איך הפסקתי לשנוא והתחלתי לאהוב את האדלסונים – פרק שני, עדויות שלדון

| 30 בינואר 2020

פורסמו כבר כמה כותרות מעדויותיו של הטייקון האמריקני, אבל זה באמת טיפה בים. יש מאות עמודים מכמה עדויות שמסר במשטרה והאמת, כמו במיליון פעמים בעבר התברר לי שדימוי לחוד ומציאות לחוד. למה אני מתכוון? אני אשפוך לפה כמה אלפי מילים מעדויותיו ותבינו בעצמכם.

כמה כותרות:

 • הלוואי והעיתון היה נסגר
 • איזה מין דבר זה שראש ממשלה מקליט
 • הוא הקליט בגלל שרה
 • לא נתפש שביבי פיזר כנסת בגלל עיתון
 • אני מספיק חכם לדעת שלא מביאים מתנות לפוליטיקאים
 • נוני התחיל לבכות שאין לו חיים חוץ מהעיתון.
 • מה ששמעתי על הצוללות זה שחיתות
 • אם היה מתקשר, הייתי אומר "לך תזדיין ביבי"
 • שרה צעקה שהיא פסיכולוגית, אמרתי לה "ביג דיל"
 • מה יש לשרה על ביבי? הוא בגד בה?

שלדון: נוני רצה לנהל מו"מ על פשרה. הפשרה הייתה שהם יעזבו את התביעה (מתכוון להצעת החוק – ר.ד.) במידה ואוריד את כמות עותקי העיתונים.

וזה היה ההודעה שביבי הביא לך?

כן. אני לא זוכר ספציפית אם הוא אמר שזה ההצעה של נוני או אני מציע הצעה

מתי זה היה הפגישה?

בזמן שהצעת החוק הייתה בכנסת

החוק שלמה מומי משולם: ביבי פיזר את הכנסת וביקש בחירות חדשות

שלדון: אני לא יכול בחלומות הכי פרועים שלי שהוא יעשה את זה בגלל שהפוזיציה שלו כראש ממשלה גוררת יותר אחריות ומשקל מרק עיתון טיפשי וההפצה של העיתון.

הוא אמר לך את זה?

שלדון: לא, זה פורסם. הוא מעולם לא אמר לי את זה. הוא מעולם לא אמר לי שהוא הולך לעשות את זה. אני חושב שזה היה לחלוטין טיפשי. יש יותר מדי דברים שהמדינה צריכה לדאוג להם. דאעש, חיזבאללה, חמאס והוא יקרע את הממשלה רק בגלל ההפצה של עיתון נייר. זה מאוד קשה לי להאמין לזה. לא יכולתי לדמיין שראש ממשלה יעשה את זה. זה בלתי נתפש לחלוטין עבורי. הוא יכול היה להגיד לאנשים שלו (ההדגשות שלי – ר.ד.)- תצביעו נגד זה. אני לא יכול לקבל שהוא עשה את זה כדי להרוג את הצעת החוק…אין לי אינטרס בפוליטיקה ישראלית. אני רוצה ממשלה הנוטה לצד ימין….הוא מעולם לא אמר לי שהייתה לו עסקה עם נוני…אני רק מתפלל שהחוק יעבור. זה רק יוריד את כל הבולשיט…אני חושב שמדינת ישראל תהיה במצב הרבה יותר טוב אם שרה לא תשים את האף שלה בפוליטיקה שלו. היא מאוד לא סלחנית. היא לעולם לא תסלח לבנט בגלל מה שקרה…אני חייב להיות כנה איתך עד כמה שאני יכול. אני לא חושב שאני אמשיך את החברות שלנו איתו בגלל מה שהוא לא אמר לי. אני שכרתי אנשי יחסי ציבור להיות נגד הצעת החוק הזאת וזו הייתה העשייה שלו? זה לא איך שאתה שומר על חברים. אבל תקשיב, אני הבן אדם מספר 18 הכי עשיר. עליתי מעשרים ל 18 בשבועות האחרונים. יש רק שני יהודים שאני מכיר שהם יותר חזקים ממני. בלומברג ואליסון ואני מאוד שמח בשבילם, אבל אני הסיטואציה שלי משתפרת. עלינו בעשרים וארבעה אחוזים ממאי וביוני אולי נעלה לשלושים. יש לי כל מה שאני רוצה וצריך…בכנות, ישראל היום לא למעלה בסדר העדיפויות שלי...כשאני רואה את הפרסום של הקלטת שמע שהוא הקליט. זה לא עבודתו של ראש ממשלה שצריך לדאוג לגבי איומים גרעיניים מאיראן. זה פיקסציה על פרסום. למי אכפת אלוהים. אתה יודע כמה פעמים אני מקבל פרסום רע, ספציפי מ"הארץ"? אני לא אוהב לקרוא "הארץ". זה כל כך פרו פלשתינאי ואני כזה ציוני. זה נגד הרגשות הבסיסיים של…נוני הוא בן אדם שמאיים על ביבי…ארנון מילצ'ין הוא מסוג האנשים שלא מדברים על העסקים שלו. הוא משיג הרבה אגו מלהיות קרוב לברברה סטרייסנד וכל מיני אחרים. כי הוא מפיק מאוד גדול. אני לא ידעתי כמה הוא גדול אבל הוא סוג של עצלן, סוג של דברן ועושה, אני לא יודע איך הוא עושה את הדברים האלה…אני מספיק חכם לדעת שאני לא אמור להביא שום מתנות לפוליטיקאים. אני חושב שהפעמים הראשונות שהלכנו אליהם היה בקבוק יין או משהו כזה אבל לא הייתה חלוקת מתנות באופן רגיל…אתה יודע כמה יהודים בעולם יש להם מטוסים פרטיים עם 4 מנועים? רק לי. הטייס שלי אמר שהישראלים אמרו ששום מטוס פרטי לא יכול להישאר יותר מ72 שעות בבן גוריון. זה חוק חדש. עכשיו אתה תחשוב אני אלך לראש הממשלה ואגיד תגיד לראש רשות שדות התעופה שלך לא לעשות חוק כזה מגוחך. הייתי חייב להטיס את המטוס לקפריסין. החוק שהם עשו חל רק על בן אדם אחד ואני מנסה לעזור לישראל…(לגבי הצעת החוק) מעולם לא חשבנו שזה יילך, שהצעת החוק תעבור את הכנסת ואני החשבתי את זה כבדיחה. לא הלחיץ אותי בכלל ושנית, גם אם זה היה עובר, בדרך כלשהי קיוויתי שאני אוכל להיפטר. אנחנו הרגשנו בטוח שזה מעולם לא יעבור את בית המשפט העליון

שלדון: שרה רצתה שמארי תפטר את עמוס, היא זרקה הערות מאוד לא יפות על זה שאולי למארי יש רומן עם עמוס ושהיא לא רוצה לפטר אותו בגלל זה. אני זוכר מאוד במדויק את הערב הזה. התכוונתי לקום וללכת. אתה יודע, להציע שאשתי מנהלת רומן עם גבר אחר… נוני אמר "אין לי חיי חברה, אין לי חיי משפחה, כל החיים שלי עטופים בעיתון ואני לא רוצה שתעשה את זה. יש לך מוניטין טוב, בתור יזם, בתור איש עסקים, אני לא יודע אם אתה טוב או רע, אני לא רוצה שתתחרה בי. אני לא יכול לקבל את זה שלא אעשה כלום עם החיים שלי. העיתון הוא כל חיי" ואז הוא התחיל לבכות. לא הייתה עוד פגישה.

שלדון: היינו נפגשים בבית של ביבי ברחוב בלפור. היינו נפגשים בחדר אוכל והיינו אוכלים ארוחת ערב ואז אחרי שאבא שלה נפטר, היא לא נכנסה לחדר הזה שוב והיה כיסא עור שהיה קצת קרוע, שאבא שלה היה יושב בו, היא לא ישבה בכיסא הזה שוב. היא קצת משוגעת, אני חושב.

שלדון: אני יכול להגיד ספציפית שהוא ביקש ממני לדחות את הפרסום.

היו עוד שיחות עם ביבי לאחר מכן?

כן, השיחות היו על זה ש"אני יכול להסדיר את העניין הזה בכנסת. זה בקושי עבר את הקריאה הראשונה".

זה מה שביבי אמר לך?

כן

מה הוא ביקש ממך?

הוא אמר "האם תהיה מוכן לעשות עסקה עם נוני מוזס שהוא יבקש" מה שמו? הבחור ממפלגת העבודה

מה היה תוכן העסקה?

תוכן העסקה היה שהוא ישכנע את הבחור שהגיש את ההצעה, לחזור בו מההצעה. אמרתי "אני לא מתכוון לעשות את זה".

ההצעה הזאת מביבי מפתיעה אותך?

כן, כן

מדוע?

זה סוג של הראה לי שיש לו קשר לזה. נדמה היה לי שהוא לקח אותי כמובן מאליו ושהוא היה צריך להתאים את נוני מוזס כי הוא לא יכול היה לקחת אותם כמובן מאליו. הוא לקח אותי כמובן מאליו כמו שהוא לקח עוד אנשים עשירים כמובנים מאליהם. אליסון, פאקר…ביבי שמע מנוני מוזס שאם אני אקטין את כמות העותקים שיצאו, אם אני אהרוג את מהדורת סוף השבוע לחלוטין, שהוא ישכנע את כבל למשוך את ההצעה. אני לא סוגר עסקאות עם מישהו שרודף אותי. אמרתי "ביבי, כל מה שהיית צריך לעשות זה להגיד לאנשים שלך שהם צריכים ללכת עם הקואליציה". הוא אמר "אני מוביל רק בנקודה אחת בקואליציה. היו לי שישים ואחד, אם אני מאבד אחד או משהו אז אני לא יכול לעשות עסקה".

אנחנו אוהבים את ארנון מילצ'ין?

כן, הוא היה בא לווגאס והוא היה מהמר. מהמר גדול. לא גדול כמו אחרים שאנחנו מכירים, אבל הוא היה מהמר גדול. החברה שלי, הקזינו שלי לא רצו לעשות איתו עסקים כי הוא היה לוקח קרדיט של 8 מיליון דולר.

שלדון: מה ששמעתי על הצוללות ודרום קוריאה זה שבן דוד שלו קיבל נתח מעמלה גדולה של איש מכירות אחר. אתה יודע, זה שחיתות. אבא שלי לא השאיר אותי עם שום דבר מלבד ערכים, כפי שאמרתי לך קודם לכן. הוא לא השאיר אותי עם שום דבר חומרי כי לא היה לו שום דבר חומרי.

שלדון: אני אגיד לך שאם ביבי יתקשר אליי כשהחקירה הזאת תסתיים ויהיה לי מותר לדבר איתו ויהיה לו מותר לדבר איתי, לעולם לא אפגש עם ביבי שוב

לעולם לא?

לעולם לא

מדוע?

בגלל מה שקראתי בעיתון ש…ואנחנו מארי ואני, שנינו, בהצעת חבר אחר, היה זה רעיון של שרה להקליט

את השיחות בין ביבי לנוני?

כי לה היה אסור להיות בפגישות…תראה, אני לא אלך לפגוש את ביבי יותר לעולם בגלל מה שקראתי בעיתון על זה…שהוא היה הבחור ששלח…מי האישה שאחראית על המפלגה של בנט? איילת שקד. שאני צריך לשנוא אותה. היא זו שתמכה בהצעה. אם ההצעה הוגשה, גילינו מאוחר יותר, אם היינו דורשים מאנשים לשלם על זה, הם היו משלמים. אז עכשיו, למרות שההפסדים שלי, אנשים היו משלמים על זה. זאת הייתה אחת מהטעויות המעטות שעשיתי בחיי. אבל כשגיליתי מהכתבה הזאת בעיתון שבשיחה עם נוני הוא אמר: "תראה, אנחנו חייבים להשיג את ג'ינג'י". זה היה אני. אני לא יודע. צבעתי את השיער שלי. לא אהבתי את האפור.

שלדון: אם ביבי מתקשר אליי מחר ואומר לי "קיבלתי את האו קיי מהמקום ל…" הייתי אומר "לך תזדיין ביבי, אתה הבן אדם ששם את הבן אדם הזה כבל"

להגיש את ההצעה?

להגיש את ההצעה. לא נוני מוזס ואתה הבן אדם שהגיש את ההצעה כי לא יכולת לגרום לי להוריד את כמות העותקים או לדחות אותה לחלוטין.

למארי יש אותה פרספקטיבה לגבי ביבי? אם ביבי יתקשר אליה?

כן, היא יותר סבלנית ממני.

שלדון: ביבי רצה שאני אעסיק את הבחור הזה (חפץ) לעיתון. עורך ראשי. בין 2009 ל 2012. הוא ביקש ממני להעסיק את איך קראו לו? בצבא עם ביבי. מסתבר שהוא לא היה בצבא. העסקתי את…איך קוראים לבחור הזה שחשבתי שהוא…אם אני אשאל את זוהר, אולי הוא יזכור. העסקתי אותו. הוא אמר שהוא צריך עבודה, שאין לו כסף ש"זה לא הרבה בשבילך, אתה בן אדם מאוד עשיר, תעסיק אותו, תמצא לו משהו לעשות". ביבי ביקש ממני לעשות את זה. אמרתי או קיי.

הוא עדיין עובד בעיתון

לא, לא, פיטרנו אותו כשהבנו…הוא לא עשה שום דבר (מי זה האיש שביבי ביקש ששלדון יעסיק, הוא לא עשה כלום ואז פוטר? ר.ד.)

ואתה זוכר את השם?

אם מישהו יגיד לי. זה לא היה ניר חפץ.

שרה רצתה שתפטר את עמוס רגב ושתעסיק במקומו את ניר חפץ?

נכון

שלדון: אמרתי לארנון שביבי רוצה שאני…הוא ביקש ממני בקשות סותרות. תעלה יום אחד, תוריד יום למחרת. לא שאלתי אותו ולא חשדתי שזה הוא עד שיצאה הכתבה הזאת עם ארי הרו. כשהכתבה הזאת יצאה, שהוא הקליט את השיחות, הייתי בטוח ומארי הייתה בטוחה שהוא הוקלט על ידי, שהוא נתבקש לעשות את זה משרה כי היא לא יכולה הייתה להשתתף בפגישות.

שלדון: הסיגרים היו יקרים. אלף מאה דולר לקופסה של 10. אני בן אדם עשיר ויכול להרשות לעצמי לקנות סיגרים בכל מחיר אבל בחיים לא הייתי משלם 110 דולר לסיגר. רק מתוך עיקרון.

אז החלטת לקנות את זה או שלא קנית את זה?

שלדון: קניתי את זה כי אמרתי לו שאני אביא סיגרים. אמרתי "כל עוד אני קונה לעצמי סיגרים, אני אקנה לך סיגרים כי אתה אף פעם לא אוהב את הסיגרים שלי. אז איזה סיגרים אתה אוהב?".

שלדון: "אני הגברת הראשונה, אני עושה דברים משמעותיים, אני פסיכולוגית, פסיכולוגית ואני מלמדת ילדים על פסיכולוגיה". ביג דיל. ביג דיל.

ונתת לה את התשובה הזאת? ביג דיל?

כן

והיא התעצבנה?

היא צעקה מספר פעמים שאני צריך להתבייש, היא צעקה פעם אחת ובנה יאיר היה שם וביבי היה שם וביבי ויאיר אמרו לה להפסיק לצעוק והיא צעקה, הדלתות של המטבח היו סגורות

חוקר: אני שואל עכשיו על הסוג שקנית לביבי

אני…קוהיבה

אתה קנית קוהיבה, את הקופסה

כן

ב 1100 דולר?

כן

והבאת אותם הביתה

כן. הוא נתן לי אחד, הוא לקח אחד ונתן אחד לאשתי.

אתה הבאת את הקופסה שקנית בתור מתנה?

כן

לביבי?

כן

אז בעצם קנית קופסה בשווי של 1100 דולר עם עשרה סיגרים בתוכה עבור ביבי

כן

בחקירה של ביבי הוא אמר "יכול להיות ששלדון אומר את הדברים האלה ונותן לכם את התשובות האלה כי שלדון סובל מאיבוד זכרון והוא מתבלבל". אתה סובל מאיבוד זיכרון?

לא. לאחרונה, בחמש או עשר השנים האחרונות אני שוכח שמות של אנשים, אבל אני לא חושב שאני סובל מאיבוד זיכרון.

החוקר עידן: אני חושב שלו יש אולי בעיות זיכרון

יכול להיות. אני חושב שיש לו בעיה עם הזיכרון של שרה

כלומר?

מה שהיא רוצה…כל מי שמכיר אותו אמר "מה יש לה עליו? הוא בגד בה? היא כעסה עליו כשהוא הודיע בטלוויזיה שיש לו רומן כשהוא נשוי לשרה?

 

עידן: במהלך החקירה האחרונה שלך חשבנו שהם נפגשו עשר פעמים, אבל למעשה היום אנחנו בעצם יודעים שהם נפגשו מעל 19 פעמים.

אין לי מושג כמה פעמים הוא נפגש איתו

אתה לא נראה לי מופתע

היית יכול להגיד לי 1900 פעמים…ביבי רצה שאני אקנה את ידיעות אחרונות באיזושהי תקופה לפני כ 11 שנה…אני זוכר שיחה במשרד שהוא רצה שאני אעכב הוצאה של מהדורת סוף שבוע. אמרתי "תקשיב, מבחינתי ייקח לזה הרבה זמן לצאת בכל מקרה, אז אתה יודע, אם אתה מוציא מהדורת סוף שבוע, אתה תצטרך לשכור עוד צוות", אז אמרתי לביבי שזה ייקח זמן בכל מקרה.

חוץ מביטול מהדורת סוף שבוע הוא ביקש ממך להקטין את כמות העיתונים שמתפרסמים?

הוא אכן ביקש מאשתי. ביבי…נפגשנו בבית שלו, לפעמים בקיסריה. הוא היה חוזר מקיסריה ועוצר אצלנו בבית לארוחת ערב. הוא אהב את השף שהיה לנו. הוא רצה לעשות אוכל יותר טוב ממה שהוא קיבל, אני מניח.

אז נושא השיחה היה מה?

היה הפתעה הפתעה, על הקטנת כמות העותקים או עיכוב פרסום התוספת הפוליטית. הזיכרון הוא בעיקר רצה שאני אעכב את הפרסום של התוספת הפוליטית…כשאני מסתכל אחורה עכשיו ונזכה בכמה מהשאלות ששאלת לפני כן ומשלב את זה עם התנהגות כפייתית מסוימת, בטירוף תקשורת. הוא היה תמיד מאוד מאוד מודאג ממה שהתקשורת תגיד עליו ובעיקר על אישתו. אמא של אשתי, מאריי ואימא של עמוס רגב היו החברות הכי טובות. אשתי סמכה על עמוס באופן מוחלט ושרה רצתה שמארי תפטר את עמוס. היא זרקה הערות מאוד לא יפות על זה שלמארי אולי יש רומן עם עמוס. התכוונתי לקום וללכת אבל מארי לא רצתה ללכת. יש לה אובססיה תקשורתית. היא רוצה את התמונה שלה בכל עיתון.

בוא נחזור ל 2007

במקור זה היה אמור להיקרא "הישראלי" והייתי שותף עם בן צבי ואז גילינו שהוא גונב מאיתנו אז פתחתי את "ישראל היום".

תגובות

תגובות

29 thoughts on “איך הפסקתי לשנוא והתחלתי לאהוב את האדלסונים – פרק שני, עדויות שלדון

 1. עיסקי אדלסון בארץ הקודש

  שגנץ יסע לנגב המערבי.ויבהיר שכל עוד הוא ראש ממשלה.אז האזור לא יעבור לעזה!אדלסון? ישראל מענינת אותך? תוותר על האזרחות האמריקאית שלך.תעשה עליה,ותתמודד בכנסת(כי כסף יש לך בטונות)

 2. walid_nabulsi3000@yahoo.co.uk'זכריה פוליצר

  דרעקער, אתה לא חושב שמן הראוי לצרף לטקסט כזה הסברים? למשל, מי היא "מארי"? או להוסיף הערות השופכות אור על הקונטקסט הספציפי של תשובות (ושאלות) מסוימות?
  בגילך המתקדם (מעל ל-50), הגיע הזמן שתנטוש את החפיפניקיות ותתנהג באופן מקצועי!

 3. aviran.shefer@gmail.com'CHILL

  אדון זכריה פלוצר
  זהו בלוג, בלוג פרטי.
  הדברים מובאים כאן כפי שנאמרו ללא סינון ובהנחה כי הקוראים שהגיעו הנה, הינם מיטיבי לכת ושוחים בחומר.
  מארי, היא מרים. זה לא מסובך.

 4. אורלי

  שם אשתו של שלדון הוא מירי. מרים. ישראלית כשרה.
  מעולם לא נקראה ״מארי״.

 5. questionable@lama.com'8

  מארי? אתה מתכוון אולי למירי, מרים אדלסון. וזה ניחוש שלי שמבוסס על ההקשר של הדברים (כתבת ששרה ביקשה מ"מארי" לפטר את עמוס ושאדלסון נעלב מהרמיזות כלפי המארי הזו, אז מן הסתם מדובר באשתו).
  נדרשת פה הגהה בסיסית, בנאדם. ועל אחת כמה וכמה לדייק בשמות (או לפחות להוסיף בסוגריים הערה כשהשם מופיע לראשונה) – אחרת מדובר בסלט בלתי הגיוני.
  אי אפשר לקרוא חצי מהדברים פה מרוב טעויות (לשוניות וסתם מביכות)

 6. נחמיה

  זכריה, כיאה לביביסט אתה פשוט אידיוט. מי כבר יכולה להיות מארי אם לא אשתו מרים? אם על זה אתה קורא לו חפיפניק, יש לך באמת מנת משכל של חגב מצוי. ביביסט בקיצור

 7. Nehemian.n@gmail.com'נחמיה

  זכריה, כיאה לביביסט אתה פשוט אידיוט. מי כבר יכולה להיות מארי אם לא אשתו מרים? אם על זה אתה קורא לו חפיפניק, יש לך באמת מנת משכל של חגב מצוי. ביביסט בקיצור

 8. mirire0@gmail.com'ברטה

  אם שרה מסוגלת לאבד עשתונות מול האדלסונים, ברור שבעלה פוחד ממנה. העניין הוא שמילה אחת שיורה לאחד מהסובבים אותו שידאג לאישפוזה הייתה משחררת אותו מהטירוף המטורלל הזה. האם שרה שתלה ראיות נגדו כביטחון למקרה שירצה להיפטר ממנה?

 9. חווה ש

  ולמה רביב התחיל לחבב את האדלסונים? מה יש בהם שראוי לחבב? אולי העובדה שמתברר שהם לא כל כך מחוברים לביבי כאילו משהו קתולי…או אולי כי האיש לא עושה חשבון לאף אחד. ככה כשעשירים…
  בסך הכול נראה שידו בהרבה מאוד דברים שקשורים בארצנו כמו גם אולי בארה"ב (גם היה ב"טקס הדיל" בשלישי השבוע). אם הוא מסייע לאנשים במדינה, זה נחמד, אבל אם הוא מסייע לכך שהמדינה תהיה יותר יהודית מדמוקרטית- זה ממש לא נחמד. געגועים לימים שעשירי העיירה לא יכלו לקבוע מדיניות…

 10. leeleevalley56@gmail.com'לי-לי

  ביבי הוא מחלה ממארת.

  ארבע מלים מאופקות,
  שאוצרות בתוכן ספר עב-כרס
  של נימוקים לנ"ל.

 11. יוסי

  שקי קקי כמה שטויות במיץ עגבניות עיתונאי בשקל תועמלן בגרוש
  ראינו בפיסגת תוכנית המאה את אדלסון רעייתו ואת הזוג נתניהו ביחד והכל בסדר כמה עלוב שקרן נוכל ואחד קטן קטן אתה זבלה.

 12. משה גואטה

  דרוקר אתה חולה בראש חתחת זבל דוחה מגעיל מחפש את ביבי יזבל מניק שרמוטה שרמוטה

 13. כל הפוליטקאים הם אנשים רעים

  "תוכנית המאה",היא קישקוש שנוצר כדי שלא ידברו על מצבו המשפטי של ביבי.אם כחול לבן רוצה להיות המטומטם שישאיר את "התוכנית "הזו באוויר.אז שיעבירו אותה בכנסת.בכך הם יוצרים סד לחצים על כל שילטון עתידי בישראל! מה אנו למדים? שכל מה שמענין את חברי הכנסת הוא השכר המפנק(שהם קובעים לעצמם).ולא עתיד ישראל או טובת המדינה! והתקשורת הישראלית? זו בדיחה עצובה(הם עדיין סופרים את הכסף על פסטיבל סולימני)

 14. מה היה ,ומה הייה

  מדוע אנו נותנים אמון במדינה מזניחנית כמו ארצות הברית?(תחילתו אם פורטוריקו הופכת לחלק מארצות הברית,או שאתם נותנים לה עצמאות)ומדוע האמריקאים חיים בשלום עם החיים הרעים בפורטוריקו?או בכל מרכז ודרום אמריקה(כי דוקטרינת מונרו היא ,רק תאווה לכוח).ביבי טוען,"אני יביא את תוכנית המאה לאו"ם". אז שוויץ לא היתה חלק מהא"ום כל המאה ה20.ונראה שזה לא הפריע לה יותר מדי.ישראל לא נוסדה בזכות הא"ום.(יש כאן יהודים שבנו מוסדות כבר מהמאה ה19).ולכן ישראל היא לא דרום סודן.ומרגע שהבריטים עזבו,התחילה מלחמת אזרחים(מלחמת העצמאות).שמה שיצאה מימנה הוא המדינה שאנו חיים בה היום

 15. הסינים הגרועים

  היה יותר נבון מצד הסינים להשוות את הקורונה לשפעת או חצבת.ולא לשואה(הם צרכים לדעת,שכבוד של אנשים ומדינות זה קו מתח גבוה).כדאי להם להתנצל.ביבי עובד אצל טרמפ(הפסטיבל שהאדלסונים אירגנו לו,ביום כתב האישום.לא בא בחינם).וטרמפ רוצה להשפיל את סין.מגפת השפעת הקטלנית לא מדוברת.בשיא התפרצות החצבת טרמפ נכנס לפניקה סביב האוכלוסיה החרדית."ובישראל הנאורה".ליצמן האשים את הערבים בחצבת(למרות שהמוקד היה באוכלוסיה החרדית)

 16. הסינים הגרועים2

  מן הסתם,יש טיפול תומך.יש וקופות אנטי וירליות(כדאי לנסות קוקטל תרופות יעיל).וכדאי שהסינים יפתחו חיסון ומהר! השאיפה הסינית צריכה להיות לחזור לשיגרה כמה שיותר מהר

 17. על הגיכוך,וקרב האבוד על הכבוד(ולטוס עם ביבי זה לא כבוד)

  ישראל מתנגדת לבית הדין" לזכויות אדם" בהג(לדעתי בצדק).אכשיו נעמה יששכר רוצה לפנות לבית הדין האירופאי,כי זכויותיה נפגעו(לדעתי היא דוברת אמת).אבל בסיטואציה הנוכחית יש בזה אוקסימורון.אז טוב שפוטין חנן אותה,אבל נעמה יששכר היא לא אזרחית אירופאית.ורוסיה זו לא אירופה.אם נעמה רוצה אז שתוציא דרכון אירופאי,ותרד לנו מסדר היום

 18. מגפות, סין רוסיה,ומה שצפוי

  הציבור הסיני מבולבל,בגלל התפרצות הקורונה.הממשל הסיני יבהיר,שמהלכיו הדרמטיים הצילו חיים של רבים.סין תיפעל לחזק את כוחה בכלכלה העולמית.ותנסה להגדיל את היצוא הבטחוני.בנוסף לניסיון להיות יצרן (ויצואן,גם אם קטן) של מטוסי נוסעים,אמינים.אגב מגפות, נראה שהרוסים יוציאו ריפוי מאידס(טיפול כימוטרפי,והשתלת מח עצם של אדם חסין לאידס).אולי אפילו עריכה גנטית של המטופל,כך שהייה חסין לאידס.יש בזה תיירות רפואית,ורדיואקטיביות(כל מה שהם אוהבים).מן הסתם התיירות הרפואית תממן את ההליך בחינם,לתושבי רוסיה

 19. חדשות דלשמטה

  מה רוצים מיועז הנדל? דרבוקה זה סבבה,וגם קונצרט בפילהרמונית זה סבבה.אפשר לשלב גם פסנתר וגם דרבוקה,ואפשר גם לא.לא כולם בישראל הם אותו דבר.ישראל היא לא צפון קוראה או אלבניה

 20. הסינים הגרועים3

  אדם שחשוד שיש לו קורוניה(אין לו),מגיע לבית חולים בסין.שם הוא חוטף זיהום/מקבל תרופות של חולה אחר,ומת."והינה עוד קורבן של קורונה".עדיף לסינים להציב עוד ברזים לשטיפת ידים ועוד סבון.ולהפסיק עם מכסות הפנים(זה רק מחמיר את הבעיה).אשר לכלכלת סין? הם ימשיכו לחזק את עצמם בשוק העולמי.ונראה שהענף הבטחוני/צבאי יקבל יותר חשיבות,גם ביצוא הסיני

 21. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  התקשורת "תחגוג את טקס האוסקר",ניגריה לעולם לא תזכה באוסקר,"כי אין לה שפה רשמית".אגב גם לארצות הברית אין שפה רשמית.טקס האוסקר הוא חסר חשיבות אומנותית,הוא טקס פוליטי.בשנים הקרבות,תחשף תמונה לא נעימה על האופי האמריקאי.אבל מי שמבין מבין,ומי שלא רוצה להבין.הייה מופתע

 22. עוד חזון למועד

  אפשר שב2040 סין תהייה מעצמת על(גם צבאית).וכאשר סין תכבוש את צפון קוראה,יכול להיות שיפן תעבוד יחד עם סין.עמדתה של רוסיה,לא ברורה.אבל נראה שהם היו מעורבים איך שהוא.וארצות הברית? נראה שכל זה לא מענין אותה,היא עסוקה בעניינה.ישראל תזכיר באופיה את שוויץ(גם כן עסוקה בעניינה).אפריקה ודרום אמריקה היו המקומות הכי צומחים בעולם.מצרים תהפוך למדינה מאוד משמעותית בכלכלה העולמית(דומה לטורקיה).לבנון תהפוך למדינה יותר רגועה(אולי אפילו סוג של שלום עם ישראל).אירן תנסה לפתח יחסי מסחר עם ישראל,וטורקיה תהייה מדינה עם איכות חיים,דומה לזו במערב אירופה.האיחוד האירופאי ,יהפוך לפדרציה שדומה לשוויץ(או במקרה הקיצוני,לארצות הברית).כל נושא הטיסה לחלל,מושבת ירח הייה ביוזמה רוסית, והעולם משתף פעולה עם תוכנית החלל הרוסית.ארצות הברית תהייה מדינה עם שויון ואיכות חיים גבוהה,וממש "סוציאליסטית"(יותר סוציליזים סקנדינבי כזה)

 23. משפחת נתניהו היא משפחת פשע?

  ביבי מואשם בפלילים,הוא לא נותן דין וחשבון לציבור(ראיונות לתקשורת הוא לא נותן,לא בימי חג.ולא בכלל).במקום הוא שולח את משפחתו לתקשורת,ונוצר הרושם שזו משפחת פשע.אם לביבי היה אכפת מהציבור ומדינת ישראל,אז הוא היה מתפטר,ולא ממשיך להרוס את ישראל

 24. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  את "רואים עולם",אי אפשר לשדר ביוטיוב(זכויות יוצרים).שכאן 11,ישתמשו בטלנטים שלה(יעקוב אחימאיר,עמנואל הלפרין,ועוד רבים כמו ירון לונדון).ויעשו תוכנית אוכל דקומנטרית.אוכל ישראלי:זיתים(ושמן זית),תמרים/דבש,חלב(עיזים,כבשים,בקר),תבלינים,חיטה
  ולחם,דגים.זה יכול להיות להיט.בנוסף לערך המחקרי והדקומנטרי

 25. מה יש לאהוב באנשים האלה?

  לא ברור למה טרמפ ופוטין תומכים בביבי.ביבי לא מצליח לשרת את עמו,מדוע שיועיל להם?(גם כל דרך היתנהלות המפוקפקת של ביבי מסבכת אותו משפטית,ואת ישראל ביטחונית ותדמיתית).אכשיו אדלסון תורם לטרמפ,אבל ישראל לא מענינת את אדלסון,אלה נובל אנג'י.אם אדלסון היה אוהב את ישראל,אז הוא היה מבקש תמיכה בישראל באו"ם.ולא את"תוכנית המאה" ,בדיוק ביום שביבי נאשם בפלילים

 26. ביבי סיים את דרכו הפוליטית,ועכשיו הוא כבר פוגע במדינה

  בליכוד הכינו פרופיל של גנץ,והם חושבים איך לערער אותו,ולפגוע בו.אבל זה מטופש!כי אין להם השגים,אין להם תוכניות.אלה רק השמצות!גנץ לא חייב לביבי דין וחשבון,וביבי לא מענין.את הדין וחשבון גנץ צריך לתת לכלל אזרחי ישראל

 27. "פסגת הפחד,עם אסף ליברמן"

  כאן 11 עוסק בהפחדת הציבור,בסוג של אינטרסים שלא כוללים את רווחת הציבור.לישראל יש הגנה אווירת.הכנסת היא מתחם מבוצר(שגם כך היא לרוב שוממת).אשר למרכז למחקר גרעיני בדימונה,היה צריך לסגור מזמן את הכור.ולהפוך את המקום למעבדות מחקר לאומית.כך גם בתעשיה הכימית בחיפה,שהורגת ישראלים .והיתה צריכה לצאת מאזורים מיושבים,ללא קשר לטילים מדויקים

 28. ארצות הברית,מעצמה או חיה פצועה?

  ארצות הברית עיכבה את נורד סטרים2.וכנראה הם גם יפגעו בספינה שהרוסים מביאים מסחלין כדי להמשיך את הפרויקט.אבל,רוסיה כמעצמת על מקדמת פרויקטים על בסיס צורך אסטרטגי.ולא בהכרך על רווח מידי.אם ארצות הברית רוצה לשמר את מעמדה,אז הם צרכים לקדם פרויקטים אסטרטגים.לדוגמה,צנרת גז ביחד עם קנדה,גרינל נד ואיסלנד.דרך הקוטב הצפוני אל נורבגיה והאיחוד האירופאי.או "דרך המשי החדשה"של הסינים.או בנק השקעות אזורי,שיקדם השקעות בין צפון לדרום אמריקה.אבל אמריקה בנתה את עצמה על מלחמות.ולכן היא מעצמת עבר,כי בעולם המודרני הרג הוא לא פיתרון. הוא הבעיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.