פרשת תאיר ראדה – פרק 500,000: הסיבוב של ירום הלוי

מאת  | 24 באוקטובר 2018
 

אותי זה כבר כמעט משעמם, אבל ב"ידיעות אחרונות", מסתבר, חשבו שכותרת נוספת בסגנון "גילויים חדשים בתיק תאיר ראדה" תביא קוראים, אז הם מרחו כותרות גדולות וכתבו שיש עדות חדשה בפרשה, מישהי נוספת ששמעה את אותה א"ק מתוודה על הרצח של תאיר ראדה, עדות כה דרמטית שהמשטרה גבתה אותה עכשיו. תוך כמה שעות המשטרה והפרקליטות שפכו מים קרים על הסנסציה ופרסמו שאין שום חדש, שמעורבות א"ק נבדקה ולא נמצא לא שום תימוכין. בידיעה של "ידיעות" לא נכללו כמה פרטים חשובים, שכדאי אולי לדעת.

 1. העדה הדרמטית הפעילה במשך שנים אתר סנסציוני, שהכיל קונספירציות לרוב על הרוצחים של תאיר ראדה.
 2. העדה מיוצגת על ידי עו"ד ירום הלוי. אותו עו"ד שמייצג את זדורוב. הוא ייעץ לה לגבי חקירתה במשטרה והתקשר אחרי החקירה שוב למשטרה כדי לבקש שישאלו אותה בעוד נושא,  לבקש מקצה שיפורים.
 3. העדה מסוכסכת עם א"ק, שתבעה אותה בהליך אזרחי בדיוק בגלל העניין הזה. בהליך ההוא ייעץ בתחילת הדרך אותו עו"ד ירום הלוי.

שורה תחתונה, שום מידע חדש, גרסת העדה ידועה, האינטרסים ברורים, הם רק לא הובאו לידיעת הקוראים, עורך הדין עשה עוד סיבוב נחמד על גבנו, מגיע לו. עוה"ד דוד וגליל שפיגל עשו קריירה מזדורוב, למה לירום הלוי לא מגיע?

עו"ד הלוי מסר בתגובה:

לאחר שזומנה ביום 8.10 העדה התקשרה אלי וביקשה שאייצגה בחקירה משום ששנינו חששנו שהיא תחקר כחשודה בגלל ההמצאה של א.ק כאילו הפעילה על א.ק "לחץ" שגרם לה להודות. הסכמתי לייצגה כמי שנמצאת איתי בקשר שלוש שנים וגם ייצגתיה בהליך האזרחי בשלב המוקדם (בייעוץ). היא נחקרה ביום 14.10 ולאחר שמסרה את גירסתה, שהיתה מוכרת לי היוב ברובה (שנוגע לא.ק) ביקשתי מהחוקר לבצע השלמת חקירה לגבי פרט מסוים (לא מכריע והנוגע למשהו שכבר סיפרה) וביקשתי שיכתוב זכ"ד בנדון וכך אכן נעשה והיא זומנה כעבור שעתיים ומסרה פרט זה וכדאי שתחקרו את פרקליטת מחוז צפון שאישרה באמצע המשפט של רומן את השמדת דגימות החומר מתחת לציפורניים של תאיר.

עדכון: מסתבר שגם היה משדר מיוחד ב"רשת" שכלל, כנראה, גם דיון ב"גילויים החדשים והמסעירים". לא ראיתי, אז אני לא יודע מה היה שם, אבל בטח ירום הלוי היה.

 

תגובות

תגובות

14 תגובות על “פרשת תאיר ראדה – פרק 500,000: הסיבוב של ירום הלוי

 1. א

  הממצא שמוכיח חד משמעית שזדורוב לא הרוצח
  יש ממצא שמוכיח חד משמעית שזדורוב לא הרוצח. זו טביעת הנעל הקטנה שנמצאה על האסלה. מה שחשוב כאן זו העובדה שטביעת הנעל הזו היתה מכוסה חלקית בדם ניגר. הואיל והגופה התגלתה שעות רבות אחרי שהדם הפסיק ליזול, טביעה זו חייבת להיות של הרוצח האמיתי. כי רק הרוצח – ולא אף אחד מהמחלצים – יכול היה להשאיר טביעה שכוסתה אחר כך בדם ניגר. מכיוון שהוסכם גם על החוקרים שהטביעה הקטנה הזו, שזהה ל-3 הטביעות הקטנות במסלול הבריחה, אינה של זדורוב, זה מוכיח שהוא לא הרוצח בודאות של 100%. ובמקביל זה מוכיח שהרוצח הוא כן זה שהשאיר את 3 הטביעות הקטנות במסלול הבריחה. מענין מה היה מספר הנעליים של א"ק באותו זמן.
  בזמן המשפט החוקרים "לא שמו לב" לקיום טביעת הרגל הקטנה המכוסה בדם ניגר על האסלה, שהיתה זהה ל-3 הטביעות הקטנות במסלול הבריחה של הרוצח האמיתי. כך שזה לא הוצג בבית המשפט ולכן לא השתמשו בזה להגנת זדורוב. זה התגלה רק בביקור בארץ של מומחה חקירות מספר שנים אחר כך.

 2. רועי וייס

  דרוקר
  שים וישרים במשקפיים אתה רואה מטושטש
  רומן רצח את תאיר כמו שאתה בן אדם ישר והגון

 3. גדי

  דרוקר היקר, כנראה שאתה צודק וזאת לא א.ק. וירום הלוי מסיע את הרכבת לא בכיוון הנכון. אבל האם זה אומר שיצחק כהן עבריין מין מורשע צדק ? האם זה אומר שזה בסדר שמירית שטרן שידעה על מעשיו הנבזיים של יצחק 4 שנים קודם לפיצוץ הפרשה ולא פסלה את עצמה מניהול תיקים אצלו צדקה ? אתה כבר חקרת מדוע השמידו דגימות דנ"א מתחת לציפורניים של תאיר לפני ( ! ) פסק דין המחוזי הראשון ? ( ב 2008 ). בדקת מי נתן הוראה להשמיד ? בדקת מי עוסק בטיוח של התיק כבר 12 שנים ? רמז קל ובלחש- שי ניצן בכבודו. הבנת כבר איך בתא קטן של 70 סמ רוחב מכוסה בקרמיקה לבנה ועמוסה בדם , שיערות תלושות , נייר טואלט מגואל בדם לא נמצאה שום ראיה פורנזית נגד זדורוב? האם לדעתך לא ניסו למצוא אותה ? זה לא יאומן שאתה זה שחשפת כל כך הרבה מושחתים במערכת הפוליטית מסרב לזהות את אותם המושחתים במערכת המשפטית שמגנים עליהם. זה אותם שומרי סף מסורסים שדיברת עליהם. אבל מסורסים הופכים עם הזמן למושחתים לכל דבר וחוצים את הקווים. מירית שטרן ושילה ענבר ידעו על מעשיו של יצחק קודם הרבה לפני כולם ו 4 שנים שתקו וב 4שנים האלו יצחק הספיק להרשיע המון אנשים. כולל זדורוב.
  אז כן , אתה יכול לרקוד על השולחן שירום הלווי רנה את סיפור ההזוי של א.ח. ומוביל את כל התיק לאבדון אבל תדע לך שמי שרצח את תאיר זה בוודאות לא רומן זדורוב. אבל אתה צודק אם לא א.ק. אז בוודאות זה רומן , מי עוד יכול היה להיות שם בבית הספר ביום רביעי ב 13:30 בצהריים.

 4. איתמר

  ממתין לתגובה של דרוקר ביחס לממצא הדרמטי שנחשף הערב.
  אם אכן מדובר בשערה ששייכת לא.ח ונמצאה על גופתה של תאיר ראדה, זדורוב יזוכה וישוחרר מהכלא ולו בשל הספק הסביר שהוא לא הרוצח.
  אם זה יקרה,דרוקר ייאלץ לעשות חשבון נפש נוקב על אופן התנהלותו בפרשה.
  אני זוכר איך בערוץ הראשון, זה שנתפס כממסדי ומיושן, שודרו שתי תוכניות שבהן הוצגה גישה הפוכה לזו של הפרקליטות והמשטרה ואילו דרוקר, בדרך כלל חתרן ספקן וציני כלפי הממסד, שידר ב׳המקור׳ תוכנית מטעם הפרקליטות.
  גם לסדרה ששודרה בהוט ועסקה ברצח מנקודת מבט ספקנית באשר להיותו של זדורוב הרוצח, דרוקר התייחס בעוינות ובלעג.
  לא במקרה זו היתה דווקא אילנה דיין שעסקה ב׳עובדה׳ בפרשה שהיתה קשורה לד״ר פורמן-רזניק, שטענה כזכור שהרצח בוצע בסכין משוננת ולא בסכין יפנית.
  דרוקר שהעדיף את גרסת הפרקליטות לא יכול היה לצאת כנגד שי ניצן, מי שניסה לחסל את הקריירה המקצועית של פורמן-רזניק.
  אם בעקבות הממצא החדש זדורוב ישוחרר מהכלא, שי ניצן ורבים נוספים בפרקליטות ייאלצו ללכת הביתה.
  דרוקר, כאמור, יהיה חייב בחשבון נפש נוקב על כשלונו המקצועי והמוסרי.

 5. אורי

  מר דרוקר ממתינים בקוצר רוח לתגובתך על הממצאים החדשים.

 6. יוסי

  דרוקר – תתקשר לעוה"ד ירון הלוי ותתנצל כי מהכתבות שלך עליו עולה שאתה חושב שהוא מנוול רודף פרסום ובצע. אז זהו, אחרי היום התהפכו היוצרות. אתה זה שהלך שבי אחרי 500 עמודים של פסק דין ולא אחר הגיון בריא ושכל ישר. הא נזכרתי, לך לראות את התוכנית "צל של אמת", כי בפוסטים הקודמים שלך קבעת נחרצות שאין לך כל כוונה לראות את הסדרה כי אתה יודע הכל. פשוט גאון אתה. אפילו יותר מביבי.

 7. מירי

  רביב אתה צריך לעשות חשבון נפש. לשאול את עצמך איך גם אתה, כמו השופטים המהוללים, הצלחת לפספס אמת כל כך ברורה וזועקת שכל ילד במדינה הזו ראה? עזוב שאין אף ראיה שקושרת את זדורוב לזירה למרות שהיא שטופת דם ושיערות ועקבות וטביעות אצבעות, עזוב שנמצאו ראיות שמעידות בבירור שמישהו אחר ברח מהזירה… עזוב שהסתבר ויש הוכחות מצולמות שכל הפרטים המוכמנים שכביכול זדורוב ידע, נמסרו לו על ידי החוקרים. עזוב שכל דביל שמסתכל על השחזור רואה שלזדורוב אין מושג איפה התבצע הפשע והוא מובל על ידי השוטרים, ושהשחזור שלו סותר את ממצאי הזירה. עזוב שהתברר שההודאה שכביכול נתן למדובב הוקלטה ברמה כל כך נמוכה שאף אחד חוץ מהמדובב עצמו לא באמת יכול להבין מה נאמר בה ככה שהמדובב הוא זה שתימלל אותה והסתבר שקיבל סכום כסף יפה כדי להשיג הרשעה, בניגוד לחוק. עזוב את זה שהמדובב אפילו הודה בפני שני אנשים שבגלל הכסף, תפר את זדורוב החף מפשע… עזוב את זה שמסרטי החקירה עולה בבירור שהחוקרים שיקרו וגרמו לזדורוב לחשוב שנמצאו ראיות פורנזיות שלו בזירה ולכן אחרי 6 לילות בלי שינה הובילו אותו לחשוב שאולי ביצע את הרצח ואחר כך שכח… עזוב שהסתבר שהפצע על הגופה של תאיר נגרם מסכין משוננת ולא סכין יפנית כפי שהמשטרה טענה ועזוב שהסתבר עד כמה הפרקליטות ניסתה לטייח ולהסתיר את הממצא הזה… ועזוב שהסתבר שהפרקליטות גם הגישה לבית המשפט ראיה מזוייפת של עקבת נעל על המכנסיים של זדורוב שלא היתה ולא נבראה וגם השמידה את זוגות המכנסיים שנמצאו במזבלה משלא נמצאה עליהם טיפת דם, ולא נתנו לזדורוב הזדמנות לזהות את מכנסיו ולהשתמש בהם כראיה מזכה. עזוב את אין ספור העדויות שסותרות לחלוטין את הסיפור של המשטרה לגבי איך בוצע הרצח (אף אחד לא עקב אחרי תאיר כשעלתה במדרגות, קול של אשה נשמע מהתא שבו בוצע הרצח…) עזוב את זה שנעליו ואפילו הטבעת על אצבעו של זדורוב נמצאו נקיים מכל טיפת דם או ד.נ.א… עזוב את כל זה ואפילו את הראיה הזועקת מכולן::את עקבות הנעליים הזרות בדם במסלול הבריחה מהתא…. ותגיד לי איך זה הגיוני בעיניך שאדם שכביכול נתקף לפתע התקף זעם חריג ורוצח ילדה לראשונה בחייו – וזה הרי הסיפור שהשופטים שמעו – יוצא כעבור כמה דקות לקנות פחית קולה בקיוסק, כהרגלו מדי יום, ומתבדח עם המוכרת בנינוחות, ובסוף היום משאיר את כל חפציו המגואלים בדם כביכול במקלט בית הספר ונוסע לו הביתה ומתנהג רגיל לגמרי ולרגע לא מפחד שימצאו את התיק… וכעבור יומיים שלושה בשיא הנונשלנטיות אף מגיע לאסוף את חפציו – את הבגדים המגואלים בדם ישר מהזירה ששורצת בלשים ושוטרים, מתחת לאפם, ועוד משאיר להם את שמו והטלפון שלו אם יצטרכו… ככה מתנהג אדם שרצח בהתקף זעם?? האם הוא לא אמור היה להרגיש פחד נורא שיעלו עליו? לא הגיוני היה שינסה לברוח לחו"ל למשל? הרי היה לו שבוע שלם עד שעצרו אותו…. תסביר לי בבקשה איך זה מסתדר לך? ואיך לעזאזל אתה והשופטים שלנו יכולים להיות כל כל טיפשים ולא לראות שזה פשוט לא יכול להיות??

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רביב היקר, זה נושא שחשוב לך לענות בו? אם השתעממת, למה טרחת? האם זו דמותו הדיקנסית של האדבוקט? בכל אופן שרלוק לא היה מניח לווטסון למלא את הקסת בעניין. כל כך הרבה דברים מצטופפים יחד לפתחה של המדינה כדי לפרוץ בעוד חודשים מעטים, שכדאי להתמקד

 9. אינשם

  שלום רביב,
  אין סוף לזכויות שצברת, אתה ראש וראשון לחושפים ולאמיצים וראוי רק לחזק אותך ולתמוך בך.
  ודווקא לכן מאד משונה שהפעם חסרה התייחסות לעובדות והטיעונים שלך הם לגופו של אדם ולא לגופו של עניין.
  גם בענין העו"ד (מה קשור הקופונים שהוא רוצה לגזור? הוא מדבר בעובדות או קשקושים?) וגם בענין האישה והדם.
  זה מאכזב.

 10. איציק

  דרוקר עד היום צפיתי בתכניות המרתקות שלך "המקור" בערוץ 10 אבל אחרי שכולם ראו איך מפילים תיק רצח על אדם חף מפשע עם עשרות שקרים….. ואתה עדיין טוען שזדורוב הוא הרוצח ??? ניתן להסיק מכך שאתה אדם די מטומטם שקרן וטיפש וכך גם ה"מקור"ות שלך.

 11. איציק

  דרוקר עד היום צפיתי בתכניות המרתקות שלך "המקור" בערוץ 10 אבל אחרי שכולם ראו איך מפילים תיק רצח על אדם חף מפשע עם עשרות שקרים….. ואתה עדיין טוען שזדורוב הוא הרוצח ??? ניתן להסיק מכך שאתה אדם די מטומטם שקרן וטיפש וכך גם ה"מקור"ות שלך.

 12. ארז

  בימים האחרונים בליץ תקשורתי מוטה וחסר תקדים בעניינה של פרשת הרצח של תאיר. בין במכוון, ובין אם לא, הטוקבקים שאתרי החדשות בוחרים להתיר (כן, תבדקו), רובם ככולם ״מרשיעים״ את א״ק, ובעיקר ״מרשיעים״ את שי ניצן, עשרות הפרקליטים לאורך השנים, השופטים השונים במחוזי ובעליון, השוטרים ומי לא. ההסתה נגד כלל מערכת אכיפת החוק מבישה ופרועה. די, כביכול, באי-אלו כתבות וממצאים, ספק אם מדויקים ומשמעותיים, כדי לייצר ספין הרסני ענק.

  מזווית העין התקשורתית זה תפוח אדמה לוהט – ולעזאזל האתיקה והאחריות. כלי התקשורת במשבר כלכלי קיומי, אז למה לא לפצל ידיעה למיליוני תתי ידיעות בשינוי ואריאציות, מיחזור דברים ישנים והצגתם בסדרת כתבות יומיומית תחת כותרות אפוקליפטיות ומשלהבות? בהחלט תרנגולת מטילת ביצים שיש לנצל עד תום (מתי בפעם האחרונה עסקה התקשורת באחד ממאות או אלפי תיקי הפשיעה לפרטי פרטי ההכרעה השיפוטית בהם? לא סקסיים מספיק? אה). והכול לפני שהפרקליטות מסרה הודעה כלשהי בנוגע לבקשה למשפט חוזר, שטרם נתבקשה. ולפני שהובן מהי השכיחות הסטטיסטית של שושלת הדנ״א המיוחסת לשערה. כי לא צריך להתבלבל, בעניינים הרי גורל כאלה, דיני נפשות, לא העובדות קובעות.

  מזווית העין של ירום הלוי, סנגורו הפסבדו-שוחר הצדק וזכויות הנאשם (בחרפתו, “חף״ מכל אינטרס, הוא כבר הרשיע את א״ק ברצח!), לפחות מבחינה ״אלקטורלית״ זדורוב כבר זכאי. ואולי אותו הד ציבורי ישמש שיקול מיוחד לאשר משפט חוזר, בקשה שלא בקלות נעתרת. לקבלת מימון מהמדינה לבדיקות דנ״א נוספות זה כבר הספיק (למה ההגנה, כן ההגנה, צריכה היתה להמתין להחלטת מימון כזו רק כעת? למה לא ביקשו אותן הבדיקות עוד קודם? ומימון?). ובכל זאת, לזכייה בבקשה למשפט חוזר, ולזכייה במשפט חוזר עצמו – לא בטוח (ואבוי לכולנו אם שחרור רוצחים מורשעים, או אפילו חשודים, ומנגד הרשעת חפים מפשע, ולבטח גורמי אכיפת החוק, תיעשה לפי אמת מידה של טוקבק, וע״ב רחשי הציבור).

  כי מה ש״מספיק״ כדי לבסס ״הרשעה״ של א״ק, או שי ניצן, אם תרצו, או, להפך, ״זיכוי״ של זדורוב (היו מי שהציעו שישתחרר בינתיים למעצר בית), מבחינת הציבור הרחב וההדיוט (ככל שניתן לזהות אותו באספסוף הטוקבקיסטים כמדגם מייצג, ומסופקני, אפילו סטטיסטית) / בקרב התקשורת הצמאה לכותרות ולסקנדלים (אפילו אם זה אומר שצריך לייצר או לשלהב אותם) / ואפילו מבחינת הגב׳ אילנה ראדה, עם כל האמפתיה, ההשתתפות בצער והרגישות – לא בהכרח בעל משקל כזה במגרש היחיד הקובע עדיין, למזלו של כל אחד מאתנו, המגרש המשפטי.

  אז גם אם יש מי שיסירו את הכובע בפני ירום הלוי – בהחלט נותן עבודה מבחינת לקוחותיו – ״אמון הציבור״ אינו חרב שהנפנוף בה באולם בית המשפט יטה הכרעות, וטוב שהתברכנו, אם לא בציבור, אז בבית משפט כזה. לאורך זמן, ניתן לקוות, גם אמון הציבור ייצא נשכר מבית משפט הפועל לפי מצפן, ולא לפי שבשבת. קל לבלבל את הציבור ולייצר כותרות, אבל עם זה לא מנצחים במשפט חוזר, אם בכלל יהיה מקום להתירו.

 13. ממה רביב דרוקר מתעלם:

  אכשיו ממנים מפ"כל חדש למשטרה.המניע של הפוליטקאים הוא,שהייה אדם נוח לפוליטקאים.השרות לאזרח לא מזיז להם!מקרי רצח כמו הבר נוער,תאיר רדא,אלמות משטרתית,רצח נשים.לא מזיז להם!!
  ועוד משהוא על התקשורת הישראלית.הארץ נחשב לעיתון הכי "רצני".אבל הוא שואב חומרים,משיחה מקומית,והמקום הכי חם בגהנום.ועוד ,חומר מתורגם.כמו אקונמיסט,וניו יורק טיימס.לעתונאים,הם בקושי משלמים.(שכר מינימום,זה דמי כיס.ביוקר המחייה בישראל).ה"ארץ"הוא בין התמכים הכי גדולים של ביבי(יחד עם ישראל היום).כי הליכוד משלם("קשר לבוחר").כלומר עם ישראל ממן את התעמולה של ביבי."מאמרי דעה"-תוכן ממון להלכה.

 14. אלכס פטישי

  רביב, תנסה לחשוב על סצנריו חדש לפרשה.
  למי היתה סיבה לרצוח ילדה קטנה שבאופן מיקרי לחלוטין הגיע לשרותים של בית הספר?
  רק לאדם אחד מהאנשים המעורבים הייתה סיבה אמיתית וזה החבר של א.ק.. להלן הסצנריו שלי:
  החבר נעצר בגלל קיום יחסי מין עם הקטינה א.ק. והוצא נגדו צו הרחקה ממנה. היות ונמנע ממנו להפגש אתה בבית, הוא קבע להפגש אתה ל פגש מיני בשירותים של בית הספר לאחר שעות הלימוד. תאיר הגיעה בדיוק בזמן המפגש. החבר נבהל, שלף את הסכין שנשא עמו כל הזמן והרג אותה. חברתו א.ק. נתקפה בהלם ואז נעל את שתיהן בתא השירותים. א.ק. טפסה על תאיר המתה וברחה. החבר נמלט כמה דקות קודם. הוא עלה על מונית ונסע לטבריה. משם טלפן כדי שיוכל להוכיח שלא היה בקצרין בזמן הרצח. מאוחר יותר, כשפורסם עניין בדיקות הדי אן אי הוא הופיע עם הסיפור של המעיל. א.ק. הייתה באיום כל הזמן שהוא ירצח גם אותה ולכן ברחה לחו"ל. היא עדיין תחת איום. החבר הוא פושע מועד ולא יתכן שימשיך להסתובב חופשי בגלל פשלות של המשטרה ורצון הפרקליטות להשיג הרשעה.
  הסצנריו הזה תומך בכל העדויות של המעורבים, כולל ההוכחות הפורנזיות. תבדוק!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.