אז כמה באמת עולים לנו הבתים של נתניהו?

| 16 במאי 2013

תשמעו דבר מוזר. קראתי את הנייר ששלח משרד ראש הממשלה בעל כורחו ומפרט כמה אנחנו משלמים כדי לתחזק את הבתים של משפחת נתניהו, הרשמי ושני הפרטיים. בשנים 2009-2010 לא כתוב כמה עלה לתחזק את הבתים הפרטיים, אחד ברחוב עזה בירושלים והשני בקיסריה. באותיות הקטנות הסביר משרד רה"מ: "בשנים 2009-2010 לא נוהלו הוצאות הבתים הפרטיים באופן נפרד, לכן לא ניתן להשוואה בשנים אלו". לא מוזר? מה זאת אומרת? שעובדת נקיון בבית בקיסריה הועמסה על "הוצאות נקיון" במעון הרשמי בירושלים? לא הגיוני.

אחרי זה נזכרתי שפעם דווקא קיבלתי כתוצאה מבקשת חופש מידע איזשהו פירוט של הוצאות הבית בקיסריה לשנים 2009-2011. אז הם ידעו לפרט והיום לא?

תראו מה כתוב בפירוט שנשלח אז: בשנת 2010 שילמה המדינה 329 אלף שקל כדי לתחזק את ביתו של נתניהו בקיסריה. על מה יצא כל הכסף? הרי הם לא גרים שם, מקסימום סופי שבוע וגם זה לא תמיד. סעיפי ההוצאות מעניינים: רק הטלפון עולה 6,000 שקלים כל חודש וזה על קו נייח בכלל. מי מגיע לחשבון כזה כשהוא לא גר בבית, מקו נייח וכששיחותיו הרשמיות לחו"ל מתחברות, מן הסתם, דרך המרכזייה של משרד רה"מ? המדינה שילמה 41 אלף שקל רק על חיזוק פלטות שיש. מה זה? למה המדינה צריכה לשלם חיזוק פלטות שיש בבית הפרטי של משפחת נתניהו? המדינה גם משלמת על תיקון תריסים (28 אלף), עבודות מנוף (5,200 שקלים), עבודות צבע ועוד ועוד. מדי חודש המדינה שילמה יותר מעשרת אלפים שקלים לעוזרת בית בקיסריה. אני חייב להבין את זה. מה יש לעוזרת בית לעשות במשרה מלאה בבית ריק? רק לי זה נשמע קצת טירוף?

המסמך, כאמור, היה חלקי ולא הוסבר למה הוא חלקי (אם זה מעניין אתכם, אז ב – 2011 שילמתם עבור לוכד נחשים לבית בקיסריה ושוב משהו עם התריסים וגם עבודות איטום מרתף). רוב הרובריקות בשנת 2011 היו ריקות. לא ברור למה. נכון שזה הגיע רק בסוף אוקטובר 2011, אבל חשבונות מים, חשמל, אינטרנט, כבלים כבר אמורים לדעת בשלב הזה. אפילו ל – 2010 הטבלה לא הייתה מלאה. ברוב החודשים לא נכללו חשבונות המים. למה? לא הוסבר. שמעתי שהייתה מחלוקת גדולה על מי צריך לשלם את המים לבריכה בבית (תנחשו לבד מי עמד באיזה צד של המחלוקת). אולי זה קרה בחודשים האלה.

אגב, לפי הדיווח שהעביר משרד ראש הממשלה לפני מספר ימים לתנועה לחופש המידע (רק בעקבות עתירה שהגישה התנועה לביהמ"ש באמצעות עו"ד עופר דורון) – הבית בקיסריה עלה למשלם המיסים ב -2011 סכום של 184 אלף שקלים. לפי הדיווח שקיבלתי בסוף אוקטובר 2011 (שרוב סעיפי ההוצאה, כאמור, לא היו בו) זה כבר עמד על 136 אלף שקלים. צרפו רק חשבון טלפון שנתי ממוצע וכבר תראו שהנתון שהעביר משרד ראש הממשלה לא מסתדר.

כך או כך, היה פירוט, ידעו לשמור את זה בנפרד. איך זה שהדיווחים הללו לא נכללו במה שנשלח לתנועה לחופש המידע? במילים אחרות, אם משרד ראש הממשלה חשב שהנייר הצנוע הזה שהוא שלח, יסגור את הדרישה שלנו לדיווח אמיתי סוף סוף ושקוף, אז נראה לי שהם יצטרכו לחשוב שוב.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.