המסאז'יסט מירושלים , בנימין נתניהו ותוכניתו להשתלט על התקשורת

מאת  | 17 בפברואר 2020
 

ביבי: "…ואני נפגש עם אלי עזור (הבעלים של "מעריב" ו"ג'רוזלם פוסט") אני אומר לו את הדברים הבאים ותקשיבו טוב – כמה זה מעוות אצלך, כמה אתה מוטה – למה אתה מחזיק את האנשים האלה. שנה את האנשים או שתביא חדשים", בחקירותיו בתיק 4000 ניסה נתניהו בהפוך על הפוך להסביר שדיאלוג כמו שהיה לו עם שאול אלוביץ, הבעלים של בזק ושל אתר האינטרנט וואלה, היה לו עם הרבה בכירים בתקשורת. "עזור אומר לי – תביא לי אנשים. אותה שיחה כמו עם אלוביץ ואני חייב להגיד לכם -הייתה לי אותה שיחה עם דקל (ירון דקל, מפקד גל"צ באותה תקופה) כמה ימים לפני. אני גם אומר לו תחליף את האנשים שיהיה, תגוון, אין לכם גיוון, הכול מוטה. אז הוא אומר – תביא לי אנשים, תביא לי אנשים".
זה היה מיזם כוחני, רב זרועות. להשתלט על התקשורת הישראלית. נתניהו עבד בזה. הוא עמל לשכנע שורה של מיליארדרים לקנות את כלי התקשורת הישראלים העניים. לארי אליסון, ארנון מילצ'ין, ג'יימס פאקר, שלדון אדלסון, כולם נשלחו על ידי נתניהו לפגישות עם אלוביץ, עם נוני מוזס, הבעלים של "ידיעות אחרונות", עם אודי אנג'ל, הבעלים של "רשת". נתניהו חיבר אותם עם עורכי דין. דוד שימרון, איציק מולכו, יעקב נאמן ז"ל. אולי גם ייצא למקורביו איזה שקל מהסיפור. במקביל, הוא ניסה להקים פוקס ישראלי. גיבש צוות הקמה, נפגש, בדק ושלח אותם לאותו לארי אליסון, אחד האנשים העשירים בעולם. באחת הפגישות לפחות השתתף – לפי עדות חפץ – העיתונאי עקיבא ביגמן, היום ב"ישראל היום" וזה שכתב את הספר "כיצד הפך נתניהו את ישראל לאימפריה".
התוכניות הגדולות לא צלחו. אחת הסיבות המרכזיות, כנראה, עולה מתכתובת בין אלוביץ' למנכ"ל של וואלה, אילן ישועה מינואר 2014. המיליארדר האוסטרלי, ג'יימס פאקר הגיע אז לארץ. אלוביץ' כותב לישועה שלפני הפגישה פאקר יקבל "מסאז' בירושלים". מעניין מי המסאג'יסט. אלוביץ לא רוצה למכור. הוא סוגר עם ישועה שיבקשו מחיר מוטרף, 800 מיליון שקלים. "הבעיה היא שלפעמים אנשים לא רציונליים והכי גרוע שישלמו את המחיר שיידרש", העלה ישועה חשש מוזר. במילים אחרות, המסאג'יסט מירושלים עלול לשכנע את המיליארדר האוסטרלי לשלם על וואלה מחיר שלא קשור לשוויו. "כן, אבל אני צריך להגיע להישגים לפני כן", ענה אלוביץ'. תיק 4000 הוכיח שאלוביץ' אכן הגיע להישגים משמעותיים. הרבה זמן חשבנו שמכול התוכניות הגרנדיוזיות של נתניהו לתחום התקשורת יצא רק "ישראל היום". לא מעט, אבל הרוב לא צלח. 10. נתניהו בעצמו כמעט מתגאה בכישלונותיו בחקירותיו. ובכן, לא לגמרי נכשל. ייתכן מאוד שהוא הצליח לשתול לא מעט אנשים מטעמו בכלי תקשורת מובילים. לא בעקיפין. במישרין. הנה קטע מעדותו של עורך "וואלה", אבירם אלעד: אילן (ישועה, מנכ"ל האתר) אומר לי שאנחנו צריכים כותב ימני ושאני אדבר עם שמעון ריקלין. ריקלין הפנה אותי לאראל סגל והוא כותב באתר עד היום (עד זמן מסירת העדות). למרות שהנחיה הגיעה מלמעלה, אני חושב שזה מינוי ראוי.
חוקר: הוא כותב בעד נתניהו או יודע גם לבקר אותו?
אלעד: עד היום הוא לא ביקר אותם.
וואלה קיבלו רשימה מביבי של אנשים שהוא רוצה. כלי תקשורת אחרים גם קיבלו. אותם שמות חזרו על עצמם. חלקם היום כוכבי תקשורת. ישועה סיפר בעדותו שאלוביץ' ביקש ממנו לעשות עסקה עם יואב יצחק מ"מחלקה ראשונה". מעניין למה. ניר חפץ טען במכתב שתועמלן גלי צה"ל, יעקב ברדוגו, חייב את קידומו להתרחשות דומה. אולי זה מסביר למה התכוון ירון דקל כשאמר בעבר בפגישות סגורות "המינוי הזה הציל את התחנה". מסתבר ששורה של 'עיתונאים', שפרושים לאורכה ולרוחבה של התקשורת הישראלית, הם לא סתם אנשים שתומכים בביבי, הם אנשים שחייבים לו במידה לא מועטה את קידומם, לעתים את פרנסתם ומי שזלזל (כמוני) באובססייה התקשורתית של ראש הממשלה, נאלץ היום להודות שהיא מכשיר מאוד משמעותי שלו לשרידות שלו בשלטון.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

2 תגובות על “המסאז'יסט מירושלים , בנימין נתניהו ותוכניתו להשתלט על התקשורת

 1. הרב אורן אליהו

  מילים כדורבנות.
  אהבתי.
  אין הנחתום מעיד על עסתו.
  במקרה דנן יתכן שמעיד.
  רק מי שמונח בתובני מערכות התקשורת והפוליטה ומבין את הקשר ביניהן , את יחסי הגומלין וההלימה יכל להבין ולענות לעצמו,כן לעצמו בלבד, רק לפרוטוקול הצדק שכל כך חביב עליו, מה מביא אדם ,שהוא ללא ספק אינטלגנט , ראש ממשלה בישראל, סיבוב שני בחיו לאחר פרישתו הקודמת, להבין שכדי לקדם אגנדה כל שהיא , כדי להפעיל תכנית כל שהיא ויותר מכל כדי להוביל שינוי אמיתי כזה שהוא ממעלה שניה ויותר , הדרך היחידה עוברת דרך ניטרול קברניטי המערכת התקשורתית על כל פלגיה וגוניה.
  ממערכת שיסודה בהררי קודש ,ביקורת הריבון, הגנה על הדמוקרטיה ,הפכה הצקשורת לריבון עצמאי הגוזר מי לחסד מי לשבט , מה נכון ומה לא. מה ראוי ומה לא.
  במקום לקבל תקשורת מסקרת ומשקפת יש לנו תקשורת שעיסוקה הבלעדי סיקור שיפוטי .
  לשמחתי העם לפחות בחציו מפוקח דיו לשפוט בעצמו.
  אין הוא צריך מערכת מנופחת שתנגיש לו את השטח.
  הציבור חי את השטח.
  עצטב שראש ממשחה צריך להשקיע מחשבה לניטרול מערכות שהיו אמורות לסייע בעדו חנהל מדינה ולהוביל תהליכים להעצמתה של המדינה ולהעלאת קרנות של העם היהודי .
  מסיר אני את הכובע לראש הממשחה, שחרף ההתגייסות של כל המערכת ועמידה על רגליה האחוריות כנגד מי שהעז לחשוב באופן מנוגד לעמדותיה, למרות ההכפשות והבזיונות, בתרבות של חוסר פרגון בוטה ולא הוגן השכיל חבחור בעשיה ועוד עשיה ועוד עשיה לקידום לשיגשוג בכל תחום לתפארת מדינת ישראל.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אם לא בנימין נתניהו מה ישאר מהחיים העלובים והדוחים שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.