נסקר את גנץ, כאילו אין נתניהו ונסקר את נתניהו כאילו זה עוד משפיע על משהו

מאת  | 11 בפברואר 2019
 
לפני הנאום של בני גנץ,  עלה ציוץ בחשבון הטוויטר של מפלגתו. "אתגרים שרק מנהיגים בגובה 1.95". בראיון ל"ידיעות" אמר גנץ שהוא בכלל 1.91 והפנה אצבע מאשימה כלפי העיתונות שהוסיפה לו 4 סנטימטרים. האם מדובר במועמד שקרן?
לפני כמעט עשרה חודשים פרסם ראש הממשלה גינוי חריף לאוהדי בני סכנין ששרקו בוז במהלך דקת הדומיה לזכר עשרת חללי אסון נחל צפית. התברר שלא היו שריקות בוז. ראש הממשלה לא התנצל עד היום.
מספר 8 ב"חוסן לישראל" אמר ב"ידיעות אחרונות" שגנץ יבנה ביהודה ושומרון לא פחות ממה שבנה נתניהו. החלה מתקפה (מוצדקת). זה גנץ? זו מפלגתו?
אחרי שהתפוצצה החקירה שנוגעת לח"כ דוד ביטן, ניצח ראש הממשלה על מקהלה של מחיאות כפיים ליו"ר הקואליציה (דאז) ששב שלם (!) מחקירת השוחד החמורה שלו. ברשימת הליכוד נמצאים שני מועמדים עם חשדות כבדים נגדם.
התגובה ברוב כלי התקשורת – איזה יופי של רשימה.
גנץ ומפלגתו עומדים תחת ביקורת (מוצדקת) על הזיגזוג בעניין חוק הלאום. כן יתקן את החוק, כפי שהבטיח לנציגי הדרוזים, או לא יתקן, אבל ימצא דרך אחרת לפצות על העוול, כפי שאמר בראיון לשלמה ארצי וחנוך דאום. גנץ הותקף בצדק על כך שלא התראיין וכשעשה זאת, דיבר עם מרואיינים נוחים יחסית. נתניהו לא מתראיין 4 שנים לתקשורת הישראלית, יש נגדו 3 תיקי שוחד והוא מזגזג בפראות בין עמדות (מציב ומסיר מגנומטרים, מבטיח בסרטון זכויות להומואים ואז הצביע נגד).
זו מערכת בחירות לא סימטרית. מועמד אחד הגיע למעמד טראמפי, דבר לא נוגע בו, אין שום נורמה שהוא מרגיש צורך לכבד. בשנתיים ורבע מאז שפרצה פרשת הצוללות הסבירו לנו הליכודניקים שאם יתברר שלזה נתניהו קשור, אוהו, לזה הם לא יסלחו. נתניהו עשה כל מאמץ בתקופה הזאת, בצדק מבחינתו, כדי להרחיק את עצמו מהפרשה הזאת ואז הגיעו הבחירות ולמשרד עורכי הדין שמייצג את קמפיין הליכוד נבחר משרד שימרון מולכו. כן, כן, בראשות שני האנשים שלכאורה הונו את ראש הממשלה, סיבכו אותו כשלא גילו לו שהם עובדים עבור מיקי גנור. אחר כך, נתניהו הוציא הודעת תמיכה בפריימריס בדוד שרן. עשרות מועמדים רצו שתצא הודעה כזאת, בכירים, קרובים, אף אחד לא קיבל. רק ראש הלשכה של נתניהו, שחשוד שקיבל כסף מזומן מנציג המספנות הגרמניות כדי שיקדם את ענייניהם בלשכת ראש הממשלה, רק הוא קיבל הודעה כזאת. דיברתי בשבוע שעבר בועידת התאגידים. קם ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, הזדהה כאיש מחנה ביבי ואמר (זה לא ציטוט מדויק) שברור שנתניהו תמך בשרן. הוא ראה איך כל מי שהיה מסביבו הפך לעד מדינה ורצה להעביר מסר על היחס שמקבל ממנו מי שלא הופך לעד מדינה. מדהים. כשזו התגובה של אנשי המחנה שלו, לא פלא שנתניהו איבד כל עכבות. הוא יכול לדבר על 'מתפרת תיקים' ולא להזכיר את הטיוחים הדרמטיים של חשדות כנגדו, הוא מנהל קמפיין חסר בושה על הריצה של היועץ המשפטי לממשלה לעבר החלטה בעניינו. הוא מזמן איבד הרי קשר עם האינסטינקט להגיד אמת. שניים מהתיקים נגדו מתנהלים כבר שנתיים וחצי. המלצות המשטרה ניתנו לפני שנה. אלו תיקים שנגד כל אחד אחר היו מוגשים מזמן. הוא משווה כל הזמן לתיקים אחרים, רק לא מזכיר שהטיפול בתיק נגד רבין ב 77 עד החלטה ארך חודש וחצי, התיק נגד נתניהו עצמו בפרשת בר און חברון עד החלטת יועהמ"ש ארך כשלושה חודשים, נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט העידו אדם בהליך חריג של עדות מוקדמת (שמשום מה לא נשקל בעניינו של עד המפתח ארנון מילצ'ין, למרות שגם אצלו יש סיכוי שלא יבוא לארץ להעיד), אבל מה זה משנה. מי שנמנה על 30 המנדטים של נתניהו ממילא לא מתעניין בכול העובדות הללו, למה גנץ הטעה אותנו לגבי גובהו?
אז לא, אסור שהתקשורת תעשה הנחות לנתניהו. זה לא מוסרי וזה לא מקצועי. צריך לסקר את גנץ כאילו אין נתניהו ולסקר את נתניהו כאילו למישהו עוד אכפת מה מתגלה עליו.
המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

5 תגובות על “נסקר את גנץ, כאילו אין נתניהו ונסקר את נתניהו כאילו זה עוד משפיע על משהו

 1. חפץ חיים

  גם אני הייתי בוועידת התאגידים באילת ושמעתי את ההרצאה של רביב דרוקר.

  בהרצאה שלו שמעתי אותו אומר שהוא בעל דעות שמאל.
  אין בעיה עם היותו בעל דעות מסוג זה, אבל אני חושב שלרביב היה אסור לומר את זה.
  הסיבה היא שזה מערער אמינות.
  הציבור לא אוהב עיתונים פוליטיים מפלגתיים. ההוכחה לכך שעיתונים כמו דבר, על המשמר, חירות או הצופה נסגרו בהעדר ביקוש של קוראים בתשלום.
  גם ישראל היום היה נסגר מזמן או לא נפתח כלל ללא הזרמה של מימון של מאות מיליונים.
  הסיבה לסגירת העיתונים היא היותם פוליטיים והציבור לא רוצה עיתונים כאלו בגלל חוסר אמינות.
  גם אני לא ממש קורא מדורים שהכותב מזוהה מאוד פוליטית והרושם הוא שהכתב קודם ירה ואחר כך מסמן עיגול סביב המטרה.
  מבחינתי מאמר של סימה קדמון זה תעמולת בחירות ולא מאמר פובליסטי אמיתי
  לכן אני חושב שלא רצוי לעיתונאי מכל סוג להיות מזוהה פוליטית כי זה פוגע באמינות של דיווחיו או מאמריו.
  לא ברור מדוע רביב החליט להצהיר את נטיותיו הפוליטיות באירוע זה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אם בני גנץ אוהב את ישראל שילחם כמו אריה.לדעתי ביבי הוא סכנה לישראל.ואם גנץ לא בקטע של סכין בין השיניים אז חבל על הזמן והכסף.ביבי הוא היריב הכי קשה שיש,ומי שמזלזל או שאנן ,לא מבין איפו הוא חי.ביבי אוכל פוליטקאים לארוחת בוקר.גנץ צריך לפעול כל הזמן,ובעוצמה ועורמה.אולי האתגר הכי קשה שהיה לו .גנץ צריך שידברו עליו כל הזמן וכל היום.כל מהדורת חדשות בוקר צוהוריים וערב

 3. פוליטקאים בישראל

  איך מנהיגים בישראל לא מקדמים מטרות.יש בעיה במערכת הבריאות?אז שיבנו תוכנית איך מגיעים לסטנדרט הגבוה באירופה.כולל דרכי מימון,שמירה על מנהל תקין,וישום מהיר.בביטחון יש תחושת משבר(ואז פתאום אפשר להמציא כיפת ברזל,או לבנות גדר בגבול המצרי).אגב מר יאיר"מקצץ כנפיים" לפיד,שאמר:"לעולם לא תהייה רכבת לאילת".אז זה ממש לא נכון,כי אם רוצים אז זה אפשרי.מבקשים הצעות מיפן,צרפת או גרמניה.דרושה רכבת מהירה,ומימון בריבית שלא תחרוג מגבול כזה וכזה..יתקבלו הגנות כאלו וכאלו..בקיצור כשיש רצון אז יש דרך

 4. להלן תקציר שרי הקיץ הבא..

  נראה שלושה תסריטים:א,ביבי בונה קואליציה שברירית.נכנס לכלא ובחירות. ב,גנץ קורע לו את הצורה,ביבי מחוץ למערכת וכנראה כלא.הליכוד המוחלש חלק מקואליציה. ג,ביבי עושה ניתוח קוסמטי/קיצור מעיים(אותו ניתוח שישראל כץ הוריד במשקל בגללו).ביבי לא מקשיב להוראות הרופאים,ואז אישפוז ארוך.וביבי אפילו לא פנוי להרכבת הקואליציה

 5. זיו

  חיים חפץ – הפוך גוטה הפוך.
  אם עיתונאי לא אומר לך את הדעות הפולטיות שלו (ולכל אחד יש) זה יכול לגרום לחוסר אמינות … אבל עיתונאי אומר לך את הדעות שלו אז הוא לא אמין??? אתה מקשיב למה שאת אומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.