"אתה מכיר את הסיפור עם האקדח?" – סיפורו של חושף השחיתות, אלעד מאיר

מאת  | 14 בפברואר 2017
 

"אתה מכיר את הסיפור עם האקדח?", שאל עורך הדין המכובד. "שמעת מה היה לו עם האקדח?", תהה יועץ התקשורת המוערך. ואללה לא, לא שמעתי על שום אקדח ואם יש בן אדם שלא יושב עליו שום דבר אלים ועוד עם אקדח זה עורך דין אלעד מאיר. פגשתי אותו לפני שנתיים. תובע בעיריית בת ים. בא מהמשטרה. לא הבין לאן הוא מגיע. היה חשוף לאינספור בקשות להקל עם ההוא, לעזור לזה, להקטין את הקנס, לחכות עם הכתב האישום, נמאס לו. הוא בירר והבין ש'ההוא' ו'הזה' הם (רק במקרה, כמובן), אנשים שעוזרים לבחירת ראש העירייה של בת ים, יוסי בכר, בבחירות המיוחדות שנערכו אז. מאיר לא היה בעניין של לזרום עם כל הבקשות והלחצים והוא החליט לצאת למאבק.

"כשניפגש,אני אספר לך על האישיות שלו", אמר עורך הדין המכובד. כנראה שמדובר באדם כל כך בעייתי שרק בפגישה פנים אל פנים, אפשר להגיד את זה.
"למה אתה אומר את זה?", התחלתי להתפוצץ. "למה הרמזים המכוערים האלה? האיש עבר שנתיים מזעזעות בעיריית בת ים, ביהמ"ש המחוזי קבע שעדותו מהימנה והיא אחת הסיבות המרכזיות שהוא החליט על בחירות חוזרות בבת ים. מבקר המדינה הכריז עליו כחושף שחיתויות ופסק לו פיצויים של 400 אלף שקלים מעיריית בת ים. איפה היו הדברים הנוראיים באישיות שלו בכל התהליך הזה?".

שלושה משרדי עורכי דין ומשרד ייעוץ תקשורתי אחד עבדו מולנו בסיפור של אלעד מאיר, שנשדר הערב ב"מקור". הם עבדו קשה בלהכפיש את אלעד מאיר. באחד המיילים שנכתבו אליי צוטט מייל של מאיר, שמוכיח, לדעת עורכי הדין, כמה בעייתי הוא חושף השחיתות.  מאיר, לטענת עורך הדין, כתב כך: "צר לי שאת משנה עורך כזיקית ומתהפכת כשניצל".  הייתם מאמינים שאדם שפוי כותב מייל כל כך מופרע? ממש מדמה אדם לזיקית. איזה אסון. לעורך הדין המזועזע, כמובן, לא ממש אכפת שאותו חושף שחיתות עובר בינתיים התעללות תעסוקתית בעיריית בת ים, שמתייחסים אליו כאל מצורע, שמכפישים אותו, נותנים לו לעשות עבודות שחורות, שולחים לו מיילים בעלי תוכן פוגעני, זה ממש לא רלוונטי, אבל שהוא כתב למישהי שהיא משנה את דעתה, זו כבר הפרעה נפשית.

בכוונה אני מתמקד בנותני השירותים, בעורכי הדין, ביועצי התקשורת. מבכירי עיריית בת ים יש לי ציפיות נמוכות. ראשית, כי זו לא הפעם הראשונה שהעירייה הזאת מתנהלת בדרכים הללו. שנית, מאיר התלונן נגד האנשים הללו במשטרה. מבחינתם זה להיות או לחדול, ההישרדות שלהם בתפקידיהם המכובדים תלויה, בעיניהם ביכולת שלהם לרמוס אותו, לשבור את אמינותו ולהוציא לו את החשק מהמשך ניהול ההליך. למה עורכי דין מכובדים צריכים לשתף פעולה עם זה?
לא, "אני רק עושה את תפקידי", זו לא תשובה מספיק טובה. גם "אם אני לא אעשה את זה, מישהו אחר יעשה", היא לא תשובה מספקת. לא צריך לייצג כל לקוח. כשכבר מייצגים אותו, לא חייבים לעשות את זה בצורה הזאת. לא רוצה להישמע צדקן, אבל יש אחריות מוסרית גם לעורכי הדין ואפשר להגיד לראש עיריית בת ים – שמע, המבקר קבע שהוא חושף שחיתויות, נאבקתם בו שנתיים, הוצאתם על זה, כנראה, מיליוני שקלים מהקופה הגרעונית להחריד של עיריית בת ים, הגיע הזמן להפסיק.

אה והסיפור המחריד עם האקדח. אז מתברר שהטענה הנוראית היא שבאולם ביהמ"ש, בהיותו תובע משטרתי, עו"ד מאיר עשה תנועות עם היד כאילו של אקדח ואמר איזה משפט ציני באזור החיוג הזה (גם את הטענה המגוחכת והלא רלוונטית הזאת, מאיר מכחיש, אבל תסלחו לי שלא הלכתי לחקור אם הוא עשה תנועה של אקדח עם היד או לא). בוא נגיד ככה – מאחל לכל אחד מכם, שאחרי שמי יודע כמה אנשים סרקו כל פינה בחיים שלכם, במטרה למצוא איזשהו פרט מביך, זה יהיה המקסימום שהם יצליחו לגלות.

תגובות

תגובות

7 תגובות על “"אתה מכיר את הסיפור עם האקדח?" – סיפורו של חושף השחיתות, אלעד מאיר

 1. יובל

  נו, אם להשוות אנשים לזוחלים זה זניח (מה שנכון) אולי תעזור לאראל סג"ל סביב מסע ההשתקה המכוער של רינו צרור נגדו?

 2. מרגלית

  מתסכל , עצוב , מקום ללא מוצא.

  רביב אתה קרן אור באפלה

  חזק ואמץ

 3. שלומי

  מכיר את הסיפור עם הבריון ? הבריון הזה שמסתובב בעיר ומאיים על אנשים , הבריון הזה שכבר היה בכלא וזה לא ממש מרתיע אותו ? הבריון הזה שיש לו חברים בתקשורת , יועצי תקשורת ועורכי דין ? הבריון הזה שרומס את שלטון החוק בשם "העשייה" ?
  כנס לסרטון הזה תראה מה זה עולם תחתון בשירות הציבורי:
  https://www.youtube.com/watch?v=d5yi4kBMoCY

 4. אלי א

  הכתבה שקרית ומגמתית
  מה שרביב דרוקר שכח לציין כי אלעד ״הוריד״ מתלונתו עסקים רבים שקבלו אורכות ודחיות והם פעילים של אלי יריב מי שהתחרה מול בכר בבחירות
  עוד שכח לציין כי כל עסקאות הטיעון בהן מדובר אושרו על ידי בית המשפט ותואמות אחת לאחת לטווחי הענישה
  עוד שכח לבדוק את עברו התעסוקתי של אלעד בעייתי הן במשטרה והן בשוק הפרטי

 5. צדוק

  רביב עבודתך קודש היא.
  מספר פרטים חשובים שלא פירסמת :
  1 גם יעקב מור חיים ברשימת בכירי עיריית בת ים שנתנו הלוואות ללחיאני. לא רק עזרא דוש.
  2 לא ציינת מה שכרם של בכירי עיריית בת ים המככבים בפרשה. מדובר במשכורות של 60 אלף שקלים בחודש.
  3. מבקר המדינה עדיין לא פסל את מימון הבחירות של בכר העומד על 6 מליון שקלים. וזה עוד לפני הנזק הכלכלי הכרוך בבחירות חוזרות.
  4. בתגובתה של עו"ד נאמר "אי אפשר לנהל כך רשות " היינו שהעירייה מודה כי תפקודה נפגע מהפרשה.
  5. מר בכר טען שאינו מתעסק בהגשת תלונות במשטרה בדיקה קלה תוכיח כי האיש מתלונן סדרתי
  והגיש לפחות 3 תלונות למשטרה מאז תפס את השלטון בכוח
  6. לא ציינת כי שר הפנים קשור לעיריית בת ים בהסכם קואליציוני ולכן נמנע מלחקור את העניין למרות שזה בסמכותו
  7 לא ציינת את היסטוריית הביקורת הקשה שקיבלה המחלקה המשפטית של עיריית בת ים בדוח מבקר המדינה האחרון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.