דוד שימרון: מתי נתניהו שילם שכר טירחה? נדמה לי שלפני שנה וחצי – שנתיים בסביבות 20-25 אלף שקלים

| 18 בפברואר 2020

בשנת 2016 נדרש בנימין נתניהו להתחיל לספק תשובות בקשר ליחסיו עם שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק ובאתר וואלה. זה קרה בעקבות התחקיר של גידי וייץ ב"הארץ" וגם מכיוון שהחלו מהלכים רגולטוריים שונים. נתניהו הצטייד בחוות דעת מעורך דינו הנאמן ובן דודו, דוד שימרון. לפי חוות הדעת הוא ואלוביץ' הם "מכרים" ואין מניעה שנתניהו יעסוק בענייניו. כמה חודשים לאחר מכן נדרש נתניהו להשיב לביהמ"ש על אותה שאלה. עו"ד שחר בן מאיר הגיש עתירה ונתניהו חתם על תצהיר. הפעם אלוביץ' שודרג למעלת "חבר קרוב" עם יחסים של 20 שנה. מי החתים את נתניהו על אותו תצהיר? אותו עורך דין, דוד שימרון.

אם הייתי יודע שנתניהו ומשפחתו הפנו בקשות תכופות לאלוביץ' סיקור אוהד בוואלה, לא הייתי כותב את חוות הדעת, סיבך שימרון את נתניהו בעדותו. ביבי אמר לי שהם מכרים. איך הוא מסביר, אם כן, את התצהיר שנתניהו חתום עליו בו אלוביץ' הוא "חבר קרוב"? הוא לא יודע להסביר, נכון, הוא זה שהחתים, אבל זו לא אינפורמציה שנמסרה לו על ידי נתניהו. אולי לעו"ד ראבלו, השותף במשרד (החוקרים התקשרו מיד לראבלו, שאמר שלא, הוא לא שמע את זה מנתניהו). כן, הוא מסכים שהסתירה בין שני המסמכים עליהם הוא החתים את נתניהו היא חזיתית. "יש באג, סתירה חזיתית ולא ניסיתי לברר אותה עם ראש הממשלה" אומר שימרון, בהצהרה שנשמעת קצת מוזר כאשר היא באה מעורך דין  בכיר ומנוסה. שימרון העיד שראש הממשלה קרא את התגובה לעתירה ואת התצהיר וחתם עליהם. זה עוד פרט מסבך מבחינת נתניהו כי הוא מספק עדות מכלי ראשון לכך שראה שהוא מוגדר כ"חבר קרוב". אם הוא "חבר קרוב", איך עסק בענייניו? נתניהו טען בחקירתו שאלוביץ' הוא לא "חבר קרוב" ומה זה משנה הגדרות, הוא יספר לחוקרים על מהות היחסים בינו לבין אלוביץ' ושהם יכנו את זה איך שהם רוצים.

על הדרך, החוקרים שואלים שאלה מעניינת, שכבר 30 שנה מחפשים לה תשובה. האם נתניהו משלם למשרד מולכו – שימרון על שירותים משפטיים אינסופיים. לא מחייבים אותו על כל דבר, עונה שימרון, כי הוא לקוח מאז שהוא היה בן שנתיים וזה לא כמו לקוח שנכנס עכשיו לראשונה בדלת. החוקרים שואלים מתי לאחרונה נתניהו שילם. שימרון ענה שלמיטב זיכרונו זה היה לפני שנה וחצי – שנתיים ומדובר בתשלום בסך 20 או 25 אלף שקלים. העדות ניתנה ביולי 2018. אחרי תחקיר הצוללות בנובמבר 2016 היחסים האישיים בין שימרון לנתניהו דעכו בהדרגה עד שלמיטב הבנתי, כמעט והתנתקו. עם זאת, המשרד המשיך לספק שירותים משפטיים באמצעות עורכי דין אחרים, בעיקר מיכאל ראבלו ורק לפני זמן קצר, עו"ד ראבלו ייצג את נתניהו בעתירה שהופנתה לבג"צ נגד מועמדותו לראשות ממשלה בהיותו נאשם בפלילים. כמעט מיותר לציין שהסכום בו נקב שימרון נחשב לנמוך, במיוחד כשמדובר במשרד גדול. החוקרים שאלו את שימרון אם יש עוד לקוחות שמשלמים ככה למשרד. שימרון טען שאסתר הרליץ ז"ל הייתה משלמת ככה וקרוב משפחתו גיל מיליקובסקי משלם בדרך הזאת.

תגובות

תגובות

4 thoughts on “דוד שימרון: מתי נתניהו שילם שכר טירחה? נדמה לי שלפני שנה וחצי – שנתיים בסביבות 20-25 אלף שקלים

 1. מירי

  עוד עבודה לפניך: המניות, הצוללות. אל תרפה!!!

 2. scharfr@post.bgu.ac.il'רחל שרף

  כן. הצוללות ועסקות הגז!
  יישר כוח. עבודת קודש.
  נראה לי שאם והיה ויוחלף השלטון, נגיע גם לפרשת 20,000!!!

 3. יעל

  צוללות. צוללות. צוללות. צוללות. אסור להרפות מפרשת הצוללות!

 4. צריך עימות טלביזיוני

  גנץ צריך לעשות עימות טליביזיוני מול ביבי.זה כנראה הייה דומה לעימות,בין אנג'לה מרקל לגרהרד שרדר.בכל מקרה ביבי לא מענין,זו הזדמנות לכחול לבן לדבר עם הציבור.כל מי שמכיר את ביבי,יודע שמדובר בהרבה אוויר חם,או כמו שהאמריקאים קוראים לזה"ג'יקן שיט"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.