החקירה החדשה והמסתורית נגד נתניהו – תרחיש פוליטי

| 4 ביולי 2016

נתחיל בחדשות – יש באמת חקירה גדולה ומשמעותית נגד בנימין נתניהו. לא, אני לא יודע עוד הרבה פרטים, אבל זה לא המשך של "ביבי טורס" וזה לא הסיפור על הנדבן/נוכל הצרפתי ארנו מימרן. זה משהו חדש, כנראה מהשנים האחרונות והוא מעסיק מאוד בימים אלו את צמרת המשטרה וצמרת הפרקליטות. תוכן הדברים ידוע רק לכמה שותפי סוד, אז אין טעם שאתחיל לייגע אתכם בפירורי מידע. אני גם לא יודע הרבה יותר. הדבר הוודאי הוא שיש באמת חקירה חדשה גדולה נגד ראש הממשלה ומן הסתם, היא תתפוצץ בזמן הקרוב.
ראשי המערכת הפוליטית שלנו כבר עסוקים בתרחישים סביב הדבר הזה. מכיוון שיצא לי לנהל כמה שיחות כאלו לאחרונה, הנה הדרך הפוליטית בה אנחנו, כנראה, עומדים לצעוד. אחרי שהחקירה תפרוץ, תתחיל כרגיל תקופת אי ודאות. זה רציני? זה מוזן פוליטית? יהיה כתב אישום?
דבר אחד בטוח – זו תקופה בה כל ראש ממשלה נחלש ומתקשה להוליך מהלכים משמעותיים. בטח ראש ממשלה כמו נתניהו, שגם כך אין לו עכשיו איזה מהלך דרמטי על הפרק. חלק משותפיו הקואליציוניים של נתניהו כבר מתבדחים ביניהם שלנוכח החקירה, אוטוטו הוא יפרוץ באיזו תוכנית שלום חדשה. בתקופת החקירות האינסופית של אהוד אולמרט, נהגנו לומר שלא ייתכן שהדבר לא משפיע עמוקות על תפקודו. במרחק השנים צריך לומר שהיו כמה דברים אמיצים למדי שאולמרט העז לבצע למרות החקירות. מהפצצת הכור הסורי ועד חיסול עימאד מורנייה. מצד שני, גם אולמרט יודה, מן הסתם, שהיכולת שלו לקדם תהליך מדיני עם אבו מאזן נחלשה וגם את מה שהוא רצה לעשות בעזה, עוד הרבה לפני "עופרת יצוקה", הוא התקשה מאוד לבצע תחת החשד הזה שהכול נעשה כדי לברוח מהחקירות.
התרחיש הפוליטי עוד יותר מסתבך במקרה והחקירה תסתיים בהמלצה להגיש כתב אישום. נתניהו עשה עבודה פוליטית מופלאה בחיסול כל אלטרנטיבה לשלטונו. הוא מעולם לא אייש אפילו את משרת 'ממלא מקום ראש הממשלה', למרות שזו משרה מוגדרת בחוק (זו בדיוק המקפצה שבגינה הפך אולמרט לראש ממשלה ב 4.1.2006, כששרון לקה בשבץ). אף יועץ משפטי לא העז לאלץ אותו לאיישה. במידה ונתניהו ייאלץ להתפטר, אין ממלא מקום שיוכל להיכנס מידית לנעליו. נתניהו, מן הסתם, ירצה למנות איש אמון שלו כמו יובל שטייניץ, שייכנס לתפקיד, כדי שיחזיר לו אותו במידה והקונסטרוקציה המשפטית תתרסק. השאלה אם במצב של המלצה לכתב אישום, יהיה לו מספיק כוח בסיעת הליכוד להעביר החלטה כזאת ולאחר מכן בממשלה. אין לליכוד כרגע אף מועמד טבעי להיכנס למשרד ראש הממשלה אפילו זמנית. בוגי יעלון איננו, גדעון סער וסילבן שלום אינם, המועמדים הם בדרג של הנגבי, ארדן וכץ. ברור שמי שיצליח לקבל את התפקיד זמנית, ייהנה מיתרון עצום לקראת כל הליך של בחירות מקדימות בליכוד וממילא מי שאינו חבר כנסת, אינו יכול למלא את התפקיד, גם אם יזכה בפריימריס.
נתניהו עבד מאוד קשה כדי שראשי מערכת אכיפת החוק יהיו חייבים לו את תפקידם. על הדרך בה הביא לבחירתו של השופט המחוזי יוסף שפירא לתפקיד מבקר המדינה כבר נאמר הכול. נתניהו, כידוע, הפך עולמות כדי שלראשונה בתולדות המדינה, בכיר בלשכת ראש הממשלה יקפוץ מידית לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. בינתיים, אביחי מנדלבליט לא מספק את הסחורה. נתניהו היה גם זה ששכנע את רוני אלשיך לקבל על עצמו את תפקיד המפכ"ל. בדרך הוא הבטיח לו שבמידה ויהיה עדיין ראש ממשלה, הוא ימנה אותו לראש השב"כ הבא בתום כהונתו כמפכ"ל, בהבטחה שכמעט מזכירה את פרשת 'בר און חברון'. זה יהיה כמעט בלתי נתפס אם האנשים האלו, חלקם לפחות, הם אלו שייתנו את הגיבוי לחקירה חדשה נגד ראש הממשלה שמינה אותם.

המאמר התפרסם ב״הארץ״

תגובות

תגובות

33 thoughts on “החקירה החדשה והמסתורית נגד נתניהו – תרחיש פוליטי

 1. נעמה

  ביבי הקלאבוש מחכה, כתום דווקא הולך טוב עם סגול

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ברור שאלשיך חצה את הקווים ! הוא לא ימכור את המדינה בשביל להיות ראש השבכ !! קצת כבוד לאיש !

 3. ogaldo@bezeqint.net'עמוס שבואלי

  קשה להאמין שדרוקר היה מפרסם סיפור עשן כזה ללא אש או לפחות כמה גחלים לוחשות… ככל הנראה זו שעת המבחן של היועץ המשפטי החדש – או שיטביע חותמו בהיסטוריה הישראלית או שיטביע את עצמו בביצה וויינשטיין הקים ושִמֵר…

 4. ציון

  מה מיוחד במפכ"ל הנוכחי ?
  אין ספק שהוא קיבל הבטחה להתמנות לראש השב"כ. זו הרי הסיבה להתנהלות המוזרה שלו. בעניין המלכה שרה.
  אבל מה עם ראש השב"כ הנוכחי? האם לא סיפק את הסחורה מיד עם מינויו? האם לא הפך את המלצת הארגון לא לשחרר את המוני הרוצחים תמורת גלעד שליט?
  ומה בעניין ראש המוסד? האם גם הוא לא סיפק את הסחורה תמורת המינוי?
  האם לא הנפיק מסמך הזוי על תרומת מתווה הגז לחוסנה וביטחונה של מדינת ישראל ביחסיה עם שכניה?
  לסיכום: איני מאמין לאיש בשלטון. כולם משרתים את האינטרס האישי שלהם ובשוליים אולי פה ושם את האינטרס הממלכתי.

 5. רומי

  יש אור בקצה מנהרת החושך של הביבי?

 6. ציון

  מר דרוקר היקר, רוצה סיבה לחקירה?
  דוגמה אחת: ראש הממשלה ביצע מעשה הפוגע באינטרסים של המדינה לבקשת גןף זר.
  המדובר בנאום בקונגרס אשר מיצב את ישראל נגד הממשל ונגד אחת משתי המפלגות בארצות הברית.
  הוכחה: אין שום המלצה של אף גורם במדינה או יועץ כלשהו למעשה זה.

 7. Katzirron@gmail.com'רון קציר

  תרגיעו.. הסוציופאט הזה שנסע לטייל באפריקה עם פמליה שעולה לנו 28 מליון, לקדש את שמו גם שם, יצליח באמצעות חומת המגן שכרך סביבו לצאת מכל ברוך שעשו הוא ומפלצתו האוהבת. גם דרוקר המדהים לא יצליח לגמור עליו. לשמחתינו ישנה הגרוגונה שתגמור עליו..asap. אותה הוא לא ישרוד זה בטוח.

 8. noy@kinneret.co.il'נוי אהרון

  מכל הרמזים והפייס של עו"ד דוד לוי עולה התמונה הבאה:
  בשעתיים האחרונות בבחירות 2015 הצביעו כ 580000 איש
  בבחירות 2013 באותן שעות הצביעו כ 230000 איש
  גם אם מורידים את 150000 המעטפות הכפולות (חיילים וכו..) יש בעייה עם כ 300000 קולות "מוזרים" שכולם הצביעו ליכוד.
  הסוקרים הראו במדגם שהסתיים בשעה 20:00 22 מנדטים לליכוד וכאן הסיפור איך התווספו 8 מנדטים בשעתיים האחרונות.
  תקנו אותי אם אני טועה – לא ראו את המוני בית ישראל מגיעים בשעתיים האחרונות לקלפי למרות הקריאה: האוטובוסים
  מלאים בערבים …..

 9. דבורה כדיר

  כולנו צריכים להתאחד ולהפיל את ביבי ואשתו לפני שידרדרו אותנו מי יודע לאן……

 10. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  על פניו נשמע הגיוני שהחקירות הן בכוון של הזיוף בבחירות לכאורה, גם ע"פ לוח הזמנים (עבר קרוב) אך משהו אומר לי שזה יותר מדי obvious .

 11. אריקו

  נתניהו, אלוף הקומבינות, השורד האולטימטיבי, יעבור גם את המשוכה הנוכחית.

 12. מנשה דוד

  סתם עוד תיק ונייר שהתבזבז ויסגר בגלל קומבינות, קשרים וסחטנות!

 13. zohar@mail.biu.ac.il'שמואל

  נו, טוב. פורסם בהארץ. זה אומר הכל.

 14. michali2@netvision.net'אבינועם התישבי

  חוש הריח שלי מקרין למוח שלי שחושב שמדובר הפעם בנושא של מתווה הגז.

 15. carmela51@012.net.il'כרמלה

  אינני מבינה מאיפה באה השנאה הזו לביבי. בסה"כ הוא לא עשה דברים רעים למדינה בכל שנות כהונתו. נראה לי שהקינאה מדברת מגרונם של כל המשמיצים למיניהם. ולא אינני מהמלקקים את ה…. של אף אחד. כשהיה צריך לומר לו מילות ביקורת אמרתי ללא שום מורא אבל גם ללא שום שנאה כפי שאני מריחה מהתגובות לכתבה שהן של אנשי השמאל מן הסתם. ולהזכירכם בית מקדשנו חרב בגלל שנאת חינם ולדאבוני עד היום לא למדנו להפסיק את זה ולתקן את עצמנו.
  ולך רביב דרוקר יש לי לומר רק שאם אתה מחפש ורוצה בתהילה אז היית צריך לסתום את הפה ולומר את שיש לך לומר רק לאחר שאתה בעצמך תדע על מה מדובר ויהיו לך גם הוכחות כנדרש מעתונאי הגון. כי כרגע זה נשמע כמו סתם רכילות מרושעת ולשון הרע

 16. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  ביבי מגלה טיפת אנושיות ונרדם בטקסhttps://twitter.com/dandist_gal/status/749945492310749184 לא עצם עין בגלל החקירות…..

 17. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש לי יש לי
  כשביבי אמר הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים טז כל הנהגים עברו את המהירות המותרת בחוק

 18. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  דרוקר תהיה בריא לא נמעס לכם זה כבר שקוף וגובל בטמטום .אתם אומנם עיתונאים חוקרים אבל תשנו כיוון

 19. אלטמן הקטן

  הניחוש שלי – כסף שהוא קיבל מאינטרסנט כדי לקדם את עניין הגז…ויש כנראה גם הוכחות מוצקות

 20. abc3330000101@walla.com'ליונרדו לוציאנו

  אני לא תומך נתניהו, ואפילו מבקר חריף של התנהלותו ,אבל מאוד מקווה שנתניהו לא ימצא אשם, איזה מצב זה אם יוגש כתב אישום נגדו ,יורשע וישלח לכלא ,איזה מין מדינה היא זו ,יש לנו כבר רוה"ם אחד לשעבר בכלא, נשיא בכלא……מה נשאר–

 21. abc3330000101@walla.com'ליונרדו לוציאנו

  אינני מתומכי נתניהו ואפילו מבקר חריף של מדיניותו, אבל מאוד מקווה שהחקירה נגדו לא תניב דבר, מסיבה אחת כבר יש לנו רןה"ם לשעבר בכלא, נשיא לשעבר בכלא, שר פנים ךשעבר שישב בכלא, ושר אוצר,,,,איזו מדינה הפכנו

 22. רונית

  באמת די משנאת חינם…..לא יעזור לכל השמאלנים שבניכם
  זה ביבי ותמיד ביבי !מה לעשות העם אוהב מנהיג חזק.
  בכול אופן העם בחר את הגוש הימני..שמאל כבר לא יהיה!

 23. ישראל

  תיאוריה מעניינת: לאחרונה התפרסם שפרח לרנר, היועצת האישית של רוה"מ חשודה בקידום עסקיו של בעלה תוך ניצול מעמדה וניגוד עניינים ואף המשטרה המליצה להעמידה לדין .האם היא סגרה עסקת טיעון בתמורה לדג שמן?

  "גל שמועות על שולה זקן של ראש הממשלה"(כך דווח בחדשות 2)

 24. teacheng@walla.com'רותם

  כרמלה, אני לא יכולה לדבר בשם אחרים, אז אענה לך בשמי בלבד. אני מתעבת את ביבי על הבזבזנות שלו שבאה על חשבון משלמי המיסים בזמן שיש כל כך הרבה תחומים שבהם צורך להשקיע (אני באה ממערכת החינוך). אני לא אוהבת את היהירות שלו ושהוא מדבר בגובה העיניים עם בוחריו . לדבר בגובה העיניים הוא ביטוי שחצני של אנשים שמרגישים נישאים מעל שאר העם ועליהם להתאים את הדיבור לפשוטי העם כמונו. הוא משקר ומעוות את המציאות. הוא מנסה אפילו לשנות את ההסטוריה ("סיפור המופתי"). הוא קלקל את יחסינו עם ארצות הברית (והעז, האיש הקטן, להתערב בענייני פנים של אנשים גדולים ממנו). הוא גרם לרבים מצוקה בגין יוקר המחייה שרק ממשיך לנסוק. הוא מוציא מכיסי כסף על מנת לממן את בנו הבוגר ואת אביה המנוח של אשתו. מספיק בשבילי כדי לשנוא. מה גורם לך לאהוב אותו, זו השאלה הרלוונטית.

 25. אביב

  לא תאמינו, אך בתפילת הבוקר אחרי שאני מקפל את התפילין אני מבקש מהקב"ה שישלח כבר את ביבי לביתו ושיהיה לנו ראש ממשלה הגון, שפוי, אחראי, נקי כפיים שידאג באמת ובתמים למדינה היקרה שלי ושלא ידאג רק לעצמו ולמשפחתו. וממש לא אכפת לי מאיזה מפלגה! העיקר שיהיה הגון.
  מותר לחלום ולבקש נכון?

 26. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  אתה ואמנון אברמוביץ הרבתם ( יותר מדי) להדגיש שפרסמתם כל מה שאתם יודעים, וזה בסדר,אך גם גלעד ארדן אמר שאין לו מושג וקרא על כך בעיתון-בטח בטח. מצידי אפשר היה לוותר על הסקופים ובלבד שהדג השמן יתפס ברשת.

 27. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יאוש יאוש יאוש גדול . לא צריך הרבה למי שעיניים לו בראש לראות להבין ולהרגיש את קוריי העכבישים שהאיש הזה היה עסוק בטוויתם במהלך כל תקופת כהונתו . אנחנו לא מדברים אליו העם שלו כולו שקוף לו . הוא לא מרגיש כלל . הוא חיי בתוך עצמו מנותק וכל מה שהוא טווה זה עבורו . אני לא מצליחה להבין איך זה קרה לנו ?

 28. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ביבי הוא המנהיג הכי חלש שהיה אי פעם בהיסטוריה הארוכה של העם היהודי . ביבי הוא רק חליפה ריקה מתוכן הוא חלש פחדן תככן שקרן לא מוסרי לא רגיש ןלא חכם . הוא תחמן הוא עובד עלינו בעיניים .
  הוא מחריב את כל מה שנבנה פה בדמם של אחרים הוא הורס את המדינה שלנו . הוא ההפך מחזק הוא איש מצויר עם שיער בצבע סגול .

 29. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בלוגרים בחו"ל מדווחים על משהו מטורף.
  נכון שאין שום אישור לדברים אבל מה שנרשם זה פריצה לכאורה לשרתי הבחירות ע"י האקרים שלכאורה הועסקו על ידי הליכוד ושינוי ההצבעה לכאורה או הוספה של קולות לליכוד.
  כמובן שהכל בגדר שמועה.

 30. משה בלום

  אשליות סוכם עם כל הלוויינים של ביבי שאין כלום רק אויר חם וזה בדיוק מה שיקרה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.