כים, לא ידע מהמסמך. גם המפכ"ל דאז לא ידע. אם יצחקי רצה 'לעשות סדר' (עד כהונת יצחקי הייתה הוראה פנימית של מכינים עבודות כאלו), למה לא עדכן את הממונים עליו? ואם המניע להכנת המסמך הוא הטראומה מפרשת פואד בן אליעזר, בה מידע מפלילי כנגדו שכב כמעט שנתיים לא מטופל, אז למה יצחקי לא גילה את אוזנינו עד היום באמת איך קרתה הפשלה הנוראית הזאת ומה הביא להצפת המידע המפליל שבוע לפני הבחירות לנשיאות?

אני בחרתי כידוע לא לפרסם את שמות המופיעים במסמך. רק שם אחד בכול זאת התפרסם. בחדשות 2 נאמר כי השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, מופיע במסמך. השם היחיד שהתפרסם הוא במקרה השם היחיד שהיה יכול לגרום ליצחקי לבוא למסור הסברים אמיתיים בנושא. ברגע שהשר לבטחון פנים התחיל להעלות שאלות בנוגע למסמך, טראח, התברר שבעייתי לו לטפל בזה כי הוא מופיע במסמך ועל הדרך כבר הועבר לו באמצעות ההדלפה מסר לא ממש סמוי. אם ממש תעצבן, ייתכן שנתחיל לחקור את המידע שכבר נמצא אצלנו לפחות שנתיים.

הספין המנצח של אגף החקירות בסיפור הזה היה ספין ביבי. זה הולך ככה: ניצב יצחקי כבר ממש אוטוטו עומד לפרסם חקירה גדולה נגד ראש הממשלה ונתניהו הפעיל בצורה גאונית אותי, מכל העיתונאים שבעולם, כדי לפגוע ביצחקי.

לגבי החקירה המרגשת שמתנהלת לכאורה נגד נתניהו, אני לא יודע הרבה, אבל אני קצת סקפטי. ראיתי את האנרגיות "האדירות" של יצחקי בפרשת ביבי טורס. לגבי המשיכה בחוטים מאחורי הקלעים של פרסום 'מסמך יצחקי', זה באמת אחד הקשקושים הכי גדולים ששמעתי מעודי. במיליון אחוזים, לנתניהו אין שום קשר בעולם לזה והוא שמע על המסמך לראשונה בטלוויזיה. העובדה שאנשי יצחקי הצליחו לשכנע לא מעט אנשים בקשקוש הזה רק מראה כמה נואשת הציפייה שמישהו יבוא כבר וישנע  את נתניהו מבלפור.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

10 thoughts on “הספין הגאוני של ראש אגף חקירות, יצחקי: אל תפריעו לי עכשיו להפיל את ביבי

 1. alonkarpol@gmail.com'אלון

  העלילה מסתבכת. אני חוזר למשחקי הכס, יותר קל לי לעקוב אחרי נפתולי העלילה.

  ובנימה מעט יותר רצינית: רביב, לעיתים רבים חבים הרבה למעטים. אומנם הדרך לאותם מעטים ארוכה ומפותלת, אולם בסוף שמותיהם יחקקו על הקירות ההיסטוריה. ואנחנו מודים ונודה להם.

 2. rafi_polo@netvision.net.il'רפי

  רביב, לא נמאס לך ? אתה עוד לא מבין שראש ממשלה, בניגוד להחלטת בג"צ, לא מוכן להעביר את 200 ומשהו החשבוניות לפרסום בטענה שהן חדירה לפרטיות ? איזו פרטיות בדיוק? הוא לא מוכן שנראה על מה מבוזבזים כספי משלמי המיסים. אחד כזה לא אתה במלוא הכבוד ולא ניצב יצחקי לא יפילו אותו, אולי רק…. אני מעדיף לא לכתוב זאת אבל אני ממש בטוח שאתה מבין למה אני מתכוון, אולי זה יפתור אותנו מעונשו של ראש הממשלה הזה.

 3. or_ner_adv@bezeqint.net'נפתלי אורנר

  מי יתננו עוד 10 דרוקרים? המדינה הייתה נראית אחרת

 4. amiram47@netvision.net.il'עמירם ברוטמן

  הסיפינים עובדים. גם מוטי גילת, האיש שחשף יותר פרשיות מכל אדם אחר בישראל, ואין אפשרות להגיד עליו שהוא לא ישר כמו סרגל, נפל למלכודת הזו. מצטט קטע שלך שמראים לדעתי את הנקודה שמעידה על השאר. עמירם

  בשורה התחתונה יש דרך מאוד קלה להבין מה הייתה כוונת המשורר. מה יצחקי עשה מאז קיץ 2014 עם המידע שיש שם? ובכן, אף חקירה גלויה חדשה לא פרצה לאוויר העולם כתוצאה מעשרות המידעים, חלקם מסעירים, שנכללים במסמך. כתבים ופרשנים ידעו להגיד בימים האחרונים שפרשות דרעי, הרצוג, "ישראל ביתנו" ואפילו מע"צ התחילו מהמסמך הזה. אף אחת מהן לא נכללת במסמך (בהנחה שבדרעי החקירה אכן מתמקדת בעסקת הנדל"ן של מומו דרעי עם ג'יימס שלאף, אחיו של המיליארדר האוסטרי). לעומת זאת, יש קצוות חוט מסמרי שיער במסמך שאף אחד לא משך בהן, למיטב ידיעתי. אדם אחד מצוטט שם כאומר – אני העברתי בעצמי מזומנים לשר, מטעם אנשי עסקים ואני מוכן להעיד תמורת חיסיון מפני הפללה עצמית. שמעתם עליו? גם אני לא. היועץ המשפטי לממשלה, הסמכות היחידה לאשר פעולות חקירה כנגד ח"כים, לא ידע מהמסמך. גם המפכ"ל דאז לא ידע. אם יצחקי רצה 'לעשות סדר' (עד כהונת יצחקי הייתה הוראה פנימית של מכינים עבודות כאלו), למה לא עדכן את הממונים עליו? ואם המניע להכנת המסמך הוא הטראומה מפרשת פואד בן אליעזר, בה מידע מפלילי כנגדו שכב כמעט שנתיים לא מטופל, אז למה יצחקי לא גילה את אוזנינו עד היום באמת איך קרתה הפשלה הנוראית הזאת ומה הביא להצפת המידע המפליל שבוע לפני הבחירות לנשיאות?

 5. דבורה כדיר

  עיתונאים כמוך מאפשרים להאמין שיש תקווה שביבי יפול עם אשתו כמובן ועם לפחות חלק מהעולם המושחט שהם בונים כאן…..דבורה כדיר

 6. נעמה

  אני מבולבלת לגמרי… אז מה כן הסיפור פה? מי פה בסדר ומי פה לא בסדר? והמניעים? אנא, הסבר לנו, ההדיוטות, מי נגד מי – פשוטו כמשמעו…

 7. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  הייתי מצפה ממך להבין ששום דבר קורה פה בלי שידו הארוכה של ביבי ומקורביו ( ביניהם "הממונים") בוחשים בדייסה כמעט בלי להשאיר עקבות. כל דרדק עיתונאי אמור לצפות שכאשר ביבי נמצא במצוקה בכל הנוגע לענייניו המשפטיים לאחר שניסה את כל השטיקים והספינים, שאם יש ספק קל אין ספק. הערבים הנוהרים בדקה ה90 לימדונו שהוא מסוגל גם להמית את עצמו עם פלישתים רק לא ליפול מושפל.

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מתי כבר תתפרסם פרשת נתניהו ושימוש הסייבר בבחירות?? רביב מחזקת ידך.

 9. אורי

  אז מה בעצם למדנו מהטקסט פה? "היי, אני ראיתי את המסמך ואתם לא…".
  לפני כמה שנים סיפרת על סרט אודות פרס כנשיא, שנגנז כי עלו בו דברים מעניינים. משוםן-מה מעולם לא סיפרת מה עלה בו, אבל ציינת שבתקשורת יודעים דברים בנושא.

  מה נשאר לנו מכל אלה? עוד "סקופ" על ביבי וערוץ 1.

  אני מניח שהעובדה שהפעם ניקית את ביבי מאחריות להדלפת המסמך הזה, מלמדת שאתה חושב שזה משכנע שאתה מסקר אותו באופן מאוזן. הבעייה היא שגם תרנגול עיוור מוצא לפעמים גרגר. כאשר כתבת את המאמר הזה ב"הארץ", ידעת שלמחרת תשדר עוד תחקיר אנטי-ביבי רגיל.

  אגב, מה יש לך לומר לגבי הניסיון של הערוץ שלך לפגוע בדמוקרטיה, חופש הדיבור, חופש השידור ועוד שאר דברים שהזדעקתם עליהם כאשר רצו שתשלמו חובות, במסגרת מלחמת ערוץ 10 בערוץ 20? לא שומעים אתכם בנושא. איה העמותה לזכות הציבור לדעת, או איך שלא קוראים לה? איה וועד עובדי הערוץ, הלוחם בגזענות ובסתימת הפיות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.