יוליה שמאלוב ברקוביץ ואראל סג"ל – המאבק המופרך מכולם

מאת  | 9 באוקטובר 2018
 

אתמול נפלתי במקרה על התוכנית של אראל סג"ל. אני מנסה לחסוך מעצמי בדרך כלל את העינוי הזה, אבל ככה יצא ובדיוק נפלתי כשהוא דיבר עם המגיש האורח על המאבק התורן של ערוץ 10 לשרוד.

סג"ל שאל ברמת הסקרנות שמאפיינת אותו (אפס) את אורחו, דוד ורטהיים, מוואלה ברנז'ה מה הסיפור עם ערוץ 10. ברור שלא היה לו עניין בתשובה. הוא רק הרים לעצמו להנחתה. יש לו הרי תיזה. תמיד אותה תיזה, אבל תיזה. ורטהיים ניסה לענות. למרבה הצער, גם הוא לא בדיוק התמצא בעובדות. אני לא מאשים אותו. מי עוד יכול לעקוב אחרי הטירוף של יוליה שמאלוב, יו"ר מועצת הרשות השנייה.

בקיצור, סג"ל הוציא בכוח מורטהיים שבעצם הרשות השנייה אומרת שמה שערוץ 10 מבקש הוא לא חוקי ואיך זה שערוץ 10, שעתר לבג"צ נגד ערוץ 20, בטענה שמה שניתן לו לא חוקי, מעז לנסות ולקבל משהו לא חוקי. הוי, הצביעות הנוראה של השמאלנים. אה, כן, הוא גם עשה גילוי נאות שהוא משדר בערוץ 20. אצלו גילוי נאות זו הזדמנות נהדרת להגיד עוד דבר שטיפשי להגיד גם אם אתה לא משדר בערוץ 20.

לא ציפיתי מסג"ל שידבר בנושא בו הוא מתמצא. זה הרי דבר שהוא מתרחק ממנו באופן כללי, במיוחד בשעה שהוא מתאמץ להעלות לשידור נשיאים אמריקניים שמתקשרים אליו מאייר פורס 1.

אז ככה – הייתה באמת טענה של ממלא מקום היועץ המשפטי של הרשות השנייה שאסור למועצת הרשות השנייה לאשר את בקשת המיזוג של ערוץ 10 ו"רשת". זו הייתה חוות דעת מופרכת כל כך, שעורך דין סביר כבר היה הולך מיוזמתו ומוותר על הרישיון, אבל ברשות השנייה היום תפקידי המפתח מאויישים באופן זמני, אז היועץ המשפטי הזמני והמנכ"ל הזמני מלקקים באופן לא זמני ליו"ר הרשות.

כמובן שסג"ל לא התעדכן שחוות הדעת הזאת כבר מאחורינו, היא נזרקה לפח. מועצת הרשות דנה ארוכות ביום ראשון בבקשת המיזוג ועכשיו היא רוצה שימוע ציבורי, עניין של כמה שבועות או חודשים או עד שייגמר לכולם הכסף.

באמת שעברנו המון מאבקים רגולטוריים בערוץ 10. באמת שזה המופרך מכולם. באה פוליטיקאית כושלת לשעבר, שהתמודדה בליכוד (ובמפלגת כלכלה!) וממלמלת משפטים כמעט חסרי פשר, שנועדו לתמוך בעמדה בלתי אפשרית. יו"ר מועצת הרשות השנייה הסבירה בשיחות עם אנשי ערוץ 10 ואנשי "רשת" שלא יהיה מיזוג. היא החליטה. זה לא מונע ממנה לקיים עכשיו שימוע, אליו אמור לבוא הגורם המחליט "בראש פתוח" לקבל כל החלטה. לא הסבירו את העובדה הפשוטה הזאת, כנראה, לשמאלוב. היא מדברת על עצמה בשיחות בגוף שלישי ועל המיזוג בלשון עבר. זהו. היא לא תתן וזהו. למה? כי היא רוצה לשמור על התחקירים של רביב דרוקר ו"המקור". כן, כן, שמעתם טוב. זו אחת ההנמקות שהיא נתנה. מכיוון שאני מכיר היטב את גברת שמאלוב עוד מהימים שנכנסה לכנסת כחברת כנסת חדשה של "קדימה" ואחרי רבע שעה ניסתה לערוק לליכוד, אז אני כבר מכיר את התרגילים העלובים האלה, אבל יש, כנראה, במועצת הרשות עוד אנשים שנופלים בפח הזה. היא רוצה "פלורליזם", "חופש ביטוי". איזה טירוף. 3

הערוצים המסחריים עומדים לסגור הפסד של 300-350 מיליון שקלים בשנתיים. בעלי המניות שלהם עושים תחרות מי בורח הכי מהר מהערוץ שלו. עידן עופר רוצה החוצה, שטראוס, כנראה, רוצה החוצה, אנדמול אולי גם, בעלי המניות של ערוץ 10 מוכנים לעזוב הרגע, אתמול, בכל דקה ותמורת כלום כסף. רק תבואו ותשחררו אותם מהמחויבויות. המיזוג המדובר הוא כמו תחרות של שני הזכיינים מי לא רוצה להיות בעל שליטה ובמציאות הכאוטית הזאת יוליה שמאלוב הורגת זמן בכוונה במטרה להגדיל את ההפסדים, לנסות לסגור את אחד הערוצים. הטיעון שלה אפילו לא מופרך. הוא פשוט לא קיים. אין בסוף הטיעון שום מציאות בה הערוצים ממשיכים לשדר. אם אין מיזוג, זה ברור שאחד מהגופים ייעלם.

אולי יוליה שמאלוב לא מבינה את זה? אולי היא סתם רוצה כותרות? קשקוש. זה הרבה יותר פשוט מזה. אחרי שבנימין נתניהו הודה בפומבי שהוא ניסה לסגור את ערוץ 10 (לדעתי, ההודאה הזאת לבדה היא עבירה של הפרת אמונים), נראה לכם שיש עולם בו הוא לא יודע כרגע מה יוליה עושה? מישהו חושב שיש סיכוי שהיא פועלת על דעת עצמה? איך היא בדיוק מונתה? מי האריך לא מזמן את כהונתה?

נחשפנו הרי לחלק מחומר הראיות בתיקי 2000 ו 4000. ראינו איך נתניהו מעורב ברמה של כמות מוספי סוף השבוע שיפרסם "ישראל היום" ואיזה כתבים יגוייסו ל"ידיעות". הוא ניהל פגישות ארוכות בניסיון להרוג את ערוץ 10 ואמר ליועץ המשפטי לממשלה שהחלטתו להשאיר אותנו בחיים תגרום לו להפסיד את הבחירות. הוא התעסק בזהות הכתבים בתאגיד ובשמות חברות ההפקה. יש לדעתכם סיכוי שהוא רואה אפשרות שחדשות 10 ימותו והוא לא מתעסק בניסיון לוודא הריגה? בוא נאמר בזהירות שאם זה המצב, אז שמאלוב באופן פלאי עושה בדיוק את מה שהוא היה רוצה שתעשה.

 

 

תגובות

תגובות

16 תגובות על “יוליה שמאלוב ברקוביץ ואראל סג"ל – המאבק המופרך מכולם

 1. אזרח

  נכון ,
  בכל הצמתים המשפיעים, יושבים כלומניקים כמו היוליה,קרא, ורגב.
  בחסות הביבי……………..

 2. אריאל ש

  דרוקר, על מה אתה מבסס את הבלוף העיתונאי שלך? שמועות או תחושת בטן? עיתונאי מחמד וכפוי טובה.

 3. הפוסל במומו

  גיבוב של הבלים. אין לך שמץ של מושג.

  איך היא בדיוק מונתה?
  מי האריך לא מזמן את כהונתה?
  אתה שואל אותנו?? תעשה תחקיר ותביא עובדות.. את הספקולציות תשאיר לעם

 4. ענבל ק.

  בתור אזרחית מודאגת ממהליכים של טייקונים, אני יכולה להבטיח שיוליה פועלת באופן הכי חוקי והוגן, אם תקראו תחקירי עומק אמיתיים תיווכחו לדעת שהיא בהחלט פועלת באופן שקול ואחראי, עוקבת אחריה כבר זמן מה, נראית מנהיגה אמיתית

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ככל שהיא תהיה מטומטמת היא לא טועה כל כך כאשר היאא טוענת שערוץ 10 לא עומד במכרז ולכן יש לפנות לציבור ולא לסגור קומבינות מתחת לאפו של הציבור. חוץ מזה כבר ברור שרשת לא הציגה נתוני אמת.
  במחזה בו כולם משקרים את כולם יש לנו ציפיה שונה מרביב.
  יש מצב שהיא מדברת על עובדות שלא נוחות אבל יש לסתור אותה בעובדות לא במילים
  ההשמצות, שכולן נכונות ומדויקות, אינן שייכות לנושא שהמרכיב העיקרי בו הן עובדות.
  בחיאת רביב.

 6. אינשם

  ככל שהיא תהיה מטומטמת היא לא טועה כל כך כאשר היאא טוענת שערוץ 10 לא עומד במכרז ולכן יש לפנות לציבור ולא לסגור קומבינות מתחת לאפו של הציבור. חוץ מזה כבר ברור שרשת לא הציגה נתוני אמת.
  במחזה בו כולם משקרים את כולם יש לנו ציפיה שונה מרביב.
  יש מצב שהיא מדברת על עובדות שלא נוחות אבל יש לסתור אותה בעובדות לא במילים
  ההשמצות, שכולן נכונות ומדויקות, אינן שייכות לנושא שהמרכיב העיקרי בו הן עובדות.
  בחיאת רביב.

 7. נעימן

  במחזה הזה הסוף נכתב הרבה לפני שהגיע. במזרח התיכון במיטבו יש סיפורים אפלים הרבה יותר (העיתונאי הסעודי). אבל גם סיפור הרדיפה אחרי ערוץ 10 (מה ערוץ 10? – רביב…) מספיק מבהיל מבחיל. — בטבריה של 1954 ראש העיר המפאיניקי קיים את הוראת השעה של בן גוריון וקלט עולים מעירק וצפון אפריקה במספר שקרוב למספר התושבים, כדי שיעצימו את הצלחת מפאי בעיר. אבא שלי, (ממשפחה של יוצאי מרוקו מהעלייה של 1881) היה באותן שנים חבר-מועצה מטעם חירות (!)- התנגד נחרצות להבאה של מספר כה מכריע וטען שזה יחריב את אופי העיר (הכוונה הייתה לעיר החדשה יחסית שבעלייה מהכינרת: "אחוזת כינרת", שטופחה על ידי הממשל הבריטי בשנים שלפני המדינה). הוא היה במיעוט במועצת העיר… ומה קרה לטבריה מאז ועד היום – כולם יודעים. אז עכשיו זה קורה למדינה כולה… וזה מה שמקיים היום יותר מכול (יש עוד גורם או שניים בעניין) את השלטון הנוכחי. מזרח תיכון. מה הפלא שרביב דרוקר במקום לקבל צל"ש המדינה, מאבד את מקום פרנסתו

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  עידן שבו כוחות הרשע והציניות צצים וקמים

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  דרוקר למה כל מה ש קשור ל ביבי משגע אותך??.ביבי לא ראש ממשלה גם שלך??

 10. בני

  מר דרוקר היקר כמה אתה ממורמר(?) כמה רוע כמה ארס שינאה ושיטנה נוטפים ממך(?) מה שלא קורה ביבי אשם(?) מה קרה אתה מרגיש חרב מונחת על צווארך? לידיעתך, נכון עושה הרגולטור שלא מאפשר לשופרו של השמאל להתאגד כדי ליצור מגוון דעות!! ייצא מכרז יגיע מפעיל חדש והטוב יישרוד ואולי בזכות האנשים האיכותיים בערוץ 10, שהם אמורים היו לשרוד בזכות ולא בחסד, אולי אז נזכה כציבור לאיכות ואמינות ולא לרכילות ושטיפת מוח… אם כל כך בוער לך לעבור לקשת או רשת או לכל מקום אחר אז פשוט אל תחכה שהערוץ ייסגר לך לשם לאותו מקום שאתה רוצה ותתחיל לשדר מישם את ההבלים שלך שרק מחזקים את הימין… שהרי כנציגו המובהק של השמאל כל פעם שאתה ושכמותך חושפים את פרצופו האמיתי הציבור רק מתחזק באמונתו שאתם הבל חולף… ממתי השמאל פוחד ממגוון דעות?? ממתי השמאל מהלך איימים על תחרות וקינאת סופרים?? כמה אושר מסב לי הכאב שלך שאיש כבר לא שומע את הצווחות החולניות שלך במסווה של מילים רמות וחסרות תוכן. יש לך אג'נדה קיצונית שכבר מזמן מעוורת את עיניך ומקצועיותך ואתה עסוק כל היום כמו אמנון אברמוביץ' ומתי מעט כמוכם רק בצעקות ביבי אשם ביבי אשם… איך אמר גלילאו – ואף על פי כן נוע תנוע…

 11. דרוקר בשקל

  דרוקר אתה עיתונאי בשקל. פעם התייחסתי ברצינות לדברים שלך אבל הכתבה שלך גרמה לי להבין שאין לקחת ברצינות יתר דברים שאתה כותב שמטרתם לשרת את האינטרס הצר שלך ולא את האינטרס הרחב של הציבור. בוש לך!

 12. נוקד ש

  בסך הכול מה השתנה בארץ הזו ובטבע האנושי מאז המאה השישית לפני הספירה? לא הבדל עקרוני; ירמיהו הנביא דיבר נגד המלכות וכל מילה שלו הייתה זהב. ברור שמי שמבקר את רביב פשוט לא מכיר את תולדות עם ישראל, פשוט חסר השכלה. לא סתם ירדו הישגי תלמידי ישראל לשפל בשלושים השנים האחרונות: לא טוב לימין אנשים משכילים. משכילים לא מניחים לבעלי השררה וההון שימכרו להם סיפורים הזויים. בכל מדינה הימין תמיד מצליח במקום שהשכלה אקדמית לא נפוצה

 13. מיכה

  רביב אנא תגובתך על החלטת הבודקת החיצונית לסגור את התיק של מנכ"ל פוקס, תודה

 14. אחאב

  בסוף וויתרת לו על ענין הדיבה.אגב אתה עיתונאי חשוב,אבל הפחד של ביבי מוגזם.אולי גם הרוסים יפתחו שגרירות בירושלים(זה די שמועה ולא ידיעה מבוססת).נראה שכדי לשמר את כוחה של הכנסיה הרוסית(הכנסיה האוקראינית פרשה מחסות מוסקבה).הייה ניסיון רוסי לבנות מרכז רוחני,שיעקוף את קונסטנטינופול.כך שמירושלים(שגרירות) רוסיה תנהיג את הנצרות האורתודוקסית

 15. צבי

  האם בעזרת מימון המונים בעלי המניות יסכימו להמשיך ולהחזיק את ערוץ 10 עוד שנה כדי שלא נגיע לבחירות עם מדיה המכורה לשלטון ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.