עדות אלי עזור בתיק 2000

מאת  | 17 בפברואר 2020
 

 

1. "ישראל היום" זו שחיתות, איך אתם לא חוקרים את זה.

2. ביבי מנהיג גדול, אבל איך זה שראש ממשלה מקליט?

3. בוא לעבוד אצלי

איש העסקים אלי עזור הוא הבעלים של קונצרן תקשורת משמעותי. מעריב, ג'רוזלם פוסט, רדיו ללא הפסקה. עזור נחשב לאדם שיעשה הרבה כדי לא להתראיין, לא להצטלם, להישאר בצל. עדותו בתיק 2000 מהווה, אם כן, מסמך מרתק במיוחד למי שרוצה ללמוד על האיש. החקירה עצמה נורא מוזרה. עזור הגיע כעד. הוא הגיע להעיד על נושא מאוד שולי יחסית. נתניהו טען כי עזור המליץ לו ב 2008 להיפגש עם נוני מוזס ולנסות ליישר איתו את ההדורים. הנקודה קטנה ולא ממש חשובה, אבל העדות ארוכה ורובה בזבוז זמן אחד גדול. פה החוקר הולך ושם לא כתבו כמו שצריך ועזור עומד להשתגע. אין הסבר למוזרות. בתיק 4000 דווקא יש כמה נקודות שהיה נחמד לעמת את עזור עם מה שנתניהו אמר, אבל בשלב בו החקירה נעשית זה עוד לגמרי בעתיד.
הנה הנקודות המרכזיות מהעדות:
"דה מרקר" עם האתר משפיע הרבה יותר למרות שלעיתון מעט מאוד מינויים, פחות מינויים ממעריב.
"ישראל היום" פירק את ידיעות אחרונות. הוא חיסל את העסק. במדינה מתוקנת זה לא היה קורה. אני לא בעדו, אני לא בעד אף אחד, אני אובייקטיבי. "ישראל היום" הפסיד מאז שהוא התחיל הרבה יותר משבע מאות שלושים (מיליון שקל). אני מוכן להמר שהוא הפסיד בין 70 ל 80 מיליון דולר בשנה.
החוקרים שואלים על הקושי לנהל עיתונים.
זה אתגר לא נורמלי, עיתונאי ספורט שצמח למעלה, היה לי עיתונים ברוסית והיה לי ג'רוזלם פוסט. אם יש לי הזדמנות לקחת עיתון בעברית, לא בהרבה כסף, להתנהל בצורה כלכלית נכונה ולהשפיע ואני גם מאוזן ואני גם משפיע וגם אני עושה עיתון מהנשמה. אנחנו חיים בצניעות, אנחנו חיים בסגפנות, אנחנו חיים ככה.
החוקר, איתי רמות: לא לרחם בקיצור?
עזור: לא, אל תרחם, אני לא מבקש, להיפך. יום אחד שתעזוב, תצטרך עזרה, תחליט (איתי צוחק), תרצה להיות פרשן, תדבר איתי.
איתי: פרשן
עזור: אמיר זוהר
איתי: אתה לא מתערב אף פעם?
עזור: נדיר, אני מתערב, אבל נדיר. אין לי שיחות עם העיתונאים, עם העורכים. מעריב אין בו כיוון של מישהו אחד. יש בעד ביבי ונגד ביבי, יש שמה רוצח ושם מישהו שמלטף אותו.
עזור ממשיך: אם יש היום שחיתות זה "ישראל היום". תראו כמה כסף מוציא. בשביל מה? בשביל תעמולה. הרי למה עשו את העיתון הזה? אין לו היתכנות כלכלית. העיתון הזה סתם יוצא. הוא מפסיד כל שעה, כל יום. זה הפסדים מטורפים. ההוא (נוני מוזס – ר.ד.) מתגונן על הבית. כאילו ברמה אובייקטיבית אני מרחם עליו.. באו, הולכים לחסל לו את הבית. כאילו, חיסלו לו את הבית. חיסלו, חיסלו, חיסלו. מה רוצים ממנו? שהוא יהיה מה? שהוא ינשק אותו? זה תבדקו (לקריאה הזאת אני מצטרף – ר.ד.). למה עושים את זה? למה בן אדם בא, שם שמונים מיליון דולר בשנה, למה?
ביבי בעיניי מנהיג גדול. ביבי היה מנהיג גדול. אנחנו מדינה שהאונר OWNER שלה זה לא – שלא יקראו לי לביהמ"ש – שתים עשרה דיבות, ירדוף אותי כל החיים. זה שיחה בינינו. אנחנו מדינה שהאונר (הבעלים) שלה הוא בית קזינו. זה שיחה אני אומר לך מה – לא לעדות. אני לא אגיד את זה לעדות, אני לא רוצה להסתבך.
עזור עבר לדבר על נתניהו ועל העובדה שראש הממשלה הקליט את מו"ל ידיעות, נוני מוזס: רבאק, זה התנהגות עבריינית. בוא, אני תופס את הראש. ראיתי שהוא הקליט. אני הולך מקליט בן אדם? מה זה, ראש ממשלה מקליט? תענה לי על זה.
כשהעדות סוף סוף מסתיימת עזור מפנה פנייה לחוקר.
עזור: איתי רמות, אתה איש רציני הכול בסדר. אתה מתבזבז בתוך החקירה. לך תעשה כסף, תדאג לילדים שלך. אתה תותח. הסתכלתי. אתה תותח. פה לא. מה ייצא? מה ייצא? מה תהיה? אם היית אומר לי, תשמע, אני אהיה, החלום שלי להיות ראש אגף חקירות, אתה יודע שיש מסלול לזה, סבבה. במדינה שלנו – אתה מקורב לזה, אתה מקורב לזה. זה עצה כאילו של אחד שמבוגר ממך בעשרים שנה. זה אני צריך לחתום פה למטה?

תגובות

תגובות

2 תגובות על “עדות אלי עזור בתיק 2000

  1. "ישראל היום",ואמריקה בכלל

    זה לא סוד,שאני לא מת על ארצות הברית.בעיקר יהודי אמריקה,או שהם סטמאר שונאי ישראל.או רפורמים שטחיים שישראל לא מזיזה להם.מדי פעם עולה לארץ אזה אמריקאי.ולעיתים עולה איזה"מתוק" כמו מאיר כהאנה."ישראל היום",זו פלטפורמת השפעה של אדלסון(הוא מעורב בגז של ישראל).אם ארצות הברית רוצה להשאר מעצמת על.הם צרכים להשקיע בזהירות במערכות נשק חדשות(ולא לבזבז כסף על דברים שלא יוכיחו את עצמם).בתשתית ליצר אלטרנטיבה לנורד סטרים הרוסי.וביחד עם קנדה וסקנדינביה,וליצור צנרת גז מאמריקה לאירופה דרך הקוטב הצפוני.בנוסף ליצר סכרים,שמנעו הצפות במקומות כמו בפלורידה ולוזיאנה(שינוי האקלים כאן).בחלל לעבוד עם סוכנויות חלל אחרות.נסיון לשמור על איזון תקציבי,עידוד בניית רכבות מהירות(300קמ"ש במינימום).ותמרצים לבניה של מתקנים לאנרגיה מתחדשת(רוח,שמש,והידרו)

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    בהמשך לתגובה על ארצות הברית.אז המחקר העצמאי שלי הוא לרוב על רוסיה.אני לא יכנס לתחרות בין המעצמות.בפרמטרים מסוימים רוסיה תעבור את ברית המועצות.ואפילו תגיע למקום הראשון בעולם בתחומים מסוימים(כשיצואן החיטה במקום הראשון בעולם היא רוסיה,הסובייטים היו חושבים שזה מדע בדיוני).אז רוסיה היא בהחלט מעצמת על,וכוחה ישמר(היא אפילו תתחזק).נראה שבתחבורה הרוסית יכנסו יותר כבישים,וגם כבישים יותר טובים.יותר שדות תעופה,יותר נמלים(גם באוקינוס השקט,וגם בקוטב).וברכבות,רשת שמתרחבת.ומובילה יותר מטען.לדעתי אפשר שתוקם חברה ממשלתית לרכבות מהירות(300קמ"ש+).המימון יכול להיות באיגרות חוב(הטבות במס,בקבלת משכנתא,זכויות בניה בתחנות עתידיות,אפשרויות לקבלת מענקים-אזרחות טובה כשותף לרכבת המהירה).הממשל יכול לתת ערבויות למיזם כך שאם יש רצון,ונזהרים משחיתות.הרוסים יכלו לבנות רכבות מהירות מאוד מהים הבלטי לים השחור,ועד לאוקיאנוס השקט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.