אז אולי זה תרגיל מבריק של נתניהו?

מאת  | 15 ביולי 2019
 

תרחיש דמיוני על אחריותי בלבד.

בנימין נתניהו ישב עם חומר החקירה שהועבר לו לקראת השימוע. הוא חשב לעצמו: ברור שהחומר הזה יודלף, במקום שהכתב יבחר בעצמו קטעים שיציגו אותו כמוחלש ועלוב בדיוק לפני הבחירות, למה שאני לא אדליף? בקפידה נבחרו כמה קטעים בהם החקירה נראית קטנונית, תמלילים בהם בדיעבד החוקרים לא דייקו בעובדות, ספק אפילו התנשאו על ראש הממשלה. בקטע חקירה אחד מפקד יאח"ה חוקר אותו כמעט בחוסר כבוד על סוגיה שולית של מימון מסוק של חיל האוויר. ראש הממשלה נקטע שוב ושוב כשהוא מנסה להסביר את החזון המדיני מרחיק הראות שלו (יחסים עם הודו!). מאוחר יותר התברר כי הוא בכלל לא הורה על שליחת המסוק, מה שהעצים את תחושת העוול הנוראי שנעשה לנתניהו באותן דקות חקירה. בקטע חקירה אחר שהודלף, הוא נחקר שוב על סוגיות קטנוניות של סיגרים ושמפניות. פה יש פחות את החוקר ויותר את נתניהו שנואם על כך שכולם קיבלו ממילצ'ין ולמה לא בדקתם את יאיר לפיד ובוז'י הרצוג וציפי לבני ושמעון פרס. תמליל חקירה שנשמע יותר כמו דף המסרים של בלפור. גאוני.

בקטע חקירה שלישי דובר על טיפות האף של ראש הממשלה – אוי, כמה קטנונית המשטרה הזאת. ראש הסגל של ראש הממשלה בכלל סיפר שנתניהו החזיר לו את הכסף ששילם.

המהלך של נתניהו – אם הניחוש שלי נכון – עבד באופן מושלם. עיתונאים רבים, לא מאוהדיו, כאבו את החקירה הקטנונית והפולשנית. אפילו פרופסור מנוסה כמו מני מאוטנר נפל בפח וכתב נגד ההדלפות הנוראיות של המשטרה והפרקליטות. כל מי שנמצא בעסק הזה של השגת חומרי החקירה של תיקי נתניהו יודע – הסיכוי שזה דלף מהמשטרה או/ו הפרקליטות הוא אפס. פה זה לא ניחוש. למעשה, חומרי החקירה שהודלפו הם כולם מתיק 1000, התיק על המתנות מהמיליארדר ארנון מילצ'ין. החומרים הללו, בניגוד לחומרי החקירה בתיקי 2000 ו 4000, נמצאים רק בחזקת אנשי נתניהו. רק בחזקתם.

שלא אובן לא נכון – אין לי חצי טענה לגיא פלג, כתב חדשות 12, שפרסם את תמלילי החקירה הללו. מעט מאוד עיתונאים היו מסרבים לפרסם אותם. יתרה מזאת – וזה שוב רק ניחוש שלי – ייתכן שפלג  הבין את המניפולציה. בשבוע שעבר הוא עשה דבר מאוד יוצא דופן. הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו את הציוץ הבא: "מר נתניהו בוא נגיד את האמת פעם אחת. אתה זה שביקשת שנכניס את הציטוט הזה מהחקירה של שפר". פלג התייחס רק לתמליל אחד, אני משער בזהירות שזה לא רק התמליל הזה. מאוד נדיר שעיתונאי יחשוף כך את המקור שלו. בלפור התעטפה בשתיקה לא אופיינית למשך יממה של הלם אחרי הציוץ הזה. המעשה השנוי במחלוקת של פלג בא אחרי שנתניהו התחיל בעוד אחד מהקמפיינים שלו נגד התקשורת, הפעם ממוקד רק בפלג. אם באמת נתניהו הוא המדליף של כל חומרי החקירה שהתפרסמו בשבוע שעבר, אז רמת המקיאוויליסטיות היא באמת מרשימה. קודם נדליף לו ואז נעשה עליו קמפיין על כך שהוא מפרסם את מה שהדלפנו. ביום שישי, נתניהו פרסם סרטון מביך (והתחרות על הסרטון המביך ביותר אצל נתניהו הפכה מזמן לבלתי אפשרית) בו הוא בוחר את ה"פייק ניוז" של השבוע. פלג, אליבא דנתניהו, זכה בתואר. נתניהו אפילו הגיע למדרגה בה הוא מחקה בקולו את גיא פלג.

את הסיבוב הזה נתניהו סיים בניצחון גדול. ההדלפות של חומרי החקירה מוסגרו לעתיד כמעט כלא לגיטימיות, כלי תקשורת ייזהרו לצטט עוד חומרים כאלו נגדו. אלמנט ההישגיות והראשוניות כבר לא קיים ומי רוצה להצטייר קטנוני? העניין הוא שאחרי כל המניפולציות והספינים יש גם מציאות ובמציאות, חומרי החקירה המלאים מציירים את ראש הממשלה וסביבתו באופן נוראי. אולי הם יפורסמו רק אחרי הבחירות, אולי לא יפורסמו בכלל, אבל חשוב שהמאוטנרים והאחרים יידעו את זה.

המאמר פורסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

8 תגובות על “אז אולי זה תרגיל מבריק של נתניהו?

 1. למר רביב דרוקר היקר

  ראשית,כל הכבוד לך על היושרה והשרות לעם ישראל.האזרחים צרכים להבין מי הוא ראש הממשלה הנקסיסט הסדיסט הזה.שאזרחי ישראל מענינים אותו ככליפת בשום!האם ידוע לך,מה המצב בישראל בנוגע לזיהום של חומרים מסוכנים ביותר.כמו עופרת,כספית,קדיום,ואסבסט?בעבר היו מחדלים עצומים בנושא זה(בעיקר בנהריה,אבל לא רק שם).ומה המצב היום בדגש על משק המים,והאם יש החמרה במצב?ומה עמדת ביבי בנושא?

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האם אנשים שקשורים למרכז הליכוד"מיחזורו מצברי עופרת",באופן פיראטי לייד מקורות הירדן?האם המשרד לאיכות הסביבה נגוע בשחיתות?האם ביבי המטומטם,החליט לזהם את ישראל,כי טרמפ אמר לו,"זה בסדר,שנגיד שגם באמריקה וגם בישראל מזוהם.""והכל בסדר"? האם התקשורת בישראל חופשית?

 3. על ביולוגיה,סייבר,ולוחמה דיגיטלית

  אז אני לא מומחה.אני רק מעלה שאלה:בהינתן שיש לרשתות חברתיות כוח רב.ועליה במספר נשאי האיידס בקרב יוצאי ברית המועצות.האם ישנו ידע על מפיצים של מחלה זו.שזוכים לתעדוף בישומי הכרויות? מערכת הביטחון והבריאות האמריקאית היא צינית וחסרת מוסר(כלי ישומי פריצה ומעקב,נגנבו וחדרו לשוק החופשי,ובארצות שבה חיי אדם הם כלום.כי באמריקה יש קרטאלי תרופות ולכן מתים שם מסוכרת עקב מחירו המופרז של האינסולין).די אם נדע,שבורות ומערכת חיסון חלשה.הישמידה את אוכלוסית האינדיאנים באמריקה .האם זה מה שהאמריקאים מתכננים לאויבים? סליחה על קונספירציות.אבל כל מדינה,חייבת דין וחשבון לאזרחיה.וארצות הברית,היא מעצמה בשקיעה.שאיבדה כל רסן,ובדרכה למטה הורסת לכל שאר העולם.כשלון מערכת הבריאות הרוסית,הפך לבעיה ישראלית

 4. חוני שגוב

  קרקס. המדינה היא קרקס. אבל קרקס של גוטאם. מעוות כזה. לא כיפי בכלל. אז עוד תרגיל על הטרפז הנדוש. מבריק? דוחה כמו הג'וקר. הכול נגוע. מה שמדהים זה שבשולי כל היורה המוקדחת הזאת חיים אנשים מצוינים: עילויי מדע ופילוסופיה. יזמי הייטק וטכנולוגיה. ועוסקים יוםיום בענייניהם המרוממים. עיניהם לא רואות את הסיאוב. אוזניהם לא קולטות את ה"כצעקתה". אילו _הם_ היו עוצרים הכול, ודורשים תיקון, מוכנים לסכן ולהסתכן, העם והמדינה היו עשויים להיגאל. אבל לא. הם לא זזים. אחוזי דבקות בעינייניהם, אף לא עולה בדעתם לצאת לקרב על תיקון המדינה. ולכן גורלה נחרץ. החזון האיום של בני פלד, מתגשם לאט ובטוח. ובינתיים כמעט לא רואים את רביב…חבל

 5. ביקורת

  אז אולי אולמרט צדק בדבריו עליך. כדאי שתבין שנתניהו רק מרוויח קולות עם כל תאוריית קונספירציה כזאת שנזרקת לחלל האוויר.
  נתניהו ממש לא גאון אבל הוא השכיל ליצור מצב שכל פשלה שלו מתפרשת כמהלך גאוני. בהתחלה זה עבד רק על הליכודניקים השרופים ביותר אבל כיום אפילו מתנגדיו בגדולים ביותר מעלים תאוריות הזויות להסביר כל תזוזה שלו. אולי הוא למד משהו מהמוסד בשביל להשפיע ולקבל עמדת כח אינך צריך חוזק פיזי אתה צריך הילה

 6. חשוב להגיד את זה!

  אם האמריקאים אוהבים את ישראל.אז שירגיעו מיד את ההתלהמות הישראלית כנגד אירן!אשר לרוסיה,הם יכולים בצדק ללגלג על טרמפ/אר"הב("האמריקאים חיממו את ישראל על אירן.ומשאירים אותם להימחק עם הדייסה").רוסיה,צריכה למנוע מלחמה מול אירן.כי בארצות הברית יש בוז לחיי אדם(בטח כשמדובר במזרח התיכון וישראל)

 7. גד סובול

  לרביב דרוקר שלום,
  בהמשך לשלי מיום 4.6.2017, מייל שלא השבת אפילו כמילת אישור קבלה.
  אני חוזר ושולח בכתובת raviv@drucker10.net מי הוא בנימין נתניהו.
  המאמר שקבלתי, ללא שם השולח. האם העובדות המוצגות הן אמנת? האם הוא באמת העלים שלוש שנות חיים? ראה חיילים בריטים בירושלים? והוא יליד 1949!
  ועוד
  אני צופה נאמן בכתבותיך ואתה נודע כפועל לא חת.
  תחקור ותפרסם?
  בברכה
  גד סובול היסטוריון אשקלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.