טלפתיה, אלוהים, לדעת מתי אישתך מתקשרת וזיגזוג – שיטפון הכותרות של אבי גבאי

מאת  | 23 באוקטובר 2017
 

אבי גבאי: בוודאי שאני מאמין באלוהים. אני יהודי. יהודי לא יכול באמת שלא להאמין באלוהים. זה קשה, זה קשה

המראיין, דב אלבוים: יהיו הרבה יהודים שיגידו לך – אני יהודי ואני לא מאמין באלוהים

גבאי: תקשיב, יש משהו מעלינו. יש כאלו שלא יודעים להגדיר את זה. גם היום עם הטכנולוגיות שיש וכל הדברים שיש, יש תופעות שאנחנו לא יודעים להסביר. טלפתיה למשל. אני שנייה לפני שאישתי מתקשרת, אני יודע שהיא מתקשרת.

אלבוים: מה אתה אומר?

גבאי: יודע. אין. שנייה שתיים לפני, יודע שהיא מתקשרת.

אלבוים: איזה יופי. סימן גם שהקשר שלכם קרוב.

גבאי: אף אחד לא יודע להסביר את זה. יש משהו מעבר לדברים שאנחנו מבינים.

אלבוים: אז ככה אתה רואה את המושג אלוהים וזו הכוונה?

גבאי: כן, כן, נכון.

שיטפון של כותרות סיפק היו"ר החדש של "המחנה הציוני" בשבוע האחרון. כבר טוב, מבחינת מישהו שחלק נכבד מהציבור עדיין מתקשה להדביק את הפנים שלו לשם ואת השם לתפקיד. גבאי טוען בעקשנות: זה לא יועץ אסטרטגי, שעומד מאחורי ההצהרות 'הליכודניקיות' שלי, לא סקרים מתוחכמים, שהמליצו ללכת למרכז, זה אני, אני פשוט מופיע הרבה אז בשעות של דיבורים, תמיד נתפסת איזו כותרת.

את חלק מההתבטאויות בוודאי אפשר לשייך להסבר הזה. הפגיעה הלא נחוצה ב"רשימה המשותפת", כמו גם הטחת העלבון בחילוניים. סביר שאין יועץ אסטרטגי מאחורי זה. בורות, חוסר התמצאות, חוסר התעמקות בנושא בוודאי יכולים להסביר את זה יותר טוב (גם אני לפעמים מנחש מתי זוגתי תתקשר ואף פעם לא חשבתי שאלוהים עומד מאחורי זה), בטח אצל אדם שמעולם לא חזה שכל מילה שלו תיבחן בכזו תשומת לב.

מה שבאמת בעייתי זה הזיג זג. בינואר השנה הופיע גבאי ב"שבת תרבות" בבאר שבע ואמר "נתניהו סיים את דרכו ההיסטורית כראש ממשלה. הפרשיות הרבות לאורך השנים היו מביכות מאוד לאזרחי ישראל. לנגד עינינו ראינו ראש ממשלה שחי חיי פאר על חשבון אחרים, ביניהם ארנו מימרן, עבריין צרפתי". שיחות נתניהו – נוני מוזס צריכות להביא את שניהם לרדת מהבמה, טען גבאי. בשבוע שעבר שודר ראיון עם גבאי ב"חדשות 2".  על פרשיות הסיגרים, טען עכשיו, נתניהו לא צריך להתפטר. הוא כן צריך לקחת אחריות (מה זה אומר?). איך בינואר על כסף לגיטימי ממימרן והשיחות עם מוזס, נתניהו צריך להתפטר ובאוקטובר תיק טובות ההנאה הגדול הופך ל'סיגרים', שלא מחייבים התפטרות? בשבת שעברה גבאי פתאום נזכר שהוא לא יכול להגיד אם נתניהו מושחת' ושזה בכלל תפקידם של שופטים לקבוע את זה ולא של פוליטיקאים.

גם בתחום המדיני גבאי, בניגוד לטענותיו, מזגזג. יו"ר "העבודה" נכון, גם לפני הפריימריז הוא אמר ב"ידיעות" שבהסדר מדיני המתנחלים יוכלו להישאר במקומם, אבל הקו הכללי שלו היה לגמרי שונה. בוועידת השלום של "הארץ" הוא דיבר על הסדר מדיני בקווי 67 עם חילופי שטחים ואמר ש"מדרכה בהתנחלות מחוץ לגושי ההתיישבות לא תתוקן" לפני שתתוקן בטבריה. הוא פרסם פוסט על עמונה או דימונה ודיבר על התנחלויות שלא יהיו חלק מישראל "בהסדר שלום עתידי". הוא אמור לדעת היטב שאין הסדר מדיני בלי לפנות התנחלויות ושאין הסדר מדיני אם נשארת התיישבות בבקעת הירדן, כפי שבעצם אמר בסיור במקום לפני כמה ימים.

ייתכן שעמדותיו המדיניות החדשות של גבאי טובות יותר לסיכוי שלו להחליף את נתניהו. הזיג זג יכול להרוג אותו. הפוליטיקאי גבאי הוא לא פצצת כריזמה והוא גם לא רמטכ"ל לשעבר, כמו אני האחרונים שניצחו בחירות עבור השמאל. מה שיש לגבאי למכור זה היותו פוליטיקאי חדש, אחר, לא כמו כל החבורה המוכרת והמזגזגת. מי שרוצה אלטרנטיבה לנתניהו שמתחפשת לאיש ימין – מרכז, יש לו כבר את יאיר לפיד.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

12 תגובות על “טלפתיה, אלוהים, לדעת מתי אישתך מתקשרת וזיגזוג – שיטפון הכותרות של אבי גבאי

 1. א. אלתרמן

  למה אדם שמצהיר כי הוא אדם מאמין זו הטחת עלבון בחילונים?

  אם כבר אז ההיפך, האמירה שלך נתפסת כמתנשאת ומעליבה את ציבור המאמינים.

 2. ע. לציון

  חד ומדויק כתמיד.

  לאלתרמן שמעלי:
  העלבון אינו בכך שמישהו מצהיר שהוא מאמין, כי אם באמירה "יהודי לא יכול באמת שלא להאמין באלוהים."
  הנה, אני יהודי ובאמת לא מאמין באלוהים (גם כשאשתי מתקשרת).
  מה זה אומר? שגבאי סבור שאני פסול כיהודי?

 3. עדו

  תחזירו לי את הזכות להיות יהודי חילוני.
  משום מה, לאחרונה, יש לגבאי ואחרים השגות לגבי חיולנות. נולדתי יהודי, גדלתי כחילוני, וטוב לי. טוב להיות עוד אבן בדרך של העם הזה, ולזכור שמקימי המדינה הזו ומנהיגיה לא שמרו שבת, וזה לא הפריע להם או לאף אחד.

 4. אמיר ש., מודיעין

  מדויק. גבאי כפוליטיקאי שווה רק אם הוא יודע לתת משנה סדורה, ולא כזגזגן. כאלו יש לנו מספיק.

 5. Shabtai

  מתברר שאלי גבאי הוא אדם עם מערכת מחשבות מטופשת. מפחיד איך אדם כזה מאמין בשטויות של אשתו המתקשרת. מה? בקרוב התייעצויות עם מגדת עתידות ?

 6. יוס ערמוני

  אדוני זו מלה ברבים, אלוהים זו מלה ברבים, מה השטויות האלו עם ה"אחד" הזה ( שמע ישראל).? בודאי שאני מאמין באלוהים, על איזה מהם השאלה? גם אם אני מאמין אני יכול לצפצף עליו בלי שזה יהיה ענינו של מישהו. מה השטויות של לפגוע ברגשותיו של מישהו, שיקח את ריגשותיו הביתה או לבית הכנסת ולא יבלבל את המוח.

 7. Shabtai

  פנטסטי ! בחרו בגבאי והוא ינהל שיחות שלום עם אבו מאזן בטלפתיה. ופרטי ההסכם ימסרו טלפתית לכל עם ישראל והפלסטינים. כמעט ימות המשיח.

 8. רון קציר

  מהיום שהתפקד והודיע על ריצתו לראשות המחנצ פחדתי. פחדתי שיהיה שלוחו של כחלון שהתרגיל שלו עם ביבי הצליח מעל למשוער.. איך ליכודניק ימני כובש בסערה את המחנצ? תרגיל מדהים שיסתיים בכניסת המחנצ בראשות גבאי לקואליצית המושחתים של ביבי.

 9. אריה

  במרכז המפה הפוליטית יש, נכון להיום, שלושה. כחלון לפיד וגבאי.
  אני חושב שגבאי עדיף על לפיד. גבאי לא מושלם, ממש לא.
  יש פוליטיקאים מושלמים?
  הרשימות של כחלון ולפיד – ועדה מסדרת.
  אצל גבאי – יש פריימריז. אם יש פריימריז – יש קבלני קולות.
  מה עדיף? מה פחות גרוע? אני לא יודע.
  אני מקווה שעד יום הבחירות המפה הפוליטית תתבהר ויהיה לי יותר קל להחליט.

 10. חיים

  לאריה רק יש עתיד .פריימריז זו רק שיטה מקולקלת יש לציין לבחירת רשימה .תראה את הנבחרת של יש עתיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.